Garbanotasis retriveris
Atnaujinta: 2023-03-27

Garbanotųjų retriverių šunų veislė anksčiau buvo žinoma kaip puikūs medžiokliniai šunys tiek sausumoje, tiek vandenyje ir buvo populiari tarp anglų medžiotojų ir brakonierių. Jie taip pat buvo naudojami kaip terapiniai šunys, narkotikus uostantys šunys, paieškos ir gelbėjimo šunys.

Garbanotasis retriveris

Garbanotieji retriveriai yra socialūs šunys, kurie mėgsta būti su šeimininkais ir neturėtų būti palikti vieni ilgesniam laikui.

Garbanotasis retriveris yra ištikima veislė, kurią mėgsta daugelis. Dėl unikalaus kailio, sumanumo ir atletiškumo jis yra ne tik puikus medžioklinis šuo, bet ir šeimos draugas. Nors veislę reikia reguliariai prižiūrėti, šios veislės šunys paprastai yra sveiki ir gali gyventi iki 12 ar daugiau metų.

Garbanoto retriverio auginimas 

Garbanotasis retriveris yra šunų veislė, kuri turi išskirtinį garbanotą kailį, kurį reikia reguliariai prižiūrėti. Štai keletas patarimų, kaip auginti ir prižiūrėti garbanotąjį retriverį:

Garbanotojo retriverio auginimas

Įsitikinkite, kad jūsų retriveris reguliariai skiepijamas, apsaugotas nuo blusų ir erkių bei gauna kitą būtiną medicininę priežiūrą.

 • Priežiūra: Garbanotojo retriverio kailį reikia reguliariai prižiūrėti, kad būtų išvengta susipainiojimo. Tai apima šukavimą bent kartą per savaitę, plaukų pertekliaus kirpimą ir prireikus maudymąsi.
 • Mityba: sveika mityba yra svarbi garbanotojo retriverio kailio augimui ir priežiūrai. Pasirinkite aukštos kokybės šunų maistą, kuriame yra būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, vitaminai ir mineralai.
 • Pratimai: Reguliarus mankštinimasis yra svarbus bendrai jūsų šuns sveikatai ir gerovei, o tai gali prisidėti prie sveiko kailio. Įsitikinkite, kad jūsų retriveris daug mankštinasi, įskaitant reguliarius pasivaikščiojimus ir žaidimo laiką.
 • Treniruotės: Tinkamas mokymas ir socializacija gali padėti sumažinti stresą ir nerimą jūsų retriveriui.
 • Reguliarūs patikrinimai: Reguliarūs veterinariniai patikrinimai yra svarbūs norint išlaikyti jūsų šuns sveikatą ir nustatyti galimas sveikatos problemas. 

Garbanotojo retriverio kilmė

Manoma, kad garbanotasis retriveris kilęs iš Anglijos XVIII amžiaus pabaigoje. Sakoma, kad veislė buvo sukurta sukryžminus senąjį anglų vandens šunį su to meto retriverių veislėmis, tokiomis kaip niūfaundlendas, airių vandens spanielis, pudelis. Gauta veislė – universalus retriveris, puikiai medžiojantis tiek iš sausumoje, tiek vandenyje net pačiomis atšiauriausiomis sąlygomis.

Veislę pripažino Anglijos veislyno klubas 1860 m., o pirmą kartą ji buvo importuota į JAV 1800 metų pabaigoje. Šiandien garbanotieji retriveriai yra pripažinti Amerikos veislyno klubo ir yra populiari veislė medžioklėje, taip pat šeimose, kurios ieško ištikimo ir meilaus draugo.

Garbanotojo retriverio fizinės savybės

Garbanotieji retriveriai yra vidutinio dydžio šunys, kurių patinai paprastai sveria nuo 32 iki 42 kilogramų, o patelės – nuo ​​23 iki 32 kilogramų. Veislė žinoma dėl išskirtinio kailio, kuris yra tankus, garbanotas ir atsparus vandeniui. Kailis gali būti juodas arba tamsiai rudos spalvos, o ant krūtinės ir pėdų gali būti smulkių baltų žymių.

Garbanotųjų retriverių veislės šunys turi plačią galvą su stipriu žandikauliu, o ausys yra ilgos ir prigludusios prie galvos. Garbanotasis retriveris turi stiprų, raumeningą kūną su gilia krūtine ir stora, galinga uodega. Jo kojos tiesios ir kaulėtos, o pėdos plėvėtos, todėl garbanotieji retriveriai yra puikūs plaukikai.

Garbanotojo retriverio charakteris

Garbanotieji retriveriai yra kupini veržlumo ir ryžto. Jie dirbs tol, kol darbas bus atliktas. Tiek lauke, tiek namuose jis yra budrus ir pasitikintis savimi šuo. Jie yra tolygaus temperamento, bet santūresni su nepažįstamais žmonėmis nei kiti retriveriai. Ankstyva socializacija – sąlytis su daugybe skirtingų žmonių, vaizdų, garsų ir potyrių – padeda išvengti nedrąsumo. Taigi, svarbu nesupainioti garbanotojo retriverio nepriklausomybės ir nusiteikimo su drovumu ar noro įtikti trūkumu. Garbanotieji retriveriai subręsta vėliau nei kitų veislių šunys, todėl būkite pasirengę kelerius metus gyventi su suaugusiu šuniuku.

Garbanotojo retriverio charakteris

Garbanotieji retriveriai yra protingi ir mėgsta psichinę stimuliaciją, todėl treniruotės ir žaidimai, kurie meta iššūkį jų protui, yra labai svarbūs.

Garbanoti retriveriai yra protingi šunys ir jiems reikia pasitikinčio ir tvirto savininko, kuris neleis šuniui būti šeimos galva. Garbanotasis retriveris gerai reaguoja į dresūrą, nors ne visada taip greitai mokosi, kaip kiti šunys. Tai nereiškia, kad šuo yra kvailas, jam paprasčiausiai greitai nusibosta. Sudominkite jį įvairiais pratimais. Taip jau tiesiog yra – garbanotieji retriveriai linkę ignoruoti savo trenerį, kai pratimas ar veikla pasikartoja ir nusibosta.

Garbanotųjų retriverių priežiūra

Garbanotiesiems retriveriams reikia mankštintis kiekvieną dieną nuo pusvalandžio iki valandos. Vienas geriausių būdų išlaikyti retriverį aktyvų  – suteikti jam įvairios veiklos – nuo ​​pasivaikščiojimų, plaukiojimo iki lengvų daiktų nešimo jums. Įvairūs žaidimai taip pat gali būti naudingi – mokys šunį paklusnumo, judrumo ir kitų įgūdžių.

Garbanotieji retriveriai yra labai aktyvūs ir žaismingi, todėl ankstyvas mokymas ir dresūra yra būtini, norint suvaldyti šunį ir užmegzti su juo ryšį. Garbanotųjų retriverių šuniukai yra labai aktyvūs ir neramūs, tačiau jiems taip pat reikia daug miego, kad jie atgautų jėgas, todėl sunkūs pratimai, kuriuos galite skirti suaugusiam šuniui, jiems nėra būtini.

Garbanotieji retriveriai paprastai graužia bei kramto viską, ką randa sau prieš nosį. Jei šuniukas suės ką nors, kas gali jam pakenkti, tai gali sukelti didelių problemų ir kainuoti didžiulius pinigus, todėl svarbu prižiūrėti savo šunį ir nepalikti daiktų tuose vietose, kurias gali pasiekti šuo.

Kad jūsų šuniukas jaustųsi saugus ir turėtų savo vietą, rekomenduojama įsigyti narvą. Pripratinti šunį prie narvo yra naudinga kiekvienam šuniui ir tai yra geras būdas užtikrinti, kad jūsų garbanotasis retriveris nepatektų į nelaimingus atsitikimus namuose ar nesugadintų jums svarbių daiktų. Narvas taip pat yra vieta, kur jis gali jaustis saugus. Pratinimas prie narvo jauname amžiuje padės jūsų šuniui susitaikyti su trumpu „įkalinimu“, jei jį kada nors prireiks vežti pas veterinarus.

Garbanotojo retriverio kailio priežiūra

Garbanotasis retriveris turi unikalų kailį: mažų garbanų masę, kurios garbanojasi arti odos ir dengia kūną nuo uodegos iki pat viršugalvio. Jis atsparus vandeniui ir oro sąlygoms bei apsaugo odą nuo bet kokio šiurkštesnio veiksmo. Garbanos ant ausų gali būti šiek tiek laisvesnės nei garbanos ant kūno, o kailis ant galvos, snukio, pėdų ir priekinių kojų gali būti trumpas ir tiesus. Garbanotųjų retriverių kailis yra tankus, šiurkštus – niekada šilkinis, sausas ir trapus.

Garbanotasis retriveris turi gana lengvai prižiūrimą kailį ir paprastai šeriasi tik du kartus per metus. Kaip ir visų veislių atveju, svarbu pradėti rūpintis šunimi, kol jis dar jaunas. Paverskite priežiūrą teigiama ir raminančia patirtimi, kad būtų lengviau ir ramiau tiek jums, tiek pačiam šuniui.

Garbanotąjį retriverį reikia reguliariai prižiūrėti, kad kailis būtų geros būklės. Tankus, garbanotas kailis linkęs veltis, todėl svarbu jį reguliariai šukuoti, kad nesusipainiotų. Veislės kailis taip pat yra atsparus vandeniui, o tai reiškia, kad po maudynių jis džiūsta ilgiau. Svarbu kruopščiai išdžiovinti kailį, kad išvengtumėte odos infekcijų.

Garbanotųjų retriverių dresavimas

Garbanotieji retriveriai yra protingi ir dresuojami šunys, kurie gerai reaguoja į paskatinimą, pagyrimus ir skanėstus. Jie nori įtikti savo savininkams ir mėgsta mokytis naujų dalykų. Svarbu pradėti treniruotis jauname amžiuje, kad garbanotieji retriveriai išsiugdytų geras manieras ir paklusnumą. Socializacija taip pat svarbi garbanotiems retriveriams, nes jie gali būti drovūs nepažįstamiems žmonėms. Ankstyva socializacija su žmonėmis ir kitais šunimis gali padėti užtikrinti, kad garbanotieji retriveriai būtų draugiški ir gerai jaustųsi šalia svetimų žmonių bei kitų gyvūnų.

Garbanotųjų retriverių dresavimas

Įvairūs žaidimai garbanotąjį retriverį mokys paklusnumo, judrumo ir kitų įgūdžių.

Garbanotųjų retriverių mityba

Garbanotajam retriveriui reikalinga subalansuota ir maistinga mityba, kad išlaikytų gerą sveikatą. Svarbu pasirinkti kokybišką šunų maistą, kuris yra sukurtas specialiai vidutinio ir didelio dydžio veislėms, taip pat sportuojantiems ir aktyviems šunims. Veislei reikalingo maisto kiekis priklauso nuo jos dydžio, amžiaus, aktyvumo lygio ir bendros sveikatos. Paprastai suaugę garbanotieji retriveriai turėtų būti šeriami du ar tris kartus per dieną.

Svarbu nepermaitinti garbanotųjų retriverių, nes ši veislė yra linkusi nutukti. Nutukimas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant sąnarių problemas ir širdies ligas. Subalansuota mityba, daug mankštos ir psichinės stimuliacijos gali padėti išvengti nutukimo ir išlaikyti retriverius sveikus ir laimingus.

Garbanotųjų retriverių ligos

Apskritai garbanotasis retriveris laikoma gana sveika veisle, kurios gyvenimo trukmė yra 9–12 metų. Tačiau, kaip ir visoms veislėms, šiems šunims taip pat gali kilti sveikatos problemų. Štai keletas sveikatos problemų, su kuriomis gali susidurti garbanotieji retriveriai:

Garbanotųjų retriverių ligos

Prieš veisiant garbanotuosius retriverius svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

 • Klubo displazija: tai genetinė būklė, kuri paveikia klubo sąnarį ir gali sukelti skausmą bei artritą.
 • Progresuojanti tinklainės atrofija: tai grupė genetinių ligų, sukeliančių tinklainės degeneraciją, dėl kurios gali atsirasti aklumas. PRA galima aptikti atliekant genetinius tyrimus, o atsakingi veisėjai turi patikrinti savo šunis prieš veisimą.
 • Katarakta: tai akies lęšiuko drumstėjimas, galintis sukelti regėjimo problemų. Katarakta gali būti paveldima arba išsivystyti dėl kitų sveikatos problemų. Reguliarus veterinarijos gydytojo atliekamas akių tyrimas gali padėti aptikti ir valdyti kataraktą.
 • Hipotireozė: tai būklė, kai skydliaukė negamina pakankamai hormonų. Tai gali sukelti daugybę simptomų, įskaitant svorio padidėjimą, mieguistumą ir odos problemas. Hipotireozė gali būti valdoma vaistais.
 • Vėžys: kaip ir visos veislės, garbanotieji retriveriai gali susirgti įvairių rūšių vėžiu, įskaitant putliųjų ląstelių navikus, osteosarkomą ir limfomą. Reguliarūs patikrinimai pas veterinarą ir ankstyvas aptikimas yra raktas į vėžio valdymą.
 • Ausų infekcijos: garbanotųjų retriverių ausys yra linkusios į infekcijas dėl jų ilgų, lanksčių ausų. Svarbu, kad ausys būtų švarios ir sausos, kad išvengtumėte infekcijų.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Kategorijos straipsniai

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Rusų spanielis

Rusų spanielis, Rusų spanielių išvaizda, Rusų spanielių mityba, Rusų spanielių ligos, Rusų spanielių dresūra, Rusų spanieliai medžioklėje

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Originalūs kvepalai: kaip patikrinti ar kvepalai yra tikri?

Patarimai, kaip atskirti originalius kvepalus nuo klastočių

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: