Jonavos mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-06

Jonavos mero rinkimų rezultatai 2023

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Mindaugas SINKEVIČIUS Lietuvos socialdemokratų partija 8823 2281 11104 73,78 72,28
Žilvinas GALIMOVAS Liberalų sąjūdis 988 272 1260 8,37 8,20
Gintaras STAŠIONIS Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 681 169 850 5,65 5,53
Gintas JASIULIONIS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 502 154 656 4,36 4,27
Vitalijus JAROŠČENKA Darbo partija 354 110 464 3,08 3,02
Bronislovas LIUTKUS Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ 339 94 433 2,88 2,82
Reneta KUČINSKIENĖ Lietuvos regionų partija 205 79 284 1,89 1,85
 
Iš viso
11892 3159 15051 100,00 97,98

 

2023 m. kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Jūsų išrinkti savivaldybės tarybos nariai ir meras įgis teisę atstovauti Jūsų interesams bei spręsti savivaldos klausimus. Tai įpareigojanti atsakomybė, į kurią sudėti daugelio rinkėjų lūkesčiai ir viltys.

Jonavos mero rinkimai 2023

Jonavos rajonas rinks miesto lyderį naujai kadencijai

Jonavos rajono meras ir įvykdyti pažadai

Dabartinis Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Mokėsi Jonavos 6-ojoje vidurinėje mokykloje2003 m. su pagyrimu baigė Jonavos Senamiesčio gimnaziją20032007 m. studijavo Vilniaus universitete. Baigė Ekonomikos fakultetą, kuriame įgijo vadybos ir verslo administravimo bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) asamblėjoje išrinktas į Valstybinę jaunimo reikalų tarybą2006 m. Nacionalinės plėtros instituto Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros ekspertas. 2008 m. LiJOT viceprezidentas. 

20072016 m. ir nuo 2019 m. Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys. 20082009 m. Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas, 20112016 m. ir nuo 2019 m. Jonavos rajono savivaldybės meras.

2016–2017 m. ūkio ministras. 2017–2019 m. UAB „Jonavos vandenys“ direktorius. 

Nuo 2004 m. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Jonavos rajono skyriaus narys, nuo 2013 m. skyriaus pirmininkas. Nuo 2015 m. LSDP partijos pirmininko pavaduotojas.

jonavos_mero_rinkimai_Mindaugas_Sinkevicius

 

Jonavos rajone pernai daug dėmesio skyrėme darnaus judumo planui: buvo diegiamos priemonės, kurios padeda mažinti neigiamą automobilių poveikį, keičia gyventojų judumo įpročius ir gerina gyvenimo kokybę. Vienas labiausiai matomų objektų, kuriuo labai didžiuojamės – tai įspūdingos architektūros pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Žeimių gatvę. Įspūdingų futuristinių formų tiltas iš karto tapo nauju modernaus miesto simboliu ir darnaus judumo pavyzdžiu. Lietuvos statistikos departamento vertinimu, Jonava patenka į penketuką savivaldybių, turinčių išplėtotą dviračių tinklą (88 km). Tai reiškia, kad visi, kurie nori judėti – važinėti dviračiais, paspirtukais, bėgioti ar tiesiog pasivaikščioti, tikrai turi pakankamai jiems skirtos erdvės. Teigiamų pokyčių įvyko ir viešojo susisiekimo srityje. 2021 metais Jonava įsigijo pirmąjį elektra varomą autobusą. Tai tik pirmoji kregždė. Iki šių metų pabaigos planuojame įsigyti dar bent du papildomus elektrobusus, o ateityje žalių transporto priemonių bus dar daugiau. Pernai ir toliau daug investavome į kiemų tvarkymą, švietimo įstaigų atnaujinimą, aprūpinimą baldais, jaukius kabinetus. Turime pasidžiaugti, kad esame ekonomiškai gyvybinga savivaldybė. Baseiną statome savo biudžeto lėšomis. Vyriausybė mums šiame projekte nepadeda, darbų nefinansuoja.

Kandidatai į Jonavos rajono savivaldybės merus 2023 m.

 ŽILVINAS GALIMOVAS- Liberalų sąjūdis

Apsisprendžiau dalyvauti mero rinkimuose, nes besąlygiškai tikiu, kad mūsų rajonas gali būti patraukli vieta dirbti, kurti ir gyventi. Per vienuolika metų buvo padaryta daug gerų darbų, kad išoriškai Jonava būtų graži, bet dabar mūsų kraštui reikia vadovų kaitos, nes tai gali atnešti naujų vėjų ir leis tobulėti, kad neužsisėdėtume vietoje ir sugrąžintume į Jonavą išvykusius bei pritrauktume pas mus gyventi kitus. Todėl siūlau alternatyvą ir kviečiu eiti kartu, nes žinau, kad: 

 • Jonavai reikia aiškios vizijos, kuri nuosekliai būtų įgyvendinama, kad visi savo darbus galėtų planuoti ir sprendimus priimtų žiūrėdami į ilgalaikę perspektyvą; 
 • visiems vaikams turi būti užtikrintos galimybės lankyti popamokinius būrelius, o rajone gyvenantiems vaikams – pagal tai pritaikytas nemokamas transportas; 
 • reikia išspręsti gyvenamųjų namų nuomos ir įsigijimo pasiūlos problemą; 
 • turime steigti mokamas praktikos atlikimo vietas, kurios pritrauktų jaunus mums trūkstamų sričių specialistus;
 • mokytojus reikia skatinti ne vienadieniais projektais, o nuolat ir už pasiektus įvairių rūšių darbo rezultatus; 
 • savo mokiniams turime nupirkti pamokose naudojamas pratybas, kad būtų užtikrintos lygios visų vaikų ugdymosi galimybės; 
 • meras privalo nuolat bendrauti su verslininkais ir drauge spręsti kylančius iššūkius, o blogiausiu atveju – bent jau netrukdyti; 
 • reikia atgaivinti ir stiprinti savo meno kolektyvus, o kultūros projektų rėmimo programą orientuoti ne į vienadienes šventes, o į galimybes vystyti prasmingą veiklą; 
 • turėdami tiek daug sportinės infrastruktūros, privalome užtikrinti patogias sąlygas ja pasinaudoti, sukuriant sporto salių ir aikštynų rezervacijos sistemą. Eiti su manimi bus sunku ir rizikinga, bet nėra geresnio laiko tai padaryti nei dabar.

VITALIJUS JAROŠČENKA- Darbo partija

Stiprios bendruomenės - tai stipri Lietuva. Stipri bendruomenė - tai stipri savivalda. • Sudarysime problemų žemėlapį. 

 • Kartu su vietos bendruomenėmis sugrupuosime prioritetinius darbus plėtojant savivaldybėje esančią infrastruktūrą (kelius, dviračių takus, parkus). 
 • Kursime trimetes investicijų programas su numatytais prioritetais, kuriems bus skiriamas finansavimas. 
 • Kiekvienais metais ne mažiau kaip 10 proc. savivaldybės biudžeto skirsime prioritetinei infrastruktūrai gerinti finansuodami iš savivaldybės biudžeto arba prisidėdami prie finansavimo, skiriamo centrinės valdžios ir Europos Sąjungos fondų. 
 • Ekonominio gyvenimo plėtra yra gerovės savivaldybėje pagrindas. Sieksime, kad verslo plėtra užtikrintų naujų darbo vietų atsiradimą. 
 • Išnaudosime Jonavos savivaldybės stipriąsias vietas - geografinę padėti, kelių mazgą, teritoriją įmonių steigimui, siekdami pritraukti naujas investicijas savivaldybėje. 
 • Padėsime naujiems verslams įsisteigti, pagal pasitvirtintą metodiką atleisime arba sumažinsime žemės ir nekilnojamojo turto mokestį. 
 • Savivaldybėje sukursime grupę, kuri „vieno langelio“ principu leis investuotojams gauti reikiamą informaciją ir bendrauti su atsakingomis institucijomis; Savivaldybė privalo tapti bendruomenės finansiniu patarėju ir patikėtiniu. Kad tai įgyvendintume, išsikėlėme šiuos tikslus: 
 • sieksime, kad savivaldybės investicijos būtų nukreiptos į tvarios aplinkos kūrimą bendruomenėms; • užsitikrinti tvarius finansus galėsime, jei savivaldybę rinksis gyventojai ir verslai. Todėl sieksime išnaudoti mūsų privalumus pritraukdami tiek vienus tiek kitus; 
 • bendruomenės turi aktyviai dalyvauti biudžeto lėšų paskirstyme;
 • plačiau išnaudosime viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektus.

GINTAS JASIULIONIS- TS LKD

GERIAU... Ekonomiškai stiprus Jonavos kraštas. Patogus ir greitas patekimas pas gydytojus. Jonavos kraštas asfaltuotais žvyrkeliais ir be duobių gatvėse. Be nepotizmo ir mobingo savivaldybės įstaigose. Kokybiškai atliekami darbai ir teikiamos paslaugos. Be kamščių gatvėse ir keliuose. Kokybiškas vaikų maitinimas mokyklose ir darželiuose.

RENETA KUČINSKIENĖ -Lietuvos Regionų Partija

 • Sieksiu darnaus judumo, elektromobilių įkrovimo stotelių plėtros 
 • Sieksiu energetinės rajono savivaldybės nepriklausomybės, skatinsiu spartesnius renovacijos procesu taip mažindami šilumos kainas. 
 • Sieksiu užtikrinti prieinamą transportą bei gerus vietinės reikšmės kelius. 
 • Optimizuosiu savivaldybės įmonių veiklą. 
 • Sieksiu palankių sąlygų naujam verslui kurtis. 
 • Ypatingą dėmesį skirsiu jaunų šeimų gerovei, sudarydama prioritetines sąlygas dirbančių tėvų vaikams patekti į darželius. 
 • Sieksiu vaikų darželių plėtros ir kaimiškose vietovėse, atnaujinimo ir pritaikymo viešųjų erdvių šeimoms su vaikais. 
 • Sieksiu saugumo, tiek mieste, tiek kaimiškose vietovėse, įrengiant taupų ir modernų apšvietimą, šaligatvius. 
 • Sudarysiu sąlygas, mokiniams po pamokų papildomai mokytis bei konsultuotis. Skirsiu lėšų vaikų savaitinėms bei dienos stovykloms. 
 • Sieksiu pritraukti kompetentingus mokytojus, skiriant jiems gyvenamą vietą, pagalbą įsikuriant. Užtikrinsiu mokytojams reikiamą padėjėjų skaičių, aprūpinsiu reikiamomis priemonėmis, kursiu mokytojų pavadavimo sistemą. 
 • Skatinsiu rajone kurtis jaunas šeimas, tam pritaikydama infrastruktūrą: plėsiu vaikų neformaliojo ugdymo įvairovę, naujinsiu ir modernizuosiu švietimo ir neformalaus ugdymo patalpas 
 • Sieksiu pritraukti gydytojus į sveikatos priežiūros įstaigas, sudarant galimybę specialistams ir jų šeimoms nemokamai įsikurti Jonavos raj. 
 • Sieksiu visiems laiku prieinamos medicinos pagalbos. Skatinsime senjorų dalyvavimą užimtumo, sveikatinimo bei mokymosi programose. Užtikrinsiu savivaldybės, bei specialistų pagalbą slaugantiems ligonius namuose. 
 • Investuoju į paslaugų plėtrą ir viešųjų erdvių pritaikymą neįgaliesiems. 
 • Skirsiu ypatingą dėmesį gyventojų civilinei saugai, aplinkos teršėjų nustatymui, beglobių gyvūnų priežiūrai.

BRONISLOVAS LIUTKUS- Demokratai Vardan Lietuvos

Gimiau, augau ir vidurinę mokyklą baigiau Jonavos rajono Žeimių miestelyje. Pasirinkau inžinieriaus energetiko kelią. Po studijų Lietuvos žemės ūkio akademijoje grįžau į gimtinę. Dvidešimt metų dirbau gamyboje. Neabejingumas žmonėms mane atvedė į politiką. 18 metų dirbau jonaviečiams būdamas savivaldybės tarybos nariu, iš jų 9 - meru. Savo darbo rezultatu ir pagrindiniu aktyvios veiklos įrodymu laikau paruoštą strateginę programą Jonavos savivaldybei, kurios pagrindu įgyvendinti projektai leido atnaujinti gatves, mokyklas, daugiabučius, išspręsti Arenos statybą ir aibę kitų problemų. Man visada svarbiausia buvo ir yra žmogus. 

Turiu pakankamai patirties ir dirbdamas Jonavos rajono savivaldybės gyventojų gerovei siekčiau: 

 • mažinti mokestinę naštą besikuriančiam verslui; 
 • didinti neformalų vaikų užimtumą pastatant futbolo maniežą; 
 • pasirengti ir įgyvendinti mokyklose įtraukiojo ugdymo organizavimo modelį;
 • energetinių kainų mažinimo; 
 • sveikatos apsaugos neatsiejamumo su sveika gyvensena ir ligų profi laktika; 
 • demokratijos, atsakomybės ir skaidrumo principais grįsto valdymo; 
 • tęsti savanorišką daugiabučių renovaciją, atliekant ir aplinkos tvarkymo darbus; 
 • prieinamų ir kokybiškų viešųjų paslaugų; 
 • socialinio saugumo užtikrinimo; 
 • spartinti Jonavos šiaurinio apvažiavimo įrengimą; 
 • renovuoti švietimo ir kultūros įstaigas; 
 • miesto ir kaimo viešųjų erdvių sutvarkymo; 
 • vandentiekio ir nuotekų sistemos plėtros net ir mažose gyvenvietėse; 
 • tinkamų žemės sklypų paruošimo Jonavos verslui ir investuotojams. Veiklos principas – vietoje priešpriešos ir intrigų - kompromisai ir konstruktyvi partnerystė.

MINDAUGAS SINKEVIČIUS- Social-demokratai

ŠVIETIMAS

 • Užtikrinsiu nemokamas, profesionalias plaukimo pamokas rajono pradinukams kasmet; 
 • Sieksiu, kad visi ikimokyklinukai būtų maitinami tik ekologišku maistu.

 BENDRUOMENĖS IR IŠMANŪS SPRENDIMAI 

 • Plėsiu programėlės JONAVA fukncionalumą, kad jonaviečiai įsitrauktų į rajono viešąjį gyvenimą ir gautų papildomų naudų; 
 • Prisidėsiu prie beglobių gyvūnų gerovės užtikrinimo. 

INFRASTRUKTŪROS GERINIMAS 

 • Savivaldybės lėšomis įrengsiu saulės parką elektros gamybai; 
 • Užtikrinsiu, kad kasmet būtų investuojama į nuotekų ir geriamojo vandens sistemų plėtrą mieste bei kaime. 

SVEIKATOS APSAUGA 

 • Sieksiu visų Jonavos ligoninėje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų išsaugojimo ir plėtros, nuolat investuojant į jos patalpų ir įrangos atnaujinimą; 
 • Užtikrinsiu kompiuterinio tomografo ligoninei įsigijimą. SPORTAS IR LAISVALAIKIS 
 • Sieksiu realizuoti futbolo maniežo statybos projektą; 
 • Norint išnaudoti slidinėjimo kalną vasaros metu, įrengsiu ten vasaros rogučių pramoginę trasą.

 SUSISIEKIMAS 

 • Sieksiu įrengti žiedinę sankryžą J.Ralio, Vasario 16-osios bei Žeimių gatvių sankirtoje (prie Viešosios bibliotekos); 
 • Užtikrinsiu laiptų, vedančių nuo Chemikų g. iki Vasario 16-osios g., renovavimą; 
 • Tęsiu gatvių asfaltavimą sodų bendrijose. 

KULTŪRA IR TURIZMAS 

 • Ramybės skvere įrengsiu stacionarią kultūros erdvę, taip praplečiant miesto kultūros erdvių tinklą; • Neries pakrantę pritaikysiu aktyviam poilsiui ir įrengsime čia prieplauką baidarėms. 

VERSLO PLĖTRA, UŽIMTUMAS 

 • Į pramoninę teritoriją Venecijos kaime (Ruklos sen.) sieksiu pritraukti tvarių investicijų ir sudaryti sąlygas investuotojams kurti tvarias darbo vietas; 
 • Įveiklinsiu jau suformuotus valstybinės žemės sklypus. 

SOCIALINĖS PASLAUGOS 

 • Užtikrinsiu socialinio būsto fondo plėtrą; 
 • Inicijuosiu vaikų su negalia dienos centro steigimą.

GINTARAS STAŠIONIS- Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga

Tariant žodį „meras“, girdimas žodžių sąskambis „didelė bendruomenė“. Jonavos valstiečių ir žaliųjų sąjungos komanda kartu su Jonavos rajono gyventojais žino, kad MES KARTU GALIME GERIAU ... GYVENTI, KURTI IR REALIZUOTI SAVE:

 • vienyti visų politinių jėgų programas, skatinančias gyventi ir kurtis mūsų savivaldybėje; 
 • tenkinti gyventojų poreikius, sudarant rajono biudžetą; 
 • skatinti investicijas į sveikatos paslaugas ir infrastruktūrą; 
 • siekti kokybiško ugdymo; 
 • remti vaikų dienos centrų plėtrą; 
 • didinti socialinių paslaugų plėtrą; 
 • koreguoti trūkstamų specialistų pritraukimo programą; 
 • garantuoti saugias ir aplinkai draugiškas paslaugas; 
 • remti bendruomenių ir NVO veiklą; 
 • remti kultūros veiklą;
 • skatinti ir remti verslą; 
 • efektyvinti žemės ūkio programų plėtrą; 
 • rūpintis patogių ir saugių kelių tinklu; 
 • didinti investicijas, plečiant viešąsias erdves; 
 • sukurti Jonavos rajono savivaldybės gyventojų problemų žemėlapį. Organizuosiu veiklą taip, jog reikalingus pokyčius pajustų kiekvienas mūsų rajono savivaldybės gyventojas.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: