Naujų televizorių pasirinkimas parduotuvėje kaip niekada didelis. Ant jų puikuojasi 3D, Smart TV, LED, OLED, 1080p, Ultra HD lipdukai, įvairūs duomenys apie kontrastą, reakcijos greitį, ryškumo rodiklius, tačiau kaip iš šios gausos išsirinkti geriausiai atitinkantį būtent jūsų poreikius? Kai televizorių kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų norisi ne tik išsirinkti gerą, kokybišką prekę, bet ir nepermokėti už tas funkcijas ar specifikacijas, kurios bus nenaudojamos. Geras televizorius nėra tas, kuris turi didžiausius techninių duomenų skaičiukus. Gerai išsirinktas televizorius turi atitikti pirkėjo poreikius už priimtiną kainą.
Svarbiausios televizorių charakteristikos
Perkant nauja televizorių, susidursi dažniausiai su dviejų tipų televizoriais. LCD LED arba tik LED ((angl. light-emitting diode) ir OLED (angl. organic light-emitting diode). OLED televizoriai yra brangesni, bet jie turi geriausia vaizdo technologija. Šiandien rinkoje dominuoja televizoriai sukurti LCD LED ir OLED technologijų pagrindu. Taip pat yra ir QLED (angl. Quantum Light-Emitting Diode) televizoriai, kurie yra kai kuriais atvejais prastesni, bet pigesni negu OLED, Tačiau yra ir kitų skirtumų kurie gali lemti jūsų pasirinkimą. Pirmiausia, prieš renkantis televizorių, jums reikia žinoti kiek galite jam išleisti. Kokio dydžio ekrano ir kokios raiškos norite.
Kokį televizorių rinktis
Gali būti, kad ekrano gebėjimas sukurti gilius ir tamsius juodus atspalvius yra svarbiausias veiksnys siekiant nuostabios vaizdo kokybės. Kad ekranas pasiektų didesnį spalvų kontrastą ir jų sodrumą, taip pat geresnį vaizdą, reikia turėti kuo gilesnė juoda spalva. OLED tipo televizoriai pasiekė giliausius juodos spalvos lygus.
LED televizoriai, net ir naudojant pažangią pritemdymo technologija, nepasiekia OLED lygio. Taip pat LED ekrano tipai gali nukentėti nuo efekto vadinamo „šviesos nutekėjimu", kai šviesesnės ekrano dalys sukuria. migla arba žydėjimas gretimose tamsesnėse vietose. Taigi šioje kategorijoje OLED tipo televizoriai yra geriausi.
Tačiau LED televizoriai turi pranašumą ryškume. Šių ekranų apšvietimas gali būti pagamintas iš galingų ir didelių šviesos diodų. OLED televizoriai irgi gali būti gana ryškūs, tačiau po ilgesnio laiko leidžiant OLED pikselius iki maksimalaus ryškumo, užtruks kurį laiką, kol pikselis vėl taps visiškai juodas.
Visi šiuolaikiniai televizoriai, tai yra OLED, LED ar QLED, suteiks pakankamą ryškumą. Tačiau tamsioje patalpoje OLED televizorius duos kokybiškiausia vaizdą, o LED televizoriai bus geresni ryškiau apšviestoje aplinkoje. Renkantis televizorių yra svarbu žinoti kur jis bus naudojamas.
Tiek OLED, tiek LED televizorių modeliai, kurie palaiko HDR ir plačią spalvų gama, yra panašaus lygio. OLED ekranas suteiks truputį geresnį HDR vaizdą žiūrint tamsiose patalpose.. LED gali sukurti sodresnes spalvas esant didesniam ryškumui.
Reakcijos laikas reiškia laiką, kurio reikia kiekvienam pikseliui pakeisti būseną. Pikselio būsena yra ne tik jo spalva, bet ir ryškumas. Greitesnis atsako laikas sumažina judesio susiliejimą ir mažiau artefaktų (nepaisant pradinės medžiagos).
OLED televizoriai gali neįtikėtinai greitai keisti būsenas, nes jų pikseliai sujungia šviesos šaltinį ir spalvą viename diode. LED televizoriai naudoja šviesos diodus ryškumui, o LCD spalvai, dėl to jie reaguoja į būsenos pokyčius lėčiau. Greičiausią atsako laiką siūlo OLED televizoriai iš visų šiuo metu naudojamų televizorių.
Atnaujinimo dažnis rodo, kaip dažnai keičiasi visas vaizdas ekrane. Kuo greitesnis rodiklis, tuo viskas atrodo sklandžiau ir lengviau atsirinkti detales greitai besikeičiančiame turinyje. Šiuo metu dauguma televizorių gali atnaujinti 120Hz dažnį, tai reiškia, kad vaizdas yra atnaujinamas 120 kartų per sekundę. Yra ir televizorių kurie pasiekia netgi 240Hz.
Vaizdo žaidimuose, skirtingai negu filmų ar TV laidų, dažniai yra naudojimas kintamas atnaujinimo dažnis. Tai reiškia, kad dažnis keičiasi skirtingomis žaidimo dalimis. Vaizdas nutrūksta, matomas trūkčiojimas, jei televizorius negali atitikti šių dažnių pokyčių. Jei jūs mėgstate žaidimus, tai norėsite televizorių, kurie gali valdyti VRR arba kintamą atnaujinimo dažnį. Deja šiuo metu VRR galite rasti tam tikruose „Samsung", LG ir TCL televizoriuose. Tačiau nei LCD nei OLED turi pranašumų, kalbant apie VRR.
Geriausias žiūrėjimo kampas LCD ekrane yra centras, vaizdo kokybė prastėja tiek kontrastu, riek spalvomis, kuo toliau judate į kurią nors pusę. OLED televizorius galima žiūrėti esant dideliam žiūrėjimo kampui, be jokių pablogėjimų.
Taigi palyginus abu LCD ir OLED tipo televizorius, galima spręsti, kad pagal vaizdo kokybė OLED televizorius yra geresni už LCD. Nors OLED yra brangesni, tačiau jie šiuo metu naudoja aukščiausios kokybės televizoriaus technologijas. Vis dėl to technologija nėra vienintelis veiksnys, į kurį jūs atsižvelgsite renkantis naują televizorių.
Televizoriaus ekrano dydis
Ekrano dydis gali būti jūsų didžiausias jūsų sprendimo veiksnys. Todėl prieš renkantis naują televizorių, jums reikės apsvarstyti kiek žmonių įprastai žiūri vienu metu ar kur žadate padėti savo naują televizorių. Šiuo metu, žiūrint į kainą, našumą ir įprasta svetainė, geriausiai yra rinktis televizorių nuo 55 iki 65 colių dydžio televizorių. Nebent esate mažame bute ar bendrabutyje, pradėkite rinktis televizorių nuo 55 colių.
Televizorius su lenktu ekranu
Lenktas ekranas - tai viena iš paskutinių naujovių televizorių industrijoje. Nors šie televizoriai kainuoja kur kas brangiau nei analogiškas specifikacijas turintys „tiesieji" broliai, lenktas ekranas naudingas tik vienu aspektu - dizaino. Be įdomesnės, išskirtinės lenkto televizoriaus išvaizdos, jokių papildomų pranašumų toks ekranas nesuteikia. Todėl tokio televizoriaus pasirinkimas gali būti argumentuojamas tuo, kad jis gražiau atrodys namų interjere.
Televizoriaus raiška
Full HD, tai yra 1920 x 1080 raiška, buvo daugelį metų standartas, tačiau šiuo metu televizorių gamintojai sparčiai pereina prie Ultra HD, tai yra 4k raiškos. Ultra HD vaizdas yra sodresnis ir tikroviškesnis už HDTV. Taip pat per Ultra HD ekraną maži objektai turi daugiau detalių ir tekstas yra ryškesnis. „Netflix", „Amazon Video" ir net „YouTube", jau pradėjo siūlyti 4K turinį, todėl tikrai rasite ką žiūrėti su tokia raiška.
Nors jau yra keletas prieinamų 8k raiškos televizorių, dar nėra daug turinio kuris galėtų tai palaikyti. Todėl rekomenduočiau net į juos nežiūrėti. Jei jūs tik žiūrite TV laidas, tada Full HD televizoriai yra vis dar puikūs, bet jei norit žiūrėti „Netflix", „Amazon Video" ar „YouTube", 4k Ultra HD raiška yra geriausia. Taip pat dauguma vaizdo žaidimų palaiko 4k raiška, ir jei esate žaidėjas, tikrai norėsite 4k raiškos televizoriaus.
Tačiau įsitikinkite, kad jūsų naujas televizorius palaiko HDR. Be HDR kai kurios spalvos gali neatkurti tikroviškai. HDR padidina spalvų ir kontrasto santykius, ir skirtumas yra labai didelis. Todėl kai perkate naują televizorių HDR yra didelis privalomus.
Televizoriaus atnaujinimo dažnis
Atnaujinimo dažnis, išreikštas hercais (Hz), nurodo, kiek kartų per sekundę vaizdas atnaujinamas ekrane. Standartinis atnaujinimo dažnis yra 60 kartų per sekundė arba 60 HZ. Tačiau pasitaiko, kai scenose su greitai judančiais objektais vaizdas atrodo neryškiai, tai yra todėl kad 60Hz neužtenka, kad vaizdas atrodytu sklandžiai. Todėl daugelis gamintojų padvigubina atnaujinimo dažni iki 120 Hz, kad jų televizoriai sukurtu solidesnį vaizdą. Perkant naują televizorių rekomenduojama pirkti 120Hz, o 144Hz ar 240Hz yra privalomas, bet skirtumo prie jų didelio nėra. Televizoriai su 60Hz nėra patikimi sklandžiam vaizdui.
Televizoriaus garso sistema
Jei ieškote televizoriaus su gera garso sistema, turi blogų žinių. Dabar televizoriai yra labai ploni, todėl yra sunku įdiegti puikia garso sistema į jį. Aš siūlyčiau pirkti garso sistema atskirai. Manau, kad rasite daug pasirinkimų už prieinama kainą, ar tai bevielis ar ne, atskira garso sistema gerokai pagerins jūsų pasimėgavimą. Soundbar garso sistemos būtų geriausias pasirinkimas, šiuo metu.
Išmanioji televizija „Smart TV"
Daugumoje šiuo metu perkamų televizorių turi įtaisytas „Wi-Fi", kad būtų galima prisijungti prie interneto teikiamų paslaugų. Nors daugelis išmaniųjų televizorių turi pagrandinės paslaugas, kaip „Pandora", „Hulu" ir „Netflix", patarčiau pažiūrėti ar jūsų norimas naujas televizorius turi jums reikalingas parinktis.
Jei turite gera internetą, vienas iš geriausių būdų mėgautis ir rasti 4K/HDR turinį yra srautinio perdavimo programos, tai yra „YouTube", „Amazon", „Hulu" ir „Netflix". Per šias programas galite rasti 4k/HDR turinį greitai ir paprastai. Taigi išmaniosios galimybės dabar yra standartinė televizorių funkcija, todėl kiekvienais metais tai bus vis mažiau lemiantis veiksnys perkant naują televizorių.
Televizoriaus jungtys
Dabartiniuose televizoriuose jungčių spektras labai platus. Jos reikalingos tam, kad būtų galima prie televizoriaus prijungi DVD, Blue-Ray grotuvus, multimedijos centrus, žaidimo konsoles, kompiuterį, foto ir videokameras, akustines sistemas ir dar daugiau skaitmeninės įrangos. Tačiau, kad ir kokia didelė būtų jų gausa, pagrindiniai jungčių standartai, kuriuos turi praktiškai visi televizoriai - HMDI ir USB. Ar bus montuojamos kitos jungtys ar ne, priklauso individualiai nuo kiekvieno gamintojo ir gaminio modelio. Pvz., jeigu turite seną garso aparatūrą, kurią norėsite prijungti prie naujoje televizoriaus - atkreipkite dėmesį, ar bus tokia jungtis, kokios jums reikia. O jeigu ne - ar pavyks padėtį ištaisyti naudojant adapterius.
HDMI - dažniausiai naudojama šiuolaikinė multimedijos jungtis didelės raiškos signalui bei daugiakanaliui garsui perduoti. Jūsų naujame televizoriuje turėtų būti bent keturios HDMI jungtys. Šios jungtys yra skirtos jūsų žaidimų konsolei, garso aparatūrai, ar Apple TV, bei kitiems įrenginiams. Jei planuojate pirkti 4k Ultra HD televizorių, pasitikslinkite ar jis palaiko HDMI 2.1 jungti.
„Bluetooth" ryšys yra beveik visose televizoriuose. Turint „Bluetooth" ausines jūs galite nesijaudinti dėl garso. Galite vaikščioti po namus klausantis jūsų mėgstamiausios laidos ir netrukdyti kitiems ar žiūrint televizorių lovoje. Taip yra programos kaip „YouTube" per kurios leidžia pajungti vaizdo įrašą iš jūsų telefono į jūsų televizorių.
Kategorijos straipsniai
Naujas teleskopinis krautuvas
Nauji teleskopiniai krautuvai, kaip išsirinkti teleskopinį krautuvą
Kaip išsirinkti gartraukį
Geriausi gartraukiai, įmontuojami, kanaliniai gartraukiai, gartraukiai su anglies filtru
Normalus oro drėgnumas namuose
Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas
Rotaciniai rekuperatoriai
Rotacinių rekuperatorių veikimo principas, priežiūra ir valdymas. Rotacinių rekuperatorių tipai: palubiniai, šoninio ir viršutinio pajungumo, su gartraukiu
Geriausi šaldytuvai
Geriausi šaldytuvai, taupantis energija šaldytuvas, biudžetinis šaldytuvas
Kaip išsirinkti šaldytuvą
Kaip išsirinkti šaldytuvą pagal šaldytuvų tipus, šaldytuvų talpa, šaldytuvų energijos naudojimą
Geriausi televizoriai
Geriausių 2022 metų televizorių apžvalga, geriausi namų kino teatrai ir televizoriai žaidimams. Geriausi televizoriai pagal EISA 2021 - 2022
Kaip išsirinkti televizorių
Patarimai kaip išsirinkti naujausią ir geriausią televizorių, oled televizorius ir lcdled televizorių tipai.
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka