Lankytinos vietos Skuodo rajone
Atnaujinta: 2020-05-02
 • Lankytinos vietos Skuodo rajone-Mosėdžio akmenų muziejus
 • Įdomybės Skuodo rajone-Barstyčių Puokės akmuo
 • Įdomios vietos Skuodo rajone- didžiausias Lietuvos riedulys
 • Ką pamatyti Skuode-Barstyčių akmuo
 • Kur praleisti laisvalaikį Skuode-Šauklių tundra
 • Lankytinos vietos Mosėdžio akmenų parkas
 • Ką veikti Skuode-poilsis I.Navidansko parke
 • Nepažintas Skuodo rajonas - Apuolės piliakalnis
 • Vasaros poilsiavietė Navidansko parke
 • Skuodo rajono lankytinos vietos- I. Navidansko parko alėjos
 • Laisvalaikis Skuodo rajone naujasis Mosėdžio pėsčiųjų takas
 • Šauklių tundros apžvalgos bokštas
 • Apuolė pirmoji Lietuvos ir Skuodo rajono vietovė
 • Lankytojų pamėgtas Mosėdžio parkas

Top7 ką verta pamatyti Skuodo rajone

 Lankytinos vietos Skuodo rajone-Mosėdžio akmenų muziejus

      Sakoma, kad Lietuva prasideda nuo Skuodo. Nors ir kaip tai keistai ir pasipūtėliškai skambėtų, šiuose žodžiuose yra tiesos. Būtent Skuodo apylinkės, o tiksliau Apuolė - pirmoji istoriniuose šaltiniuose paminėta Lietuvos vietovė, menanti dar švedų vikingų laikus. Taigi, taip! Metaforiškai Lietuva prasidėjo būtent nuo Skuodo ir ne tik dėl to, jog ribojasi su Latvija ir yra labiausiai žemaičių kalbą ir kultūrą išsaugojęs kraštas, bet ir dėl savo istorinės praeities bei garsių asmenybių.

Nors šiame rajone infrastruktūra ir lankytinos vietos nėra labai gerai reklamuojamos ir ilgą laiką kultūrinių objektų aplinka nebuvo tvarkoma, tačiau kuo toliau, tuo padėtis gerėja ir Skuodas darosi vis patrauklesnis lankytojams. Ir nors vietų, kur mieste būtų galima tiesiog pailsėti ar ramiai atsigerti kavos vis dar trūksta, tačiau praleisti dieną ar pusdienį gamtoje puiki alternatyva. Žinoma, Skuodas turi nemažai vietovių, kuriomis gali didžiuotis, todėl jei kada ten lankysitės, šis TOP septintukas jums tikrai pravers!

 

    1. BARSTYČIŲ (PUOKĖS) AKMUO

Jei manote, kad už Puntuką didesnių riedulių Lietuvoje nėra - klystate. Pats didžiausias, siekiantis 13,4 m ilgį, 7,5 m plotį ir 3,6 m aukštį, stūkso būtent Skuodo rajone Puokės kaime. Šis beveik 680 tonų sveriantis akmuo privers ne tik aikčioti iš nuostabos, bet ir primins gūdžius ledynmečio laikus, kada, kaip spėjama iš Švedijos, riedulys buvo atneštas į šiuos kraštus.

Dar iki 1957-ųjų metų apie šį riedulį niekas nežinojo, tačiau masiškai visoje  Lietuvoje prasidėjus melioracijos darbams ši ledyno dovana buvo atrasta.

Tiesa, šis riedulys be abejonės apipintas legendomis ir padavimais. Vienas žymesnių, jog kadaise šioje vietoje stovėjusi pagonių šventykla, o amžinąją ugnį saugojusi vaidilutė.  Jos neištikimybės užrūstintas pagonių dievas Perkūnas trenkęs į šventyklą su šventuoju akmeniu ir užvertęs ją žemėmis. Tačiau akmens būta tokio stipraus, jog ir iki šiol išlikęs, tik nuskaldytais šonais. Šiandien Barstyčių akmens teritorija pritaikyta lankytojams ir net suteikiama galimybė kopėtėlėmis užlipti ant riedulio, įrengti pėsčiųjų takai bei poilsiavietė.

Ką pamatyti Skuode-Barstyčių akmuoPuokės akmens apžvalginė-poilsio aikštelė

Įdomios vietos Skuodo rajone- didžiausias Lietuvos riedulys

Skuodo rajone - didžiausias Lietuvos riedulys

Įdomybės Skuodo rajone-Barstyčių Puokės akmuo

 

 

    2. RESPUBLIKINIS V.INTO AKMENŲ MUZIEJUS

 

Lietuvoje muziejų yra gyva galybė, tačiau akmenų muziejų mūsų šalelė turi tik vieną. Mosėdis - 17km nuo Skuodo atitolęs miestelis slepiantis ypatingą turtą.

 Šis - vieno žmogaus viso gyvenimo darbas. Daktaras Vaclovas Intas  1957 m. Mosėdyje paskirtas vadovauti ligoninei, tačiau jį domino ne tik darbas, bet ir visur esantys akmenys. Pirmą akmenį gydytojas parsigabeno turistiniu dviračiu, o muziejus įsteigtas 1979 m., atsižvelgiant į parko populiarumą, jo mokslinę, kultūrinę  vertę. Muziejaus vidaus ekspozicija įkurta sename virš 200 metų amžiaus restauruotame vandens malūne. Joje pateikta uolienų nuotrupų klasifikacija, paleontologiniai radiniai – suakmenėjusios fosilijos bei kaip dovanos iš įvairių pasaulio šalių atvežti akmenys. Čia viena gausiausių Respublikoje smėlio pavyzdžių kolekcija, kurią surinko pats muziejaus direktorius Vaclovas Intas.  Čia galima pamatyti net iš tulžies pūslės ir inkstų operacijų metu pašalintus akmenis. 

Kita dalis ekspozicijos - Bartuvos slėnio terasoje 8 hektarų teritorijoje. Joje - 200 įvairiausių dydžių ir formų akmenų parkas.

Muziejaus lauko ekspozicijoje akmenys išdėstyti pagal kilmę. Tai nuoseklia geografine tvarka suguldyti Rytų, Vidurio ir Vakarų Suomijos, Suomių įlankos dugno, Alandų salyno, Botnijos įlankos dugno, pietų, vidurio, šiaurės Švedijos uolienų rieduliai, atkeliavę į Lietuvą maždaug prieš 700 000 – 13 000 metų. Pats daktaras domėjosi ir botanika todėl parke galima pamatyti ne tik akmenų, bet ir iš Altajos kraštų parvežtų retų augalų rūšių. Šis parkas puiki atgaiva gamtos ir ramybės ištroškusiems lankytojams - čia ypač gražu pavasario pabaigoje - vasaros pradžioje.

Šis V. Into palikimas ir iki šiol traukia žmones iš visos Lietuvos, o pats Mosėdis tituluojamas akmenų sostine.

 

Lankytinos vietos Mosėdžio akmenų parkas

V. Into įkurtas Akmenų muziejaus parkas

Lankytinos vietos Skuodo rajone-Mosėdžio akmenų muziejus

Lankytojų pamėgtas Mosėdžio parkas

Viena labiausiai traukiančių Skuodo rajono vietų-Mosėdis

Laisvalaikis Skuodo rajone naujasis Mosėdžio pėsčiųjų takas

 Puikus laisvalaikio praleidimo būdas-vakarinis pasivaikščiojimas naujuoju Mosėdžio pėsčiųjų tiltu

 

     3. IZIDORIAUS NAVIDANSKO PARKAS

 

Šis gamtos kampelis, įsikūręs vos 4km nuo Latvijos sienos, Ylakių seniūnijoje, Kalnėnų kaime. Įspūdingo dydžio ir grožio parkas vėlgi vieno žmogaus viso gyvenimo darbas. Būdamas 16-os metų Izidorius Navidanskas pasodino pirmuosius medelius (berželius, liepaites, tujas), tačiau už tai tėvas jį išpeikęs, nes vertinęs tik naudą duodančius vaismedžius. Tėvui mirus, jaunasis Izidorius nepaleido savo svajonės ir toliau pradėjo plėsti savo parką. Dabar net 57 hektarų ploto parke auga  apie 300 taksonų (rūšių, porūšių ir veislių) sumedėjusių augalų.

Parke taip pat yra 7 iškasti tvenkiniai, todėl ypač vasarą į Navidansko parką traukia tiek žvejai, tiek poilsiautojai.

Šiame parke lankytojai labiausiai žavisi įspūdingomis alėjomis. Į jas atvažiuoja fotografuotis linksmi vestuvininkai, apsilanko vaikų ekskursijos, nuo vasaros karščio ar lietaus slepiasi iškylautojai..

Be alėjų, senų ar retų medžių šiame parke yra ir kitų įdomių vietelių. Tai jaukios poilsiavietės, gėlynai, tilteliai, samanoti nameliai bei didelis vaismedžių sodas. Todėl bet kuriuo metų laiku parkas traukia visus ramybės ištroškusius  lankytojus savo besikeičiančiomis spalvomis. 

 Įėjimas į parką nemokamas, taip pat suteikiama galimybė už minimalią kainą užsisakyti pavėsinę ir linksmai pavakaroti.

 

Vasaros poilsiavietė Navidansko parke

Vasaros poilsiavietė I. Navidansko parke

Skuodo rajono lankytinos vietos- I. Navidansko parko alėjos

Parko alėjos kiekvienu metų laiku traukia lankytojus

Ką veikti Skuode-poilsis I.Navidansko parke

Poilsis Navidansko parke traukia tiek žvejus, tiek pramogautojus

 

     4.SIMONO DAUKANTO GIMTINĖ

 

Šią vietą privalo aplankyti visi, kurie bent kiek domisi istorija ir žino Simono Daukanto indėlį būtent į Lietuvos istoriją. Ir taip! Šis žymus žmogus yra kilęs iš Skuodo rajono. O tiksliau iš  Kalvių kaimo šalia Lenkimų miestelio.

Šiame kaimelyje gimė  istorikas, švietėjas, tautosakos rinkėjas, iš Skuodo pėsčiomis mokytis į sostinę išėjęs garsus šviesuolis.

Simonas Daukantas didele dalimi prisidėjo prie lietuvio kalbos tobulinimo, sukūrė daug naujų ir šiandien prigijusių žodžių bei pirmasis apibrėžė takoskyrą tarp tautos ir valstybės.

Gimtoji Daukanto klėtelė įrengta pagal to meto valstiečių gyvenimą ir buitį, todėl tai puiki galimybė pamatyti, kaip gyveno žmonės beveik prieš 200 metų.

Taip pat viename iš klėtelės kambarių įrengta ekspozicija, skirta istoriko bičiuliui, pirmajam lietuvių botanikui Jurgiui Pabrėžai atminti.

 

     5.  ŠAUKLIŲ TUNDRA

 

Taip! Tundra ne tik kažkur Sibire, bet ir Lietuvoje. (Dar artimiausia Latvijoje) Ir mes turime galimybę bent maža dalele pajausti ir pamatyti, ką reiškia būti tokioje vietoje. Šis gamtos draustinis ne tik primena atokų gamtos užkampį (Sibirą), tačiau ir yra nusėtas įvairiausių riedulių, bei slepia įvairiausių retų rūšių augalų.

Šiame gamtos prieglobstyje įrengtas 2 km pėsčiųjų takas su apžvalgos bokšteliu (beje dalis tako yra pritaikyta ir neįgaliesiems, tačiau reikia susisiekti su parko direkcija dėl vartų atrakinimo), tai taip pat vienas didžiausių riedulynų Lietuvoje.

Dalis riedulyno yra aptverta, nes ten ganosi muflonų banda, į šią teritoriją galima patekti per specialiai įrengtus laiptus.

Šiame gamtos prieglobstyje  taip pat galima apžiūrėti ir didžiausią Lietuvoje kadagyną, o kadagiai kaip sakoma geriausiai išvalo orą. Tad ne tik pasigrožėsite tundros vaizdais, bet ir pakvėpuosite pačiu gryniausiu oru Skuodo rajone!

 
Kur praleisti laisvalaikį Skuode-Šauklių tundra

Pažintinis 2 km. Šauklių tundros pėsčiųjų takas

 Šauklių tundros apžvalgos bokštas

Iš apžvalgos bokšto matyti visa tundra

 

   6. APUOLĖS PILIAKALNIS

 

Piliakalniai nėra itin turistų lankomos vietos, pripažinkim tai. Tačiau šį piliakalnį ir būtent vasarą - verta aplankyti. Ši istorinė kuršių žemė mena seniausius laikus, kai ši buvusi tvirtovė gynė baltus nuo vikingų. Pats garsiausias - Apuolės mūšis, aštuonias dienas tvirtai laikęsi protėviai, devintąją galiausiai pasidavė švedams.

Ši, pirmoji rašytiniuose šaltiniuose paminėta Lietuvos vieta, kasmet vis daugiau pritraukia lankytojų. Kiekvieną vasarą čia vyksta amatų ir karybos festivalis, arba paprasčiau vadinamasis Apuolės festivalis, kuriame suvažiuoja amatininkai iš visos Pabaltijos. Atvykęs į Apuolę, atrodo, persikeli laiku į senovę ir atsirandi autentiškame vietos miestelyje. Siekiant atkurti tuometinius mūšio įvykius festivalyje vyksta parodomieji kuršių-vikingų susirėmimai, karių kovų turnyrai. Šio festivalio metu lankytojai turi unikalią galimybę išmokti senovinių žaidimų, patiems šaudyti iš lanko bei mesti ietis, patyrinėti tuometinius ginklus, pajodinėti žirgais. Žinoma, autentiškumo suteikia ir genčių kostiumai, kuriais puošiasi visi festivalio amatininkai bei kariai. Ir kaip festivalis be muzikos. Tiesa, pop estrados žvaigždučių čia neišvysite, nes festivalyje karaliauja Folk muzika bei panašaus žanro atlikėjai.

Be abejonės, šį piliakalnį verta aplankyti ne tik vasarą. Kiekvieną metų laiką medžiai keičia savo spalvas, taip kviesdami pasimėgauti ramybe ir įspūdingais vaizdais, o lankytojams įrengti pėsčiųjų takai bei tiltai leis be vargo pasiekti įvairiausius kampelius.

 

Apuolė pirmoji Lietuvos ir Skuodo rajono vietovė

Apuolė - pirmoji Lietuvos ir Skuodo krašto vietovė

Nepažintas Skuodo rajonas - Apuolės piliakalnis

Nuotraukų autorė Edita Barkienė- Narvydaitė

 

      7.  ŽEMDIRBIO MUZIEJUS

 

Turbūt ne kartą esate girdėję, jog žemaičiai labiausiai užsispyrę ir itin darbštūs žmonės. Ir šiandien svečiuojantis  Žemaitijoje važiuojant automobiliu tikriausiai ne kartą ir ne du aplenkėte traktorių su dideliais padargais. Tiesa, senovėje tokių priemonių nebuvo, visi ūkio darbai buvo atliekami kur kas primityvesniais metodais. Ir ne tik ūkio - visa buitis, jos įrankiai, prietaisai, baldai, namų apyvokos priemonės - viskas eksponuojama šiame muziejuje.

Visas šis turtas eksponuojamas rąstiniuose nameliuose - klėtyse, todėl jau vien aplinka nukelia į praeitį. Šiame Aleksandrijos seniūnijoje, Truikinių kaime esančiame muziejuje net gi galima pasimokyti kalvininkystės amato!

Nuo girnų  iki plūgų, nuo linamušių iki arklio pakinktų...

Taip pat kasmet gegužės mėnesį čia vyksta žemdirbio šventė, suburianti visus amatininkus ir miestelio svečius į Aleksandriją, kur visą dieną šurmuliuoja savo darbus pristatantys tautodailininkai, amatininkai bei muzikantai.  Šio muziejaus savininkai suteikia galimybę išsinuomoti klėtelę kokiai nors progai ar šventei, arba užsisakyti ekskursiją, kurią praves pats muziejaus šeimininkas! (Dėl ekskursijų reikia susitarti iš anksto)

 

Parengė Jūratė Baltinaitė

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Kategorijos straipsniai

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Vedantieji

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: