Kandidatai į Seimą 2020 Klaipėdoje
Atnaujinta: 2020-09-16

2020 metais spalio 11 dieną vyks Seimo rinkimai. Klaipėdos mieste yra 4 rinkiminės apygardos: Marių, Pajūrio, Danės ir Balltijos. 

Ko laukti iš Seimo rinkimų Klaipėdoje? Iki šiol išlieka aktualios jau daugelį metų besitesiančios problemos. Tai korupcija, emigracija, žemas pragyvenimo lygis, regionų atsilikimas, chaosas saugomose teritorijose.

    ES paramos skirstymas gana stipriai paaugino korupciją Lietuvą. Problemos prasideda jau sąlygų kūrimo metu. Sukurtos sąlygos kurios leido ir toliau leidžia didžiąją dalį paramos gauti dideliams verslui, žemdirbiams. Pinigaiu remia tuos kas ir be paramos gali gauti paskolas iš bankų. Taip pat didelė dalis paramos eina daugybei parazitinių firmelių kurios kuria abejotinos vertės studijas, atlieka tyrimus. Parama turėtų eiti vidutiniam, šeimyniniam verslui kuriam jokie bankai neduoda paskolų verslo pradžiai ir plėtrai.  
   Balsuodami už abstrakčiai žadančius tokia kryptimi eiti, prisiminkime darbo partijos  "juodosios buhalterijos" bylą. Ten juodojoje buhalterijoje daug susimokėjusių įmonių yra gavusios ES paramą. 
  Pseudo kova su gydytojų korupcija nukreipia dėmesį nuo baisesnės konjunktūrinės korupcijos. Pavienis kyšininkas yra pažeidžiamas, todėl kyšininkai yra sukūrę konjunktūrines grupes kur gryni pinigai beveik nevaikšto. Atsiskaitoma ES paramos projektais  ir valstybiniais užsakymais.
  Emigracija regionuose taip pat gana tiesiogiai susijusi su pirmąją problema. Kol parama nekeliaus vidutinei klasei, tol gabiausi gyventojai emigruos. Tai ne tik parama, bet  mažo ir vidutinio verslo atstovavimas. Pavyzdžiui valdininkų nesugebėjimas atstovėti mėgėjišką menkių žvejybą. Tiek metų buvo kuriama menkių žvejybos infrastruktūra. Nors mėgėjiškas menkių sugavimas sudarė tik keletą procentų, ją uždraudė paraleliai su versline žvejyba. Matėm Žaliųjų Valstiečių partijos atstovų mitinge prieš verslinę žvejybą Kuršių Mariose. Tokių draudimų pasekmes jau galima matyti Latvijos pajūryje kur vietinė žuvis parduodama kosminėmis kainomis. Tai gerokai mažina Pajūrio patrauklumą keliautojams. 
  Keliautojams patrauklumą Pajūryje mažina ir betvarkė Saugomų teritorijų tarnyboje. Daugybę metų Nidoje nesugebama sutvarkyti centro, nevystoma pramogų infrastruktūra. Žalieji Valstiečiai žadėjo reformas, bet išrinkti pažadus užmiršo. 

  Daug rinkėjų per praėjusius rinkimus užsikabimo už populistinio minimalaus atlyginimo kėlimo kabliuko. Minimalus atlyginimas pakilo, esam vos ne per viduriuką Europoje. Tačiau realios šeimos pajamos taip ir liko trečioje vietoje, aplenkiant tik Rumuniją ir Bulgariją. ( Eurostat duomenys) Administracinėmis priemonėmis pakelti minimalų atlyginimą nėra sudėtinga, sudutingiau pakelti vidutines šeimos pajamas kurios priklauso nuo bendro ekonominių priemonių plano. 
  Valdantieji taip pat nesugebėjo susitvarkyti su biurokratija. Net esant sudėtingoms problemoms raštai persiuntinėjami į skundžiamas įstaigas ir vėliau perrašomi jų atsakymai. Itin retas atvejis, net negirdėtas, kad atsakinga įstaiga imtusi savarankiškai nagrinėti ir išspręsti problemą. Tai užkrauna darbais valdiškas įstaigas ir kuriami nauji kėdžiatrynių etatai sostinėje. 
  

Visi kandidatai į Seimą 2020 

Kandidatai į Seimą 2020 Marių rinkimų apygardoje

Kandidatai į Seimą 2020 Pajūrio rinkimų apygardoje

Kandidatai į Seimą Klaipėdos Danės rinkimų apylinkėje

Kandidatai į Seimą Klaipėdoje, Baltijos rinkimų apygardoje

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: