Sienų dažymas
Atnaujinta: 2020-11-19
  • sienų dažymas

Nudažyti buto sienas yra paprasčiausias būdas atnaujinti savo gyvenamąją erdvę. Nudažyti sienas gana nesudėtinga ir užims kelias dienas. Pradedama nuo sienų spalvos parinkimo. Lyginant su senesniais dažais šiuolaikiški dažai pakeitė savo savybes bei pasikeitė ir spalvų mados. Dabar dažų ir jų atspalvių asortimentas milžiniškas. 

   Dažų spalvų parinkimas sienoms

Kiekvienais metais ar kas kelerius metus keičiasi interjero mados. Specialistai nerekomenduoja aklai sekti madomis, o daugiau atkreipti dėmesį į spalvų poveikį vizualiam patalpos turio kitimui. Bei labiau rinktis tokią spalvą kuri labiau patinka  pačiam ar šeimos nariams. Šiuo metu populiarios natūralios spalvos kurios cikliškai vis grįžta tarp madingiausių interjero spalvų. Tai žalių ir geltonų spalvų švelnūs atspalviai. Pastaruoju metu madingos pilkai žalios dažų spalvos.   To paties kambario sienas verta dažyti ta pačia spalva ir priderinti prie esamų baldų. Sienos kur būna mažiau apšvietimo verta dažyti šviesesniais atspalviais. Taip kambarys atrodys šviesesnis. Esminis būna sienų ir lubų derinimas. Jei kambarys aukštas, tarsi šulinys, lubos dažomos tamsiau nei sienos. Jei lubos ir sienos dažomos vienodai kambarys tampa tarsi erdvesnis. Ilgas kambarys tarsi praplatėja jei galinė siena dažoma tamsiau. Klasikiniu atveju lubos dažomos baltai,  o sienos pasteline spalva. 

Dažų parinkimas sienoms

  Dažų kaina dažniausiai tiesiogiai proporcinga dažų kokybei. Kuo kokybiškesni dažai, tuo bus patogesnė eksploatacija. Dažniausiai sienų problema - maži vaikai, tiksliau jų paliekami veiklos pėdsakai ant sienos. Pakanka riebaluotomis rankomis  paliesti sieną, kad ant jų liktų gana gerai matoma dėmė. O jei rankos išteptos su uogiene. Todėl viena iš svarbesnių dažų savybių yra jų atsparumas plovimui. Pigūs dažai dažnai įgeria teršalus ir nuplovus pakeičia spalvą. Brangesni dažai brangesni dėl naudojamų brangesnių ingradientų, ypač tų kurie padidina dažų atsparumą. 

Akriliniai sienų dažai

 

Jau dešimtį metų naudojam Coronado dažus kuriais prekiauja “Tikrasis dažas” turintis parduotuvę Vilniuje, Savanorių prospekte 22. Jei šie dažai per brangūs svetainei, būtinai įsigykite virtuvės sienų dažymui. Jas tenka plauti dažniau, o šiais dažais padengus  sienas netgi po dešimčių plovimų nesijaučia jokių pokyčių.  Kita svarbi savybė yra dažų dengiamumas. Tai yra su tas pats padengimas gaunamas su skirtingu kiekiu dažų. Dažant geresnio dengiamumo dažais reikia mažiau darbo ir pilnai užtenka dviejų sluoksnių. Prasto dengiamumo dažais gali tekti dažyti tris kartus, ypač jei pagrindas kontrastuojantis. Abi itin svarbios  savybės nelabai atspindimos techninėse charakteristikose. Parduotuvėje būtinai užtikrins, kad dažai itin gero dengiamumo. Tačiau viskas suprantama palyginime. Kai dažome Coronado dažais jau po pirmo dažymo atrodo kaip su pigesniais dažais būtų nudažyta du kartus. 

Dabar dažniausiai naudojami akriliniai dažai. Tai vandens pagrindu pagaminti dažai. Priklausomai nuo gamintojo tokie dažai neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų. Ištepus rankas, drabužius dažai nusiplauna vandeniu. Taip pat teptukai lengvai išsiplauna ir gali būti dar kartą naudojami. 

Sienos paruošimas dažymui

  Dažymas yra maloniausia ir paprasčiausia dalis. Daug sudėtingiau paruošti lygią sieną. Senos statybos bute ir naujos statybos bute su daline apdaila dažniausiai gaunama tinkuota siena. Tai dažnai porėtas paviršius kurį dar anksti dažyti. Netgi senos statybos bute su glaistytu paviršiumi verta praeiti su glaistu. Užtaisomos vinių skylės, įtrūkimai. 

sienos paruošimas dažymui

Nuglaisčius sienos pasidengia dulkėmis. Dulkės surišamos giluminiais gruntais. Giluminiai gruntai dengiami voleliu. Gana daug sienų būna padengti aliejiniais ir kitokiais slidžiais dažais. Neįgeriančios  sienos kiek įmanoma sušiaušiamos ir dengiamos sukibimą gerinančiu gruntu. 

Pasiruošimas sienų dažymas

Ten kur skirsis sienų spalva dedamos dažymo juostelės. Dedant juostelę ant lubų žemose patalpose galima juostelę priklijuoti ne ties susidūrimu, bet porą centimetrų nuo juo. Tai kiek paaukština patalpą. Juostelė turi būti tvirtai prispausta, neturi likti nepriklijuotų raukšlių. Į jas patenka dažai ir linija gaunasi nelygi.

kaip_dazyti_sienas

Pradžioje mažu voleliu padaromi dažomo ploto rėmai. Paruošiama apie 1,5 - 3 metrai sienos. tiek, kad rėmas nespėtų išdžiūti. Išdžiuvimas, ypač jei naudojant prastos kokybės dažus turi keletą pavojų. Mažesnio dengiamumo dažams išlieka gana ženkliai matomas rėmas. Storai padengus sudžiūna viršutinis sluoksnis kuris nuplyšta dažant ir ant sienos lieka negražių dažų gabaliukų. Dažant Coronado dažais dedamas labai plonas sluoksnis todėl nebūna nuplyšimų. Taip pat rėmo nesimato. Nors tuo nepiktnaudžiavom ir dažėm sluoksnis po sluoksnio. 

Dažų kiekis sienų dažyme

   Dažai įpilami į vonelę. Vonelę verta apvilkti maišeliu, tai leidžia paprastai pakeisti kitus dažus be vonelės plovimo. Volelis įtrinamas ir įsotinamas dažais, kad būtų nei per daug, nei per mažai. Dažai neturi lašėti nuo volelio. Dėl šios priežasties labai praverčia aukšto dengiamumo dažai. Jie gerai padengia sienas dažomi plonu sluoksniu ir nebūna dažų nubėgimo problemų net nepatyrusiam dažytojui. O dažant prasto dengiamumo dažais sluoksnio storį dažniausiai tenka didinti nes dažymo rezultatas būna apgailėtinas. 

Kaip dažyti sienas

Pagrindinis plotas dažomas naudojant didesnį volelį. Volelis braukiamas vertikaliai išdažant sluoksnis po sluoksnio. Tolygus sienos dengimas įmanomas tolygiai padengus volelį dažais. Išdažius sieną laukiama keletą valandų kol išdžius , tada dažoma dar kartą. Džiūvimo laiką nurodo gamintojai, jis kiek priklauso nuo patalpos temperatūros ir drėgmės. 

Dažymo įrankiai

Įrankius kol džiūna siena  galime laikyti maišelyje ant kurių buvo išpilti dažai. Tada galima uždėjus naują maišelį pripilti kito atspalvio dažų ir dažyti kito atspalvio sieną. 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Lauko krosnelė Lauko krosnelė kazanui Kaune Lauko Krosnelės Kazanui, Kazanas, Lauko Krosnelė Kaune
Malkinė pirties krosnelė Kaune Malkinė pirties krosnelė Kaune Malkinė Krosnelė Pirčiai Kaune, Prekyba Malkinėmis Pirties Krosnelėmis Kaune Ir Kauno Rajone, Kaišiadoryse
Metalinė pavėsinės grilinė Kaune Metalinė pavėsinės grilinė Kaune Metalinė Lauko Krosnelė Pavėsinei Kaune Ir Kauno Rajone, Lauko Krosnelių Gamyba Kaišiadoryse
trinkeliu-tarpu-uzpildymas Trinkelių siūlių užpildas Trinkelių Tarpai Be Piktžolių

Vedantieji

Statyti ar renovuoti sodybą

Kaip įvertinti sodybos stovį, reikalingų darbų kiekius ir investicijas

Vėdinimo sistemos įrengimas A++ klasės pastatuose

Vėdinimo projektas, ortakiai, A++ klasės rekuperatoriai. Rekuperacija – tai laukan neišleidžiama šiluma ir švarus patalpų oras. Ventiliacijos ir oro kokybės svarbą  itin išryškino karantino laikotarpis.

Lauko terasos įrengimas

Kaip įrengti lauko terasą, iš ko statyti lauko terasą

Karkasinės pirties statyba

Kaip pastatyti ir įrengti pirtį, pirties projektas, šiltinimas, pirties vėdinimas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas

Statyti ar renovuoti sodybą

Kaip įvertinti sodybos stovį, reikalingų darbų kiekius ir investicijas

Vėdinimo sistemos įrengimas A++ klasės pastatuose

Vėdinimo projektas, ortakiai, A++ klasės rekuperatoriai. Rekuperacija – tai laukan neišleidžiama šiluma ir švarus patalpų oras. Ventiliacijos ir oro kokybės svarbą  itin išryškino karantino laikotarpis.

Lauko terasos įrengimas

Kaip įrengti lauko terasą, iš ko statyti lauko terasą

Karkasinės pirties statyba

Kaip pastatyti ir įrengti pirtį, pirties projektas, šiltinimas, pirties vėdinimas

Kaip išsirinkti sodybą

Kur ir kokią sodybą nusipirkti, geriausia vieta sodybai, kiek kainuoja sodyba, kokie darbai ir malonumai laukia nusipirkus sodybą

Sienų dažymas

Kaip dažyti sienas, kokie dažai tinkamiausi sienomis, dažymo instrukcija

Rekuperacinės sistemos įrengimas

Rekuperacinę sistemą sudaro projektas, kuriame teisingai apskaičiuoti oro srautai ir ortakių skersmuo bei išdėstymas,  reikiamos galios energiškai efektyvus rekuperatorius.

Šlaitinio stogo įrengimas

Stogo konstrukcija beveik vienoda visoms stogo dangoms, nes didžiausios apkrovos skaičiuojamos ne dėl dangos svorio, o dėl sniego apkrovų.

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas

Sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Kaip tinkuoti sienas, pagrindo paruošimas, mašininis tinkavimas, tinkavimo instrukcija, gipsinio tinko paviršiaus išlyginimas ir glaistymas