Kandidatai į Seimą 2020 Šalčininkuose
Atnaujinta: 2020-09-16

  Kiekvienais metais sulaukiame daugybę kandidatų pažadų. Deja dauguma pažadų pamirštama jau pirmaisiais mėnesiais.

 

Ko laukti iš naujų rinkimų ir kandidatų į Seimą Šalčininkuose?

Ko gero visoje Lietuvoje labiausiai apšnekama ir didžiausią pasipiktinimą kelianti tema – Lietuvos keliai. Neretai matomas vaizdas, kai tam tikros kelių atkarpos nuolat būna taisomos ir tvarkomos, o didžioji gatvių dalis būna užstatyta reikalinga įranga ir mašinomis, primena amžinai akmenį ridenantį Sizifą. Tačiau kur iš tiesų slypi ši niekaip neišsprendžiama problema?

Šiame kontekste gali pasirodyti sunku suprasti ant ko versti kaltę. Ar tai prastai atlikto rangovų darbo pasekmė? Ar tos skylės atsiradusios dėl per mažos užsakovų skirtos biuždeto dalies? O gal dėl visko kalti naudotojai? Prieš pradedant dėliotis kur, kas ir kaip, svarbu suprasti, kas yra šioje situacijoje dalyvaujantys veikėjai.

Vienas svarbiausių dalyvių yra užsakovas. Šiuo atveju tai Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos (LAKD). Paprastai tariant, jie nusprendžia, kas ir kur turėtų būti keičiama ir tvarkoma, suranda atsakingus žmones, kurie įsipareigos padaryti jų pavestas užduotis. Šie atsakingi žmonės yra projektuotojai. Jie sukuria techninį projektą, kurį vėliau kontroliuoja techninis prižiūrėtojas – trečiasis veikėjas, kuris užtikrina, kad darbas būtų atlikas pagal užsakovo norus. Rangovas – tas veikėjas, kuris atlieka visus projekte nurodytus darbus. Vėliau baigtas projektas perduodamas eksploatavimo organizacijai („Kelių priežiūrai“). Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalyvis – naudotojas, kuris remdamasis tam tikromis taisyklėmis ir įstatymais naudojasi užbaigtu projektu – keliu. Kodėl tai svarbu žinoti? Nes atsiradus tam tikroms bėdoms su projektu, šiuo atveju, su realiais keliais, kurie paaiškėja esantys nutiesti nekokybiškai, pradedama ieškoti atpirkimo ožio. Tačiau svarbu yra suprasti, kad šiuo atveju negalima kaltinti tik valdžioje esančių žmonių ar tik prie realaus projekto įgyvendinimo prisidėjusių asmenų.

Tam, kad į šią neišsprendžiamą problemą būtų galima pasižiūrėti aiškiau, praeitais metais buvo pristatyta mobili tyrimų laboratorija, kuri leidžia greitai ir efektyviai ištirti kelių būklę. Šie tyrimai ne tik parodė, kurios atkarpos ir kurie keliai turėtų būti sutvarkyti greičiausiai, tačiau ir tai, kad kai kuriuose keliuose buvo atrasta broko, o dokumentuose nurodyti ne tie reikalavimai, naudotos prastenės nei buvo nurodyta medžiagos. Žinoma, šiuo atveju taip pat buvo bandyta nusikratyti atsakomybės, tačiau pateikus audito išvadas, kai kurie rangovai sutiko ištaisyti padarytas klaidas.

Mobili tyrimų laboratorija pateikia išsamius duomenis apie kelią, pakitimus, kurių nepamatysime plika akimi. Ji aiškiai parodo defektus atsirandančius nekokybiškai nutiestame kelyje. Bandydami nuspręsti, kas šioje situacijoje kaltas, o kas ne, kas turėtų prisiimti atsakomybę, pamirštame, kad šiame kontekste prastai atliktas darbas iš tiesų gali kainuoti ir prieš tai minėto naudotojo gyvybę. Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl mums važiuojant greitkeliu rodoma sužeistųjų ir mirusiųjų kelyje statistika?

Kandidatai į Seimą Šalčininkuose 2020

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: