Ką nuveikė Molėtų valdžia kadencijoje nuo 2019 metų
Atnaujinta: 2020-07-28

  Rinkimai prabėgo, pažadų gauta kalnai, atėjo laikas pažadus įgyvendinti. Kažkaip vis ateinant naujiems rinkimams užmirštama ką gi veikė išrinktoji valdžia. Nuosekliai sudedame 2019 - kadencijos nuveiktus darbus. Sudėliojame daugiau mažiau pagal pažadus.
   Molėtų valdžioje vėl senoji konjunktūra. Rinkimuose padėjo "administracinis resursas". Labai jau patinka matyt Molėtiškiams pelkėje gyventi. 

  Turizmo suklestėjimas Molėtų krašte

 Molėtai tikriausiai dėkingiausia vieta vilniečiams pailsėti vilniečiams. Galėtų net aplenkti užkimštus Trakus. Gana nedidelis atstumas, graži gamta, nuostabūs miškai, švarūs ir skaidrūs ežerai. Idealios sąlygos vietiniam ir net užsienio turizmui. Tačiau vertinant praėjusios kadencijos pasiekimus rezultatai apgailėtini. Nė vieno patogaus ir gražiai įrengto žiedinio pėsčiųjų ar dviračių tako. Merdėjantis kulinarinis turizmas. Nematoma krašto reklama nacionaliniuose projektuose internete ir išlindusiuose google. Toliau užstatomos ir priėjimui uždaromos paežerės. Neprižiūrimos paežerių stovyklavietės ir privažiavimai.  O ir paties krašto privalumų pristatymas apgailėtinas - važiuokit turistai žiūrėti bažnyčių. Kas gi keičiasi naujoje kadencijoje:

 2019 Spalio 16- 20 dieną Molėtai ėmė megzti ryšius su Gruzija,    Chkhorotsko miestu. Mezgime dalyvavo pats naujasis miesto meras Saulius Jauneika su delegacija. Tuoj sulauksim gruzinų turistų srautų.

 Tęsiami  ES paramos įsavinimas per grand turistinius projektus. Kaip ir galima nuopelnus priskirti dabartinei valdžiai, nes pradėti jie tų pačių žmonių:

   Utenos regione bus pastatyti net 86 stendai kurie kainuos 299 000 eurų. Net 11 bus pastatyta Molėtų rajone. Tai yra stendas kainuos 3476 eurus. Nelaužykit.

  Tada už 281 977 eurus vykdomas "Turizmo e-rinkodaros priemonių taikymas Rytų Aukštaitijos žinomumui ir lankomumui didinti". Bus išviešinta net 50 objektų ( neatmetant kitų išlaidų tik kuklūs  5639 eur už vienetą). Pinigai pasiskirsto po keletą rajonų. Tačiau taip ir neteko susidurti su kokybišku rajono pristatymu, net lietuvių kalba.

 Gal kiek nuskambėjo dešimtmečio senumo naftalinu dvelkiantis virtualus projektas. Pasirodo Molėtų savivaldybė turizmui plėtoti įsavina dar 152 247 eurus. Be to virtualaus projekto ir kelių darbelių bus populiarinami net  20 turizmo objektų. Na dar filmukai prikurti. 

  Skaitmeninės reklamos specialistų vertinimu už šiuos pinigus galima padaryti tarptautinį kelionių portalą anglų kalba ir jį iškelti tarp top 30 pasaulinių kelionių portalų. Kaip racionaliai panaudoti pinigai galima savarankiškai įvertinti google paieškoje įvedus " ką veikti Molėtų rajone", " Ką veikti Aukštaitijoje", "Lankytinos vietos Molėtuose", " Ką veikti Molėtuose". 
  Dabar keliautojai planuoja keliones ne nuo stendo prie stendo važinėdami, bet nueidami į google. Digital specialistų įvertinta Molėtų savivaldybės darbo vertė susijusi su google paieška yra apie 4 - 5 000 eurų.  Nacionaliniuose kelionių projektuose Molėtai įtraukti tik atsitiktinai, nėra kryptingo darbo ta linkme. 

 es_lesos_moletu_turizmo_projektams   

Molėtų turizmo puslapis. Panašu, kad  kažkokia IT firma skyrė darbams kelis praktikantus. Reikia būti itin naiviam, kad tikėtis, kad kažkas grįš pasinaudojęs tokiais " maršrutais". Ar iš viso juo važiuos. Ir tam sunaudota keli šimtai tūkstančių eurų?

Molėtų turizmo informacijos centro finansinė ir veiklos ataskaita už 2018 metus

 

Verslas Molėtuose

   Nauja mero kadencija sutapo su naujojo turgaus prie Maxima pastatymu. Atrodytu geras žingsnis smulkiam verslui  į priekį. Tik kyla labai daug klausimų. Lankantis Vakarų Europoje modernus vietinis turgelis tiesiog būtinas. Molėtų centre esantis senasis jau gerokai moraliai paseno. Vakarų Europoje turgeliai yra miesto centre ir dažniausiai skirti vietiniams nusipirkti kokybišką vietinę žemės ūkio produkciją. Tai kodėl naujasis turgus pastatytas užmiestyje? Suprantama kažkam kilo mintys pasinaudoti savaitgalį atvykstančių srautais. Tai kodėl turgus nedirba penktadienio vakare? Kai pro šalį pravažiuoja didžiausi sodybų savininkų srautai. Ir vietinės produkcijos pasiūla turguje tiesiog apgailėtina. 

 

 

Molėtiškių skundai

 

2020 liepą pasiskūsta, kad mieto viešieji mobilūs tualetai pastoviai perpildyti, smirda. Tuo pačiu išlindo istorija su dotuotais dviem neegzistuojančiais tualetų valytojų etatais.

Mokesčiai molėtiškiams

Įdomiai pasielgta  su prekybos mokesčiu Molėtuose. 2020 birželio mėnesio 25 dieną taryba padidino mokesčius 4 kartus. Pvz anksčiau prekybos vieta nuo 6 iki 10 m2 kainavo 25 eurus, posėdžio metu mokestis padidintas iki 100 eurų. Tada per kitą posėdį tarybos nario A. Ilgevičiaus iniciatyva buvo padaryta 50 procentų lengvayta iki metų pabaigos. Du kartus padidintos kainos, po pusmečio ramiai pereis vėl į keturis kartus. Viskas ramu, matyt miesto valdžia prekybininkams keturis kartus padidino pirkėjų srautus. ir tai tokiu dėkingu verslui pokarantiniu - prieškarantininiu laikotarpiu. 

 

Miesto gražinimas

 

Gausiai Lietuvą pasiekusios lėšos neįtikėtinai išgražino net mažiausius kaimelius. Ar galima Molėtų grąžinimą priskirti prie vietinės valdžios nuopelnų. Tikriausiai taip, ypač  tuo atveju, kai tvarkymo darbų kainos adekvačios. 

Administracinio resurso stiprinimas

Naujoji tarybos kadencija prasidėjo nuo šaunios dovanos seniūnams. Rinkimuose administracinis resursas labai padėjo. Dabartinė valdančioji dauguma prakišo tik ten kur stiprios vietinės nevaldiškosios bendruomenės. 

Išnuomoti 8 nauji automobiliai kurie skirti seniūnams, paslaugoms gyventojams gerinti. Suginčių seniūnė mero Sauliaus Jauneikos žmona.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: