Originalūs kvepalai: kaip patikrinti ar kvepalai yra tikri?
Atnaujinta: 2021-12-08

Pirkdami kvepalus ne specializuotose parduotuvėse, visada reikėtų įsitikinti, ar tai nėra klastotė. Juk nesinori išleisti pinigų tam, kas vėliau paaiškėjus yra netikra. Originalūs kvepalai yra gana brangūs, kuriems dažnai išledžiame net ir šimtus. Dažnai internetinėse parduotuvėse, turguose, socialinėse medijose, ar dar kitose ne specializuotose parduotuvėse, galime pastebėti labai daug žinomų prekės ženklų už ganėtinai mažą kainą. Bet ar tai gali būti realybė? Juk pamačius buteliuką, užrašą ar net pauosčius kvepalus iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai originalas. Neapsigaukite. Kvepalų klastočių gamintojai stengiasi kuo labiau atkartoti tikrus kvepalus, kad net kartais sunku atskirti. Kvepalų imitacijos yra lengvai gaminamos, tačiau jų kokybė ar kvapas nėra toks pat kaip autentiškų kvepalų. Atpažįstant netikrus kvepalus, reikia visada atsižvelgti į tam tikrus požymius.

Šiame straipsnyje padėsime ne tik atskirti tikrus kvepalus nuo klastočių, bet tuo pačių galėsite  įsigyti originalius kvepalus. Tikrus kvepalus galite įsigyti ne tik specializuotose fizinėse parduotuvėse, bet ir elektroninėse parduotuvėse, bet tai turi būti patikima. Čia mes pateikiame kelis patikimus kvepalų pardavėjus: Europos elektroninę parduotuvę – fragrancedirect.co.uk, čia galėsite įsigyti originalius kvepalus už patrauklią kainą, ir kvepalų esencijos pardavėjus - parfumesencija.lt, čia galėsite įsigyti Šveicariškos kokybės aliejinius ir purškiamus kvepalus.

Kaip patikrinti, ar kvepalai originalūs? Jei šis klausimas Jus neramina, tuomet visus atsakymus rasite čia. Nuo kvepalų autentiškumo brūkšninio kodo iki dizaino patikrinimo…

 

KAIP ATSKIRTI ORIGINALIUS KVEPALUS?

 

KVEPALŲ BRŪKŠNINIS KODAS IR SERIJOS NUMERIS

•  Originalūs kvepalai turės serijos numerį ir brūkšninį kodą dėžutės gale, taip pat ant kvepalų buteliuko.

• Tikrų kvepalų brūkšninių kodų patikrinimas yra pirmas dalykas, kurį turite padaryti nusipirkę naujus kvepalus. Netikri kvepalai neturės serijos numerio.

• Atkreipkite dėmesį, kad ant dėžutės ir ant buteliuko turi būti nurodytas serijos numeris, ir jis turi sutapti. Įsitikinkite, kad serijos numeris nėra užklijuotas ant dėžutės, nes tai gali reikšti netikrus kvepalus.

 

DIZAINAS

Siekdami užkirsti kelią teisinėms problemoms, kvepalų dublikatų gamintojai, šiek tiek pakeičia kvepalų dizainą. Jeigu norite patikrinti kvepalų autentiškumą, atkreipkite dėmesį į kvepalų buteliuko užbaigimą. Netikriems gaminiams visada trūksta geresnės apdailos: arba stiklinis buteliukas per grubus, arba šriftai ir simboliai greitai nusitrina. Originalūs kvepalai turi sklandų ir briaunuotą paviršių. Tikri kvepalai turės aukštos kokybės buteliuką su lygiu ir plonu paviršiumi. Netikrų kvepalų buteliukas yra šiek tiek grubus ir kontūruotas.

Nuo pakuotės iki buteliuko dangtelio yra apgalvota kiekviena originalių kvepalų detalė. Tačiau, jei gerai apžiūrėsite padirbtus kvepalus, rasite daugybę trūkumų.

originalus_kvepalai

Šių originalių kvepalų moterims Marc Jacobs ,,Dot“ dizainą nėra taip sunku padirbti, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į kiekvieną detalę. Saldus ir lengvas gėlių aromatas iš populiariosios Marc Jacobs kvapų linijos. Viršutinės natos: drakono vaisius, raudonos uogos ir sausmedis. Vidurinės natos: kokosas, apelsino žiedai ir jazminas bei pagrindinės natos: muskusas, mediena ir vanilė. Vaisiai ir gėlės, tai labai moteriškas aromatas.

Jeigu norite įsigyti originalių kvepalų už žymiai mažesnę kainą, visada galite apsilankyti patikimose elektroninėse parduotuvėse, tokiose kaip fragrancedirect.co.uk. Čia rasite ne tik kvepalus su 20-30 proc. nuolaida, bet ir dar daugiau. Užeikite į specialų skyrių half price or less. Tikrai atrasite kažką, kas atitiks Jūsų lūkesčius.

 

PAKUOTĖ

Originalūs kvepalai turi skaidrų celofaną apvyniotą aplink dėžutę. Tikrų kvepalų celofanas yra storas ir prigludęs prie dėžutės. Aiški celofano pakuotė vaidina svarbų vaidmenį identifikuojant tikrus kvepalus nuo netikrų, nes tai žymi gamintojo autentiškumą.

 

KAINA

Atkreipkite dėmesį į kainą. Nors tai ne visada yra teisingas rodiklis, tačiau, jei jie tikrai labai pigūs ir Jūs nesate tikra, kad tai patikimas šaltinis, greičiausiai bus per gerai, kad būtų tiesa. Žinoma, gali būti išimčių, pavyzdžiui, akcijos, kai taikomos didelės nuolaidos internetu. Tokių nuolaidų galime pastebėti ir patikomose elektroninėse parduotuvėse, tokiose kaip fragrancedirect.co.uk, čia tikrai rasite kvepalų už žymiai mažesnę kaina negu kitose specializuotose parduotuvėse.

 

UŽRAŠAI

Padirbtuose kvepaluose yra didelė tikimybė, kad pastebėsite rašybos klaidų. Tai gali būti nedidelis E ar A jungiklis, arba bet kurios kitos raidės, kurios gali būti nematomos iš pirmo žvilgsnio, tačiau gerai pastebėjus, jas galite lengvai atskirti. Dažnai yra įterpiamos visai kitos raidės. Pavyzdžiui, vietoj J’adore gali būti J’apador. Jei norite sužinoti, ar kvepalai yra originalūs, visada patikrinkite užrašus. Taip pat atkreipkite dėmesį ar ant pakuotės nurodyta informacija atitinka gamintojo, o tai galite patikrinti apsilankę gamintojo puslapyje.

 

VIDINĖ KARTONINĖ DĖŽUTĖ

Autentiški kvepalai dėžutėje visada turi kartoną, kuris apsaugo kvepalų buteliuką nuo pažeidimų. Netikrų kvepalų gamintojai niekada nesusitelkia į tokias detales. Taip pat kartonas turi būti baltas, o ne pilkšvas.

 

KVEPALŲ SPALVA

Kad ir kaip gerai kopijuos, bet klastočių gamintojai niekada negalės tiksliai pakartoti originalo. Kvepalų spalva yra didelis rodiklis į kurį reikėtų atsižvelgti. Spalva gali būti arba per šviesi, arba per tamsi, lyginant su originalu. Garsūs prekės ženklai savo gaminiuose nenaudoja daugybės dažų, todėl autentiškų kvepalų spalva dažniausiai būna blyški. Ryški „cheminė“ skysčio spalva yra kvepalų klastotė.

 

KVAPAS

Nors atskirti tikrus kvepalus nuo netikrų gali būti itin sudėtinga, bet tie, kurie žino tikrąjį kvepalų kvapą, dažnai gali užuosti klastotę.

Visada paprašykite, testerio, kad pastebėtumėte skirtumą. Autentiški kvepalai turi išsilaikyti gana ilgai. Originaliuose kvepaluose yra 3 skirtingi sluoksniai: viršutinės, vidurinės ir pagrindinės natos. Štai kodėl pirmą kartą papurškus kvepalus, galima užuosti visai kitą aromatą, vėliau užuodžiame vidurines ir galiausiai užuodžiame pagrindines natas. Netikri kvepalai gali kvepėti panašiai, bet jiems būdinga lygi kokybė, tarsi trūktų viso natų sluoksnio.

Jei neturite galimybės nusipirkti iš fizinės parduotuvės, visada galite rinktis elektronines kvepalų parduotuves, tik prieš pirkdami įsitikinkite, kad tai yra patikima. Viena iš patikimų elektroninių parduotuvių yra fragrancedirect.co.uk.

 

BUTELIUKO DANGTELIS

Kvepalų buteliuko dangtelis vaidina reikšmingą vaidmenį. Tikri kvepalai turi tvirtą ir kokybišką dangtelį su geru sandarumu, o netikri - lengvai lūžtantys ir prastos kokybės. Originalių kvepalų dangtelis turi būti visiškai simetriškas (žinoma, jei originalioje kūryboje nėra suprojektuota kitaip).

originalus_kvepalai_moterims

Šie rytietiški Roberto Cavalli tikri kvepalai moterims atsiskleidžia viršutinėmis rožinės spalvos pipirų natomis, susiliejančiomis su afrikietiškos apelsinų gėlės širdimi, užbaigiant švelnaus benzino, tonkos pupelių ir vanilės pagrindu. Šiuos originalius kvepalus galite įsigyti patikimoje elektroninėje parduotuvėje – fragrancedirect.co.uk. Paspauskite ant aktyvios ir saugios nuorodos.

 

Patarimai:

• Visada galite pasitikėti kvepalų pardavėjais, kurie turi grąžinimo politiką. Jei jie parduoda originalius kvepalus, jie turėtų pasitikėti savo parduodamais kvapais. Įsivaizduokite, jei netikri kvepalų pardavėjai turėtų grąžinimo politiką ... Manau, jie didžiąją laiko dalį praleistų keisdami visus parduotus kvepalus.

• Jeigu yra galimybė elektroninėje parduotuvėje palikti atsiliepimą apie produktą, visada pastebėsite gerus ar blogus komentarus, o tai užkerta kelią prekiauti netikrais produktais.

 

 

KOKIŲ PREKĖS ŽENKLŲ KVEPALAI DAŽNIAUSIAI YRA PADIRBAMI?

 

Chanel ,,No. 5”

Nisiniai_kvepalai

Chanel prekinis ženklas yra dažniausiai klastojamas iš visų. Kvepalai internetu gali būti žymiai pigesni, bet tikrai nerasite originalių Chanel No. 5, 50 ml už 30-40 eur, nebent būtų taikomos labai didelės akcijos, bet tai mažai tikėtina. Šių kvepalų kaina svyruoja nuo 90 eur. Tai yra aštrus, elegantiškas kvapas, su ryškiomis citrusinėmis, jazminų ir erškėčio natomis, kartu su subtiliu vanilės prisilietimu, kuris palieka neišblėstantį pojūtį.

 

Dior ,,J’adore”

 

tikri_kvepalai_moterims_ 

Šis rafinuotas aromatas, kuriame vaisiniai gėlių ingredientai dar labiau papildo jazminų, kriaušių, melionų, rožių ir lelijų natas, tapo tikru bestseler’iu, kurio trokšta kiekviena moteris. Šių kvepalų 50 ml kaina, jei nėra taikoma akcija, svyruoja nuo 90 eur.

 

Francis Kurkdjian ,,Baccarat Rouge 540”

 

autentiski_kvepalai_moterims

Tai visų pamėgtas, aukštosios parfumerijos aromatas. Nenuostabu, kad daugelis kopijuoja šiuos kvepalus. Juk šių kvepalų 70 ml kaina yra 295 eur., tad neapsigaukite, jei pamatysite šiuos kvepalus už žymiai mažesnę kainą, nebent esate įsitikinę, kad tai tikrai patikima. Tai jazminų, kedrų ir šafrano mišinys, kuris yra stiprus, jausmingas, tačiau kažkaip lengvas – jaudinantis ir toks originalus, dėl kurio žmonės stabteli.

Jeigu norite įsigyti šių nišinių kvepalų ,,Baccarat Rouge 540” parfumerinės esencijos, paspauskite ant aktyvios ir saugios nuorodos.

 

Burberry

 nisiniai_kvepalai

Šis „Burberry“ kvapas yra toks pat elegantiškas ir rafinuotas kaip „Burberry“ prekės ženklas, puikuojantis juodųjų serbentų, šviežio žalio obuolio ir jazmino natomis. Šie vaisiniai, tačiau jausmingi kvepalai gali tapti puikiu akcentu prie Jūsų aprangos.

Šiuos tikrus kvepalus moterims ,,Burberry galite įsigyti internetu pigiau, patikimoje elektroninėje parduotuvėje. Paspauskite ant aktyvios ir saugios nuorodos.

 

Versace ,,Bright Crystal”

 autentiski_kvepalai

Versace ,,Bright Crystal“ yra gaivus, gyvybingas, gėlių aromatas. Subtilus, spalvingų ir sultingų granatų skonis derinamas su lotoso žiedais, augalų gintaru ir muskusu. Šis aromatas išreiškia jausmingą ir visada spalvingą moterišką jėgą.

Šiuos originalius kvepalus moterims Versace ,,Bright Crystal galite įsigyti internetu už mažesnę kainą, patikimoje elektroninėje parduotuvėje. Paspauskite ant aktyvios nuorodos ir mėgaukitės lengvu apsipirkimu.

 

Tom Ford ,,Black Orchid”

 tikras_kvapas

Tom Ford „Black Orchid“ yra rytietiškas gėlių aromatas moterims. ,,Black Orchid” buvo išleista 2006 m. Šie kvepalai tikrai apsuko galvas ne tik moterims bet ir vyrams. Jei nėra taikoma akcija, 50 ml kvepalų kaina gali svyruoti nuo 90 eur. Viršutinės aromato natos: trumas, gardenija, juodieji serbentai, jazminai, bergamotė, mandarinas ir citrina; vidurinės natos yra orchidėja, gardenija, vaisinės natos, jazminas ir lotusas; pagrindinės natos yra meksikietiškas šokoladas, pačiulis, vanilė, smilkalai, gintaras, sandalmedis, ir baltasis muskusas.

 

Lancome ,,La Vie Est Belle”

 tikri_kvepalai

Saldžiai gaivus kvapas, turintis vanilės, pačiulių ir tonkos pupelių prieskonius, sumaišytus su šviežių vaisių kvapais, kurie suteikia lengvumo pojūtį.

Šiuos tikrus kvepalus Lancome ,,La Vie Est Belle” galite įsigyti internetu, patikimoje elektroninėje parduotuvėje. Paspauskite ant aktyvios ir saugios nuorodos.

 

KVEPALŲ KONCENTRACIJA ARBA KĄ REIŠKIA PP, EDP, EDT, EDC

Kvepalai yra klasifikuojami pagal sudedamųjų dalių kiekį alkoholyje (kvepalus sudaro ,,tikrosios“ dalys ir alkoholis). Kvepalų kvapo intensyvumas priklauso nuo aromatinių junginių, kvapiųjų ar natūralių aliejų koncentracijos. Kuo kvepaluose yra didesnė šių medžiagų koncentracija, tuo kvapas yra intensyvesnis ir ilgiau išliekantis. Kvepalai yra klasifikuojami pagal tam tikrus terminus – PP, EDP, EDT, EDC, kuriuos mes čia apžvelgsime.

PPpure parfum arba tikri kvepalai. Aromatinių dalių juose yra 20-40 %. Tai – stipriausios koncentracijos kvepalai. Iš visų kvapų ilgiausiai išlieka tikri kvepalai, paprastai nuo 6 iki 8 valandų. Dėl didelės kvapų koncentracijos, tikri kvepalai kainuoja žymiai daugiau nei kitų rūšių kvepalai.

EDPeau de parfum arba parfumuotas vanduo. Aromatinių dalių – 15-25 %. Aromatas išlieka iki 5-7 valandų. Parfumuotas vanduo yra žymiai pigesnis negu tikri kvepalai. Tai yra vieni perkamiausių kvepalų.

EDTeau de toilette arba tualetinis vanduo. Aromatinių dalių – 5-15 %. Vyriškuose kvepaluose EDT aromatinių dalių koncentracija gali būti dar mažesnė – 6-12 %. Tualetinis vanduo yra pigesnis negu parfumuotas vanduo ir gali išlikti iki 3 valandų.

EDCeau de cologne arba odekolonas. Aromatinių dalių – 2-5 % ir labai didelė alkoholio koncentracija.  Būtent šie kvepalai yra skirti vyrams. EDC paprastai būna didesniuose buteliuose. Tai dažniausiai yra citrusinių vaisių aromatas. Kvapas išlieka iki 2-3 valandų.

 

KĄ REIŠKIA VIRŠUTINĖS, PAGRINDINĖS IR VIDURINĖS NATOS?

Viršutinės natos: paprastai tai lengvesni kvapai ir tai, ką pirmiausiai užuodžiate. Jų kvapas išlieka iki 15 min.

Pagrindinės natos: paprastai tai yra drąsesni ir stipresni kvapai, kurie išlieka ilgiausiai, iki 6 val.

Vidurinės natos: tai dažniausiai vaisinės natos, kurios derinamos su viršutinėmis ir apatinėmis natomis. Vidurinės natos viską susieja. Kvapas išlieka nuo 20 iki 50 min.

Apskritai bendras kvapas gali būti skirtingas kiekvienam žmogui, nes priklauso nuo to, kaip natos iš tikrųjų sąveikauja su Jūsų kūno chemija. Nebijokite, jei pamatysite natas, kurios gali Jums nepatikti, tai dar nereiškia, kad kvepalai taip ir kvepės. Tiesiog tos natos labai gerai dera kartu.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: