Ką pamatyti Trakuose?
Atnaujinta: 2022-07-15

Ką pamatyti Trakuose?

                          Trakai – miestas, apsuptas ežerų ir salų, miškų ir parkų. Bet kas labiausiai išskiria Trakus iš kitų miestų, tai Trakus puošiantys dvarai ir pačiame miesto viduryje stovinti Trakų Pilis. Tai ir yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl pasigrožėti šiuo miestu atvyksta net 80% visų į Lietuvą atvykstančių turistų.

Trakų lankytinų vietų žemėlapis

 

 

Tačiau, kuom gi užsiimti atvykus į Trakus? Ką galima dar nuveikti, ką pamatyti Trakuose, apart jau tradicija tapusiu pilies aplankymu? O gi šis miestas gali patenkinti žmones su tiesiog įvairiausiais pomėgiais. Mėgstate istorinius paminklus? Jūsų laukia Trakų istorijos muziejus, dar nuo LDK (Lietuvos Didžioji kunigaikštystė) laikų likusi pilis ir joje vykstančios konferencijos. Mėgstate poilsį? Viešbučiai įspūdingoje ežerų ir žalumos aplinkoje jau yra pasiruošę jus priimti poilsiui ir įvairioms procedūroms. Labiau patinka leisti laiką aktyviai? Pasinaudokite Trakų miesto ypatumu ir pažvelkite į šį miestą iš kito žvilgsnio – iš vandens. Galima tiesiog pasimaudyti, arba tikrai be problemų išsinuomoti katamaraną, jachtą ar kokį kitą vandens transportą.

Ką pamatyti Trakuose?

 

Pažintiniai maršrutai

                          Entuziastams, norintiems aktyviai ir naudingai praleisti savo laisvą laiką, po Trakus yra paruošti įvairūs pažintiniai takai ir maršrutai, kurių metų galima aplankyti nemažai tiek istoriškai, tiek akims vaizdingų vietų.

Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas

              Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas – pėsčiųjų maršrutas, kuris randasi pačiame Trakų miesto pakraštyje, tačiau tai nėra šios vietos trūkumas. Tai – privalumas. Tokioje atokioje vietoje, yra pasislėpęs Varnikų botaninis – zoologinis draustinis, po kurį ir yra išsiraizgęs pažintinis takas. Šis takas leis pasigrožėti tiek gruntiniais miškais, tiek sunkiai prieinamomis pelkėmis. Taip pat šis maršrutas suteikia galimybę susipažinti ne tik su įspūdinga augalija, bet ir saugomais, žmonių nepaliestais, gyvūnais. Pasiekti draustinį tikrai nėra sunku, tako pradžioje yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, vaikų žaidimo aikštelė ir kiti lankytojams skirti patogumai.

 

Atstumas -  4km.

Trukmė – 2 h.

Maršrutas – Žiedinis.

Pažintiniai takai Trakuose

Varnikų pažintinis takas

Angelų kalva kalvos pėsčiųjų takas

                          Dar viena vieta, kuri leis pasivaikščioti, atsipalaiduoti, ne tik morališkai, bet ir dvasiškai, ir tai visiškai nereiškia, jog tūkstantmečio ženklų takas skirtas vien tikintiesiems. Tai, kupina liaudies pamaldumo ir dvasingumo puoselejimo vieta, kurios pagrindinis bruožas – angelų skulptūros. Nors pačioje pradžioje buvo planuota įkurti 10 angelų skulptūrų, dabar ant šios kalvos jų yra daugiau nei 40. Ir tai vien didelių, kelių metrų aukščio skulptūrų kiekis. Mažesnių čia jų palikta yra dar daugiau, kadangi kai kurie tiki, jog tai atneš jiems sėkmę. Tai vieta pasivaikščiojimui, tiesiog atsipalaidavimui, o ne tam tikro taško pasiekimui, todėl čia yra įkurtą tiek mažesnių koplytėlių pasisedėjimui, tiek supynių atsipalaidavimui.

Plotas – 1 km.

Trukmė – 1 h.

Dviračių takai Trakuose

Pėsčiųjų takai Trakuose

Bulvių kelias pėstiesiems

              Bulvių kelias – išsitiesęs per laukus, iki Užutrakio dvaro, vingiuojantis daugiausia Galvės ežero pakrante. Tai puiki galimybė pasigrožėti ir vandens telkiniu, ir jame esančia Trakų pilimi. Šis kelias tokį pavadinimą įgavo dėl savo istorijos, nes kadaise jis buvo naudojamas Užutrakio dvaro  ir ūkio aptarnaujamo personalo (Grafai ir svečiai naudojosi vandens keliu). Šiuo metu šis kelias yra sutvarkytas, ir tiek užpildytas suoliukais, tiek atskirtas nuo automobilių kelio.  Atkeliavus iki maršruto tikslo pasieksite Vieną gražiausių Trakų pastatų – Užutrakio dvaro sodyba. Tai garsių XVIII a. Gyvenusių grafų Tiškevičių rezidencija, užimanti netgi 600 ha. Į ją įeina pats dvaras, ūkiniai pastatai ir sodyba.

Ilgis – 2 km.

Trukmė – 1 h (Neįskaitant laiko praleisto Užutrakio dvare).

Ką pamatyti Trakuose

 

Dviračių Maršrutas aplink Trakus

              Vienas ilgiausių maršrutų, kuris tęsiasi beveik ištisai per visą Trakų plotą. Tačiau, yra tikrai daug kas aplankoma. Aplankysite Cerkvę, pamatysite tiek pusiasalio, tiek salos pilis, važiuosite Karaimų tiltu link Užutrakio dvaro, o į pabaigą pasigrožėsite Angelų kalva ir Anupriškėmis. Didžiausia kelio dalis bus vien dviračių takai, tačiau teks pavažiuoti ir žvyrkeliu.

Maršrutas:

 1.       ŠVČ. Dievo Motinos Gimimo cerkvė
 2.       Pusiasalio pilis
 3.       Salos pilis
 4.       Karaimų tiltas
 5.       Užutrakio dvaras
 6.       Angelų kalva
 7.       Anupriškės

Ilgis – 32 km

Dviračių maršrutas po Trakų rajoną

              Taigi, maršrutas prasideda naujai atrestauruotame ir sutvarkytame parkelyje, šalia įspūdingo Trakų vokės dvaro. Nuo jo, bus keliaujama link Senųjų Trakų piliakalnio, ant kurio stovi jau bėgant laikui tuštėjantis, Viešpaties apsireiškimo vienuolynas. O jau tada bus aplankytos pačios svarbiausios Trakų miesto vietos, tokios kaip Trakų pilis, Angelų kalva ir Užutrakio dvaras. Kelionė pasibaigs keliaujant Lentvario pusės link, kur pamatysite Lentvario dvarą, ir aplankysite įspūdingo grožio Varnikų mišką ir pelkes.

Maršrutas:

 1.       Trakų vokės dvaro sodyba.
 2.       Senųjų Trakų piliakalnis, Viešpaties apsireiškimo vienuolynas.
 3.       Trakų pilis.
 4.       Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčia.
 5.       Angelų kalva.
 6.       Bulvių kelias.
 7.       Užutrakio dvaras.
 8.       Lentvario dvaras.
 9.       Varnikų pažintinis takas.

Trukmė: 1-2 dienos.

 Užutrakio dvaro ūkis

Ekskursija po Trakus

Trakai – tai miestas, pasižymintis ne tik savo gamta, bet ir istorija. Ir būtent dėl savo istorinės kilmės, Trakų mieste yra tikrai daug lankytinų vietų, kur verta atvykti.

Trakų pilis

          Turbūt pagrindinis Trakų miesto simbolis, kuris vis suvilioja atvykti į šį miestą lankytojus, tai – Trakų pilis.

Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai

Trakų štai garbinga pilis!...

                          - Maironis

                          Dar netgi Maironis buvo pastebėjęs šios pilies ypatingą grožį. Ir nors dabar ši pilis yra prižiūrėta, sutvarkyta nuo pelėsių ir kerpių, tačiau ji netapo ne ką menkiau garbingesnė. Šiuo metu, pilies kieme yra vykdomi įvairūs koncertai, festivaliai ir renginiai ne tik pramoginiai, bet ir edukaciniai. Pačioje pilyje yra įsteigtas Trakų istorijos muziejus.

Lankytinos Trakų vietos

Trakų pilis.

 

 

Užutrakio dvaras

     Užutrakio dvaras – tai didelė 600 ha teritorija, kurioje dar XIX a. Garsi bajorų Tiškevičių šeimą buvo įsikūrūsi patį dvarą, kuriame dabar įkurtas muziejus, kiemą, pilną įvairių skulptūrų, kur dabar vaikščiojantis, galima išgirsti klasikinės muzikos, kuri leis įkvėpti to meto kultūros, ir teritorija, užpildytą įvairių ūkinių pastatų, kuriuose galima aptikti to laiko ekspozicijų. Taip pat, norintiems pailsėti, yra ir įkurta terasa, kurioje būna švenčiamos vestuvės ir kitos iškilios šventės, prie dvaro, su vaizdu į Trakų pilį.

Užutrakio dvaro kiemas

Karaimų gatvė

     Tai ne vieta, o visa gatvė, kuri tęsiasi per patį Trakų centrą. Dar XIV a. Lietuvos Didysis Kunigaikštis Vytautas dalį Karaimų po karo atkėlęs į Lietuvą, apgyvendino juos būtent Trakuose, kur jie ir įvedė dalelę savo kultūros į šį miestą. Dabar čia galima rasti ne tik jau naujai pastatytas turistams kavines ir informacinius centrus, bet ir būtent pagal Karaimų kultūros pastatytus gyvenamuosius namus. Taip pat norint pavalgyti verta aplankyti Senąją Kibininę, kur galima pasimėgauti Karaimų pagrindiniu patiekalu ir Trakų simboliu tapusiais Kibinais.

Šokolado skulptūrų muziejus

     Tai keturių kambarių ekspozicija, kur kiekvienas jų, su savo skirtinga tematika: Majų, Kolumbo, filmų „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“ tema. Bėgant laikui, ekspozicija yra nuolat pildoma, todėl šiuo metu galima aptikti daugiau negu 100 įvairių skulptūrų.

Pažintinis takas „Raistas“

          Norintiems pailsėti nuo miesto šurmulio, privačioje teritorijoje yra įkurtas pažintinis takas „Raistas“. Taip pat, čia galima aptikti ir pavėsines su griliumi, kur galima praleisti savo laisvalaikį su šeima ar draugų kompanija.

Trakų pusiasalio pilis

     Nors, visi išgirdę Trakų miesto vardą, prisimena iš karto Trakų salos pilį, tačiau nereikia pamiršti ir apie ne ką mažiau reikšmingesnę, Trakų pusiasalio pilį. Tai dar senesnės pilies, likusios liekanos, kur dabar galima aplankyti Trakų istorijos muziejų.

Trakų lankytinų vietų žemėlapis

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje, ką veikti Palangoje, Švenojoje, Klaipėdoje, Kuršių nerijoje.

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Vedantieji

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: