Kaišiadorių mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-21

Kaišiadorių mero rinkimų rezultatai 2023

 Po II turo Kaišiadorių rajono meru išrinktas Šarūnas ČĖSNA.

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Šarūnas ČĖSNA Liberalų sąjūdis 4579 1667 6246 62,17 61,10
Vytenis TOMKUS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 2660 1140 3800 37,83 37,17
 
Iš viso
7239 2807 10046 100,00 98,28

 

2023 metų kovo 5 d. rinkimuose Kaišiadorių rajono mero posto keturių metų kadencijai pagal vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis sieks net 10 kandidatų. Daugiau kandidatų šių metų rinkimuose yra tik Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos miesto bei Utenos rajono savivaldybėse. Kadangi šiemet Kaišiadorių savivaldybėje kandidatų į mero postą kaip niekad daug, rinkėjai turės puikiai apsvarstyti, ką nori matyti šioje kėdėje. Vieni kandidatai yra puikiai pažįstami rajono gyventojams, pavyzdžiui, dabartinis miesto meras Vytenis Tomkus šio posto sieks jau trečiai kadencijai iš eilės. Puikiai Kaišiadorių rajonui taip pat pažįstamas ir Algimantas Radvila, kuris šio posto taip pat siekia jau ne pirmus rinkimų metus. Tarp kandidatų yra ir ko gero nelabai girdėtų ir su politika nieko bendro neturinčių asmenų, pavyzdžiui, Aivis Radlinskas, kuris savo poziciją iškėlė pats, tačiau nei asmeninių duomenų, nei rinkiminės programos nepateikė.

Kaišiadorių mero rinkimai 2023

Taigi, ką gi veikia vietos valdžia ir už kokias sritis ji yra atsakinga? Vietos tarybų pareigos apima savivaldybės biudžeto tvarkymą, švietimo ir socialinės rūpybos paslaugų teikimą, vietos infrastruktūros tvarkymą, ekonomikos plėtros skatinimą. Miesto meras eina vietos valdžios vadovo pareigas ir yra atsakingas už tarybos sprendimų įgyvendinimą. Apskritai savivaldos rinkimai Lietuvoje yra svarbi galimybė gyventojams pasisakyti dėl savo vietos bendruomenių valdymo ir išrinkti atstovus, kurie dirbs gerindami savo savivaldybės gerovę.

Kaišiadorių rajono mero pažadai 2019

2019 metais Kaišiadorių rajono savivaldybės meru antrajai kadencijai išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Vytenis Tomkus, surinkęs 62,15 proc. rinkėjų balsų. Tapęs Kaišiadorių rajono meru, Vytenis Tomkus tikino, jog  naujaisiais jo kadencijos metais, kartu su savo bendraminčiais subūrė dar stipresnę komandą, su kuria sieks tęsti pradėtus darbus ir įgyvendinti naujus tikslus, kurie skatins rajono augimą ir gyventojų gerovę. 

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Vytenis Tomkus 2023

Vytenio Tomkaus pažadai Kaišiadorių rajonui 2019

 • Kaišiadorių ligoninės ir profesinio rengimo mokyklos išsaugojimas;
 • Stambių investicijų pritraukimas ir kova dėl naujo pagrindinio Lietuvos oro uosto įkūrimo Kaišiadorių rajone;
 • Gatvių apšvietimo įrengimas, vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas;
 • Senų rajono gatvių šviestuvų pakeitimas moderniais, energiją taupančiais LED šviestuvais bei pastatų energetinio efektyvumo didinimas;
 • Pėsčiųjų tilto per geležinkelį modernizavimas ir geresnė aplinka neįgaliesiems;
 • Bendruomenių projektų įgyvendinimas kitose seniūnijose.

Kas per praėjusią kadenciją nuveikta Kaišiadorių rajone

2021 metais Kaišiadorių rajone užbaigti šie projektai: Kaišiadorių miesto stadiono rekonstrukcija, buvusio kino teatro pastato konversija ir jaunimo centro „Mazgas“ įkūrimas, buvusios Žiežmarių sinagogos pastato rekonstrukcija bei pritaikymas šiuolaikiniams poreikiams, nakvynės ir savarankiško gyvenimo namų rekonstrukcija. Vietos valdžia taip pat įgyvendino išmaniojo miesto projektus, kuriais siekiama pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę. Tai apima išmaniųjų gatvių šviestuvų įrengimą, nemokamo viešojo „Wi-Fi“ diegimą. Taip pat gatvių, šaligatvių atnaujinimo, gatvių apšvietimo, sporto aikštyno įrengimo darbai atlikti ir Rumšiškių, Žiežmarių bei kitose seniūnijose. 

2022 metais pradėti modernizuoti Kaišiadorių ligoninės ir Rumšiškių kultūros centro pastatai. Kaišiadoryse taip pat pradėjo veikti KTU klasė Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijoje. Atlikta didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Pravieniškėse projekto, baigiamas įgyvendinti vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo projektas. Per šiuos metus Kaišiadoryse taip pat buvo sudarytos ir veiklą pradėjo Lietuvos kultūros sostinės 2024 metais projektą koordinuojančios darbo grupės, buvo parengtos Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos priestato ir Kaišiadorių universalios daugiafunkcinės sporto arenos galimybių studijos. Pasirengta „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimui trijose rajono gimnazijose ir progimnazijoje, metų pabaigoje visoms mokykloms nupirkti kompiuteriai, baigiami sporto aikštelės prie V. Giržado progimnazijos atnaujinimo darbai. Kaišiadorių rajone buvo remontuojamos gatvės, atnaujinami šaligatviai, atnaujinta krepšinio aikštelė Žiežmariuose. Ten taip pat duris atvėrė ir jaunimo centras. Kaišiadoryse taip pat tęsiamas autobusų parko atnaujinimas, įsigyti 4 naujesni autobusai. Sovietinių karių skulptūrų nukėlimas. 

Kandidatai į Kaišiadorių rajono merus 2023

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Virginijus Ceslevičius (Lietuvos žaliųjų partija)

Virgilijus Ceslevičius yra aktyvus Kaišiadorių krašto bendruomenės narys, ilgametis vidaus tarnybos sistemos pareigūnas, įstaigų vadovas ir teisininkas.  Kaišiadoryse baigė vidurinę mokyklą, vėliau studijavo Kauno politechnikume, Mykolo Romerio universitete ir Vytauto Didžiojo universitete, kur įgijo teisės ir vadybos magistro laipsnius. Baigęs mokslus, dirbo Pravieniškių pataisos namuose prižiūrėtoju, o vėliau tapo įstaigos vadovu. Šiuo metu dirba teisininkų advokatų kontoroje.

Rinkiminė programa:

 • Sutvarkyti visas rajono gyvenvietes: nuo šaligatvių iki vaikų žaidimų ir senjorų poilsio zonų, erdvių bendruomenių šventėms.
 • Kokybiškas vaikų ugdymas, privačių darželių ir mokyklų tinklo plėtra, patrauklesnė gimstamumo rėmimo programa. Smulkaus verslo skatinimas. Naujų daugiabučių projektų sporto komplekso (su 25 m. ilgio baseinu, sporto sale ir >500 vietų žiūrovams) vystymas.
 • Realus dialogas su gyventojais investicinių projektų, teritorijų planavimo, kitų sprendimų svarstyme. Nuolatinė bendruomenių ir visuomeninių organizacijų finansavimo programa.
 • Netoleruotina korupcija, naudojimasis giminystės ar politiniais ryšiais priimant sprendimus. Biudžetas naudojamas atsakingai ir taupiai.
 • Spartesnis atsinaujinančių išteklių naudojimas šilumos ir vandens gamybai (sumažins centralizuotai teikiamos šilumos, vandens kainas). Spartesnė namų renovacija, dalį išlaidų padengiant savivaldybei.
 • Greitesnis atlyginimo didinimas mažiausias pajamas gaunantiems darbuotojams.
 • Mieste ir gyvenvietėse įrengtos apželdintos erdvės, saugomi brandūs medžiai. Skatinamos investicijos į netaršią, aukštos pridėtinės vertės pramonę. Viešasis transportas varomas elektra, biodujomis. Per 4 metus įrengta >50 kilometrų dviračių takų su poilsio zonomis.

