Šilauogių auginimas
Atnaujinta: 2022-06-05

Šilauogės jau nėra naujiena mūsų sodybiniuose sklypuose. Patarimų kaip auginti šilauoges yra labai daug ir įvairių. Įvesiu dar viena šilauogių sodinimo ir auginimo technologiją. Ar verta auginti šilauoges? Po pirmųjų derlių supranti, kad tikrai taip. Tai skani uoga, vienas iš geriausių antioksidatorių. Be to šilauoges nėra sudėtinga auginti. 

Šilauogių veislės

Per daugiau kaip šimtą metų veislininkystės išvesta daugybė šilauogių veislių. prekyboje siūlomos šilauogių veislės atsparios ligoms, šalčiams. Puikiai suderintos skoninės, laikymosi sąvybės. Šilauogės skiriasi ir pagal augumą. Renkantis šilauoges verta pasisodinti skirtingo prinokimo veisles. Pirmosios šilauogės sunoksta liepos mėnesio viduryje. Derinant veisles šilauogių galima turėti iki pat šalnų. 

Lietuvos sąlygomis geriausiai tinka ankstyvos ir vidutinio ankstyvumo veislės. Vėlyvų veislių dalis uogų iki šalčių nesubręsta, sirpdamos šaltesnėje ir mažiau saulėtoje aplinkoje nėra tokios skanios kaip ankstyvosios. Vėlyvųjų veislių galima sodinti kaip priedą, pratęsiant šviežių uogų sezoną.

Ankstyvosios: Blueetta, Spartan, Reka, Nui. Lietuvoje rekomenduojamos: Duke, Weymouth, Earliblue.

Vidutinio ankstyvumo Lietuvoje rekomenduojamos: Toro (aromatingos, didelės uogos, vienodai sunoksta), Patriot, Bluecrop (ilgesnio nokimo, stambios saldžios), Bluejay (bijo sausros, tačiau labai derlios), Sunrise.

Vėlyvosios: Aivengho, Gorbert, Dorou, Džersi, Elijot, Blueray, Nordblue, Nelson, Coville. Lietuvoje rekomenduojamos Bluegold, Herbert (labai derli).

Žemos: Northland, Northcountry, Northblue.

Vidutinio augumo: Nui, Spartan, Toro, Bluehaven.

Aukštos: Duke, Earlyblue, Reka, Patriot, Blueray, Coville.

Prekiniam ūkiui verta rinktis naujesnes veisles. Labiausiai apsimoka auginti ankstyvas veisles ir jas realizuoti šviežias. Seniau dominavo Bluecrop, kuri dabar keičiama į Toro. Perspektyvi labai derlinga ir didelių uogų (2 - 3 cm) veislė Chandler ilgai duoda derlių (3 - 4 savaites).

  Filmas apie šilauogių auginimą

 

Vieta šilauogėms

Šilauogės mėgsta saulėtą vietą todėl renkam joms auginti atvirą vietą. Vienas iš geriausių šilauogių išdėstymų yra sodinti jas ratu. Ypač sodyboje ir jei turite daug atviros vietos. 

Šilauogių sodinimas

Šilauogių išdėstymas ratu turi daug privalumų. Dešimt krūmų susodintų kas 0,6 - 0,7 metro padaro apskritimą kurio viduryje dar tinkamu atstumu galima pasodinti 4 krūmus. Lauko viduryje augančios šilauogės tampa pievos papuošimu. Taip pat tai optimalus variantas tolygiai suteikti saulės visiems krūmams. Ypač jei rytinėje - pietinėje dalyje bus sodinamos žemaūgės veislės, o šiaurinėje aukštaūgės šilauogių veislės. Taip pat tokiam išdėstymui reikia mažiausiai aptvėrimo žiemai nuo kiškių ir stirnų. 14 šilauogių krūmų turėtų pakakti 4 asmenų šeimai gausiai valgyti šviežias uogas ir kiek šaldyti bei konservuoti. Toks kiekis krūmų turėtų po 6-7 metų duoti apie 80 - 100 kilogramų uogų. 

  Šilauogės nemėgsta užmirkusių vietų. Taip pat šilauogės daug geriau augs jei bus apsaugotos nuo šiaurinių vėjų. Geriausia tai daryti terasoje šlaite ar šlaito apačioje jei jis neužmirkęs. Tai taip pat gali būti krūmų ar medžių eilės.

Duobė ir mišinys šilauogėms

Daugiausiai diskusijų kyla dėl duobės šilauogėms. Greičiausiai vieningą receptą sunku būtų pateikti, reikėtų žiūrėti į konkrečias sąlygas. Literatūroje rekomenduojama sodinimui daryti 1 metro skersmens ir  0,4 - 0,5 gylio duobę. Šilauogių šaknys išsidėsčiusios sekliai, gilios duobės šilauogėms nereikia. Pasvarsčius nusprendžiau, kad pirminiams sodinimui nereikia didelės duobės.

Šilauogė auga ir dera apie 40 - 50 metų. Šilauogių šaknys nėišsiplečia daug - reiškia po 10 - 15 metų duobėje supus mediena ir neliks kuo maitintis šilauogės šaknims. Todėl verta šilauogei augant duobę plėsti. 

Kai kuriuose patarimuose rekomenduojama duobės kraštus iškloti plastiku, kad nebūtų kontakto su dirva. Tikėtina tai gali kai kuriais atvejais duoti naudos. Tikėtina, kad tai tikslinga stipriai šarmingame grunte ir smėlėtame grunte, kad vanduo kiek laikytusi. Tokiu atveju verta dugną
išgrįsti priemoliu.

Priemolio duobėje dugne verta įpilti drenažinį sluoksnį iš žvyro, skaldos. Taip, kad ilgai nesilaikytų vanduo šilauogės šaknyse. 

Pakeisti ir pagerinti nepalankaus dirvos tipo struktūrą bei pakoreguoti pH lygį galima, naudojant preparato Blackjak suspensiją, kurioje visą darbą atlieka naudingos gamtinės rūgštys – huminė, ulminė, fulvinė. Dirvos pH subalansavimu ir derlingumo padidinimu užsiima ir biologinė tręšimo priemonė Yokosan, išskirdama į dirvą derlingo sliekų biohumuso ekstrakto medžiagas.

Mikoriziniai grybai Hifas padidina skurdžių dirvų derlingumą. Svarbu tik žinoti, kad Hifas grybienai taikomi tam tikri apribojimai – kartu su hifais negalima naudoti fungicidų, kurie gali neutralizuoti visą naudingą Hifas poveikį.

  Duobė šilauogių auginimui

Augesnėms ir greičiau augančioms šilauogėms daroma apie 0.6 metrų diametro ir 0,4 metrų gylio duobė. 

Žemių mišinys sodinant šilauoges

Optimalus mišinys šilauogėms yra trečdalis rugščių durpių, trečdalis žievės ir medžio drožlių, trečdalis spygliuočių miško juodžemio. Dar atskirai padaromas mišinys uždengti šaknis iš trečdalio durpių, trečdalio miško juodžemio ir kelis metus palaikytų žievių ir medžio drožlių mišinio. 

Šilauogių šaknys mėgsta rūgščią terpę. Norint pasiekti reikiamo 3,5-4,5 pH naudokite Dirvožemio rūgštintoją.

Šilauogių sodinimas

Šilauogės dažniausiai parduodamos konteineriuose. Iš konteinerių sodinti šilauoges galima visu šiltuoju periodu. Supylus mišinį jis gausiai paliejamas vandeniu. Susigėrus vandeniui galima pradėti šilauogės sodinimą. 

Sodinukų šaknis prieš sodinimą labai praverčia pamirkyti dezinfekuojančiame Vario sulfato tirpale. Labai svarbu nepersistengti su koncentracijos stiprumu, kad neapdeginti sodinuko šaknų. Šilauogėms ruošiamas 1 %-inis Vario sulfato tirpalas, besilaikant griežtų proporcijų – 100 g : 10 l vandens.

O norint pagerinti sodinuko šaknų aklimatizaciją dirvinėje terpėje ir stimuliuoti jų sveiką augimą rekomenduojama 5 minutes pamirkyti jas ekologiško Kelpak ekstrakto tirpale. Mirkymui šis tirpalas ruošiamas santykiu 10 ml : 1 l vandens. Kelpak sudėtyje yra labai naudingų auksino ir citokinino hormonų, atsakingų už tokį teigiamą poveikį augalams.

Šilauogių sodinimas

Į padarytą duobutę įstatome konteinerį su šilauogėmis. Galima padaryti kiek didesnę duobę ir ją pripildyti mišiniu su kelių metų žievėmis. Tai leis greičiau šilauogės šaknims įsisavinti medieną. Naudojant vien šviežią žievę ir medieną šilauogės sunkiai augs pirmaisiais metais. 

Pasodinus šilauoges nuskabomi žiedai. Net ir sekančiais metais geriau dar neduoti derėti arba sumažinti derančių uogų kiekį. 

Šilauogių sodinukai geriau prigis ir greičiau įsišaknys, jei šaknis iš kart po pasodinimo palaistyti Blackjak tirpalu iš huminių, fulvo, ulmo rūgščių, esančių dirvožemių sudėtyje.

Sodinukų šaknų prigijimą dirvoje ženkliai palengvina naudingų mikorizinių grybų Hifas mišinio mikroorganizmai. Mikorizinės grybienos hifai, aktyvizavus dirvoje, sudaro naudingą aljansą su pasodintų šilauogių sodinukų šaknimis. Hifams ir sodinukams bendradarbiaujant vyksta papildomos stiprios šaknų sistemos susiformavimas, ko dėka šilauogės pasisavins daugiau maistinių medžiagų ir vandens iš dirvos. Hifas suspensija pilama į sodinimo duobes tiesiai prieš sodinukų sodinimą.

hifas šilauogėms

Lauke šilauogėms gali grėsti negatyvūs aplinkos faktoriai: naktinės šalnos, kruša, sausra ir vidurvasario karštis. Saugiai ir sveikai išgyventi šiuos nemalonumus padeda preparatas Terra Sorb Foliar, kurio sudėtyje esančios amino rūgštys atgaivins šilauoges po patirto streso ir greičiau grąžins jas į normalią būklę. Terra Sorb Foliar ypatingai pagelbsti per sausrą, kadangi jo dėka augalo žiotelės užsidaro, išsaugodamos daugiau drėgmės viduje.

Šilauogių priežiūra

Šilauogės gan nereiklios priežiūrai, tačiau mėgsta daug vandens. Vasarą pilama po kibirą kartą per savaitę . Vanduo geriau, kad būtų naudojamas paviršinis, rūgštesnis.

Preparato Blackjak medžiagos kaip tik skirtos vandens pH koregavimui, norint pasiekti pageidaujamo rūgštingumo. Prasidėjus vegetacijai laistymui naudokite tą patį Blackjak naudingų rūgščių suspensiją, ištirpdant ją santykiu 25 ml : 10 l vandens kiekvienam sodinukui. Tai paskatins geresnį sodinuko augimą ir įsišaknijimą.

Aktyvaus augimo metu šilauoges verta laistyti biostimuliatoriumi Kelpak 3 - 5 kartus, besilaikant 14 dienų intervalo. Proporcijos: 100 ml : 10 l vandens.

Tręšiama nedaug. Pavasarį galima šiek tiek azoto trąšų ( amonio salietra, amonio sulfatas), kiek fosforo ( superfosfatas) ir daugiau kalio ( kalio sulfatas). Azoto daug nereikia nes jei jo bus perdaug tai stiebai stipriai augs ir nepasiruoš žiemai. 

Organinė skystą trąša Yokosan yra fosforo, kalcio, kalio ir magnio tiekėjas, stimuliuojantis šilauogių vystymąsi ir atsparumą, subalansuojantis dirvos pH.

Azoto deficitui malšinti verta imtis stabilizuoto karbamido trąšų KARBAMID GOLD. Jų pagalba galima kontroliuoti ir azoto perteklių. Šio produkto azoto granulės turi apvalkalą iš stabilizuojančios medžiagos, leidžiančios 15 procentų sumažinti trąšų išeigą. KARBAMID GOLD naudojamas tręšimui pavasarį iki pumpurų brinkimo ir rudenį, kai krenta lapai.

Šilauogių priežiūra

Po 5 - 6 metų šilauogės šaknys apraizgo sodinimo mišinį. Suaktyvinti augimą galima įdėjus papildomą kiekį aukščiau minėto mišinio šilauogėms. Kas du metus iškasamas trečdalis perimetro ir užpildomas karučiu mišinio. 

Padidinti šilauogių atsparumą ir atkurti trūkstamų elementų balansą padeda trąšų poveikį turintys preparatai DrekkarMimox ZnAlsupre SCopfortMatrifuitMatrinal B ir aukščiau minėtas Kelpak.

šilauogių tręšimas copfort

Purškiamų ir laistomų trąšų prilipimą prie lapų ir stiebų paviršiaus užtikrina priemonė Lip Top Gold, kurios dėka trąšos nenusiplauna ir ilgai laikosi.

Šilauogių genėjimas

Pirmaisiais metais šilauogės negenimos. Kai šilauogės išleidžia pirmuosius stiprius stiebus galima apkirpti prie žemės linkstančius pirmuosius stiebus. Tai būna apie antruosius metus po pasodinimo. Šis genėjimas sužadina šilauogės augimą. Genėti geriausia prieš vegetacinį periodą. Kovo pabaiga - balandžio mėnuo. 

Stiprieji stiebai dažniausiai paliekami. Retos šilauogių veislės veda daug stiebų. Kiekvienas stiebas turi būti vertinamas. Genėti galima tada kai matoma, kad stiebo vystymasis sustoja ir auga silpnos šakutės. Tai būna po kokių penkerių metų po pasodinimo. Šilauogės krūmui pakanka 5 - 8 stiprių stiebų. Pagrindinis genėjimas prašviesinamasis ir pašalinami silpni stiebai kurie konkuruos su stipriais stiebais. 

Genėjimo žaizdelėms užgydyti verta rinktis purškiamą sodo tepalą Fort. Sodininkų palankumą jis nusipelnė tuo, kad juo patogu naudotis, purškiant iš balionėlio, o užpurkštas sluoksnis yra atsparus saulės spinduliams, nesutrūkinėja ir atrodo nepastebimas. Fort galima naudoti ir kitų augalo mechaninių pažeidimų gydymui. Žaizdoms užtepti tinka ir sodo tepalas BEE FORT. Jo pagrindinę dalį sudaro bičių vaškas, užtraukiantis žaizdelę saugiu sluoksniu, pro kurį neprasiskverbs nepalankūs faktoriai iš išorės.

Šilauogių apsauga nuo kiškių

Šilauogių stiebus mėgsta kiškiai. Žiemą šilauoges reikia apsaugoti tinklu. Šilauogių ratas labai padeda sutaupyti tinklelį. 

Kaip auginti šilauoges filmas instrukcija

 

Šilauogių ligos

Šilauogės dažniausia suserga monilioze, pilkuoju puviniu ir deguliais. 

šilauogių tręšimas per lapus

Norint padidinti šilauogių imunitetą šioms ligoms augintojams verta imtis preparatų Mimox Zn ir Copfort purškimo. O geresnį apsaugos priemonių įsisavinimą ir prilipimą prie lapų ir stiebų paviršiaus organizuoja preparatas Lip Top Gold, kurio dėka apsaugos medžiagos nenusiplauna ir ilgam išlieka ant augalo.

Šilauogių kenkėjai

Pagrindiniai šilauogių kenkėjai - amarai, voratinklinė erkutė, juodasis pjovėjas, žiemsprindis, grambuoliai, kiškiai, paukščiai, stirnos ir pelės. 

Purškiamas insekticidas NeemAzal aktyviai naikina amarus ir voratinklines erkutes. Jo sudėtyje yra indinio nimbamedžio sėklų ekstraktas, žudantis minėtus kenkėjus. 

Sprendžiant amarų naikinimo klausimą daržininkai turėtų atkreipti dėmesį į naudingų plėšriųjų vabzdžių priviliojimą į daržą. Pvz., auksaakės ir boružės minta amarais. Tam siūloma įdomi priemonė AUKSAAKĖ BIOFRIENDS - tai gyvos auksaakių lervos, kurias reikia tik paskleisti amarų veisimosi židinyje (efektas - iki 50 suėstų amarų per dieną). Panašiai veikia priemonė BORUŽĖ, kurios sudėtyje esančios lervos suėda iki 100 amarų per parą.

Privilioti naudingus vabzdžius-entomofagus, ėdančius kenkėjus, gali dar viena efektyvi priemonė - plėšriųjų vabzdžių viliokliai MagiPal, kabinami kaip pakabukai kas 5-10 metrų. MagiPal talpa užpildyta raudonu skysčiu su entomofagus priviliojančia medžiaga. Į daržą atskubės daug naudingų boružių, žiedblakių, auksaakių ir žiedmusių.

Amarų naikinimui sodininkai turėtų atkreipti dėmesį į gaudyklę MAGNET yellow. Jos paviršius dengtas lipniais klijais, sugaudančiais amarus. Tinka lauke, pakabinant gaudyklę virš augalų.

Pasipriešinti amarams šilauogės gali preparato FIZIMITE dėka. Koncentrato aktyviosios medžiagos išvalo lapų ir stiebų paviršius nuo įvairių nešvarumų (jų tarpe ir amarų išmatos, kuriuose veisiasi jų palikuonys). Tuo pačiu stiprinamas šilauogių atsparumas kenkėjams. FIZMITE reikia purkšti iš abiejų lapų pusių.

Išvengti grambuolio lervų kenkėjiškos veiklos padarinių padės efektyvi priemonė Nematodai. Sudėtyje yra didelė mikroskopinių nematodų kirmelių koncentracija, kurios įsiskverbia į grambuolių lervas po žeme ir žudo jas, paskleisdamos bakterijas. Nematodai naudojami nuo gegužės iki rugsėjo, dirvai įšilus iki 12-25º C, reguliariai drėkinant dirvą efektyvesniam poveikiui.

Sustiprinti šilauogių atsparumą kenkėjams (pjovėjams, grambuoliams) gali priemonė REcharge, jos sudėtyje esančių naudingų dirvožemio grybelių dėka. Naudojant REcharge reikia vengti fungicidų, galinčių sugadinti visą naudingą efektą.

Apsaugai nuo stirnų ir kiškių padeda jeigu ne tvorelės, tai miško žinduolius atbaidantys repelentai PlantskyddCervacol extra ir WAM extra.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Raudonųjų serbentų auginimas

Raudonieji ir baltieji serbentai, serbentų sodinimas, serbentų priežiūra, serbentų ligos, serbentų kenkėjai, serbentų veislės

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Benzininis generatorius nuoma Vilnius Benzininio generatoriaus nuoma Vilniuje Benzininio Generatoriaus Nuoma Vilniuje, Buitinio Elektros Generatoriaus Nuoma
Braškių daigai Molėtuose Braškių daigai Molėtuose Parduodami Gerų Veislių Elitiniai Braškių Daigai Molėtuose
Dailylentės pirčiai Vilniuje Dailylentės pirčiai Vilniuje Pirties Dailylentės Vilniuje, Liepos, Juodalksnio, Drebulės Dailylentės Vilnius
drėgmės surinkėjo nuoma Vilniuje Drėgmės surinktuvo nuoma Vilniuje Drėgmės Surinktuvas Nuoma Vilnius, Drėgmės Surinkėjas, Oro Džiovintuvas Nuoma Vilniuje, Oro Sausintuvo Nuoma Vilnius
Mediena karkasiniam namui Kaune Karkasinio namo statyba Kaune Karkasinių Namų Statytojai Kaune, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
karkasinio namo irengimas klaipedoje Karkasinio namo statyba Klaipėdoje Karkasinių Namų Statytojai Klaipėdoje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Karkasinio namo įrengimas Marijampolėje Karkasinio namo statyba Marijampolėje Karkasinių Namų Statytojai Marijampolėje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Marijampolėje
Karkasinio namo įrengimas Panevėžyje Karkasinio namo statyba Panevėžyje Karkasinių Namų Statytojai Panevėžyje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Panevėžyje
mediena karkasiniam namui_siauliuose Karkasinio namo statyba Šiauliuose Karkasinių Namų Statymas šiauliuose, Karkasinių Namų Statytojai šiauliuose, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Laistymo įrengimas Klaipėda Laistymo sistemos Klaipėda Automatinio Laistymo Sistemos Klaipėda

Vedantieji

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Ridikėlių auginimas

Ridikėlių sėjimas, auginimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, geriausios ridikėlių veislės

Ūkis

Vaismedžių genėjimas ir formavimas

Kaip genėti obelis, kriaušes, slyvas ir vyšnias

Vaismedžių skiepijimas

Kaip skiepyti vaismedžius, skiepo parinkimas, įrankiai skiepijimui, medžių skiepijimo instrukcija

Vaismedžių sodinimas

Kaip sodinti obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias, abrikosus. Duobės dydis, žemės mišinys, sodinimo gylis, priežiūra

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Rožių auginimas

Rožių sodinukų paruošimas ir sodinimas. Rožių priežiūra: laistymas, tręšimas, genėjimas. Rožių veislės, ligos ir kenkėjai

Plačiakaktis

Plačiakakčių auginimas tvenkiniuose, plačiakakčių mityba, plačiakakčių mailius, prekyba plačiakakčiais

Skruzdėlių naikinimas

Skruzdėlių naikinimo būdai, biologinės ir cheminės priemonės skruzdžių naikinimui

Slyvų auginimas

Kaip auginti slyvas. Slyvų sodinimas ir priežiūra, slyvų ligos ir kenkėjai. Slyvų veislės

Aviečių auginimas

Aviečių sodinimas ir priežiūra. Aviečių ligos ir kenkėjai. Aviečių veislės: remontantinės ir vasarinės

Vyšnių auginimas

Kaip auginti vyšnias, vyšnių sodinimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, vyšnių veislės

Abrikosų auginimas

Kaip sodinti abrikosą. Abrikosų veislės, priežiūra, ligos ir kenkėjai

Geriausios video instrukcijos

Česnakų auginimas

Kaip auginti česnakus, česnakų sodinimas ir dirvožemis česnakams, filmas apie česnakų auginimą, česnakų tręšimas

SEO straipsniai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: