Geriausi akumuliatoriniai suktuvai
Atnaujinta: 2023-01-10

Akumuliatorinės technikos asortimentas auga kasmet. Prieš dešimtmetį akumuliatorinė technika buvo tik keli nedidelės galios gręžtuvai ir suktuvai, o dabar su akumuliatoriais veikia perforatoriai, diskiniai pjūklai, žoliapjovės ir vejapjovės. Technologijos sparčiai keičiamos mažinant akumuliatorių ir didinant įrankio galią. Jie kuo toliau tuo labiau nurungia laidinius įrankius, nes patogu dirbti ant pastolių, stogo vietose, nutolusiose nuo elektros šaltinio. Šiuolaikiniai akumuliatoriai galingi, todėl galima dirbti ilgą laiką didelėmis apkrovomis.Geriausi akumuliatoriniai suktuvai

Apie suktuvo akumuliatorių

Suktuko akumuliatorius pasirenkamas pagal įtampą, talpą ir tipą. Įtampa priklauso nuo autonominių maitinimo vienetų. Kai jų daugiau - suktuvas galingesnis ir... sunkesnis akumuliatorius. Taigi buityje naudojamas suktuvas neturėtų būti galingesnis nei 12 ar 14,4 V. Talpa, matuojama ampervalandėmis (Ah), rodo, kiek suktuvas dirbs vienu įkrovimu. Buityje naudojami 1,5-2 Ah, o ilgesniam darbui reikėtų rinktis 4-6 Ah akumuliatorius. Dabar galima rasti ir 16 Ah suktuvo akumuliatorių, bet tokio akumuliatoriaus nepatartina naudoti kasdieniams namų ruošos darbams, nes toks suktuvo akumuliatorius labai sunkus ir jį naudojant greit pavargsta rankos. Tokie galingi akumuliatoriai naudojami gręžiant metalą ar darant kitus darbus kuriems reikia didelės galios.Gręžtuvo ar suktuvo akumuliatorius

Beje, ličio, arba li-on, suktuvo akumuliatoriai dažniausia naudojami įrankiams, su kuriais daug ir ilgai dirbama. Lyginant su nikelio ir kadmio (Ni-Cd) akumuliatoriais, jų talpa didesnė apie keturis kartus, o sveria panašiai. Šiek tiek talpesni yra nikelio metalhidrito (Ni-MH) akumuliatoriai. Ličio akumuliatoriai patogesni, nes įkrauti galima dar nevisiškai išsikrovus, tuo tarpu nikelio akumuliatorius reikėtų krauti tik visiškai iškrautus. Ličio akumuliatorių turintis suktuvas dirbs bemaž tolygiai iki išsikrovimo, o nikelio - mažėjančia galia. Beje, ličio akumuliatorių negalima visiškai iškrauti, jie neatsparesni apkrovoms, perkaitimui, todėl įrankyje turėtų būti automatinis išjungimas akumuliatoriui įkaitus. Ni-Cd akumuliatoriai mažiau bijo perkrovų, neigiamų temperatūrų, juos galima laikyti neįkrautus. Ličio akumuliatoriai ilgai išlaiko pakrovimą, juos būtina laikyti pakrautus, nes nepakrauti nepataisomai sugenda. 

Svarbu ir rūpintis savo akumuliatoriumi. Suktuvo akumuliatoriaus nerekomenduojama laikyti karštoje saulėje, nes tai kenkia akumuliatoriui. Šaltis taip pat gali pakenkti jūsų suktuvo akumuliatoriui. Žiemą reikėtų nepalikti akumuliatoriaus automobilyje ar nešildomose patalpose. Šaltyje palikti akumuliatoriai gali išsikrauti. 

Svarbu pasirinkti ir gamintoją. Autonominiai maitinimo šaltiniai sujungti nuosekliai, todėl talpa priklausys nuo mažiausią talpą turinčiojo. Patikimi gamintojai kruopščiai atrenka vienodos talpos maitinimo šaltinius ir suktuvo akumuliatorius turės tokią talpą, kokia nurodyta suktuvo specifikacijoje. 

Naujausi ličio akumuliatoriai greitai įkraunami, dažnai užtenka pusvalandžio. Atitinkamai sparčiai įkraunamus ir perkaitimui jautrius akumuliatorius reikia šaldyti, tai dažniausiai daro kroviklyje įmontuoti ventiliatoriai. Taip pat svarbu, kad būtų automatinis įkrovimo ir iškrovimo valdiklis.

Apie akumuliatorinio suktuvo dalis

Patikimi gamintojai savo akumuliatorinių suktuvų dalis gamina iš patikimesnių medžiagų, todėl įrankis ar jo dalys tarnaus ilgiau. Verta rinktis įrankius su metalinėmis krumpliaračiais ir sukimo momento perdavimo mechanizmais bei aliuminio korpusu. Tai būtina norint greičiau išleisti šilumą. Kasetės dažniausiai turi rankinį užveržimo žiedą su sukimo momento fiksatoriumi, kad kasetę būtų galima priveržti viena ranka. Daugeliu atvejų taip pat yra garsinis indikatorius, pranešantis, kada pakanka išpūsti. Greitas kasečių išėmimas ir įdėjimas – ypač svarbu atsiradus naujos kartos kasetėms su padidintu sukimo momentu. Žinoma, varžtai įsukami su mažu griebtuvu, o skylės taip pat išgręžiamos specialiu griebtuvu. 

Apie akumuliatorinio suktuvo darbines savybes

Akumuliatorinio suktuvo veikimo režimas priklauso nuo sukimosi greičio. Sukant dideliu greičiu bus išgręžtos mažos ir vidutinio dydžio skylės, o esant mažam greičiui – didelės. Labiausiai paplitusi dviejų greičių pavara ir du veikimo režimai. Norėdami sureguliuoti greitį, paspauskite jungiklį. Dauguma suktuvų turi jungiklį sukimosi krypčiai keisti.

kaip issirinkti akumuliatorini greztuva ar suktuva

Apie akumuliatorinio suktuvo sukimosi momentą

Žinoma, didesnio sukimo momento akumuliatoriniai suktuvai gali įveikti didesnį pasipriešinimą. Daugelis akumuliatorinių grąžtų ir atsuktuvų turi reguliuojamą sukimo momento lygį. Specifikacijose nurodytas tam tikras sukimo momentas. Paprastai minkštas (elastinis) naudojamas varžtams sukti, o kietas – gręžimui. Pagreitis ką tik atėjo. Ypač reikalingas pirminiam kietų paviršių gręžimui. Įjungus impulsinį režimą, sėjamoji lėtai sukasi, reaguodama į slėgį, apsaugodama grąžtą nuo slydimo.

Didžiausias gręžimo skersmuo paprastai nurodomas specifikacijose. Didesnio sukimo momento įrankiai išgręžia didesnes skyles, tačiau nepiktnaudžiaukite jomis, nes jie sugadins grąžtą. Kampinis gręžimo įrenginys leidžia patekti į sudėtingesnes vietas, kampus. Purkštukai parduodami atskirai.

Gręžimas su kalimo funkcija yra gana retas režimas, nes dauguma grąžtų nėra pritaikyti šiam darbo režimui ir reikalauja daug energijos ir galios. Gręždami maksimaliu greičiu, turite atsižvelgti į tai, kad variklis yra tiesiogiai prijungtas prie grąžto, o tai padidina variklio perkaitimo ir įrankio sugadinimo riziką.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"