Vilniaus mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-21

Rinkimų rezultatas - meru išrinktas Valdas BENKUNSKAS

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Valdas BENKUNSKAS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 93564 22900 116464 52,73 52,05
Artūras ZUOKAS Partija „Laisvė ir teisingumas“ 89995 14417 104412 47,27 46,66
 
Iš viso
183559 37317 220876 100,00 98,71

Kaip ir daugelis kitų didžiųjų miestų, Vilnius susiduria su nemažai problemų ir sunkumų. Keletas pagrindinių Vilniaus rūpesčių ir problemų yra eismo spūstys - piko valandomis miesto keliai gali tapti gana perpildyti, dėl to užtrunka kelionės į darbą ir atgal bei teršiamas oras. Miegamuosiuose rajonuose nėra vietų automobiliams statyti, centre taip pat leidus statyti su sumažintu parkavimo vietų skaičiumi taip pat perpildyti kiemai ir gatvės.


 Vilniuje veikia pakankamai efektyvi viešojo transporto sistema, tačiau dar yra tam tikrų regionų, kur vis dar kyla problemų ir jis tikrai gali būti pagerintas, ypač priemiesčiuose. Daugumoje Europos miestų priemiesčiuose įrengiamos erdvios automobilių aikštelės, kad priemiesčių gyventojai persėstų į visuomeninį transportą. 
   Kaip ir daugelyje kitų miesto, atsirado įperkamo būsto Vilniuje problema, mažas pajamas gaunančioms šeimoms sunku rasti tinkamą būstą. Tuo tarpu Vilnius vis dar išlieka pritraukiantis naujus gyventojus miestas vampyruodamas visos Lietuvos provinciją. Sprendimų išplėsti naujo būsto statybos galimybes yra. Ne tik užstatant daugiabučių vidinius kiemus. Yra daugybė galimybių įrengiant palėpinius aukštus, nors ir jau su įstatymų leidėjų pagalba. Tačiau Seime sostinės mero iniciajuojami pakeitimai turėtų būti išgirsti. 

   Taip pat, infrastruktūros nusidėvėjimas - miesto keliai, tiltai ir viešieji pastatai yra pasenę arba susidėvėję, nemažai jų reikia prižiūrėti arba pakeisti. Daugybė problemų gyventojų kiemuose su išdaužytais keliais ir aikštelėmis.  Vilnius taipogi susiduria su daugybę aplinkosaugos problemų, įskaitant atliekų tvarkymą ir oro taršą. Nors Vilnius yra didžiausias Lietuvos miestas ir sostinė, jis vis dar stipriai konkuruoja su kitais miestais, kad pritrauktų verslą ir skatintų ekonomikos plėtrą. 

  Vilnius yra vienas iš patraukliausių miestų turizmui. Deja pasižiūrėjus už sklaidą atsakingų institucijų darbą darosi liūdna. Miesto pramogų pristatymas labiau tiktų Panevežiui ar Molėtams. Abejotina ar dėl tokio pristatymo turistui kils noras aplankyti Vilnių. Naujo mero komandai labai reikėtų paieškoti įdomesnių miesto pristatymo sprendimų ar net naujos komandos.
   Studentų darbai gali gerai atrodyti, gali būti net įsidėmėtini. Tačiau profesionalus darbas siunčia dar ir žinutę ir įtakoja pasirinkimą. Kaip žino reklamos specialistai netgi konkursuose laimintys darbai ne visada būna parduodantys darbai. Dabar parduoda paprasti, apgalvoti, skleidžiami Google, o ne metro projektai. 
   Turizmo vystymas svarbu nes HoReCa sritis labai svarbi miesto ekonomikai. Iš kurios vėliau skiriami pinigai infrastruktūrai ir socialiniams projektams. 

  

Vilniaus_miesto_savivaldybe
Vilniaus mero rinkimai 2023

Ką žadėjo Vilniaus meras 2019

R. Šimašius rinkimų kampanijos metu pažadėjo naujas galimybes atgaivinti stoties rajoną, gyvenamuosius mikrorajonus, kasmet sukurti 100 kilometrų naujų gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų. Taip pat žadėta reikšminga mokyklų renovacija, geresnės darbo sąlygos mokytojams, dviračių takų tinklo užbaigimas, nauji susisiekimo mazgai.

Kas nuveikta per praėjusią Vilniaus mero kadenciją nuo 2019

Kadencijos viduryje R.Šimašius teigė, jog nuveikta buvo nemažai. Švietimo sektoriuje - įrengti 12 naujų darželių ir 2 naujos mokyklos, taip pat švietimo įstaigų darbuotojai viešuoju transportu pradėjo naudotis nemokamai. Senamiestyje panaikintas autotranzitas, nutiesta tuo metu buvo 21 kilometras naujų dviračių takų, daugelis autobusų pakeisti naujais, naujos A juostos autobusams. Atnaujinta virš 50 kilometrų kelių vairuotojams, sukurta virš 2000 vietų parkavimui. Atnaujinti daugiau nei 30 skverų, kuriamos žalios erdvės mieste, pasodintų medžių ir krūmų skaičius skaičiuojamas tūkstančiais. Taip pat, buvo pastatyta virš 50 žaidimų aikštelių vaikams. Sutvarkytas Neries senvagės parkas, įrenginėjamas Japoniškas sodas. Panaikintas taboras, metaliniai garažai, nugriauti profsąjungos rūmai, o vietoj jų planuojama koncertų salė.
  Tačiau daugybę vilniečių papiktino susiaurintos gatvės visai nepagristai išpelčiant šaligatvius ir "žalumynų" zonas. Dviračių takai kuriais neitin aktyvus judėjimas įrengti dažnai vietoj važiuojamosios dalies.

vilniaus mero atlikti darbai

Tuo pat metu kiemų danga  išdaužyta ir netvarkoma. Piktina toliau grūdami gyvenamieji namai centre nesprendžiant parkavimo problemų.


Dabartinis Vilniaus  meras - Remigijus Šimašius

 Kandidatai į Vilniaus  merus 2023, jų biografijos ir programos trumpai

 

Aidas Gedvilas, kandidatas į Vilniaus merus 2023

Politikas, verslininkas, KTU įgijęs inžinieriaus magistro laipsnį. Priklausė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijai, Naftininkų “LVPNP” asociacijai. Tapo Šiaulių, o vėliau ir Vilniaus savivaldybių tarybos nariu, Seimo nariu, Susisiekimo viceministru. Ši kadencija Seime taip pat ypatingai aktyvi ginant žmogaus teises, diskutuojant argumentų kalba ir nevengiant kritikos didžiajai daliai valdančiųjų sprendimų.  

Tiki, kad tapęs Sostinės meru, kartu su viešojo ir privataus sektoriaus, mokslo atstovais bei nevyriausybinėmis organizacijomis ir gyventojais, teiks racionalesnius, ekonomiškesnius, darnesnius sprendimus, kuriančius ilgalaikę pridėtinę vertę tiek žmogui, tiek Sostinei, tiek Valstybei, tiek ir miesto įvaizdžiui tarptautiniu lygiu.

Stiprybės – atsakomybė, komandinis darbas, verslininkiškas požiūris į valdymą ir problemų prevenciją.

Pomėgiai – kelionės, leidžiančios į Lietuvą parvežti inovatyvias idėjas bei sportas, suteikiantis energijos toms idėjoms įgyvendinti.

kandidatas_i_vilniaus_merus_Aidas_Gedvilas

PROGRAMINIAI PUNKTAI VARDAN TOS! - Mūsų Sostinės!

–      už visuotinį savivaldybės įmonių ir daugiabučių administratorių veiklos auditą, komunalinių ir kitų viešųjų paslaugų teikėjų veiklos analizę ir kontrolę;

–      už švietimą, kultūrą, sportą, turizmą, ekologiškumą ir saugumą mieste, pasitelkiant kūrybiškumą, sumanumą, inovatyvumą, gerąją patirtį bei įgyvendinant teisės aktų iniciatyvą;

–      už parkavimo mokesčio peržiūrą, patogų eismą mieste visiems ir be kamščių bei atnaujintą ir nemokamą viešąjį transportą visiems;

–      už valdžios decentralizavimą, seniūnijų, NVO, bendruomenių ir gyventojų įgalinimą veikti vardan Vilniaus;

–      už ne tik problemų šalinimą, bet ir prevenciją, grėsmių konvertavimą į galimybes.

 

Kandidatas į Vilniaus  merus 2023, Valdas Benkunskas

Vilniaus ir Lietuvos politikas, studijavo teisę. Pirmuosius žingsnius politikoje su TS-LKD žengė dar 2008 m. 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. Jau daugiau nei dešimtmetį dirba miestui - nuo 2017 tapo Vilniaus miesto vicemeru, o 2020 ir Europos Regionų komiteto nariu.

Valdo Benkunsko rinkiminė programa 2023 -

 • Viešasis transportas bus pakeistas, todėl jis bus greitesnis, efektyvesnis ir patogesnis. Išplėtoti 10 daugiaaukščių automobilių stovėjimo aikštelių perpildytuose regionuose, kad atlaisvintume vietos laisvalaikiui, pridėję daugiau stovėjimo vietų. 
 • Gyvenamųjų rajonų renovacija: įkurti fondą 1000 daugiabučių kompleksų renovacijai.
 • Strategiškai reikšmingų vietų kūrimas: Vilnius autobusų stotis, žymių tarptautinių sporto vietų, konferencijų centras, muzikinės ir kultūrinės vietos
 • Nauja sporto veiklos finansavimo sistema 
 • Neformaliojo ugdymo krepšelis bus padidintas nuo 20 iki 30 eurų per mėnesį ir bus prieinamas ikimokyklinukams bei mokyklų mokiniams.                                                                                                                                                                              

 Kandidatė į Vilniaus meres, Rasa Budbergytė

Ilgametė Lietuvos politinė veikėja, baigusi teisę su pagyrimu. Buvusi Ministro Pirmininko patarėja, Lietuvos Respublikos finansų ministrė, Teisingumo ministerijos viceministrė. Šiuo metu eina LR Seimo narės pareigas.

Rasos Budbergytės rinkiminė programa 2023 -

 • Trumpesnės eilės pas gydytojus
 • Mažinama šildymo kaina Vilniuje
 • Viešasis transportas nemokamas, greitas ir efektyvus
 • Mokymosi įstaigos šalia namų, lengvai pasiekiamos kiekvienam. Suvienodinami mokymosi standartai, didinamas klasių skaičius, mažinant mokinių esančių vienoje klasėje skaičių
 • Municipaliniai būstai nuomai - suteikiama galimybė gyventojams įsikelti į Vilnių (jaunoms šeimoms, trūkstamiems darbuotojams kaip mokytojai, gydytojai)

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Artūras Zuokas 

Žurnalistas, verslininkas, Lietuvos ir Vilniaus politikas, bei visuomenės veikėjas, studijavo žurnalistiką. 2000-2007 Vilniaus miesto savivaldybės Meras. 2000-2008 Vilniaus m. savivaldybės Tarybos narys, 2008 tapo Seimo nariu. 2011 vėl tapo Vilniaus m. savivaldybės meru, nuo tų pačių metų iki 2023 eina Tarybos nario pareigas.

Artūro Zuoko rinkiminė programa 2023 -

 • Patogi, prieinama ir integruota transporto sistema
 • daugiau mokyklų šalia namų iki 2035
 • kokybiškesnės, bei lengviau gaunamos sveikatos paslaugos
 • patrauklios miesto erdvės
 • ugdymo centrų, sporto bazių kūrimas

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Ramojus Girinskas 

Vilniaus visuomenininkas ir politikas, studijavo komunikaciją. Į tarybos narius ir merus iškėlė partija „Jaunoji Lietuva“.

Ramojaus Girinsko rinkiminė programa 2023 -

 • Kuriamos naujos rekreacines zonas prie upės, kur vilniečiai galėtų praleisti laisvalaikį. 
 • Suteikti prieiga prie sporto kiekvienam vilniečiui jau esamoje infrastruktūroje - mokyklose ir darželiuose.
 • Transporto reforma -  monoreilas (vienabėgis traukinys), bei lynų kelias kuris išspręstų kamščių problemą, bei gerintų infrastruktūrą. Nemokamas viešasis transportas
 • Nemokamas vanduo miestiečiams, vienam namų ūkiui skiriama 2 kub. metrai šalto, geriamo vandens.
 • Mažinti komunalinių paslaugų kainas 

Kandidatas į Vilniaus  merus 2023, Stasys Jakeliūnas

Lietuvos finansų analitikas ir politikas, studijavo psichologiją ir verslo ir finansų vadybą. 2012–2014 m.buvo Ministro Pirmininko patarėju finansų klausimais. 2016–2019 m. ėjo Seimo nario pareigas. o nuo 2019 m. iki dabar eina Europos Parlamento nario pareigas.

Stasio Jakeliūno rinkiminė programa 2023 -

 • Nulinė tolerancija korupcijai
 • Mokymo ugdymų statymas, užtikrinta gera maisto kokybe jose
 • sutvarkytos transporto ir eismo sistemų problemos sprendimai
 • Laisvės kovų memorialas Lukiškių aikštėje
 • Didelio mąsto daugiabučių renovavimo darbai koordinuojant ir finansuojant miestui 
 • Parama ir palaikymas senjorams, negalią turintiems žmonėms, bei kitoms jautrioms soc. grupėms

Kandidatė į Vilniaus merus 2023, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė

jauniausia Vilniaus miesto tarybos narė ir Lietuvos savivaldos politikė, studijavo politikos mokslus, bei ekonomiką. Politinį kelią pradėjo 2013 m., dirbo Europos parlamente asistene. 2011-2015 m. dirbo Vilniaus m. savivaldybės Taryboje, o 2013-2015 m. ėjo Seimo Pirmininko patarėja, taip pat dirbo kaip Darbo partijos pirmininko Valentino Mazuronio pavaduotoja, partijos atsakingoji sekretorė. Nuo 2020 m. iki dabar yra LR Seimo narė.

Ievos Kačinskaitės-Urbonienės rinkiminė programa 2023 -

 • Vilnius  be kamščių, gatvės siaurinimų, nemokamas viešasis transportas
 • mažesni komunaliniai mokesčiai
 • rūpinimasis gyventojų, o ypač senjorų užimtumu, bei laisvalaikiu
 • prieinamos ir kokybiškos medicininės paslaugos
 • mokymo įstaigos arti namų

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Remigijus Lapinskas 

Žaliosios politikos instituto vadovas, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos valdybos narys, Nacionalinio neliečiamojo miško paramos fondo įkūrėjas, investuotojas, aktyvus visuomenininkas. Studijavo teisę. 2016 m. išrinktas Lietuvos žaliųjų partijos pirmininku. 2020 m. partijos pirmininko rinkimuose nusprendė savo kandidatūros nekelti ir buvo išrinktas partijos pirmininkės pavaduotoju. Yra vienas iš partijos steigėjų, ėjo Tarybos pirmininko ir valdybos nario pareigas.

Remigijaus Lapinsko rinkiminė programa 2023 -

 • savivaldybę paversti geriausiu darbdaviu Vilniuje
 • švaresnė ir pigesnė energija iš atsinaujinančių šaltinių
 • iki 2030 visi gyvenamieji namai renovuoti, didesnė dalis finansuoti savivaldybės
 • pabaigtos pradėtos statybos - stadionų, baseino ir kt.
 • pritraukti atsakingą verslą, didinantį pridėtinės vertės pramonę
 • statyti mokyklas ir darželius, jose vykdyti neformalią veiklą

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Mykolas Majauskas 

Ekonomistas, buvęs Vilniaus miesto savivaldos politikas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, „World Economic Forum“, „Global Shapers“ tinklo Lietuvoje steigėjas.2008-2012 m. dirbo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, ėjo Ministro Pirmininko patarėjo finansų ir ekonomikos klausimais pareigas. 2016-2022 m. Seimo narys, įkūrė Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją. 2020-2022 m. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas

Mykolo Majausko rinkiminė programa 2023 -

 • greitos ir patogios kelionės mieste
 • mažesnės komunalinių paslaugų kainos
 • kokybiški valstybiniai darželiai ir neformalus ugdymas, prieinamas kiekvienai šeimai
 • geresnė medicininė sistema, bei paslaugos. Savižudybių prevencijos programa

Kandidatė į Vilniaus meres 2023, Eglė Radvilė 

Kandidatė į Vilniaus meres Eglė Radvilė

Harvardo universiteto (JAV) absolventė, inžinerinės informatikos mokslų daktarė, inovacijų ir skaitmeninių technologijų ekspertė, visuomenininkė. 

2018-2021 m. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja (vyriausioji technologijų vadovė). 

Nuo 2019 m. nevyriausybinės savanoriškos organizacijos – „Gedimino Legionas“ vadovė. Ši organizacija veikia IT srityje, aiškinasi kibernetinius nusikaltimus, vykdo pasaulio lietuvių kibernetikos mokymus ir prisideda prie pagalbos Ukrainai kare prieš Rusiją. 2020 m. „Gedimino Legionas“ surengė hibridinio karo pratybas.

Nuo 2020 m. tvarios ir pažangios miesto energetikos platformos „Intelligent Energy Lab“ (IEL) įkūrėja ir projekto lyderė. Nuo 2021 m. UAB „Vilniaus planas“ intelektualių sprendimų ir duomenų valdymo skyriaus vadovė.

Nuo 2022 m. Lietuvos Respublikos Seimo parlamentinės grupės iniciatyvos „Žaliosios savivaldybės 2030“ ekspertė. Nuo 2022 m. Stambulo miesto savivaldybėje vykdo ekspertės-patarėjos klimato ir inovacijų klausimais pareigas įgyvendinant Lietuvos ir Turkijos bendrą projektą „Green Energy Hub“. 2022 m. rugsėjo 24-25 d. Londono dizaino savaitėje pristatė su organizacija „Gedimino Legionas“ kurtą virtualios realybės instaliaciją, leidžiančią virtualiai apsilankyti Ukrainos karo prieš Rusiją  nusiaubtoje Bučoje.

2019-2021 m. Harvardo universiteto Kenedžio mokykloje mokėsi skaitmeninės transformacijos politiką.

Apdovanojimai :

2021 m. The Smart City Journal nominuota TOP13 pasaulio moterų, veikiančių viešajame sektoriuje.
2021 m. Bloomberg Cities Network nominuota savaitės inovatore.
2021 m. Europos inovacijų sostinės apdovanojimuose Eglės Radvilės kurti projektai pelnė Vilniaus miesto savivaldybei 3-čią vietą.
2021 m. Lietuvos Respublikos prezidento padėkos laiškas už inovacijas skaidrumo srityje.
2021 m. Eglės Radvilės sukurta ir valdoma tvarios ir pažangios miesto energetikos platforma „Intelligent
Energy Lab“ (IEL) laimėjo pirmąją vietą įtakos kategorijoje tarp viešojo sektoriaus institucijų Baltijos regione.
2022 m. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apdovanojimas už pagalbą Ukrainai teikiant humanitarinę ir technologinę paramą.
2022 m. Nacionalinis lygybės ir įvairovės apdovanojimas.

Eglės Radvilės rinkiminė programa 2023 :

1. Vilnius viename delne - Mažinkime biurokratiją, šalinkime nereikalingas procedūras ir tobulinkime procesus, kaip naudojami ištekliai. Vilniaus viename delne koncepcija – intuityvi ir išmani, nuspėjama ir įtraukianti universalioji platforma, vilniečiams vertę kuriantys ir jų patirtį gerinantys sprendimai, suasmenintam ir pažintiniam pasauliui pritaikomi individualūs sprendimai ir įrankiai.
Pasitikėjimą ir naudą universaliąja skaitmenine platforma užtikrinkime vilniečiams sudarydami visas sąlygas kontroliuoti savo duomenų privatumą.

2. Kultūros LEZ -Vilniuje kūrybinės industrijos apims daugelį gyvenimo sričių – jos taip pat gali būti unikalios ekonominės galimybės. Tad sukurkime naują eksporto pramonę, pagrįstą intelektine nuosavybe. Išbandydamas intelektinių produktų ir paslaugų naujoves vietoje, miestas sukuria intelektinės nuosavybės bazę – Kultūros LEZ, kurios rezultatus vėliau galima eksportuoti.

3. Konferencinis turizmas ir globalus žinių dalijimosi centras - Tapkime vietinio ir tarptautinio turizmo epicentru. Viena iš neatrastų turizmo krypčių – konferencinis turizmas, kuriam plėtoti pastatykime šiuolaikišką ir modernų konferencijų centrą. Kurkime Vilnių kaip globalų žinių dalijimosi centrą – plėtokime Vilniaus diplomatinių ryšių tinklą, megzkime tvarius santykius su Europos ir viso pasaulio sostinėmis, didžiaisiais miestais ir verslo atstovais. Patys renkime ir kvieskime kitus Vilniuje rengti pasaulinio lygio konferencijas, susitikimus bei mokymus.

4. Ateities pinigai- Užtikrinkime visuotinę prieigą prie finansinių paslaugų, pasiūlydami vientisus galutinius sprendimus, visiškai skaitmeninius mokėjimus, pažangias sąsajas, biometrines identifikavimo sistemas ir kitas pažangiausias technologijas.
Sukurkime tvirtą finansinį centrą, skatinantį idėjų ir produktų naujoves. Finansinių paslaugų sektoriuje panaudokime geriausią praktiką naujoviškomis technologijomis, kad Vilnius taptų verslumo talentų, kūrybingų finansinių sprendimų ir naujų verslo modelių centru.
Tapkime pasauliniu ekologiško ir tvariojo (ESG) finansavimo čempionais, sukurdami pirmaujančią pasaulyje žaliųjų finansų prekybos platformą.
Savivaldoje kartu su finansinių paslaugų sektoriumi panaudokime geriausią praktiką naujoviškomis technologijomis, kad Vilnius taptų pirmaujančiu besivystančių rinkų pagalbininku ir verslumo talentų, kūrybingų finansinių sprendimų, fintech ir naujų verslo modelių centru.
Įsteikime Vilniaus verslo fondas, kuris sudarytų sąlygas verslui kurti ir vystytis, gauti finansinę ir ekspertinę pagalbą. Vilniaus verslo fonde galės investuoti vilniečių verslai ir tarptautiniai partneriai. Verslas investuos į miesto fondą tiesiogiai arba per finansinius produktus, pavyzdžiui, akcijas ar obligacijas, kurias išleidžia fondas.

5.Vilniaus paslaugų centras - Sukurkime vieną Vilniaus techninio aptarnavimo ir viešųjų paslaugų centrą, kuris veiktų vieno langelio principu, spręstų vilniečių problemas ir būtų pasiekiamas vilniečiams patogiais būdais: programėle, telefonu, gyvai atvykus į fizinį centrą.

Kandidatas į Vilniaus merus 2023,  Tomas Vytautas Raskevičius

Lietuvos Respublikos Seimo narys, teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas, Laisvės partijos steigėjas ir valdybos narys, buvęs Vilniaus miesto tarybos narys. Studijavo politikos mokslus, bei žmogaus teisių teisę. Kartu su Laisvės partija kandidatavo 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, Naujamiesčio–Naujininkų vienmandatėje bei daugiamandatėje apygardose, bei buvo iIšrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje,nuo 2020 m. iki dabar eina Seimo nario pareigas.

Tomo Vytauto Raskevičiaus rinkiminė programa 2023 -

 • drastiškai didinamas neformaliojo ugdymo krepšelis, atnaujinamos ugdymo įstaigos, vykdoma patyčių prevencija
 • susisiekimo gerinimas - viešasis transportas patogus, aiškus ir dažnas, lengvai vaikštomas miestas
 • poliklinikose gaunamos paslaugos lengvai prieinamos, atliekamos kokybiškai ir rūpestingai
 • atviras ir  Vakarų vertybėms artimas miestas 

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Lukas Savickas 

 Seimo narys, politikas, visuomenininkas, studijavo politiką ir tarptautinius santykius, bei Europos viešuosiusi reikalus. 2016-2020 m.ėjo Ministro Pirmininko patarėjo ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje. 2020 m. ten pat dirbo kaip Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas. 2020 m. tapo Seimo nariu

Luko Savicko rinkiminė programa 2023 -

 • užbaigtos statybos ir projektai, kurie vilkinami dešimtmečiais
 • sugrąžintas gatvių pralaidumas, tvarkomasi su kamščių problema
 • geresnė Vilniaus viešojo transporto sistema, paslaugų kokybė, kainos
 • Kurti patogią infrastruktūra, būtiniausios paslaugo visiems pasiekiamos per 15 minučių, sistemingai mažinama kamščių problema
 • Didinti neformalaus ugdymo krepšelį dvigubai
 • suteikti municipalinius būstus jaunoms šeimoms, tiems kam jų reikia
 • leisti bendruomenėms pačioms spręsti dėl ne mažiau kaip 1 mln. panaudojimo kasmet

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Vytautas Sinica 

Politologas, visuomenininkas,Politinės partijos Nacionalinis susivienijimas narys, pirmininko pavaduotojas. Studijavo politikos mokslus, lyginamająi politiką, bei filosofiją.
2013-2020 m. Lietuvos Respublikos Seime ėjo patarėjo/padėjėjo pareigas, nuo 2018m. iki 2021 m. Vytauto Didžiojo universitete dirbo dėstytoju. 2022 m. tapo Pro Patrios pirmininku.

Vytauto Sinicos rinkiminė programa 2023 -

 • stiprinamos namų bendrijos, seniūnijos ir bendruomenės
 • stabdomas gatvių siaurinimas, prioritetas teikiamas gatvių tvarkymui, viešojo transporto plėtrai, įtraukiant ir miesto pakraščius
 • mažinami komunalių paslaugų mokesčiai, gerinama socialinių paslaugų, bei sveikatos apsaugos prieinamumas, ypač senjorams ir neįgaliesiems
 • statomi nauji darželiai ir mokyklos, neįsileidžiant ideologijoms, diegiant pagarbą mokytojams
 • saugoti brandžius medžius, diegti naujus želdynus, gerinti žalių erdvių prieinamumą 
 • Vytis Lukiškių aikštėje, sostinė alsuoja lietuviškumu, paveldu, bei istorija

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Waldemar Tomaszewski 

inžinierius, Lietuvos, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių politinis bei visuomenės veikėjas.Studijavo mechanikos inžineriją. 2000 - 2009 m. ėjo Seimo nario pareigas, o nuo 2009 m. Lietuvos atstovas Europos Parlamente.

Waldemar Tomaszewski rinkiminė programa 2023 -

 • nemokamas viešasis transportas, transporto atnaujinimas
 • plėsti priemiesčių infrastruktūrą, tvarkyti kelius, apšvietimą ir kt.
 • Atnaujinti gyvenamuosius daugiaaukščius namus, kurti parkavimo vietas, bei atnaujinti dviračių, bei pėsčiųjų takus, 
 • švietimo ir kultūros finansavimo didinimas
 • jaunimo, vaikų ir senjorų prasmingo  laisvalaikio rūpinimasis

Kandidatas į Vilniaus merus 2023,  Valdas Tutkus 

Lietuvos karininkas, Lietuvos kariuomenėje pakilo iki generolo leitenanto laipsnio. 2001-2004 m. ėjo Lietuvos sausumos pajėgų vado pareigas.2004-2009 m. buvo Lietuvos kariuomenės vadas. 2010- 2014 m.  UAB „Hoptrans Projects“ plėtros direktorius, generalinis direktorius. Į tarybos narius ir merus iškėlė Lietuvos regionų partija.

Valdas Tutkus rinkiminė programa 2023 -

 • Bus atkurta civilinės saugos, bei krizių valdymo sistemą, gyventojai žinos kaip elgtis atsidūrus pavojuje
 • nemokamas viešasis transportas Vilniaus mieste, statomos daugiaaukštės stovėjimo aikštelės
 • skatinamas vidutinis ir smulkusis verslas, kuriama infrastruktūrą sportui, pramogoms ir šeimyniniam poilsiui
 • įmonės skatinamos įdarbinti neįgaliuosius, kuriama infrastruktūra tinkama naudotis jautriausioms visuomenės nariams

Kandidatas į Vilniaus merus 2023, Petras Gražulis

Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas. 1991-1995 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, o nuo 1996 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys.

Petro Gražulio rinkiminė programa 2023 -

 • pastatytų daug naujų paminklų, Lukiškių aikštėje - Vytis, vilniečių pasirinktoje vietoje - A. Smetonos paminklas, planuose gražinti K.Škirpos alėjos pavadinimą, pakeisti P. Cvirkos paminklą į generolo P.Plechavičiui.
 • Vilnius būtų be “invazinių ideologijų”. Būtų statomi šeimoms skirti paminklai, uždrausti skyrybas reklamuojantys stendai, informacija viešumoje ir mokyklose apie LGBT negalima.
 • Būtų rengiami mokymai kaip elgtis Rusijos agresijos atveju kartu su kariuomenės pagalba. Stabdomi medžių kirtimai, gatvių siaurinimas. Skatinami patriotiniai simboliai, bei renginiai

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai