Juodųjų serbentų naminis vynas
Sukurtas: 2019-07-09
  • naminis juoduju serbentu vynas

    naminis juoduju serbentu vynas

Juodųjų serbentų vynas iš sodriausias ir didžiausią skonių puokštę turintis naminis vynas. Tokio vyno nepavyks rasti parduotuvėje nes fermentacija su laukinėmis mielėmis ne pramonininkų dalia. Nėra lengva išlaikyti metai iš metų vienodą skonį juodųjų serbentų vyne su nekontroliuojamomis laukinėmis mielėmis ir jų kiekiu, besikaitaliojančiu cukraus kiekiu sultyse.

 Įranga naminio juodųjų serbentų vyno gamybai

Naminio vyno gaminimui prireikia gana daug įrangos. Viena iš brangiausių dalių gali būti fermentacijos stiklainiai. Kiek pigiau galima panaudoti maistinio plastiko kibirus su specialiais dangčiais. Ruošiant didelius kiekius galima panaudoti nerūdijančio plieno statines su plaukiojančiais dangčiais. talpų reikia mažiausiai kelių, nes vyno gaminimo metu reikia papildyti talpą. 

 Fermentacija turi vykti ideliai sandariose sąlygose su galimybe pasišalinti susidarančiai angliarūgštei. tam naudojami specialūs sifonai.
  
  Uogos gali būti traiškomos specialiu traiškikliu arba galima ir sumindyti statinėje. Statinėje reikės parą palaikytri sutraiškytas  juodųjų serbentų uogas.

  Uogoms išspausti reikia maišiukų ir preso. 
  Vynas nupilamas vamzdeliu, reikia lankstaus ir kieto įdedamo į stiklainį.

Juodųjų serbentų sulčių paruošimas naminiam vynui

Modernios juodųjų serbentų veislės gana lengvai renkamos. Jos pritaikytos mechanizuotam rinkimui. Subręsta vienu metu, suaugę kompaktiškai. Pastatai kibirą šakos gale ir nubrauki. Daug lapų ir uogų šakučių, bet išrinkti juos lengviau nei surinkti etnografines uogas po vieną. Uogos renkamos labai gerai prisirpusios, bus daugiau natūralaus cukraus. Uogos renkamaos sausos, geriau saulėtą dieną ir kai lietaus nebuvo keletą dienų. Bus daugiau natūralių laukinių mielių. 

  Uogos sutraiškomos specialiu traišktuvu arba sumindomos. Jos neturi būti labai susmulkinamos, bus sunku išspausti. Susmulkintas uogas užpilame vandeniu. Santykis toks, kad sulčių ir vandens būtų 1/1. Juodųjų serbentų sultys pernelyg rūgščios, kad fermentuotusi. Iš 1 kilogramo uogų išeis apie 0,6 l sulčių.

 Užpylus uždengiame dangčiu, kad nepatektų oras. Galima uždengti drėgnu kelių sluoksnių audeklu arba politelenu. Palaikome apie parą, kad ištrauktų visas sultis ir medžiagas iš luobelių.

 Sudedame masę į specialų maišą ir išspaudžiame. Rankomis išspausti sunkiau, galima panaudoti specialią spaudyklę.
  Laikomės švaros, nuo jos labai priklausys vyno kokybė.

 Cukrus ir mielės naminio vyno gamyboje

 
Cukraus kiekis gaminant vyne labai svarbus. Natūraliai serbentų sultyse bus apie 80 - 120 gramų cukraus litrui sulčių ( 8 - 12 procentų). Praskiedus per pusę lieka ir cukraus perpus mažiau. Iš 1 procento cukraus mielės pagamina 0,45 procento alkoholio. Didžiausia alkoholio koncentracija su laukinėmis mielėmis siekia 12 laipsnių. Tokiam kiekiui pasiekti reikės 250 g/litrui cukraus. Tačiau iš karto viso cukraus nededame.

Mielės yra esminis proceso dalyvis. Nuo jų priklauso skonis, aromatas, alkoholio kiekis. Vyndariai dažniausiai pašalina arba susilpnina laukinių mielių veikimą. Su jomis procesas būna nekontroliuojamas, tačiau gaunasi Procese dalyvauja kelios mielės kurios procese aktyvuojasi prie skirtingo cukraus ir alkoholio kiekio.  Aktyviausiai pradiniame etape  dirba Candida ir Kloeckera mielės. Vyndarystės šalyse šias mieles stengiamasi  pašalinti iš proceso. Esant didesniam deguonies kiekiui kai kurios Candida ir Pichia mielių genties rūšys sugadina vyną. Pirmieji simptomai tai padidėjęs acto rūgšties kiekis. Vyndariai jų veiklą stabdo šaldant misą iki 4 - 15 laipsnių.  Tai daroma šaldant misą. Tokiu atveju daugiau dirba Saccharomyces genties mielės. Jos laikomos geriausiomis vyno fermentacijoje.

Naminio vyno gaminimas

Norint suprasti subtilybes nepakaks gal net kelių vyndarių kartų. Todėl pradžioeje pakaks laikytis kelių taisyklių:

Pirmame audringos fermentacijos etape  padaromas mišinys iki 150 g/litrui cukraus. Stiklainis pripildomas 2/3, laikoma 15 - 20 laipsnių temperatūroje. Vykstant fermentizavimui kyla misos temperatūra, jai pakilus aukščiau 35 laipsnių geriau indus pernešti į vėsesnę patalpą ar kitaip ataušinti.
Pasibaigus fermentacijai vynas nupilamas nuo nuosėdų ir cukrus papildomas iki teorinio 200 g/l. Stiklainis pripildomas 4/5, laikoma panašioje ar vėsesnėje temperatūroje. 
  Po šio fermentacijps proceso vėl nupilama nuo nuosėdų, papildoma cukrumi iki 250 g/l. Indas užpildomas 9/10, laikoma dar vėsiau.

 Perkaičiavys paprasčiau pradžioje įpilame 1 kg cukraus 10 litrų sulčių. Antrą ir trečią kartą po 500 g cukraus 10 litrų. 

 Stiklainiai uždaromi guminiais kamščiais su skylute. Į ją įsistato vamzdelis su sifonu. Reikėtų patikrinti ar nėra likusių skylučių ir jei jų yra užtaisyti plastilinu. 

 

Išpilstyti galima kai nustoja išsiskirti dujos. Galima palikti stiklainiuose iki kito sezono ir išpilstyti prieš naujo vyno gaminimą. 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Juodųjų serbentų naminis vynas

Naminis vynas iš juodųjų serbentų, įranga ir gaminimo procesas

Kategorijos receptai

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Džiovintais grybais įdaryti kiaušiniai

Grybais įdarytų kiaušinių receptas

Gauromečio arbata

Kaip pagaminti siauralapio gauromečio arbatą, ožkarožės arbata, Ivan Chai

Geriausia braškių uogienė

Geriausios braškių uogienės receptas

Greitai rauginti agurkai

Greitas agurkų marinavimas, šviežiai rauginti agurkai greitam valgymui

Juodųjų serbentų naminis vynas

Naminis vynas iš juodųjų serbentų, įranga ir gaminimo procesas

Kepti ėrienos šonkauliai

Kaip iškepti avienos šonkaulius

Raugintų kopūstų sriuba

Sriuba iš raugintų kopūstų

Tręšnių uogienė

Uogienės iš tręšnių receptas, kaip pagaminti skanią tręšnių uogienę

Vedantieji

Gauromečio arbata

Kaip pagaminti siauralapio gauromečio arbatą, ožkarožės arbata, Ivan Chai

Geriausia braškių uogienė

Geriausios braškių uogienės receptas

Greitai rauginti agurkai

Greitas agurkų marinavimas, šviežiai rauginti agurkai greitam valgymui

Tręšnių uogienė

Uogienės iš tręšnių receptas, kaip pagaminti skanią tręšnių uogienę