Kandidatė į Kaišiadorių rajono meres Dalia Bagdzevičienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos")

Dalia Bagdzevičienė yra tikra kaišiadorietė, čia gimusi ir tęsianti savo veiklą. 1990 metais P. Mažylio medicinos mokykloje įgijo dantų technologės specialybę, 2005 metais Religijos studijų kolegijoje įgijo pedagogės laipsnį, vėliau mokymo centre "Neijing" mokėsi tradicinės kinų medicinos, o prieš metus Klaipėdos universitete baigė Alternatyvios ir papildomos medicinos studijas. Nuo 1990 iki 2022 m. Kaišiadorių ligoninėje dirbo dantų technologe. 

Rinkiminė programa:

 • Pritraukiamos investicijos, kuriamos darbo vietos, sudaromos sąlygos verslo aplinkai gerinti, remiant smulkųjį ir vidutinį verslą, skatinant šeimos verslą;
 • Pasinaudojant valstybės investicinėmis programomis ir priemonėmis vystoma savivaldos infrastruktūra
 • Inicijuojamas nemokamas viešasis transportas;
 • Plečiama socialinių būstų statyba, daugiabučių namų renovacija;
 • Didinamas jaunimo užimtumas bei skatinamas verslumas, sudaromos vienodos galimybės įgyti kokybišką išsilavinimą;
 • Sudaromos sąlygos pagyvenusių žmonių užimtumui didinti, plečiama neįgaliųjų integracija į visuomenę;
 • Įgyvendinamos sveikatos prevencinės programos, propaguojamas sveikas gyvenimo būdas, teikiama kokybiška sveikatos priežiūra.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Algimantas Radvila (Lietuvos socialdemokratų partija)

Algimantas Radvila gimė ir užaugo Kaišiadorių rajone, Kėdainių vidurinėje profesinėje technikos mokykloje įgijo lengvųjų automobilių šaltkalvio specialybę, o vėliau Kazimiero Simonavičiaus universitete baigė teisės ir ekonomikos saugumo bakalauro studijas ir įgijo teisininko specialybę. Baigęs studijas dirbo šaltkalviu autoservise, įkūrė personalinę įmonę „Alivdara“ ir iki šiol eina generalinio direktoriaus pareigas. Nuo 2012 m. – Kaišiadorių smulkiojo ir vidutinio verslo asociacijos prezidentas. Nuo 2015 m. – Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys, Biudžeto, finansų ir investicijų komiteto pirmininkas. Taip pat daugelį metų organizuoja ir aktyviai remia įvarius Kaišiadorių rajone vykstančius renginius.

Rinkiminė programa:

 • Naujų gyvenamųjų namų kvartalų statybos;
 • Daugiabučių namų automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimas;
 • Senjorams suteikta teisė nemokamai važiuoti autobusais, priklausančiais "Kaišiadorių paslaugų" įmonei;
 • Dėmesys viešųjų pastatų, erdvių ir būstų pritaikymui žmonėms su negalia;
 • Gydytojų, slaugytojų ir kitų specialistų pritraukimas;
 • Dėmesys gydymo įstaigų paslaugų ir infrastruktūros gerinimui, naujos medicininės įrangos įsigijimui;
 • Greitesnis ir patogesnis gyventojų aptarnavimas: sutrumpintas gyventojų prašymų nagrinėjimo laikas savivaldybei priklausančiose įmonėse.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Vytenis Tomkus Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai)

Vytenis Tomkus gimė Kaišiadoryse, čia baigė vidurinę mokyklą. Po mokyklos studijavo Vytauto Didžiojo universitete, kur įgijo viešojo administravimo bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Vėliau Vytauto Didžiojo universiteto Teisės institute įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Baigęs mokslus dirbo Kaišiadorių kredito unijos klientų vadybininku, o vėliau administracijos vadovu. Nuo 2009 metų ėjo Lietuvos centrinės kredito unijos Kaune teisininko pareigas, nuo 2010 m. – Teisės ir kredito unijų Finansinės veiklos vertinimo skyriaus vadovas. 2015 m. išrinktas tiesioginiuose mero rinkimuose eina Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pareigas. 2018 m. patvirtintas Europos regionų komiteto nariu.

Rinkiminė programa:

 • Kaišiadoryse pastatytas muziejus ir sporto arena, Rumšiškėse - darželis ir gimnazijos priestatas, atnaujinti Rumšiškių kultūros centras ir Kaišiadorių ligoninė;
 • Gatvių remontas ir apšvietimas, vandentvarkos ūkio atnaujinimas bei plėtra, energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių projektas;
 • Kokybiški ir įdomius kultūros renginiai, iki 2024 m. tako į miško parko estradą atnaujinimas, miesto ženklo įrengimas, viešųjų erdvių puošimas gėlėmis, freskomis, skulptūromis ir stendais;
 • „Rail Baltica" projektas atitiks ne tik strateginius valstybės tikslus, bet ir vietos gyventojų poreikius;
 • Investicijų pritraukimas.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Darius Vilimas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Darius Vilimas yra vilnietis, baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, įgijo veterinarijos gydytojo specialybę. Mykolo Romerio universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.  Baigęs mokslus dirbo Lietuvos veterinarijos mokslinio tyrimo institute inžinieriumi technologu. Vėliau Kauno teritorinės muitinėje, mokesčių ir procedūrų kontrolės skyriuje, dirbo vyriausiuoju inspektoriumi, po to – Žemės ūkio ministerijos, maisto departamente, užėmė vyriausiojo specialisto pareigas. Nuo 2011 m. iki dabar eina sveikatos apsaugos ministerijos, Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Jaunų specialistų pritraukimo programos, jaunimo užimtumo ir verslumo skatinimas;
 • Švietimo infrastruktūros plėtra: nemokamo visos dienos mokyklos modelio įgyvendinimas pirmosiose ir antrosiose klasėse, vaikų ir paauglių užimtumas ir žalingų įpročių prevencija;
 • Socialinių paslaugų plėtra: atsakingas medicinos įstaigų tinklo modelis, priklausomybių, patyčių, smurto ir savižudybių prevencijos kokybė;
 • Kelių tinklo vystymo programa: viešųjų erdvių plėtra, atsinaujinančios energijos įveiklinimas;
 • Bendruomeninio verslo įveiklinimas ir rėmimas: darbo vietų kūrimo aktyvinimas, konkurencingų sąlygų sudarymas vietos ir užsienio kapitalo investicijoms;
 • Įvairaus turizmo skatinimas, potencialo vystymas: kultūros paveldo ir turizmo objektų pritaikymas lankymui, viešųjų erdvių pritaikymas kultūrinei raiškai;
 • Bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų įtraukimas į savivaldybės biudžeto formavimą: savivaldybės probleminių vietų ir sričių žemėlapio sukūrimas, produktyvaus dialogo vystymas.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Šarūnas Čėsna (Liberalų sąjūdis)

Šarūnas Čėsna gimė ir užaugo Kaišiadorių mieste, čia baigė V. Giržado vidurinę mokyklą. Po mokyklos studijavo Kauno aukštesniojoje technikos mokykloje, o vėliau Kauno technikos kolegijoje baigė autotransporto inžinieriaus studijas. Nuo 2015 metų užima direktoriaus pareigas UAB „Telesita“. Taip pat yra aktyvus Kaišiadorių miesto centro bendruomenės narys, nuo 2019 metų einantis pirmininko pareigas. 

Rinkiminė programa:

 • Patogi, parengta pagal gyventojų įpročius, maršrutus, gyvenimo ritmą gyvenamoji aplinka, pirmenybė renovacijos procesams, tvariems ir šiuolaikiškiems sprendimams;
 • Atviresnė savivalda: verslo skatinimo programos, į kurias įtraukti gyventojai;
 • Dėmesys jaunoms šeimoms, aktyviam laisvalaikiui: laisvalaikio iniciatyvos, pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtimas;
 • Šiuolaikiškų mokymosi metodų skatinimas, reikalingos pagalbos užtikrinimas pedagogams, naujų pedagogų pritraukimas į ugdymo įstaigas;
 • Dėmesys sveikatos paslaugų efektyvumui užtikrinti;
 • Paveldo objektų įveiklinimas ir menininkų iniciatyvų užtikrinimas, galimybių veikti sudarymas kultūros ir kūrybos verslams;
 • Kokybiškų vietinės reikšmės kelių užtikrinimas, patogi infrastruktūra, gyventojų užimtumo didinimas, užtikrinta pagalba slaugantiems ligonius.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Mindaugas Kuklierius (Darbo partija)

Mindaugas Kuklierius Pietų Ilinojaus universitete studijavo žemės ūkio verslo ekonomiką, Vytauto Didžiojo universitete įgijo ekonomisto specialybę bei Pietų Danijos universitete ir Birmingemo universitete baigė ES studijas.Taip pat turi sukaupęs daug darbo patirties: LR žemės ūkio ministerijoje užėmė tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus, o vėliau viceministro pareigas, SEB banke užėmė specialiųjų paskolų departamento ekonomisto pareigas, Luminor banke dirbo kredito rizikos departamento kreditų analitiku. Buvo Lietuvos žemės savininkų sąjungos pirmininko pavaduotoju, LR žemės ūkio ministerijoje užėmė ministro pavaduotojo, o vėliau viceministro pareigas.  2021-2022 m. LR Seime užėmė seimo nario V. Juknos patarėjo pareigas, o nuo 2022 metų Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmuose yra Kaišiadorių atstovybės vadovas. 

Rinkiminė programa:

 • Tvirti bendruomenių ir vietos valdžios ryšiai;
 • Kaišiadorių savivaldybė - patraukli vieta tradicinėms šeimoms, senjorams, jaunimui, veikliems ūkininkams, verslininkams bei visiems gyventojams;
 • Palanki vieta investicijoms - tarptautinių ir naujų vietinių verslų kūrimas;
 • Stipri švietimo bendruomenė, kurios tikslas - visapusiškas moksleivių ugdymas, solidūs jų rezultatai ir savo darbu besididžiuojantys pedagogai;
 • Efektyvi pirminė sveikatos priežiūra ir aktyvesnis įsitraukimas į profilaktines programas;
 • Palankios ekonominės ir socialinės sąlygos jaunuoliams ir jaunoms šeimoms kurtis rajone;
 • Infrastruktūros plėtra.

Kandidatė į Kaišiadorių rajono merus Giedrė Pavasarytė (Lietuvos regionų partija)

Giedrė Pavasarytė yra kaišiadorietė, po mokyklos studijavo Vilniaus Pedagoginiame universitete, kur baigė socialinės pedagogikos studijas, o vėliau Lietuvos edukologijos universitete įgijo socialinio darbo vadybos specialybę. Nuo 2016 metų dirba Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijoje, kur užima seniūnės pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Infrastruktūros tinklo stiprinimas;
 • Sveikatos ir socialinės apsaugos stiprinimas;
 • Skaidrus biudžeto ir projektų valdymas;
 • Švietimo ir kultūros stiprinimas;
 • Pagalba verslui ir investicijų pritraukimas;
 • Sportiška is sveika bendruomenė.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Aivis Radlinskas (išsikėlė pats)

Asmeniniai duomenys bei rinkiminė programa nenurodyta.

Kandidatas į Kaišiadorių rajono merus Arūnas Simonaitis (Tautos ir teisingumo sąjunga)

Arūnas Simonaitis gimė Pasvalio rajone, tačiau dabar gyvena Kaišiadoryse. 2008 metais žemės ūkio universitete įgijo agronomo specialybę, o nuo 2019 metų iki dabar UAB „Agrodema“ užima agronomo-konsultanto pareigas. 

Rinkiminė programa:

 • Pasižada dirbti sąžiningai.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: