Jurbarko mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-21

Mero rinkimų rezultatai Jurbarke 2023

Po II turo Jurbarko rajono meru išrinktas Skirmantas MOCKEVIČIUS.

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Skirmantas MOCKEVIČIUS Išsikėlė pats 3211 1578 4789 56,39 55,01
Daivaras RYBAKOVAS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 2678 1026 3704 43,61 42,55
 
Iš viso
5889 2604 8493 100,00 97,56

2023 metų kovo 5 d. rinkimuose Jurbarko rajono mero posto keturių metų kadencijai pagal vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis sieks 7 kandidatai. Kaip žinoma, mero rinkimai Jurbarko rajone, kaip ir bet kurioje Lietuvos savivaldybėje, vyksta kas ketverius metus. Paskutiniai Jurbarko rajono mero rinkimai vyko 2019 metų kovą, o dabartinis meras yra antrai kadencijai perrinktas Skirmantas Mockevičius. Per mero rinkimus kandidatai agituoja siekdami pelnyti rinkėjų palaikymą. Meru tampa kandidatas, surinkęs daugiausiai balsų. Rinkimų procesą, siekdama užtikrinti sąžiningumą ir skaidrumą, prižiūri Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija. Apskritai mero rinkimai yra svarbūs vietos bendruomenėms, nes išrinkti kandidatai daro didelę įtaką jų savivaldybių plėtrai ir valdymui. Išrinktas meras glaudžiai bendradarbiauja su kitais savivaldybės pareigūnais, pavyzdžiui, tarybos nariais, įgyvendindamas vietos bendruomenei naudingą politiką ir projektus. Šiais metais kandidatus į mero postą iškėlė Liberalų sąjūdis, Lietuvos regionų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, „Laisvė ir teisingumas“. Trys politinės kampanijos dalyviai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija ir komitetas „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ –  kandidatų į merus šiuose rinkimuose nekėlė.

Jurbarko mero rinkimai 2023

Jurbarko rajono mero rinkimai 2023

Jurbarko rajono mero pažadai 2019

2019 metais Jurbarko rajono savivaldybės meru antrajai kadencijai išrinktas pats save kandidatu iškėlęs Skirmantas Mockevičius, surinkęs 51,46 proc. rinkėjų balsų. Kova tarp Skirmanto Mockevičiaus ir liberalų atstovo Ričardo Juškos vyko balsas į balsą. Nugalėtojas paaiškėjo tik suskaičiavus paskutinius gyventojų pasirinkimus. 

Skirmanto Mockevičiaus pažadai Jurbarko rajonui 2019

 • Pertvarkytas centrinių gatvių apšvietimas, visame rajone nakties metu apšviesti miesteliai, sutvarkyti ir apšviesti daugiabučių namų kiemai, saugios apšviestos perėjos;
 • Investuotojų paieška, siūlant statyti įmones suformuotuose sklypuose Jurbarko mieste, tinkamų sąlygų verslui sudarymas, darbo vietų paslaugų sektoriuje plėtra, kvietimas išvykusiems iš Jurbarko grįžti dirbti ir gyventi gimtajame krašte;
 • Nauja autobusų stotis, erdvėse jaunimui įrengtos nemokamo bevielio viešo interneto vietos, elektromobilių įkrovimo stotelės;
 • Išsaugota Jurbarko ligoninė, gerinamos medicinos darbuotojų darbo sąlygos, plečiamas pirminės sveikatos priežiūros paslaugų spektras;
 • Mažinama socialinė atskirtis, plečiama socialinių paslaugų infrastruktūra;
 • Kvalifikuoti ir motyvuoti mokytojai, sutvarkytos ir modernizuotos mokyklos, sutvarkytos sporto salės ir stadionai, mokinių užimtumas visą dieną;
 • Puikios sąlygos kultūrai, menui, sportui, tarpusavio bendravimui, renginių lankymui;
 • Sutvarkyti pilių parkai – jurbarkiečių ir svečių patogumui, verslo ir kultūros ryšių su Jurbarko rajono savivaldybės partneriais užsienio šalyse plėtra, bendradarbiavimas su užsienio šalių ambasadomis, Jurbarko krašto garsinimas užsienio šalyse.

Kas per praėjusią kadenciją nuveikta Jurbarko rajone

Eržvilko seniūnijoje pakeista Eržvilko ir Varlaukio kapinių tvorų dalis, atnaujinta Varlaukio senkapio kryžiaus apsauginė tvorelė, atliktas buvusios Varlaukio geležinkelio stoties einamasis remontas, atnaujintas ir perdažytas Vytauto Didžiojo paminklas Balandžių kaime, suremontuota Eržvilko seniūnijos administracinio pastato ir katilinės dalis, taip pat atnaujintas Lybiškių bibliotekos pastato fasadas, pašalinti avarinės būklės medžiai Eržvilko Šaltuonos ir Piliakalnio gatvėse.

Girdžių seniūnijoje perklota 160 metrų šaligatvio Mituvos gatvėje, atnaujinti laiptai Mituvos užtvankos šlaite į Liepų alėjos taką, išlieti 1,51 m pločio ir 25 pakopų betoniniai laiptai, tvarkytos seniūnijos administracinės patalpos.

Jurbarkų seniūnijoje įrengtas naujas 110 m ilgio šaligatvis Jurbarkų k. Vyturio g., atliktas kelio einamasis remontas ir pakeista pralaida Mikutaičių II k.

Raudonės seniūnijoje atnaujintas Raudonės pilies kiemas, lankymui pritaikytas parkas, įsigytos negyvenamosios buvusios Raudonės pašto patalpos, kurios perduotos naudoti Raudonės kaimo bendruomenei „Žiburys“, prisidėta prie Stakių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios stogo ir sienų remonto, šventoriaus sutvarkymo.

Jurbarko miesto seniūnijoje įrengta turgavietė, įrengta Jurbarko civilinių (naujųjų) kapinių naujo kvartalo tvora, atnaujintas Vydūno, P. Cvirkos, Vytauto Didžiojo ir Algirdo gatvių apšvietimas įrengiant LED šviestuvus, sutvarkytos poilsio zonos prie Jurbarko karjero ir Imsrės, įrengti lauko treniruokliai, sutvarkyti vaikų žaidimo aikštelių įrengimai poilsio zonose ir daugiabučių namų kiemuose, atnaujinti vandens tiekimo ir nuotekų sistemos tinklai Jurbarko miesto Dariaus ir Girėno, Kriaušių, Vyšnių, Sodų bei Kranto gatvėse.

Seredžiaus seniūnijoje sutvarkytas Seredžiaus miestelio kraštovaizdis, atlikti remonto darbai seniūnijos pastate, trinkelėmis iškloti takai prie seniūnijos administracinio bei bendruomenės pastatų, įsigytos buvusio pašto patalpos.

Skirsnemunės seniūnijoje sutvarkytas ir lankymui pritaikytas Panemunės pilies parkas (įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, išvalyti tvenkiniai, atnaujintos pralaidos, aplink pilį įrengti nauji ir atnaujinti esami pėsčiųjų takai, iškirsti savaiminiai medžiai, įrengta apžvalgos aikštelė).

Šimkaičių seniūnijoje sutvarkyta: buvusio stadiono teritorija Šimkaičių mstl., Jovališkės kaimo pakelės ir apšvietimas Paulių kaime, atnaujintos seniūnijos administracinio pastato vidaus patalpos.

Veliuonos seniūnijoje įrengtas laikrodis Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte, įrengti stendai su informacija prie kiekvieno lankomo objekto Veliuonoje, įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

Viešvilės seniūnijoje įrengti informaciniai stendai, sutvarkytas apšvietimas, išvalyta tvenkinio pakrantė, padarytas tiltelis į vandenį, pastatyti 6 parko suoleliai ir 3 šiukšliadėžės bei sutvarkyta poilsio erdvė.

Smalininkų seniūnijoje pratęstas apšvietimas, Nemuno gatvėje išpjauti ir Ąžuolų alėjoje išgenėti avarinės būklės medžiai, prižiūrėtos 8 neveikiančios kapinės, įkurtas vaikų dienos centras. 

Kandidatai į Jurbarko rajono merus 2023

Kandidatė į Jurbarko rajono mero postą Dovilė Dačkauskaitė (Liberalų sąjūdis)

Dovilė Dačkauskaitė gimė ir užaugo Akmenės rajone, tačiau dabar sieks mero posto Jurbarko rajono savivaldybėje. Ji 2022 metais Mykolo Romerio universitete baigė aplinkosaugos teisės studijas, o šiuo metu dirba Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijoje, kur eina Seimo nario Ričardo Juškos padėjėjos pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Žmogui ir aplinkai draugiška infrastruktūra: draugiška aplinka neįgaliems, vienišiems ir pagyvenusiems asmenims, dviračių takų plėtra, bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis;
 • Laisvė veikliems ir versliems: smulkių ir vidutinių verslų stiprinimas ir plėtojimas, dėmesys verslo ir ūkininkų iniciatyvoms, tarptautinio ir regioninio bendradarbiavimo plėtimas;
 • Dėmesys jaunoms šeimoms ir turiningam laisvalaikiui: sąlygos jaunimo ir vaikų turiningam užimtumui, pagalba nepasiturinčioms šeimoms; 
 • Kokybiškas auginantis švietimas: modernios švietimo sistemos sukūrimas, prioritetas mokytojų, moksleivių ir tėvų interesams;
 • Sveikata ir sveikatinimas: dėmesys sveikatos paslaugų kokybei ir jų prieinamumui;
 • Kultūra ir sportas: kultūros, menininkų iniciatyvų skatinimas bei sąlygos gyventojų meninei saviraiškai;
 • Prevencinės programos, kurios padės užtikrinti gyventojų saugumą, senjorų užimtumo programos. 

Kandidatė į Jurbarko rajono mero postą Danguolė Matukevičienė (Lietuvos regionų partija)

Danguolė Matukevičienė yra kilusi iš Kauno, 1990 metais Vilniaus universitete įgijo ekonomistės specialybę. Darbo patirtis: Kauno radijo gamykloje dirbo kontroliere, taip pat buvo savo individualios įmonės savininkė, vėliau Kauno rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriuje užėmė vyresniosios revizorės pareigas, Kauno apskrities VMI užėmė vyresniosios specialistės pareigas, Lietuvos centrinėje kredito unijoje buvo departamento vadovė, o nuo 2009 metų Kredito unijoje užima vidaus audito tarnybos vadovės pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Skaidrumo ir atvirumo kultūros užtikrinimas;
 • Komandinis darbas tarp organizacijų ir savivaldybės, darbo vietų sukūrimas negalią turintiems ir socialiai jautriems žmonėms;
 • Investicijų pritraukimas verslo plėtrai;
 • Gyventojams duotų įsipareigojimų vykdymas;
 • Atstovavimas ir bendradarbiavimas su jaunimu.

Kandidatas į Jurbarko rajono merus Skirmantas Mockevičius (išsikėlė pats)

Kandidatas į Jurbarko merus Skirmantas Mockevičius 2023

Dabartinis Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius

Skirmantas Mockevičius yra grynas jurbarkietis, kuris sieks mero posto jau trečiai kadencijai iš eilės. Išsilavinimas: Lietuvos žemės ūkio universitete baigė žemės ūkio mechanizacijos studijas, Lietuvos teisės universitete studijavo teisę, o Mykolo Romerio universitete baigė finansų teisės studijas. Skirmantas Mockevičius yra dirbęs ir mechaniku, Jurbarko rajono policijos komisariate užėmęs inspektoriaus pareigas, Jurbarko rajono VMI dirbo mokesčių išieškojimo ir prevencijos skyriaus vedėju, vėliau Tauragės VMI dirbo Jurbarko skyriaus vedėju, o nuo 2015 metų užima Jurbarko rajono mero pareigas. 

Rinkiminė programa:

 • Pasiekiami ir visų šeimų poreikiams pritaikyti vaikų darželiai, mokyklos, kokybiškas jaunimo užimtumas, atnaujintos ir daugiafunkcės bibliotekos, sporto aikštynai, pėsčiųjų ir dviračių takai, nemokami renginiai, sveikos gyvensenos skatinimas; 
 • Pramonės rajono sutvarkymas ir investicinio patrauklumo didinimas, sklypų verslo plėtrai parengimas, investuotojų paieška;
 • Gydymo paslaugos arčiau namų, sveikatos priežiūros paslaugų pasiekiamumo didinimas, pacientų pavėžėjimo paslaugos, ligoninės modernizavimas;
 • Grupinio gyvenimo namų, skirtų žmonėms su negalia, vystymas, socialinės, pagalbos paslaugos į namus, socialinės dirbtuvės, užimtumo senjorams ir neįgaliesiems didinimas;
 • Naujų ikimokyklinio ugdymo grupių įrengimas, visos dienos mokykla kiekvienoje mokykloje, ugdymo įstaigų pastatų renovacija;
 • Vietinių kelių, gatvių tvarkymas ir rekonstrukcija, daugiabučių kiemų aikštelių tvarkymas, saugių vaikų žaidimų aikštelių ir įrenginių skirtų judėti ir mankštintis įrengimas, vandens tiekimo ir nuotekų sistemų plėtra ir rekonstravimas, uostų pertvarkymas ir plėtra;
 • Elektra varomi autobusai, daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių, patogus susisiekimas viešuoju transportu rajone ir regione, žaliosios energijos gamybos plėtra;
 • Įrengti pažintiniai takai ir parkai, išvystytas vandens turizmas, lengvai gaunamos sporto paslaugos, Raudonės pilies pritaikymas lankytojams ir Jurbarko rajono poreikiams, kultūrinės veiklos stiprinimas, muziejų, įprasminančių Jurbarko krašto savitumą ir patrauklumą, plėtra.

Kandidatė į Jurbarko rajono mero postą Liudmila Norkaitienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos")

Liudmila Norkaitienė yra kilusi iš Zarasų, tačiau šiuo metu gyvena Jurbarke. Kandidatė į merus Vilniaus pedagoginiame institute yra įgijusi fizikos, informatikos bei skaičiavimo technikos mokytojo kvalifikaciją taip pat Kauno technologijų universitete - regionų ir miesto planavimo magistro laipsnį. Nuo 2001 iki dabar dirba Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje, kur užima inžinierės kompiuterininkės, informacinių technologijų mokytojos pareigas, taip pat yra UAB „ LANMETA“ savininkė, informacinių technologijų specialistė. Nuo 2015 metų yra Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narė. 

Rinkiminė programa:

 • Gyventojų galimybių didinimas aktyviai dalyvauti priimant savivaldos sprendimus, sudarytos galimybės seniūnijoms ir bendruomenėms savarankiškai dalyvauti perskirstant investicijas, veikimas dalyvaujamojo biudžeto principais, savivaldybės administracija - atvira gyventojams;
 • Racionalus viešųjų paslaugų tinklo vystymas, pritaikytas šeimos poreikiams, sudarantis galimybes lengvai pasiekti darželius, mokyklas, sveikatos priežiūros, socialines ir kitas paslaugas. Paslaugos prieinamos fiziškai ir finansiškai;
 • Maksimaliai išnaudotos savivaldos skolinimosi ir valstybės investicinių programų galimybės, siekiant vystyti savivaldos infrastruktūrą.

Kandidatas į Jurbarko rajono merus Algirdas Peniuta (Lietuvos socialdemokratų partija)

Algirdas Peniuta yra kilęs iš Šakių, šiuo metu siekiantis Jurbarko rajono mero posto. Išsilavinimas – Vilniaus pedagoginiame universitete baigė istorijos studijas, o Vytauto Didžiojo universitete miškininkystės studijas. 

Rinkiminė programa:

 • Bent vienas didelis investuotojas sukuriantis naujas darbo vietas;
 • Bent vienas, didelis traukos centras, ne tik pritraukiantis turistus, bet ir turintis ką pasiūlyti bent keletui dienų, ar savaitgaliui (SPA paslaugos, nauji traukos maršrutai);
 • Iš pagrindų sutvarkyta centrinė Jurbarko gatvė;
 • Iš esmės sutvarkyta karjero pakrantė ir pliažas - poilsio zonos, sanitariniai mazgai;
 • Municipalinis būstas ir savivaldybės steigiamos komercinės paskirties erdvės smulkiam ir pradedančiajam verslui;
 • Platesnės galimybės gyventojams patiems dalyvauti formuojant miesto biudžetą;
 • Teisinės prielaidos įgalinančios bendruomenines organizacijas;
 • Vietos iniciatyvų ir verslumo skatinimas užtikrinantis užimtumą kaime;
 • Kvartalinė daugiabučių namų renovacijos programa;
 • Parama bendruomenių projektams, skatinantiems fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną;
 • Investicijos į muziejus, bibliotekas, kultūros centrus.

Kandidatas į Jurbarko rajono merus Daivaras Rybakovas (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai)

Daivaras Rybakovas - jurbarkietis, Vytauto Didžiojo universitete baigęs etnologijos studijas, Kauno technologijų universitete baigęs viešosios politikos ir administravimo studijas. Nuo 2010 iki 2018 metų buvo UAB „DK Statyba“ vadovas, vėliau tapo Jurbarko rajono savivaldybės viceministru, o šiuo metu Žemės ūkio ministerijoje užima ministro patarėjo pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Savivaldybės vykdomų projektų tinkama priežiūra, siekiant tiek darbų kokybės, tiek ekonomiškumo;
 • Saulės energijos panaudojimas ant visuomeninių pastatų, šiuolaikiškas ir taupus gatvių apšvietimas;
 • Tinkamų sąlygų verslui kurtis bei jį plėtoti sudarymas, bendradarbiaujant su ministerijomis, verslo asociacijomis, gamintojais ir pardavėjais;
 • Kiekvienam mokiniui - kokybiškas mokslas, esant poreikiui - švietimo pagalbos specialistų paslaugos;
 • Savalaikė ir kokybiška socialinė parama šeimai, socialinė pagalba - kiekvienam jos stokojančiam žmogui;
 • Sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimas Jurbarko ligoninėje, o esant lengviems susirgimams - gyvenamojoje vietovėje;
 • Dėmesys žmonių su negalia integracijai, aplinkos pritaikymas;
 • Didelis dėmesys infrastruktūros gerinimui: kelių, gatvių bei daugiabučių kiemų aikštelių tvarkymas, pagal nustatytą eiliškumą tiek mieste, tiek rajono kaimuose bei miesteliuose, Kokybiškos ir sertifikuotos vaikų žaidimų aikštelės - kiekvienoje bendruomenėje bei daugiabučių kiemuose, vaikų darželiai - kiekvienoje seniūnijoje;
 • Atvirų jaunimo erdvių kūrimas kiekvienoje seniūnijoje, didesnė parama ir dėmesys jaunimo užimtumui;
 • Grąžintas per pastaruosius metus prarastas pasitikėjimas savivalda, stabili koalicija rajono savivaldybės taryboje, atskaitinga bendruomenei.

Kandidatas į Jurbarko rajono merus Gintaris Stoškus (partija „Laisvė ir teisingumas")

Gintaris Stoškus yra kilęs iš Tauragės rajono, baigęs ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Šiuo metu yra Jurbarko rajono verslininkų organizacijos tarybos pirmininkas, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos narys.

Rinkiminė programa:

 • Glaudus bendradarbiavimas su savivaldybės taryba, savivaldos plėtojimas, bendruomenės telkimas sprendimams rengti;
 • Biudžeto lėšos naudojamos skaidriai, taupiai ir efektyviai;
 • Dėmesys investicijoms į rajoną pritraukti;
 • Dėmesys vietos medicinos paslaugų teikimui, sveikatos apsaugai, sveikai aplinkai, racionaliai švietimo sistemai.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: