Špicai
Atnaujinta: 2023-04-03

Špicai yra vidutinio dydžio šunų veislė, turinti kilmę iš Skandinavijos ir Šiaurės Europos. Šios veislės šunys dažniausiai yra atpažįstami dėl savo storų plaukų ant kaklo ir ausų, taip pat dėl iškeltų uodegų, kurios dažnai suvyniojamos virš galvos.

Špicai

Špicų veislės šunys

Špicai: auginimas

Špico auginimas reikalauja kantrybės, pastangų ir nuoseklumo. Šie šunys yra labai protingi ir linkę būti nepriklausomi, tačiau jie taip pat yra labai lojalūs ir nori būti drauge su savo šeimininkais.

Svarbiausia pradėti su socializacija ir dresūra jau nuo pat mažumės. Špicai yra linkę būti atsargūs arba nepasitikintys nepažįstamais žmonėmis, todėl yra svarbu juos susipažinti su kitais žmonėmis, kitais šunimis ir naujomis situacijomis. Jie taip pat turi būti išmokti būti paklusnūs ir valdomi, kad būtų išvengta nepageidaujamo elgesio, kuris gali būti pavojingas kitiems.

Svarbu nepamiršti, kad špicai yra labai aktyvūs ir energingi šunys, todėl jiems reikia daug fizinio krūvio. Jie mėgsta bėgioti ir žaisti, todėl rekomenduojama juos reguliariai vesti į lauką.

Špicai yra labai protingi ir linkę išmokti naujus dalykus, todėl jie yra puikūs kandidatai mokymuisi. Rekomenduojama juos mokyti ir tobulinti dresūrą naudojant pozityvų ir pastovų mokymąsi. Būtina atsižvelgti į šuns charakterį ir mokymosi stilių, kadangi kiekvienam šuniui reikia skirtingo dresūros mokymosi.

Be to, svarbu užtikrinti, kad jūsų špicas turėtų tinkamą mitybą, tinkamą priežiūrą ir reguliarias vizitus pas veterinarijos gydytoją. Jų švietimas ir priežiūra yra esminis dalykas, kad jūsų špicas galėtų pasiekti visą savo potencialą ir būti laimingas bei sveikas augintinis.

Špicai auginimas

Špicų auginimo patarimai

Špicai: kilmė

Yra keletas skirtingų špicų šunų veislių, kurios dažniausiai suskirstomos pagal savo kilimo šalį. Keli iš jų yra:

Islandijos špicai: šie šunys yra maži, energingi ir draugiški, su ilgais ir storais plaukais.

Suomių špicai: šie šunys taip pat yra maži ir energingi, tačiau jie turi trumpesnius ir minkštesnius plaukus.

Nyderlandų špicai: šie šunys yra vidutinio dydžio, turi ilgus ir storus plaukus ir yra draugiški bei išradingi.

Vokietijos špicai: šie šunys taip pat yra vidutinio dydžio, turi vidutinio ilgio storus plaukus ir yra labai lojalūs bei mylintys.

Visi šios šunų veislės atstovai yra išmintingi, energingi ir draugiški šunys, kuriems reikia daug fizinio aktyvumo ir socializavimo.

 

Špicai: ligos ir sveikata

Kaip ir daugelis šunų veislių, špicai gali patirti tam tikras sveikatos problemas. Keletas dažniausių sveikatos problemų, susijusių su špicais, yra:

Kojų sąnarių displazija: tai yra būklė, kai sąnariai yra nestabilūs ir tai gali sukelti skausmą ir negalėjimą vaikščioti normaliai.

Patinimas ir alergijos: špicai gali būti jautrūs tam tikroms maisto medžiagoms, dulkėms, cheminėms medžiagoms ir kt., kurios gali sukelti alergines reakcijas ir patinimą.

Plaukų slinkimas ir odos problemos: špicams būdingas ilgas, storas padengiantis plaukų sluoksnis, kuris gali sukelti odos dirginimą ir netinkamą kvapą, jei jų plaukai negauna nuolatinės priežiūros.

Katarakta: tai yra būklė, kai akies lęšis tampa drumstas, o tai gali sukelti regos praradimą.

Kad išlaikytumėte savo špico gerą sveikatą, svarbu laikytis šių patarimų:

Reguliariai vykdyti veterinarijos patikrinimus ir skiepus

Užtikrinkite, kad jūsų špicui būtų suteiktas tinkamas maistas ir reikiamas fizinis aktyvumas.

Nuolat prižiūrėti jų kailį, kad būtų išvengta odos problemų ir nešvarumo.

Stebėkite savo špico elgesį ir atkreipkite dėmesį į bet kokius galimus simptomus ar elgesio pasikeitimus, kad galėtumėte kuo greičiau kreiptis į veterinariją.

 

Špicai: charakteris ir dresiravimas

Špicai yra išmintingi ir aktyvūs šunys, kurie turi stiprų charakterį. Jie yra lojalūs savo šeimininkams ir dažnai pasižymi tam tikru savarankiškumu ir nepriklausomybe. Taigi, reikia skirti daug laiko ir pastangų juos treniruojant.

Šie šunys yra išmintingi ir greitai mokosi, todėl juos galima treniruoti lengvai, jei laikomasi tinkamo mokymo proceso. Svarbu pradėti mokyti špicą nuo pat mažumės, kad jie būtų linkę paklusti ir gerai elgtųsi su kitais žmonėmis ir gyvūnais.

Rekomenduojama, kad mokymas būtų atliekamas taikant teigiamą emociją, t.y. paskatinant gerą elgesį, pvz., skatinant juos mėgstamais žaislais ar skanėstais. Taip pat svarbu būti kantriam ir užtikrinti, kad šuo būtų treniruojamas nuosekliai ir sistemingai.

Be to, socializacija yra svarbi, kad būtų užtikrintas gerai pritaikytas šunų elgesys, kuris padės jiems gerai sutarti su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Tai gali būti pasiekiama vykdant mokymąsi pereiti per įvairias situacijas, pvz., vaikščiojant po miestą, sutinkant kitus žmones ir gyvūnus, dalyvaujant dresiravimo pamokose ar parodose ir t.t.

Svarbu nepamiršti, kad špicai turi savo charakteristikas, todėl mokymas turėtų būti atliekamas laikantis individualaus jų elgesio stiliaus. Teisingai ir nuosekliai treniruojant, špicai gali būti nuostabūs, mylintys ir gerbiantys šeimininkus augintiniai.

Špicai priežiūra

Špicų priežiūra, dresiravimas ir charakterio ypatumai

 

Špicai: mityba

Kaip ir kiekvienam šuniui, špicui svarbu gauti tinkamą mitybą, kuri atitiktų jų poreikius. Mityba turėtų būti sudaryta iš tinkamos kokybės baltymų, angliavandenių ir riebalų, taip pat reikalingų vitaminų ir mineralų.

Svarbu paminėti, kad špicai yra linkę kaupti svorį, todėl turėtumėte būti atsargūs, kad nepavartotumėte per daug kalorijų, kurios gali sukelti nutukimą. Rekomenduojama, kad špicams būtų suteiktas šunų maistas, kurio kiekis ir rūšis būtų suderinti su jų amžiumi, svoriu, aktyvumo lygiu ir sveikatos būkle.

Be to, svarbu užtikrinti, kad jūsų špicui būtų suteikta pakankamai vandens, kad būtų išvengta dehidratacijos. Vanduo turėtų būti prieinamas visada ir nuolat, ypač po fizinio krūvio ar karšto oro sąlygomis.

Svarbu vengti duoti savo špicui per daug saldumynų ir griežtai drausti duoti jiems šokolado, kadangi jie yra toksiški šunims. Taip pat, kaip ir kitiems šunims, špicams gali būti pavojingi tam tikri maisto produktai, tokie kaip avokadai, svogūnai, sūris ir kt., todėl turėtumėte būti atsargūs ir išsiaiškinti, kokie produktai yra saugūs jūsų špico mitybai.

Rekomenduojame konsultuotis su veterinarijos gydytoju, kad galėtumėte gauti rekomendacijas dėl tinkamos špico mitybos ir rekomenduojamo maisto kiekio.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pėsčiųjų takai Lietuvoje

Geriausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Aukštaitijoje, pėsčiųjų takai Labanore, pėsčiųjų takai Pajūryje, pėsčiųjų takai Žemaitijoje.

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Geriausios video instrukcijos

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022