Robotai siurbliai
Atnaujinta: 2022-12-05

   Jei svarstote ar verta isigyti robotą siurblį jums reikia suprasti kokie šio roboto siurblio privalumai prieš rankinį siurbimą. Taip pat labai savarbu parinkit optimalų roboto siurblio modelį tinkantį konkrečioms salygoms ir užduotims.  Daug kas priklauso ir nuo pasirinkto roboto siurblio modelio. Vieni robotai turi daugiau funkcijų nei reikės, o kiti turi vos kelias kurių neužtenka net įprastomis sąlygomis. 
    Mūsų visų svajonė – priversti ką nors kitą atlikti namų tvarkymo darbus, todėl nenuostabu, kad šiuo metu išpopuliarėjo robotai siurbliai. Nepaisant nesėkmingų bandymų, šie robotai laikui bėgant tobulėjo ir tapo futuristiniu sprendimu švaresnėms grindims su daugybe išmaniųjų funkcijų. Perskaitę šį straipsnį suprasite kokie robotų siurblių privalumai ir galėsite priimti sprendimą ar jums robotas siurblys bus naudingas. 

Roboto siurblio pliusai ir minusai

Roboto siurblio privalumai

Robotai siurbliai  pasiekia sunkiai prieinamas vietas

Dauguma robotų siurblių gali lįsti ten kur mums su paprastu siurbliu pasiekti yra labai sunku ar net neįmanoma. Žemi robotai siurbliai palenda po spintelėmis, lovomis ir šaldytuvais. Siurbliuojant su paprastu siurbliu pasiekti šias vietas yra labai sudėtinga todėl dažnai ten net nesiurbliuojame ir leidžiame tose vietose kauptis dulkėms ir kitiems nešvarumams. 

 

Robotai siurbliai taupo laiką

Robotas siurblys nepakeičiamas draugas tiems, kurie niekada neturi laiko ar dirba fiziškai sunkius darbus ir po darbo nesinori užsiimti namų ruošos darbais. Daugumą robotų siurblių galima valdyti telefonu, todėl jį galite įjungti ir iš darbo arba galite nustatyti siurbliavimo tvarkaraštį ir kasdien grįžti į sutvarkytus namus. 

 

Puikus pirkinys augintinių šeimininkams

Pastovus šunų ir kačių plaukų kalnas namuose gali atsibosti ar net kelti alergijas. Robotas siurblys su jais puikiai tvarkosi. Aišku reikėtų atkreipti dėmesį į pasirinktą roboto modelį, paskaityti atsiliepimus. Ne visi robotai siurbliai gali susitvarkyti su daugybe plaukų. 

 

Roboto siurblio priežiūra

Robotui dulkių siurbliui nereikia jokios žmogaus priežiūros, kad jis valytų ten, kur nurodyta. Savo robotu galite vadovauti per savo išmanųjį telefoną, laimei šios programėlės yra paprastos ir lengvai valdomos. Robotiniai dulkių siurbliai skirstomi į daugybę skirtingų dydžių modelių, kad atitiktų klientų poreikius. Štai įtikinamos priežastys pakeisti savo įprastą dulkių siurblį robotu dulkių siurbliu.

Išmani roboto siurblio navigacija

Jūsų namuose yra įvairaus lygio purvo ir nešvarumų. Pavyzdžiui, jūsų virtuvė ir svetainė yra nešvaresni nei miegamasis, nes ten praleidžiate didžiąją laiko dalį. Dėl šios priežasties robotai dulkių siurbliai turi jutiklius, kurie padės nustatyti dulkių lygį kiekviename kambaryje, kurį norite išvalyti. Prietaisas užtruks ilgiau valyti tą vietą kurioje aptiks daugiau dulkių, palyginus su vietomis, kuriose nėra daug nešvarumų. Dulkių siurblys robotas turi jutiklius su unikalia funkcija, kuri automatiškai aptiks jūsų sienas ar bet ką kas yra pakeliui ir neleis jam atlikti savo pareigų namuose. Jei valydamas robotas dulkių siurblys pajunta, kad kažkas jį blokuoja, jis tuoj pat pasitrauks ir pakeis maršrutą.

Roboto siurblio nuotolinis valdymas

Įprasti dulkių siurbliai sugaišina daug laiko ir energijos. Dulkių siurblys robotas gali atlikti valymo darbus kai būsite išvykę, darbe ar užsiimsite kita namų ruošos veikla. Robotą dulkių siurblį galima aktyvuoti ir iš kitos pasaulio pusės. Jums reikės tik telefono, interneto prieigos  ir robotą siurblį valdančios programėlės. Taip kiekvieną dieną galite grįžti į švarius namus kiekvieną dieną. 

Roboto siurblio skleidžiamas garsas

Įprastas dulkių siurblys skleidžia daug triukšmo, apie 90 decibelų, o robotas dulkių siurblys buvo patobulintas. Jis skleidžia mažesnį triukšmą, maždaug 55 decibelus. Todėl sumažinsite triukšmo taršą namie. Todėl galite ir toliau užsiimti kita buitine veikla, pavyzdžiui, kalbėti mobiliuoju telefonu, gaminti maistą, dirbti ar žiūrėti televizorių. 

Roboto siurblio automatizacija

Tokie robotai siurbliai kaip Deebot all-in-one OMNI siūlo visapusišką automatizaciją.  Robotas dulkių siurblys turi unikalią įmontuotą laisvų rankų šiukšliadėžę, kuri surenka visas susiurbtas dulkes ir nešvarumus. Kai įrenginys išvalo jūsų namus, jis automatiškai išsituština savo pakrovimo stotelėje. Tokių stotelių valyti nereikia kelis mėnesius. O kai ateina laikas ją išvalyti gausite pranešimą per roboto programėlę. Skirtingai nuo įprasto dulkių siurblio kuriame dulkių maišelį keičiate kiekvieną kartą, roboto siurblio surinkimo talpyklą galime naudoti neribotai. Šie maišeliai yra brangūs dėl šios priežasties ilgai naudojant robotą siurblį sutaupote pinigų, nes tokį  maišelį reikia keisti du kartus per mėnesį. Apsvarstykite galimybę įprastą dulkių siurblį pakeisti robotu dulkių siurbliu tai bus protingas žingsnis jūsų namams. 

Patogus roboto siurblio naudojimas

Dulkių siurblys robotas yra patogus naudoti. Valydami namus galite jį efektyviai naudoti. Turėsite jį užprogramuoti valyti tam tikrą kambarį ar grindis tam tikrą laikotarpį. Dulkių siurblys robotas vykdys instrukcijas ir veiks savarankiškai. Padėkite savo robotą dulkių siurblį ant grindų ir palaukite, kol jis išvalys jūsų grindis. Be to, dulkių siurblys Deebot all-in-one OMNI buvo patobulintas dėl klientų atsiliepimų, kad atitiktų jūsų poreikius. Skiriamasis bruožas yra tai, kad dulkių siurblys yra savaime reguliuojamas ir patogus naudoti. Šiais laikais įprastas dulkių siurblys nėra patogus naudoti ir jį pakeičia pavyzdinis robotas dulkių siurblys. Dėl šios priežasties namus galite išvalyti lengvai ir jums patogiu laiku. Robotas siurblys negali surinkti didelių šiukšlių todėl niekas neužstrigs jo isiurbimo angoje. 

Roboto siurblio trūkumai

Robotai siurbliai nesurenka tiek dulkių kaip paprasti siurbliai

Robotai siurbliai nesurenka tiek dulkių kiek paprastas siurblys. Robotą siurblį nepavyks panaudoti itin apleistose patalpose.  Šie siurbliai skirti palaikyti tvarką  ir duoti roboto siurblio savininkui daugiau laisvo laiko. Kad ir kaip dažnai paleistumėte savo siurblį jis vistiek neišsiurbs jūsų kilimo ar grindų tobulai. Todėl nusipirkus robotą siurblį senojo išmesti nereikėtų. 

Robotai siurbliai dažnai užstringa

Dauguma robotų siurblių savininkų yra radę savo robotą užstrigusį už laido ar ne vietoje paliktos tapkės. Tai neišvengiama. Aišku, su kiekvienu modeliu robotai siurbliai tobulėja. Idiegiama nauja kliūčių vengimo sistema, tobulinama navigacija ir taip toliau, bet vistiek robotai siurbliai randa kur ir kaip užstrigti.

Roboto siurblio kaina

Robotai siurbliai gali būti labai brangūs. Aišku, galima rasti robotą siurblį ir vos už šimtą eurų, bet toks robotas dažnai nuvilia. Rinkitės tokį robotą kuris tinka jūsų namams. Pagalvokite ar namie turite daug kiliminės dangos ar visur plytelės, ar turite augintiniu. Pirkite tokį siurblį kuris puikiai tinka jūsų namams.

Ar verta pirkti siurblį robotą?

Siurbliai robotai palaikys jūsų namuose švarą, bet dulkės labai kruopščiai išsiurbtos nebus. Tyrimai rodo kad vidutinis robotas siurblys dulkių ir nešvarumų nesurenka taip gerai kai surinktų žmogus. Bet robotas gali siurbti kiekvieną dieną, o dirbantis žmogus tam dažnai neturi laiko ir jėgų. Robotas siurblys yra geras pirkinys jei kasdien norite grįžti į išsiurbliuotus ir išvalytus namus, bet nepriekaištingos švaros tikėtis nereikėtų. Robotai siurbliai surenka 20% mažiau nešvarumų nei įprasti siurbliai.

Naudingiausios roboto siurblio funkcijos

Kiekvienas rinkoje esantis robotas dulkių siurblys siūlo skirtingas funkcijas, kurios palengvina namų valymą. Jums tinkamiausio roboto dulkių siurblio pasirinkimas priklauso nuo konkrečių grindų poreikių. Panagrinėkime šių robotų naudą jūsų kasdienei valymo rutinai.

Roboto siurblio funkcijos

Roboto siurblio filtrai

Alergiški žmonės labai gerai žino, kaip dulkių dalelės gali dirginti. Robotiniai dulkių siurbliai turi į HEPA panašius filtrus kartu su galingu siurbliu. Jie gali filtruoti alergenus. Alergiškiems dulkėms puikus priedas prie roboto siurblio yra automatinio roboto išvalymo stotelė. Ji automatiškai ištuština roboto siurblio šiukšlių talpyklą, todėl tiesioginio kontakto su dulkėmis visiškai išvengiama. Tokią funkciją turi šis robotas siurblys: iRobot Roomba S9.

Roboto siurblio jutikliai 

Įprastuose namuose yra kiliminės dangos ir plikų grindų derinys, o kai kuriuose namuose yra įvairių rūšių kilimų. Robotiniai dulkių siurbliai gali susidoroti su bet kokiomis grindimis, tačiau kai kuriems gali prireikti pakoreguoti nustatymus, kad nuo storo kilimo pereiti prie plokščių medinių grindų. Taip pat galite rasti robotą dulkių siurblį, kuris naudos jutiklius, kad aptiktų įvairių tipų grindis ir galėtų atitinkamai reaguoti. Robotas siurblys turintis automatinį paviršiaus aptikimą: Roborock S7 MaxV.

Šoninės roboto siurblio šluotelės

Šoninės roboto siurblio šluotelės yra svarbios dėl to jog be jų robotas nesugeba surinkti nešvarumų iš kambario kampų. Robotai siurbliai be šoninių šluotelių surenka 30% mažiau nešvarumų. Kai kurie netgi siūlo papildomus šepetėlius šonuose. Skirtingi šepetėlių tipai padeda valyti skirtingus paviršius. Robotas siurblys kuris turi kelis šoninių šepetėlių tipus: Roborock S7

Roboto siurblio šoninės šluotelės

Roboto siurblio baterija

Daugelis šių robotų dulkių siurblių gali pasigirti ilgu veikimo laiku.Robotas siurblys gali valyti apie dvi valandas, kai įdėtos aukštos kokybės baterijos. Dauguma robotų dulkių siurblių jaučia, kai jų akumuliatorius senka, ir patys grįš į įkrovimo stotelę. Tai prailgina baterijos veikimo laiką, nes robotas pats pasikraus, kol visiškai ne išseko jo baterija, o tai padeda išlaikyti gerą akumuliatoriaus būklę ilgą laiką. Robotas siurblys su aukštos kokybės bateria ir automatiniu pakrovimu: Roborock S7 MaxV

Siurbimo galia

Svarbu, kad robotas siurblys galėtų susidoroti su bet kokia situacija, pavyzdžiui, naminių gyvūnėlių plaukais. Dauguma robotų dulkių siurblių turi įspūdingą siurbimo galią ir specialiai suprojektuotus šepečius, kad būtų galima atlikti būtent tokius darbus. Dirbdami su naminių gyvūnėlių plaukais, būtinai rinkitės robotą siurblį, kuris turi didelę siurbimo galią ir turi gyvūnų plaukams pritaikytus šepečius. Geras pasirinkimas kovojant su gyvūnų plaukais: yeedi vac station

Naudingi roboto siurblio nustatymai 

Robotas dulkių siurblys gali suplanuoti kasdienes valymo procedūras. Nustatykite jį siurbti tam tikru paros metu ir jis atliks savo darbus kol jūs būsite darbe. Jie taip pat gali turėti WIFI ryšį, kad galėtumėte naudoti savo telefoną ir nurodyti jam išvalyti konkrečią sritį. Jei yra vieta, kurios nenorite valyti, galite nustatyti ribą ir robotas siurblys ten nevažiuos.

Robotas siurblys su plovimo funkcija

Beveik visi nauji robotų siurblių modeliai gali išplauti grindis. Jei ieškote roboto būtent su šia funkcija ir renkatės iš senesnių modelių atkreipkite dėmesį ar jūsų pasirinktas robotas tikrai turi šią funkciją. Robotai siurbliai galintys išplauti grindis turi atskirą vandens talpyklą ir šluostę. Šias šluostes galite nuimti ir išplauti rankiniu būdu. Naujausiuose modeliuose šios šluostės juda į šonus kol robotas važiuoja į priekį. Taip nuvalomi net ir pridžiūvę nešvarumai. Ši funkcija puikiai tinka surinkti dulkes ir augintinių plaukus. Geriausi robotai su valymo funkcija:  XIAOMI ROBOROCK S7 Plus, Roborock S7 MaxV ir ROBOROCK S7 Plus.

Robotas siurblys su valymo funkcija

Geriausi robotai siurbliai

Robotai siurbliai kiekvienais metais tampa vis išmanesni. Tobulėja jų navigacija, siurbimo ir valymo funkcijos. Kai kurie robotai siurbliai yra beveik visiškai savarankiški jie patys pasikrauna, išsiplauna šluostę, ištuština siurblio bakelį ir dirba pagal savininko nustatytą tvarkaraštį. Norint įsigyti vieną iš šių robotų turite pagalvoti kuris jums tinka labiausiai. Tokie robotai siurbliai kaip IROBOT Roomba i7+ skirti kiliminės dangos valymui, o XIAOMI ROBOROCK S7 Plus skirti labiau parketui ir plytelėms valyti. Aišku yra ir universalių robotų siurblių tokių kaip SAMSUNG VR50T95735W/WA, kurie puikiai veikia ant kiekvienos dangos. Viskas priklauso nuo to kiek esate pasiruošę išleisti perkant naują ar dėvėtą robotą siurblį. Tokio siurblio kaina priklauso nuo jo funkcijų, patys paprasčiausi atsitiktinai po kambarius klaidžiojantys siurbliai gali kainuoti apie 200 eurų, o naujausi modeliai turintys daugiausiai funkcijų gali kainuoti ir netoli 2000 eurų. Jei jau esate apsisprendę kad norite roboto siurblio ši informacija jums padės išsirinkti tinkamiausią modelį.

Geriausi robotai siurbliai

Roborock S7 MaxV

Roborock S7 MaxV yra labai pažangus robotas dulkių siurblys ir pavyzdinis plačios Roborock asortimento modelis. Tai iš esmės atnaujinta standartinio Roborock S7 versija su galingesniu siurbimo varikliu ir dviejų spektrų žemėlapių ir navigacijos sistema, labai panašia į Roborock S6 MaxV. Jis sujungia LIDAR jutiklių masyvą, kad būtų galima nustatyti ir reaguoti į tokius pavojus kaip naminių gyvūnėlių atliekos, avalynė, kilimėliai ir kilimai realiuoju laiku. Taip pat galite žiūrėti pro kameras, kad stebėtumėte, kas vyksta namuose, kol esate išvykę. Jame yra standartinė S7 ultragarso valymo funkcija, padedanti nušveisti išdžiūvusias šiukšles nuo kietų paviršių.

Ecovacs DEEBOT OZMO T8 AIVI

Ecovacs DEEBOT OZMO T8 AIVI yra aukščiausios klasės robotas dulkių siurblys su daugybe funkcijų. Jis naudoja AIVI Smart Recognition technologiją, kad suplanuotų patalpas ir išvengtų kliūčių. Taip pat galite naudoti kamerą norėdami stebėti savo namus. Jame yra šluostės priedas, skirtas lipnioms ir nešvarioms grindims valyti. Šis robotas siurblys puikiai veikia ant lygaus paviršiaus, bet kilimų valymas nėra jo stiprioji pusė.

Roborock S5 Max

Roborock S5 Max yra vidutinės klasės robotas dulkių siurblys, priklausantis plačiam Roborock produktų asortimentui. Tai atnaujinta nutraukto Roborock S5 versija su pažangesne navigacijos ir žemėlapių sistema, leidžiančia valyti konkrečias patalpas naudojant pasirinktinius siurbimo ir valymo nustatymus. Jis taip pat turi patobulintą plovimo funkciją, kuri naudoja didesnį vandens baką. Tačiau jis nesuderinamas su savaime išsituštinančiomis bazinėmis stotimis ir jam trūksta pavojaus išvengimo funkcijos, esančios naujesniuose, brangesniuose modeliuose, tokiuose kaip Roborock S7 MaxV.

Yeedi K650

Yeedi K650 yra pigesnis nei anksčiau minėti robotai siurbliai. Jis labai gerai veikia ant plikų grindų, bet ne taip gerai ant kilimų, kur jam sunku išvalyti trupinius ar mažas šiukšleles. Šio roboto siurblio baterija yra fantastiška, maksimalus veikimo laikas yra beveik keturios valandos, taip pat šiame robote yra nemažas purvo skyrius, skirtas roboto dulkių siurbliui. Jis veikia su papildoma programa, tačiau jos automatizavimo funkcijos yra gana paprastos. Galite sudaryti valymo grafiką ir reguliuoti maitinimo režimą, bet, deja, jame nėra išmaniosios navigacinės sistemos ir jis linkęs praleisti kai kurias vietas ir atsitrenkti į kliūtis.

iRobot Roomba S9

Jei kenčiate nuo alergijos iRobot Roomba S9 yra puikus pasirinkimas. Skirtingai nuo panašios kainos Roborock S7 MaxV, šis aukščiausios kokybės siurblys robotas turi daug paprastesnę optinio jutiklio sistemą ir negali atpažinti bei išvengti kliūčių, nors, laimei, vis tiek galite nustatyti virtualias ribines linijas. Jame yra integruotas HEPA filtras, skirtas sulaikyti alergenus, nes jis valo, ir efektyviai sulaiko tokias daleles kaip naminių gyvūnėlių pleiskanos. Jei norite dar labiau sumažinti alergenų plitimą, jis visiškai suderinamas su savaime išsituštinančia platforma, kuri gali susiurbti šiukšles iš vidinės šiukšliadėžės į išorinį purvo maišelį be rankinio įsikišimo.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Kaip išsirinkti gartraukį

Geriausi gartraukiai, įmontuojami, kanaliniai gartraukiai, gartraukiai su anglies filtru

Normalus oro drėgnumas namuose

Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas

Geriausi robotai vejapjovės

Geriausi robotai vejapjovės. kaip veikia robotas vejapjovė. Robotų vejapjovių pliusai ir minusai.

Robotai siurbliai

Geriausi Lietuvoje prieinami robotai siurbliai. Robotai siurbliai su plovimo funkcija. Robotų siurblių pliusai ir minusai.

Geriausi spausdintuvai

Spausdintuvai. skirtingų tipų geriausi spausdintuvai, informacija apie geriausius spausdintuvus

Kaip išsirinkti spausdintuvą

Spausdintuvai, ką reikia žinoti prieš perkant spausdintuvą, įvairūs spausdintuvų tipai, informacija apie spausdintuvus

Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį

Nešiojami kompiuteriai, pagal ką rinktis nešiojumus kompiuterius, kokie yra pigūs nešiojami kompiuteriai, naudoti nešiojami kompiuteriai ir jų problemos

Geriausi nešiojami kompiuteriai

Nešiojima kompiuteriai, geriausias "windows" nešiojamas kompiuteris, geriausias žaidimams nešiojamas kompiuteris.

Geriausi šaldytuvai

Geriausi šaldytuvai, taupantis energija šaldytuvas, biudžetinis šaldytuvas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Buitinės technikos išvežimas Vilniuje Buitinės technikos išvežimas Vilniuje Buitinės Technikos Išvežimas Vilnius
Elektronikos supirkimas Vilniuje Elektronikos supirkimas Vilniuje Elektronikos Supirkimas, Surinkimas, Išvežimas Vilnius