Lankytinos vietos Alytuje
Atnaujinta: 2021-05-02

    Alytus – didžiausias Lietuvos pietuose esantis miestas. Net trečdalį miesto ploto užima gausūs miškai, aukštos kalvos ir aplink miestą išsidėsčiusi 16 km. Nemuno kilpos juosta.

    Alytus pagarsėjęs kaip Lietuvos sportinio turizmo traukos objektas. Kiekvienais metais mieste rengiami įvairiausi sporto renginiai. Tad tiems, kuriems patinka aktyvus poilsis ir gamta gali išbandyti įvairiausias pramogas, baseinus, sporto sales, teniso kortus, paplūdimio tinklinio aikšteles, pasiplaukiojimą baidarėmis Nemunu, pasivažinėjimą elektriniais paspirtukais, kartingais, jodinėjimą žirgais. Leiskitės į šią kelionę, kupiną gerų pojūčių ir malonumų!

Lankytinos vietos Alytuje

    Lankytinos vietos Alytuje

   Manoma, kad miesto pavadinimas kilęs iš dešiniojo Nemuno intako, upės – Alytupis, kuri teka netoli Alytaus piliakalnio. 1581 m. birželio 15 d. Alytaus miestui buvo suteikta Magdeburgo (savivaldos) teisė ir herbas, kurį simbolizuoja balta rožė. Todėl Alytaus vizitinė kortelė ir lankomiausia vieta  – Baltosios rožės tiltas.

    Baltosios rožės tiltas 

    Tai aukščiausias visoje Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Pastatytas Alytuje 2015 m. ant išlikusių buvusio geležinkelio tilto taurų, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą.  Aukštis – 38,1 m, ilgis – 240,52 m. Ant Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tilto galėsite rasti iš plieno pagamintą rožių širdį, ant kurios galima kabinti meilės spyneles. Šis tiltas yra unikali vieta Lietuvoje, kur galima meilę išmatuoti metrais. Ant jo yra šešios kas 40 m. žymos, kurios įvardija meilės pagal Aristotelio filosofiją rūšis.

Baltosios rožės tiltas Alytuje

   XIX a. antroje pusėje į Alytų, buvo nutiestas karinis geležinkelis. Šioje vietoje 1897–1899 m. pastatytas novatoriškas tiltas, kurio važiuojamoji dalis buvo skirta traukinių ir vežimų eismui. I-ojo pasaulinio karo metais, tiltas buvo susprogdintas. Alytų užėmę vokiečiai jo vietoje pastatė laikiną medinį karinį geležinkelio tiltą. Jo aukštis buvo 35 m, ilgis – 294 m. vėliau buvo išardytas. Dabar čia stovi Lietuvos rekordinis pėsčiųjų ir dviračių tiltas.

    Pirmoji skulptūros versija buvo pastatyta 1981 m., minint Alytaus miesto 400 metų Magdeburgo teisių jubiliejų. Pastačius tiltą per Nemuną, senosios vietoje atstatyta ir nauja V. Kančiausko skulptūra „Obels žiedas“.

Skulptūra Obels žiedas Alytuje

    Alytaus piliakalnis

   Alytaus piliakalnis - šimtmečius skaičiuojantis, miesto įkūrimą galintis įprasminti, liudininkas. Šis istorinis ir kultūrinis objektas, kurio papėdę šiandien puošia skulptūrų ekspozicija "Alytaus piliakalnio protėviai", apipintas nesuskaičiuojamomis legendomis. Viena iš jų byloja apie meilę ir miesto vardo atsiradimą.

Alytaus piliakalnis

   Kadaise gyveno Mirgrausėlė ir Alyta ir vienas kitą pamilo. Vietos pilį užpuolė kryžiuočiai. Nors ir narsiai kovėsi, bet Alyta žuvo, jo vardu kilo pavadinimą gavęs Alytaus miestas. O Mirgrausėlės vardu – piliakalnis, kuriame stovėjo Alytaus pilis. Kad įsitikintumėte piliakalnio taurumu, jis buvo tyrinėjamas, buvo rasta sudegusių pastatų liekanų, ūkyje naudojamų dirbinių, kalavijo galas, pentinas su spygliu.

    Paminklas „Laisvės angelas“

   „Laisvės angelo“ paminklas pastatytas 1929 m. Jis siekia net 13 metrų aukštį. Pasakojama, kad tuomet pozuoti skulptorius (Antanas Aleksandravičius) prikalbino jauną gimnazijos mokytoją. Beje, pats skulptorius vedė beveik sulaukęs 60-ies. Alytaus „Laisvės angelas“ – tai pagarbos ir atminimo ženklasžuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Paminklui teko atlaikyti kelis gamtos ir istorijos išbandymus: 1934 m. skulptūra subyrėjo trenkus žaibui, o 6-ajame dešimtmetyje nugriauta politiniais nesutarimais. 1991 m. skulptūra buvo atkurta.

Paminklas Laisvės angelas Alytuje

 ,,Laisvės angelas” gražiai užpildė tarp parkų likusią erdvę ir aikštė tapo tikru miesto pasididžiavimu. Vienoje pusėje yra rožynais garsėjantis Alytaus miesto sodas, kuriame yra įrengtas fontanas su baseinu. Kitoje pusėje Alytaus parko skverelyje stovi tautos kančių įamžinimo memorialas „Nurimęs varpas“. Memorialas skirtas politiniams kaliniams, tremtiniams, partizanams bei Lietuvos kariuomenės sukilėliams pagerbti.

   Laisvalaikis Alytaus mieste

   Alytaus sporto ir rekreacijos centras

   Alytaus arena – daugiafunkcinis sporto kompleksas Alytuje. Kompleksą sudaro Sporto rūmai, baseinas, stadionas ir aikštynas.

Alytaus sporto ir rekreacijos centras

  Alytaus sporto ir rekreacijos centre treniruojasi įvairiausių sporto šakų atstovai. Čia yra visos galimybės sporto varžyboms rengti, Alytaus arenoje yra įrengta sporto ir renginių salė, kur galite išvysti regionines, tarptautines ir pasaulines rungtynes. Atvykus į sporto centrą čia jūsų lauks renovuotas, atitinkantis tarptautinius ir olimpinius standartus baseinas, kurio zonoje galima mėgautis vandens aerobika, plaukimu irklentėmis ir pirčių kompleksais. Alytaus Sporto ir rekreacijos centre kokybiškas maitinimo paslaugas teikia kavinė Alvintra, galinti patenkinti net išrankiausių gurmanų poreikius. Kavinė teikia paslaugas asmenims, asmenų grupėms organizuoja pobūvius šventės pagal specialų užsakymą.

   Nuotykių parkas „Tarzanija“ 

   Jeigu esate pasirengę naujam pašėlusiam sezonui? Jūsų laukia pramogų šalis! Tarzanija - nuotykių parkas, kuris yra įsikūręs netoli Alytaus. Pramogų parkas siūlo laisvalaikio pramogas ir nuotykius gimtadieniams, klasėms, šeimai ir kolektyvams.

Nuotykių parkas Tarzanija, Alytaus rajone

    Nuotykių parkas, įsikūręs vaizdingame Nemuno krante. Jame rasite „Laipynių miestelį“ su 7-iomis įvairaus sunkumo trasomis, kurios įrengtos medžiuose. Jeigu esate dideli ekstremalių pramogų mėgėjai, galite pajusti laisvą kritimą „Mirties skardyje“, leistis lynu per Nemuną arba bandyti palenktyniauti su vėju pašėlusiuose kalneliuose „Kalnų miestelyje“. Parko pasididžiavimas vieninteliai Rytų Europoje šoninio slydimo „Go” kartingai – „Drift kartai“. Parke rengiamos įvairios edukacijos. Galima jodinėti žirgais ir poniais, rengti su jais fotosesijas.  Žiemą veikia ledo arena su pačiūžų nuoma. Yra tiras (šaulių miestelis), mobili pirtis, picerija, didžioji ir mažoji pavėsinės, pobūvių ir konferencijų salė.

   Vasaros pramogos Alytuje

   Vandens pramogų mėgėjams vaizdingoje Alytaus Dailidės ežero pakrantėje, pagrindiniame miesto pliaže yra įsikūręs vandenlenčių parkas - VIVI Wake.

Vandenlenčių parkas Vivi Wake Alytuje

  Vos kelios minutės pėsčiomis nuo kalnelio ir matote vandeniu slystančią, besitaškančią ir į ežero bangas kviečiančią šokti šią pramogą. Dar arčiau gamtos. Ten kur vanduo, grynas oras ir saulė. 

  Dar viena vandens pramoga, naujovė Alytaus rajone: „Daugų saloje“ vandens batutų parkas. Dzūkijos turistų traukos objektas leidžia mėgautis skirtingomis trasomis. Viena jų yra sudėtinga su ekstremaliomis kliūtimis, skirta suaugusiems žmonėms, o kita puikiai pritaikyta nuo 6 metų vaikams.

Vandens batutų parkas, Alytaus rajone

  Galbūt ne visi įveiks visas kliūtis, įkris į vandenį ir bandys vėl ir vėl... Tačiau įspūdžių užteks kiekvienam atvykusiam.

   Kulinarinis turizmas Alytuje

   „Vilkyškių pieninė“ firminiai pieninės gaminiai Alytuje

   Parduotuvėlė esanti Alytaus centre, išsiskiria unikaliu ir jaukiu interjeru. Specialiai šiai parduotuvei buvo pritaikytas išskirtinis įmonės "Nemuno pievų" dizainas, kuriame dominuoja pastelinės spalvos, natūralios medžiagos, sukurtas jaukus ir patogus išdėstymas. „Vilkyškių pieninės“ asortimentas siūlo nuo įprastų ir populiariausių gaminių, iki išskirtinių, gurmaniškų produktų. Parduodama ir šviežia sveriama produkcija: supakuoti sviesto gabaliukai, sveriama grietinė, mocarelos sūrio kamuoliukai. Kartu tai ir kavinė, rekomenduojama išgerti puikios kokybės kavos, pagardintos šviežiu pienu, būtų nuodėmė neužsisakyti čia pat paruošto deserto ar užkandžio.

Vilkyškių pieninė Alytuje

  Parduotuvės personalas padės išsirinkti ir priderinti gurmaniškus užkandžius, atkeliavusius iš Vokietijos, Austrijos, Italijos, Prancūzijos ir Škotijos: džiovintus vaisius, pikantiškus sūriais įdarytus vaisius ir daržoves, alyvuoges, aliejus, actą, paštetus, įvairius padažus, želė, džemus ir garstyčias. O tiems, kurie planuoja gaminti namuose, rekomenduos receptus, specialiai sukurtus „Vilkyškių pieninės“ produkcijai.

   Gėlių parduotuvė ir kavinė „Florus“ Alytuje

   Alytaus centre įsikūrusiame „Florus“ salone, galima ne tik įsigyti skintų ar vazoninių gėlių bei įvairių dovanų, bet ir jaukiai, augalų apsuptyje, pasimėgauti aukštos kokybės, rūšinė, natūralia kava, arbata ir kakava. Tie, kurie nori būti arčiau gamtos, ar pasimėgauti aromatingais gėrimais, šiame Alytaus miesto kampelyje turėtų apsilankyti kiekvienas miesto svečias.

Gėlių parduotuvė ir kavinė Florus Alytuje

   Parduotuvėlės viduje yra gamtos šventovę primenanti nuošali vietelė po beržais, tereikia jaukiai įsitaisyti ant baro kėdžių ar žemesnių suoliukų ir mėgaujantis gėrimais, pailsėti, paskaityti knygą ar panaršyti internete.

   Alytaus gėrimų gamykla „Alita“

   Daugiau nei prieš 50 m. įsikūrusi „Alitos“ gamykla žinoma savo gaminamais visoje Lietuvoje. Natūralios fermentacijos putojantys vynai, aukštos kokybės brendžiai ir kokteiliai.

Alytaus gėrimų gamykla Alita

   Gamykloje rengiama pažintinė programa. Susipažinsite su „Alitos“ istorija, galimybė išgirsti ir pamatyti,  kuo skiriasi du natūralaus putojančio vyno gamybos metodai: Méthode traditionelle ir Charmat, sužinosite „Alitoje“ gaminamų tradicinių stipriųjų gėrimų gamybos ypatumus, pamatysite gėrimų gamybos procesus. Pažintinės programos trukmė apie 2,5 val. Gali registruotis bet kokio dydžio grupės ar pavieniai asmenys.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Panemunės kelias

Kur keliauti Lietuvoje, maršrutas Panemunės kelias žemėlapis, dienos kelionė Lietuvoje, Panemunės pilių kelias, savaitgalio kelionės Lietuvoje, Panemunės kelias iš Vilniaus, Panemunės kelias iš Kauno, Panemunės kelias iš Jurbarko, Panemunės kelias kur pavalgyti, kelionės po Lietuvą

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje, ką veikti Palangoje, Švenojoje, Klaipėdoje, Kuršių nerijoje.

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: