Klaipėdos mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-21

Mero rinkimų rezultatai Klaipėdos mieste 2023

Po II turo Klaipėdos miesto meru išrinktas Arvydas VAITKUS.

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Arvydas VAITKUS Politinis komitetas Ištikimi Klaipėdai 27717 3196 30913 62,56 61,61
Audrius PETROŠIUS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 15352 3150 18502 37,44 36,88
 
Iš viso
43069 6346 49415 100,00 98,49

 

Artėjant rinkimams, svarbu prisiminti, jog Lietuvoje savivaldybių tarybų nariai ir merai renkami 4 metams. Lietuvoje iš viso yra 60 savivaldybių, kurių kiekviena renka tarybų narius ir merus. Šie rinkimai vyksta remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose pagal mišrią rinkimų sistemą. Savivaldybių tarybų nariai renkami pagal proporcinę rinkimų sistemą, o meras – pagal mažoritarinę dviejų turų rinkimų sistemą.

Kovo 5 d., visose Lietuvos savivaldybėse vyks savivaldybės tarybų ir mero rinkimai. Klaipėdos miestas jau yra paruošęs 11 kandidatų į mero postą. Lyginant su kitomis savivaldybėmis, Klaipėdos miesto mero posto sieks nemažai kandidatų, todėl miesto gyventojams reikia gerai apsvarstyti, ką norėtų matyti mero kėdėje ateinantiems keturiems metams. Šiuo metu Klaipėdos mero postą yra užėmęs Vytautas Grubliauskas, vadovaujantis miestui jau trečią kadenciją iš eilės. 

Klaipėdos mero rinkimai 2023

Klaipėdos miesto mero rinkimai 2023

Klaipėdos miesto mero pažadai 2019

2019 metais Klaipėdos miesto savivaldybės meru trečiajai kadencijai išrinktas Visuomeninio savivaldos rinkimų komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ kandidatas Vytautas Grubliauskas, surinkęs 55,28 proc. rinkėjų balsų. Tapęs Klaipėdos miesto meru, Vytautas Grubliauskas padėkojo savo konkurentui: ,,Noriu nuoširdžiai padėkoti ir tiems, kurie mane palaikė, ir tiems, kurie balsavo už mano oponentą, už aktyvumą ir norą būti Klaipėdos kūrėjais ir prisiimti atsakomybę dėl jos ateities. Tikiuosi, kad susitarsime su politikais, kurie nori kurti, statyti, o ne vien tik kritikuoti ir piktintis“.

Kandidatas į Klaipėdos merus Vytautas Grubliauskas 2023

Dabartinis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

Vytauto Grubliausko pažadai Klaipėdos miestui 2019

Veržli Klaipėda, kuria didžiuojamės:

 • Klaipėdos valdžios stalčiuose nedulkės veržlios sporto, mokslo, verslo, bendruomenių iniciatyvos - padėsime jas įgyvendinti.
 • Klaipėdiečiai gyvens visapusiškai patogiame mieste, kuriame gatvės ir šaligatviai, pėsčiųjų, dviračių takai bus sutvarkyti, mieste atsiras daug traukos centrų viešosiose erdvėse.
 • Miestas ir uostas pulsuos vienu ritmu, nes Klaipėdai reikia uosto, o šiam būtina Klaipėda - sieksime, kad uosto plėtra netrukdytų miestiečiams.

Įkvepianti Klaipėda, kuria didžiuojamės:

 • Klaipėda įtrauks ir įkvėps jaunus žmones, šeimas, kurios čia nori gyventi, kurti verslus - išspręsime visas jų problemas.
 • Klaipėda išnaudos savo potencialą, patrauklumą, infrastruktūrą pritraukti naujų investicijų, talentų, verslo iniciatyvų.
 • Miestas buvo, yra ir bus atviras ir draugiškas skirtingų tautybių ir religijų žmonėms.

Jūra alsuojanti Klaipėda, kuria didžiuojamės:

 • Vienintelis kvapas, kurį užuos klaipėdiečiai, bus gaivus jūros dvelksmas.
 • Klaipėdoje gyvens sveikesni ir laimingesni žmonės, nes bus užtikrinta jų nuolatinė ligų prevencija ir sveikatos priežiūra.
 • Klaipėdiečius džiugins aktyvaus poilsio ir rekreacijos zonos, o plazdančios Mėlynosios vėliavos patvirtins, jog uostamiesčio paplūdimiai yra tarp geriausių pasaulyje.

Veiklios savivaldos Klaipėda, kuria didžiuojamės:

 • Užtikrinsime, jog Klaipėdos savivaldybė nuoširdžiai tarnaus žmonėms.
 • Elektroninės valdžios vadžias - klaipėdiečiams į rankas.
 • Miesto valdžia - pagrindinė klaipėdiečių interesų gynėja sostinėje.

Kas per praėjusią kadenciją nuveikta Klaipėdos mieste

 • Miesto širdyje atgimė Jono kalnelio teritorija, centrinėje miesto dalyje atnaujintas skveras, atnaujinta Ąžuolyno giraitė, intensyviai darbai vyko viešojoje erdvėje prie buvusio „Vaidilos" kino teatro. Atlikta 89 proc. darbų.
 • Pėstieji ir dviratininkai gali naudotis šiuolaikiškai sutvarkytu taku palei Taikos prospektą. Teritorijose palei taką įrengta 170 vietų automobiliams.
 • Nauja laisvalaikio erdvė įkurta ir pajūryje - naujasis Melnragės.
 • Danės skvero ir krantinių rekonstrukcija.
 • Sutvarkyta Malino parko teritorija.
 • Įrengtas apšvietimas kiemuose, įrengtos vietos automobiliams statyti.
 • Keitėsi ir daugiabučiai namai.
 • Pradėtas projektas - Baltijos pr. estakados statybos.
 • Pradėta dar vienos įvažos į Klaipėda - Pajūrio g. rekonstrukcija.
 • Atidaryti dveji bendruomeniniai vaikų globos namai.
 • Įsteigtas dienos centras vaikams, patiriantiems socialinę rizika.
 • Savivaldybės administracijos reforma.

Kandidatai į Klaipėdos miesto merus 2023

Kandidatė į Klaipėdos miesto mero postą Birutė Andruškaitė (Laisvės partija)

Birutė Andruškaitė baigė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą, o vidurinį išsilavinimą įgijo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje. Aukštąjį išsilavinimą tarptautinio verslo administravimo srityje įgijo LCC tarptautiniame universitete. 2009 m. dirbo UAB „Lantel“ konsultante, vėliau UAB „Soprana“ direktoriaus asistente, UAB „Perspektyvus projektas“ užėmė projektų vadybininkės pareigas. UAB  „Baltijos praktika“ vadovė.

Kandidatė į Klaipėdos mero postą Birutė Andruškaitė 2023

Kandidatė į Klaipėdos miesto mero postą Birutė Andruškaitė

Rinkiminė programa:

 • Darnus ir visapusiškai naudingas miestiečiams uosto-miesto santykis: siekti Klaipėdos miesto įtraukimo į valstybinio jūrų uosto valdymą, nulinė tolerancija Danės, Kuršių marių ir Baltijos jūros taršai;
 • Miesto kursas - jūrinės ir žaliosios inovacijos: skatinti ir remti Klaipėdos tarptautiškumą, žaliasis koridorius jūrinės ir žaliosios ekonomikos verslui steigtis Klaipėdoje, siekti Klaipėdos vienaragio užauginimo, didinti tiesiogines užsienio investicijas vienam gyventojui;
 • Miestas - mūsų namai: nulinis pakantumas korupcijai savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose, sukurti ir įgyvendinti e. savivaldos sprendimą, tvarumas ir žmogaus teisės - visuose klausimuose.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Giedrius Bindza (Darbo partija)

Giedrius Bindza 2009 m. Vilniaus Gedimino technikos universitete baigė matematikos studijas, o vėliau ten pat baigė ir verslo vadybos studijas. Darbo patirtis: audito įmonėje dirbo konsultantu, akcinėje žemės ūkio įmonėje užėmė vyr. buhalterio pareigas, vėliau dirbo finansininku, o šiuo metu uždarojoje akcinėj paslaugų įmonėj užima apskaitos departamento direktoriaus pareigas.

Giedrius Bindza kandidatas į Kalipėdos merus 2023

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Giedrius Bindza

Rinkiminė programa:

 • Gyventojų atstovavimo savivaldoje stiprinimas, tvirti bendruomenių ir vietos valdžios ryšiai;
 • Didesnis dėmesys dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui;
 • Stipri švietimo bendruomenė, kurios tikslas - visapusiškas moksleivių ugdymas, solidūs jų rezultatai ir savo darbu besididžiuojantys pedagogai;
 • Klaipėdos m. moksleivių vasaros dienos užimtumo stovyklos, kuriose galėtų dirbti pedagogai iš visos Lietuvos;
 • Efektyvi pirminė sveikatos priežiūra ir aktyvesnis įsitraukimas į profilaktines programas; sveikatos įstaigų vadovų rotacijos įdiegimas;
 • Peržiūrėta socialinio būsto suteikimo tvarka ir sudėtos aiškios taisyklės;.
 • Sustiprinta infrastruktūros plėtra, siekiant, kad verslo plėtra užtikrintų naujų darbo vietų atsiradimą;
 • Miesto ribų praplėtimas iki Radailių kelio - čia įrengtos 2 mokyklos, 4 darželiai, bei rekreacinė poilsio zona.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Artūras Bogdanovas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos")

Artūras Bogdanovas – Klaipėdos miesto ir regiono visuomenės veikėjas, inžinierius. 2005 m. baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kuriame įgijo Nekilnojamojo turto vadybos bakalauro laipsnį. Vėliau 2007 m. tame pačiame universitete įgijo geodezijos ir kartografijos magistro laipsnį. Dirbo UAB Korporacija „Matininkai“ inžinieriumi geodezininku. Vėliau tas pačias pareigas užėmė UAB „Aidila“ kur kartu buvo ir Kadastro skyriaus vadovu. 2010–2016 m. UAB „Geosmart“ direktorius. 2016–2018 m. užėmė žemės ūkio viceministro postą. Nuo 2019 m. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Artūras Bogdanovas kandidatas į Klaipėdos merus 2023

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Artūras Bogdanovas

Rinkiminė programa:

„Žinau, kad atėjo laikas miestui iš „miegančio“ - tapti inovatyviu, gamtai draugišku, gyvu miestu, atviru ir patraukliu investuotojams bei verslui. Tam, kad uostamiestis taptų patogiu ir gyvu miestu - sieksiu ne tik ženkliai pagerinti miesto infrastruktūrą, spręsti gyventojų mažėjimo problemą, bet ir suteikti miestui naują jėgą, varančią į priekį kasdien. Siekiant sumažinti atotrūkį tarp valdžios ir gyventojų, kartu su komanda, padidinsime dalyvaujamojo biudžeto finansavimą net 5 kartus!“

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Saulius Budinas (Liberalų sąjūdis)

Saulius Budinas studijavo Kauno politechnikos institute, kur įgijo tekstilės mašinų inžinierius mechaniko specialybę. Darbo patirtis: 1988 m. Klaipėdos kojinių fabriko siuvimo cecho, vėliau – technikos technologijos skyriaus viršininkas, parduotuvės „Sabina“, UAB „Pajūrio Sabina“ savininkas ir direktorius. 20102015 m. vadovavo „Regitra“ Klaipėdos filialui. 20152019 m. dirbo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi. 2022 m. Liberalų sąjūdžio iškeltas kandidatu į Klaipėdos merus.

Rinkiminė programa:

 • Klaipėdiečiai: inovatyvūs savivaldybės paslaugų centrai, gyventojų apklausos visais svarbiais klausimais, gyventojų įtraukimas formuojant biudžetą miesto infrastruktūrai vystyti; kokybiškas vaikų užimtumas visą darbo dieną, nemokamas neformalus švietimas pradinių klasių moksleiviams; modernių sveikatos priežiūros centrų, senelių globos namų statyba, socialinio būsto plėtra; parama sveikatinimo programoms, psichologinė gyventojų sveikata; kompleksiškai sutvarkyti daugiabučių kiemai: naujos parkavimo vietos, apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelės, erdvės poilsiui; darželių, ugdymo įstaigų modernizavimas ir plėtra, prieinamumo gerinimas, kompensacijų didinimas negaunantiems vietų valstybiniuose darželiuose;
 • Energetika: savivaldos programa saulės kolektoriams; atsinaujinančių išteklių naudojimas šildymui, biokuro katilų plėtra, mažinant priklausomybę nuo dujų; renovacijos skatinimas; savivaldybės įmonių ūkio pertvarka, prisitaikant prie žaliosios energijos; pagalba bendrijoms įsirengti saulės elektrines ant stogo;
 • Uosto valdymas ir verslas: uostas valdomas ir miesto (akcininkas), integrali plėtra, lygiateisiai santykiai; infrastruktūrinė pagalba verslui; pagalba smulkiajam verslui; turizmo sektoriaus plėtojimas, miesto patrauklumo gerinimas; statybų leidimų išdavimo tvarkos pakeitimas (žalia šviesa statyboms); jūrinių ir jūreivių problemų sprendimas;
 • Transportas: patogus viešasis transportas, dviračių takų ir saugyklų kūrimas; senamiestis pėstiesiems; bendras regiono viešojo transporto tinklo sukūrimas, bendros infrastruktūros gerinimas; daugiaaukščių automobilių aikštelių pastatymas; šaligatvių ir želdinių tvarkymas; Klaipėdos mieste nelieka žvyrkelių; Baltijos-Minijos požeminės pervažos statyba; dviračių magistralių planavimas ir tiesimas;
 • Tarša: žaliosios zonos sukūrimas nuo pietinės iki šiaurinės Klaipėdos - apsodinimas medžiais; oro monitoringo stotelių plėtra; nauji ekologiški ir elektriniai autobusai; edukologinių programų taršos klausimais plėtojimas; atliekų rūšiavimas ir rūšiavimo motyvavimo skatinimas; elektromobilių krovimo stotelės daugiabučių kiemuose; dviračių saugyklos mieste;
 • Kultūra ir sportas: kiekvienam vaikui kultūros ir sporto krepšelis; ledo arenos ir sporto komplekso statyba; Karališkojo pašto įveiklinimas kartu su Kultūros ministerija; sporto krepšelio didinimas; vandens  parkas Klaipėdoje; dviratis moksleiviui; aukšto meistriškumo komandų rėmimas.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Arvydas Ektis (Lietuvos žaliųjų partija)

Arvydas Ektis Socialinių mokslų kolegijoje 2012 metais baigė teisės studijas, Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centre dirbo renginių organizatoriumi, vėliau akcinėje bendrovėje krovėju. Privačioje įmonėje dirbo vairuotoju. Nuo 2015 metų užima DNSB, o nuo 2018 m. - GNSB pirmininko pareigas.

Rinkiminė programa:

 • Miestas: dėmesys miesto funkcionalumo didinimui, gyventojų patogumui ir pritraukimui gyventi Klaipėdos mieste; nemokamas viešasis transportas mokiniams, dėmesys daugiavaikėms šeimoms, socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms, senjorams ir negalią turintiems asmenims; infrastruktūros gerinimas: viešųjų erdvių pritaikymas miesto gyvenimui; daugiabučių kiemų sutvarkymas išsprendžiant automobilių statymo klausimą;
 • Socialinė sritis: socialinių paslaugų teikimo kūrimas ir plėtojimas maksimaliai patenkinant jų poreikį;
 • Savivalda: gyventojų pasitikėjimas savivalda, maksimalus gyventojų įsitraukimas į sprendimų priėmimą ir jų lūkesčių atliepimą per priimamus sprendimus;
 • Švietimas: švietimo įstaigų vadovų bei jų bendruomenių sutelkimas sprendžiant švietimo klausimus, kuriuos gali išspręsti savivalda.

Kandidatė į Klaipėdos miesto mero postą Ligita Girskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Ligita Girskienė – Seimo narė, asociacijos „Klaipėdos Marių bendruomenė“ pirmininkė, Jaunimo klubo „Ekipa“ steigėja. Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakultete baigė Lietuvių kalbos ir režisūros studijas. Vėliau Klaipėdos universitete baigė Švietimo įstaigų vadybos magistro studijas, Mykolo Romerio universitete baigė teisės studijas. Darbo patirtis: Klaipėdos statybininkų profesinėje mokykloje dirbo dėstytoja, „UAB Baltic Group International“ dirbo kokybės sistemos vadybininke, Klaipėdos miesto daugiabučių namų bendrijos vadove. 2015 m. išrinkta į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą. 2019 m. antrą kartą buvo išrinkta į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą, dirbo Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijoje, buvo frakcijos pirmininko pavaduotoja. 

Rinkiminė programa:

 • Saugi ir švari, į gyventojų poreikius orientuota gyvenamoji aplinka;
 • Efektyvaus valdymo principais grįstas savivaldybės ir savivaldybei pavaldžių įstaigų valdymas;
 • Energetinis viešųjų pastatų efektyvumas ir resursų taupymas;
 • Kokybiškas ir visiems prieinamas švietimas, nemokamas neformalus švietimas kiekvienam vaikui;
 • Kokybiškos, visiems prieinamos sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugos;
 • Efektyviai teikiamos socialinės paslaugos arti namų;
 • Palankius verslui kurtis ir plėtotis aplinka bei dialogas;
 • Atsakingas, į bendruomenės poreikius orientuotas miesto strateginis planavimas;
 • Kokybiškas, kiekvienam prieinamas kultūrinį gyvenimas bei dėmesys etnokultūrai, kultūros paveldo objektų apsaugai;
 • Vietinio ir tarptautinio turizmo skatinimas, sudarant galimybes kiekvienam klaipėdiečiui pažinti savo miestą nemokamose ekskursijose;
 • Kokybiškos, gyventojams prieinamos viešosios sporto infrastruktūros įrengimas bei sąžiningos sporto finansavimo procedūros;
 • Miesto gyventojų civilinė sauga.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Vytautas Grubliauskas (Lietuvos socialdemokratų partija)

Vytautas Grubliauskas – Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas. 2000 m. buvo išrinktas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariu. 2001 m. buvo iškeltas kandidatu į Klaipėdos mero postą, tačiau nebuvo išrinktas. Būdamas Klaipėdos miesto tarybos nariu dirbo Socialinių reikalų komiteto pirmininku, įvairių komisijų bei visuomeninių sporto, meno ir kultūros tarybos nariu. 2004–2011 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys. 2011 m. buvo išrinktas į Klaipėdos miesto tarybą ir buvo išrinktas Klaipėdos miesto savivaldybės meru. 2015 m. merų rinkimuose išrinktas antrajai Klaipėdos savivaldybės mero kadencijai, patvirtintas Europos Sąjungos Regionų komiteto nariu. 2018 m. pasitraukė iš partijos Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. 2019 m. trečią kartą išrinktas Klaipėdos miesto meru. 2022 m. tapo Lietuvos socialdemokratų partijos nariu.

Rinkiminė programa:

 • Politinio stabilumo ir efektyvios miesto tarybos veiklos užtikrinimas;
 • Politinės ir administracinės savivaldybės valdžios grandžių dermės ir darnaus bendradarbiavimo įtvirtinimas;
 • Nuoseklus ir dinamiškas KEPS 2030 tikslų įgyvendinimas;
 • Miestui, uostui ir valstybei svarbių bendradarbiavimo jungčių stiprinimas bei projektų plėtotė;
 • Klaipėda - patikimiausias akademinis uostas Lietuvoje. Sieksiu, kad dirbti, studijuoti, gyventi bei kurti šeimas į Klaipėdą atvykstantys jaustų dalykiškai nuolatinį dėmesį ir rūpestį;
 • Klaipėda - tai miestas, kuriame gyventojų sveikata ir socialinė apsauga - kasdieninis miesto valdžios rūpestis;
 • Socialinės paslaugos - prieinamumas, kokybė, patogumas; infrastruktūros projektų įgyvendinimas. Prioritetas- senelių namai Melnragėje;
 • Efektyvios sveikatos priežiūros ir susirgimų prevencijos sistemos užtikrinimas, siekiant, kad klaipėdiečiai gautų geresnes ir greitesnes sveikatinimo ir gydymo paslaugas;
 • Kokybiško, visiems patogiai pasiekiamo visų grandžių ugdymo proceso užtikrinimas. Prioritetas - naujosios mokyklos statybos užbaigimas;
 • Miestui, ir visai valstybei svarbių logistinės infrastruktūros projektų įgyvendinimas; jau pradėtų sporto, kultūros ir laisvalaikio projektų užbaigimas;
 • Klaipėda- įvairioms kultūroms ir tautybėms atviras miestas. Visoms bendruomenėms lygių ir vienodų teisių bei galimybių veiklai ir jų raiškai užtikrinimas.
 • Bendruomenės mieste - mūsų stiprybė. Sieksiu, kad bendruomenių siekiai būtų darnoje su jų įgyvendinimo galimybėmis;
 • Mano ambicija Klaipėdai - veržli ir dinamiška lyderystė turizmo, logistikos ir tarptautinio bendradarbiavimo srityse visame Baltijos regione.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Audrius Petrošius (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai)

Audrius Petrošius buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos tarybos narys, TS-LKD partijos narys. 2020 metais Baltijos rinkimų apygardoje išrinktas į LR Seimą. Klaipėdos universitete baigė politikos mokslus, o Vilniaus universitete - teisę. Darbo patirtis: UAB „Samvik“ direktorius, UAB „Kautra“, filialo vadovas, UAB „Vežesta“ direktorius, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre dirbo projektų vadovu. Nuo 2019 m. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys.

Rinkiminė programa:

 • Bendradarbiaujant su privačiomis įstaigomis, klaipėdiečių poreikių tenkinimas ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo paslaugoms;
 • Pedagogų darbo užmokestis Klaipėdoje 10 proc. didesnis už šio sektoriaus šalies vidurkį;
 • Bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu, inicijuotas pedagogų rengimo centro įsteigimas;
 • Vystydami naujas miesto teritorijas bei atnaujindami ir modernizuodami esamas, sukursime palankias sąlygas gyvenamųjų būstų statybai, miestiečių poilsiui ir laisvalaikiui;
 • Inicijuodami upių ir teritorijų valymą, atverdami krantines prie vandens, diegdami ekologišką viešąjį transportą, mažinsime aplinkos taršą mieste, taip kursime sąlygas sveikai gyvensenai;
 • Paversime Smiltynę kurortine teritorija, investuosime į kokybišką klaipėdiečių poilsį Melnragėje ir Giruliuose;
 • Pagerinsime darbo sąlygas medikams ir pacientams, pastatydami naują Jūrininkų bei modernizuodami Klaipėdos miesto poliklinikas;
 • Lėšas, kurios anksčiau būdavo skiriamos miesto ligoninei išlaikyti, skirsime pirminės sveikatos priežiūros sistemos plėtrai, jos specialistų darbo užmokesčiui didinti;
 • Pagerinsime socialinio būsto, pritaikyto žmonėms su negalia, prieinamumą, pastatydami naują daugiabutį;
 • Pasiūlysime naują regioninio viešojo transporto koncepciją su europine geležinkelio vėže į Klaipėdą;
 • Regione efektyviai naudosime ES regioninę paramą, skatinsime inovatyvų verslą;
 • Ne tik inicijuosime naujas skrydžių ir maršrutų jūra kryptis, bet ir skatinsime atvykstamąjį turizmą autobusais, liekant nakvoti bei leisti laiką Klaipėdoje.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Naglis Puteikis (Tautos ir teisingumo sąjunga)

Naglis Puteikis - istorikas, Seimo narys, kultūros paveldo saugotojas, Afganistano karo dalyvis. 1982 metais įstojo į Vilniaus universitetą, Istorijos fakultetą, bet antrame kurse buvo pašauktas į sovietinę armiją, o 1984 m. išsiųstas į Afganistaną. Grįžęs iš Afganistano tęsė istorijos studijas. 1988 m. pradėjo dirbti Vilniaus Istorijos ir kultūros paminklų apsaugos inspekcijos vyresniuoju archeologu. Vėliau dirbo Lietuvos savivaldybių asociacijoje, Valstybinėje paminklosaugos komisijoje. 1996 m. įstojo į Lietuvos konservatorių partiją. Vėliau „Klaipėdos laivų remontas“ ėjo direktoriaus pareigas, 2006–2007 m. dirbo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovu. 2005–2011 metais buvo Tėvynės sąjungos Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkas. 2007–2011 m. buvo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariu. 2011 m. priešlaikiniuose rinkimuose išrinktas Seimo nariu. 2016 m. įstojo į Lietuvos centro partiją, buvo išrinktas jos pirmininku.

Kandidatas į Klaipėdos merus Naglis Puteikis 2023

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Naglis Puteikis

Rinkiminė programa:

 • Seniūnijos turi turėti savo biudžetus, seniūnai turi būti renkami, seniūnaičiams suteiksime daugiau teisių;
 • Skatinsime vietines bendruomenes, finansiškai remsime jų veiklą, visi vietiniai projektai turi būti suderinti su bendruomene;
 • Skatinamos programos jaunoms dirbančioms šeimoms būstui įsigyti, steigsime socialinius būstus, remsime ne tik daugiabučių, bet ir privačių, bei kitų statinių renovaciją;
 • Sieksime, kad savivaldybėje būtų daugiau pritraukta investicijų ir sukurta daugiau gerai apmokamų darbo vietų;
 • Sieksime, kad apleistų namų ir sodybų savininkai, puoselėtų aplinką;
 • Išsaugosime pradines mokyklas ir darželius, išsaugosime rajonų bibliotekas, medicinos punktu, poliklinikas ir ligonines, sieksime, kad šeimos gydytojas dirbtų taip, kad nebūtų eilių;
 • Mažinsime skurdą ir socialinę atskirtį kurdami gerai apmokamas darbo vietas;
 • Mokyklose bus dėstomos tik tos programos, kurios bus suderintos su tėvais (jokių LGBT programų);
 • Spartinsime žvyrkelių asfaltavimo programas;
 • Visi norintys tėvai bus aprūpinti darželiais ir mokyklomis;
 • Iš savivaldybių biudžeto finansuosime prevencines programas, reabilitacijos centrus kenčiantiems nuo alkoholizmo ar narkomanijos, finansiškai remsime ir privačias vaikų ir sporto, kultūros iniciatyvas ir būrelius, finansiškai remsime senjorų laisvalaikio centru, neįgaliųjų integraciją;
 • Plėsime žaliąsias zonas, bet gatvių nesiaurinsime, steigsime atsinaujinančių energijos šaltinių parkus, siekiant aprūpinti savivaldybes pigia elektros energija.
 • Skatinsime šviečiamuosius projektus, kuriais bus ugdomas patriotizmas, prigimtinės šeimos vertybės, politinis, kultūrinis ir socialinis sąmoningumas ir gamtosauga.

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Arvydas Vaitkus (Politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai")

Arvydas Vaitkus – inžinierius, vadybininkas, politikas, Klaipėdos miesto tarybos narys. 1986 m. Kauno technologijos universitete įgijo chemijos pramonės mašinų ir aparatų mechanikos inžinieriaus specialybę. 1988 m. Ukrainos nacionaliniame vidaus reikalų universitete baigė Charkovo aukštuosius juridinius kursus. Politinė veikla: buvo Lietuvos socialdemokratų partijos nariu, 2019 m. buvo kandidatas į Klaipėdos merus, tada jį į kandidatus buvo iškėlę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. 2022m. vienas iš nepriklausomo politinio komiteto Ištikimi Klaipėdai" steigėjų ir lyderių.

Rinkiminė programa:

„Kodėl senamiestis iki šiol netampa traukos centru? Kodėl neįmanoma be ilgiausių eilių patekti pas gydytoją? Kodėl kalbėdami apie ekologiją mes tik konstatuojame metai iš metų besikartojančias problemas? Kodėl gatvės tvarkomos nepaaiškinamai ilgai ir vis dar turime 64  km žvyrkelių? Kodėl daugiabučių gyventojai neturi kur pastatyti automobilio ir yra negailestingai baudžiami? Kodėl biurokratija vis labiau slegia mokyklas, darželius ir kitas savivaldybės įstaigas? Tokių klausimų visose srityse aibė, juos užduoda miestiečiai. Mūsų programos esmė - KAIP KITAIP tvarkyti ir valdyti Klaipėdą, kad ji taptų tuo miestu, kokio mes visi norime. Mūsų programos tikslas - kad tokių klausimų neliktų.“

Kandidatas į Klaipėdos miesto mero postą Remigijus Žemaitis („Laisvė ir teisingumas")

Remigijus Žemaitaitis – Lietuvos teisininkas, politinis veikėjas. 2000–2005 m. Vilniaus universiteto Teisės fakultete studijavo teisę. 2002–2005 m. UAB „Dervira“ juristas. Taip pat dirbo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos teisininku. Vėliau Vilniaus apygardos teisme užėmė pirmininko padėjėjo pareigas. 2007–2008 m. dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje, mero Juozo Imbraso patarėju, 2009 m. taip pat ir Rolando Pakso patarėju. Nuo 2009 m. yra Seimo narys. Nuo 2018 m. iki 2019 m. užėmė  Seimo vicepirmininko pareigas. Nuo 2011 m. Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys. Nuo 2020 m. partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas.

Rinkiminė programa:

„Mano programa ir tikslas yra paprasti - stipriam ir gyvybingam Klaipėdos miestui sugrąžinti politinį ir ekonominį svorį, kurio jis ir nusipelno. Mano tikslas - konkrečių problemų sprendimas ir Klaipėdos ilgalaikės strategijos kūrimas. Klaipėda yra Lietuvos širdies ir sielos sostinė - ypač dėl jūros, dėl vartų į pasaulį - uosto. Siekiu, kad mano mylimiausias vaikystės miestas vėl augtų ir žydėtų. Pastebiu, kad žydintis uostas palengva - neabejoju, kad dirbtinai - verčiamas didžiuliu konteineriu, iš kurio tiesiog pakraunami arba iškraunami. Klaipėda turi jėgų tapti šalyje pirmaujančiu miestu, traukiančiu čia apsistoti jaunas šeimas. Rasti čia ne tik darbo, bet ir asmeninio tobulėjimo, smulkaus verslo, pramogų, poilsio perspektyvas. Noriu pabrėžti, kad Klaipėdoje gyvena daug mūsų piliečių, kurie turi rusiškas ar pavardes ar yra rusakalbiai, kurie pastaruoju metu jaučia didesnę atskirtį. Aš esu prieš stigmų klijavimą pagal tautas ar kalbą - visi klaipėdiečiai yra Klaipėdos ir Lietuvos žmonės. Siekiu būti uraganu, kuris išvers politinio dumblo užtvanką, įleis gryno skaidraus vandens į veidmainių avantiūrų dumblą, sukurs politinių nuomonių kovą ir padės Klaipėdai tapti tikrais jūros vartais - pro kuriuos ne tik Lietuva pasiekia pasaulį, bet ir pasaulis Lietuvą.“

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: