Kaip išsirinkti spausdintuvą
Atnaujinta: 2022-06-10

Šiais laikais vis daug nuotraukų ir dokumentų yra nešiojamuosiuose įrenginiuose arba virtualiose paslaugose. Tačiau jums vis tiek gali reikėti puikaus spausdintuvo, jei norite atostogų prisiminimus ar ketvirčio ataskaitas paversti fizine medžiaga, kurią galėtumėte pakabinti ant sienos arba išdalyti susitikime. Laimei, laikui bėgant spausdintuvai tapo pigesni ir vis labiau apgaudinėjami. Galite pasiimti paprastą rašalinį spausdintuvą už gerokai mažiau nei 100 eurų arba išleisti 400 eurų modeliui, kuriame yra daug funkcijų. Žemiau išsiaiškinsime kaip jums rasti jums tinkamą spausdintuvą.

Kaip išsirinkti spausdintuvą

Spausdintuvo tipai

Pirmasis klausimas, kurį turi išspręsti visi spausdintuvų pirkėjai, yra paprastas dalykas, ką ir kiek planuojate spausdinti. Dabar yra dvejų tipų spausdintuvai rinkoje, tai yra rašalinio tipo ir lazerinio tipo. Kiekvienas tipas turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Žemiau rasite ką jums reikė žinote apie abiejų tipų spausdintuvus.

Spausdintuvo tipai

Rašaliniai spausdintuvai

Jei daugiausiai spausdinate teksto, grafikus ar nuotraukas, geriausia naudoti rašalinį spausdintuvą. Šiais laikais rašaliniai spausdintuvai yra greiti, o jų spausdinimo greitis dažnai konkuruoja arba pranoksta lazerinius spausdintuvus. Todėl jie užimą didžiausia rinką, ir lengva jos rasti visuose elektronikos parduotuvėse už bet kokia kainą. Rašalinių spausdintuvų dažų kasečių vidutiniškai užtenka iki 2000–2500 puslapių. 

Rašaliniai spausdintuvai

Lazeriniai spausdintuvai

Jei jums reikia spausdinti tik tekstą ir kitas vienspalviai, tada lazeriniai spausdintuvai gali jums pilnai tikti. Daugeliu atvejų vienspalvius lazerinius spausdintuvus galima įsigyti už prieinamą kainą, jie pasižymi geru spausdinimo greičiu ir spausdina už mažesnę puslapio kainą nei spalvoti rašaliniai spausdintuvai. Tačiau jūs turėsite atsisakyti spalvotų rašalinių spausdintuvų lankstumo. Taip yra ir spalvotų lazerinių spausdintuvų, tačiau jie yra ganėtinai brangesni ir geriau tada pirkti rašalinį spausdintuvą. Lazerinio dažų kasetės gali atlaikyti nuo 3 000 iki 20 000 puslapių, kol jas reikia pakeisti.

Lazeriniai spausdintuvai

Daugiafunkciniai spausdintuvai

Jei jums reikia skanavimo, kopijavimo ar gal net ir fakso aparatų, jūs visas šias funkcijas galite rasti daugiafunkcinėje spausdintuve. Jie taip pat neužima daug daugiau vietos. O daugiafunkcinio spausdintuvo įsigijimas gali būti pigesnis nei atskirų įrenginių pirkimas įvairioms užduotims atlikti. Patartina, visada ieškokite spausdintuvo modelio su plokščiu dizainu, o ne tokio, kuris skanuoją per popieriaus tiekimą. Tai leis lengvai kopijuoti ne tik dokumentus, bet ir knygų puslapius bei nuotraukas. Kai kuriuose spausdintuvuose taip pat yra įmontuoti dvipusiai įrenginiai, kurie automatiškai spausdina abiejose puslapio pusėse. Taigi, yra daug pasirinkimų, todėl nepirktinė pigiausia kurį rasite, bet paieškokite tokio kuris jums labiausiai tiks.

Lazeriniai spausdintuvai

Spausdintuvų prisijungimas

Dabar jūsų spausdintuvas gali būti prijungtas taip pat, kaip ir kiti įtaisai, palaikyti ryšį su įrenginiais visame kambaryje ar visame pasaulyje. Kai kurie modeliai leidžia spausdinti naudojant belaidį ryšį arba net siųsti dokumentus į savo namų spausdintuvą iš nuotolinio kompiuterio.

Prisijunkite be laidų, dauguma namų spausdintuvų leidžia spausdinti belaidžiu būdu per WiFi ar Bluetooth, todėl galite spausdinti iš nešiojamojo kompiuterio ar telefono neprijungdami sudėtingų laidų.

Spausdinkite be kompiuterio, kai kurie modeliai gali spausdinti ir atsisiųsti nuotraukas tiesiai iš fotoaparato atminties kortelės. Naudodami Wireless PictBridge, taip pat žinomą kaip WiFi Direct, galite spausdinti tiesiai iš suderinamo fotoaparato per WiFi tinklą ar per Bluetooth prisijungimą.

Spausdintuvų prisijungimas

Spausdintuvo rašalas

Spausdinimo rašalo kaina yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, ypač jei reguliariai atliekate didelius spausdinimo darbus. Pakartotinai užpildytų kasečių pirkimas arba pildymas patiems yra keblius darbas. Daugelis spausdintuvų neatpažins kasečių, kurios nėra naujos ir įsigytos tiesiogiai iš gamintojo. Todėl yra patartiną pirkti tiesiogiai iš jūsų spausdintuvo gamintojų ir leisti meistrams įdėti naują dažų kasetė. 

Spausdintuvo rašalas

Kategorijos straipsniai

Kaip išsirinkti gartraukį

Geriausi gartraukiai, įmontuojami, kanaliniai gartraukiai, gartraukiai su anglies filtru

Normalus oro drėgnumas namuose

Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas

Geriausi robotai vejapjovės

Geriausi robotai vejapjovės. kaip veikia robotas vejapjovė. Robotų vejapjovių pliusai ir minusai.

Robotai siurbliai

Geriausi Lietuvoje prieinami robotai siurbliai. Robotai siurbliai su plovimo funkcija. Robotų siurblių pliusai ir minusai.

Geriausi spausdintuvai

Spausdintuvai. skirtingų tipų geriausi spausdintuvai, informacija apie geriausius spausdintuvus

Kaip išsirinkti spausdintuvą

Spausdintuvai, ką reikia žinoti prieš perkant spausdintuvą, įvairūs spausdintuvų tipai, informacija apie spausdintuvus

Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį

Nešiojami kompiuteriai, pagal ką rinktis nešiojumus kompiuterius, kokie yra pigūs nešiojami kompiuteriai, naudoti nešiojami kompiuteriai ir jų problemos

Geriausi nešiojami kompiuteriai

Nešiojima kompiuteriai, geriausias "windows" nešiojamas kompiuteris, geriausias žaidimams nešiojamas kompiuteris.

Geriausi šaldytuvai

Geriausi šaldytuvai, taupantis energija šaldytuvas, biudžetinis šaldytuvas