Ką veikti pajūryje
Atnaujinta: 2023-12-11

Prie Baltijos jūros įsikūrę Lietuvos pajūrio miestai vilioja Lietuvos ir užsienio keliautojus unikaliu turtingos istorijos, gyvybingos kultūros ir kvapą gniaužiančių pakrančių kraštovaizdžių deriniu. Atėjus vasarai, į pajūrio miestus pradeda plūsti minios žmonių. Dažnai didžiąją dali savo atostogų jie praleidžia ilsintis prie jūros, nežinodami, jog aplink yra daug lankytinų vietų, kurios atskleidžia vietos kultūrą, istoriją ir gamtą.

Ką veikti pajūryje                 

Nuvykus į didesnius pajūrio miestus – Palangą, Klaipėdą ar Neringą, pirmoji ir pagrindinė vieta, kur traukia atvykę miesto svečiai – paplūdimiai. Tačiau svečiuojantis prie Baltijos jūros įsikūrusiuose miestuose ilgesnį laiko tarpą, laiko praleidimas paplūdimyje gali kiek pabosti. Mėgstantiems keliones, ilgesnės atostogos Lietuvos pajūryje gali būti puiki proga pakeliauti ir susipažinti su mažesniais Vakarų Lietuvos miestais ir miesteliais, kurie labiausiai atspindi šio regiono istoriją ir kultūrą. Keliaujant palei jūrą yra daug žinomų ir mažiau populiarių žvejybai skirtų vietų, todėl tai bus puikus ir atpalaiduojantis laiko praleidimas žvejybos mėgėjams. Neturintys galimybės važinėti po Vakarų Lietuvos miestelius nesunkiai ras įdomios veiklos ir didžiosiose pajūrio miestuose. Kiekviename iš jų yra bent po vieną muziejų, įvairūs paminklai, žymių žmonių namai, dažnai paversti muziejais, kultūros paveldo objektai, parkai ir kitos įdomios pramogų vietos.

Lankytinos vietos Palangoje

Populiariausias atostogautojų kelionės tikslas Lietuvoje – Palanga. Vasarą čia galima sutikti tūkstančius ar net šimtus tūkstančių žmonių, atvažiavusių iš įvairių Lietuvos ir užsienio miestų. Be poilsiautojų labai pamėgtų smėlėtų Palangos paplūdimių ir populiariausio Vakarų Lietuvos Jūros (Palangos) tilto, mieste ir jo apylinkėse gausu parkų, draustinių ir gamtos paminklų, muziejų ir kitų pramogų vietų.

Vienu gražiausiu Šiaurės Europos parkų laikomas, Palangos perlu vadinamas, Birutės parkas yra populiari vietinių ir miesto svečių pasivaikščiojimo ir ramaus laisvalaikio praleidimo vieta. Parkas buvo įkurtas grafų Tiškevičių užsakymu 19 a. pabaigoje buvusioje grafų dvaro teritorijoje. Jos centre pastatytuose neorenesansinio stiliaus dvaro rūmuose šiuo metu yra įsikūrusi kita garsi Palangos lankytina vieta – Gintaro muziejus. Parke taip pat įsikūręs Palangos botanikos sodas su oranžerija ir rozariumu, pavasario ir vasaros sezonu puošiantis parką spalvotais gėlių ir medžių žiedais. Mėgstantys gyvą muziką susitikti gali Birutės parke esančioje gyvos muzikos vietoje – rotondoje. Čia, gamtos apsuptyje, tris kartus per savaitę vyksta tradicija tapęs nemokamas Palangos miesto orkestro koncertas, surenkantis šią muziką mėgstančius miesto svečius ir vietinius gyventojus. Visame parke gausu kultūrinio paveldo ir kitų lankytinų objektų – skulptūrų, paminklų, taip pat yra žymus Birutės kalnas ir koplyčia.

Prie pat Birutės parko nuo 2016 metų yra įsikūręs Palangos pasakų parkas. Tai yra interaktyvus parkas, kuriame galima pamatyti ir paliesti įvairias lietuviškas pasakas imituojančias skulptūras, taip pat tas pasakas išgirsti ar perskaityti. Šis parkas yra įdomi vieta pasivaikščiojimams, tuo pačiu supažindindamas lankytojus ir vaikus su lietuvių liaudies pasakomis ir skatindamas lietuvybę.

Be jau minėto Gintaro muziejaus, mieste yra ir daugiau mažesnių muziejų – Palangos kurorto, šunų, tremties ir rezistencijos, Jono Šliūpo ir Antano Mončio meno muziejus. Palangos kurorto muziejus tuo pačiu yra ir daugiafunkcinis centras, saugantis, tyrinėjantis ir perteikiantis muziejines, archeologinių tyrimų metu rastas vietinės kultūros vertybes. Čia galima rasti istorijos, fotografijos, dailės ir daug kitų Palangai reikšmingų rinkinių. Šunų muziejus yra vienintelis tokio pobūdžio muziejus Baltijos šalyse, įkurtas žymaus menininko Vytauto Kuso. Jame eksponuojama per daugelį metų sukaupta beveik 6000 suvenyrinių šunų skulptūrėlių kolekcija. Čia taip pat galima pamatyti originalių, niekur kitur neeksponuojamų, menininko tapybos darbų ir unikalių meno kūrinių. Įvairius meno kūrinius pamatyti ir paliesti galima Antano Mončio meno muziejuje, kuriame eksponuojama 200 skulptūrų, tapybos ir grafikos darbų, koliažų, kaukių ir kitų meno kūrinių.

Palanga yra žymus kurortinis miestas, todėl čia yra gausu pramogų vietų, pritraukiančių begalę lankytojų. Populiariausia iš jų – pagrindinė J. Basanavičiaus gatvė, vedanti iki jūros tilto. Joje galima rasti begalę restoranų, kavinių ir kitų pritraukiančių pramogų. Ši gatvė svečių sulaukia ir ne sezono metu – kasmet vykstančioje Stintų šventėje, kurioje apsilanko tūkstančiai žmonių. Gatvės pabaigoje, prie jūros tilto yra svečių pamėgtas Palangos apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdinga Palangos, Šventosios ir net Klaipėdos miesto bei žavinga Baltijos jūros panorama.

12 km į Šiaurę nuo Palangos yra kitas populiarus kurortinis miestelis – Šventoji, priklausantis Palangos miesto savivaldybei. Kitaip nei Palanga, šis miestelis yra gyvas tik vasaros metu, kuomet sulaukia daugiausiai svečių. Kadangi miestelis yra gana mažas, beveik visos miestelyje esančios pramogos yra pagrindinėje – Jūros – gatvėje. Lankytinų vietų Šventojoje nėra daug, žinomiausia – prie senojo Šventosios molo esanti „Žvejo dukrų“ skulptūra, nuo kurios atsiveria graži paplūdimio ir jūros panorama. Kiek toliau yra kitas Šventosios simbolis – Beždžionių tiltas, vedantis per Šventosios upę ir jungiantis centrinę miestelio dalį su sveikatos centrų teritorija. Norint pritraukti daugiau svečių ir plėsti miestelio infrastruktūrą, pradėti vykdyti naujinimo darbai – statomi nauji namai ir viešbučiai, kuriamos naujos šiuolaikiškesnės pramogų erdvės, kuriose vyksta žymių Lietuvos atlikėjų koncertai.

Lankytinos vietos Klaipėdoje

Klaipėda – turtingiausią istoriją turintis, trečias pagal dydį Lietuvoje, pajūrio miestas. Kitaip nei į Palangą, į Klaipėdą keliautojai vyksta ne dėl smėlėtų paplūdimių, o norėdami pamatyti istorinį senamiestį, jo išskirtinę architektūrą ir susipažinti su istorija. Mieste gausu istorinių lankytinų vietų, muziejų ir gražių poilsio vietų prie jūros, kurios pritraukia daug lankytojų tiek šiltuoju, tiek šaltuoju sezonu.

Populiariausias muziejus Klaipėdoje ir vienas populiariausių Lietuvoje, be abejonės, yra Jūrų muziejus ir delfinariumas. Įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške, šis muziejus per metus sulaukia apie pusę milijono Lietuvos ir užsienio svečių. Muziejus didžiuojasi galėdamas suteikti galimybę svečiams susipažinti su beveik 94 tūkstančiais įvairių eksponatų. Didžiąją dalį jų sudaro žuvys, moliuskai ir jų kriauklės, įvairūs koralai, vėžiagyviai ir dygiaodžiai, taip pat jūrų paukščiai ir žinduoliai. Po neseniai įvykdytos rekonstrukcijos, muziejuje įrengtas įspūdingas akrilo tunelis, kuriuo einant, lankytojams virš galvų plaukioja beveik 2 metrų ilgį siekiantys eršketai. Šis tunelis greitai tapo vienu labiausiai lankomų objektų, leidžiančiu iš arčiau pamatyti įspūdingas žuvis ir koralus. Be gyvų ekspozicijų, muziejuje taip pat galima pamatyti Baltijos jūros ekspoziciją, geologijos, archeologijos, etnografijos eksponatus ir susipažinti su Lietuvos laivybos istorija. Šalia muziejaus esančiame delfinariume vyksta linksmi delfinų pasirodymai ir edukacijos, leidžiantys geriau pažinti šiuos intelektualius jūroje gyvenančius žinduolius. Be jūrų muziejaus, lankantis Klaipėdoje verta aplankyti didžiausią šio krašto – mažosios Lietuvos istorijos – muziejų, kuris yra įkurtas viename seniausių Klaipėdoje esančių pastatų. Muziejuje supažindinama su pagoniška ir krikščioniška Klaipėdos krašto kultūra, pasakojama šio krašto ir Rytų Prūsijos kūrimosi istorija. Unikalus ir senojoje, vandens griovų apsuptoje Klaipėdos pilyje įsikūręs nedidelis – Klaipėdos pilies – muziejus, pasakojantis šio miesto istoriją, eksponuojantis rastus archeologinius radinius ir dokumentus. Besidomintiems laivais patiks netoli senosios perkėlos esantis laivas-muziejus M52 „Sūduvis“ ir Pauliaus Lindenau laivų statyklos ekspozicija.

Mėgstantiems pasivaikščiojimus ir laiko praleidimą lauke, Klaipėdoje ir jos apylinkėse galima rasti gražių parkų ir maršrutų. Didžiausias traukos objektas po atviru dangumi – „Olando kepurė“, esanti Pajūrio regioniniame parke, prie Karklės žvejų kaimo. Nors ši vieta yra kiek nutolusi nuo Klaipėdos centro, miesto svečiai vis tiek nepraleidžia progos aplankyti šią unikalią vietą. „Olando kepurė“ yra aukščiausia Lietuvos pajūrio vieta, siekianti 24,4 metrų aukštį. Nuo aukšto skardžio atsiveria žavinga jūros ir akmenuotų paplūdimių panorama. Čia taip pat yra medinėmis lentomis grįsti pasivaikščiojimams skirti takeliai, vedantys per miško parką. Kadangi Klaipėda yra uostamiestis, pačiame mieste parkų ir paplūdimių nėra daug. Vienas iš nedaugelio, vaizdingiausiu miesto parku laikomas, Malūno parkas, yra populiari poilsio vieta. Pagrindinis šio parko akcentas – tvenkinys. Jame vasaros metu veikia vis labiau populiarėjančio vandenlenčių sporto parkas su naujomis, moderniomis vandens trasomis. Parkas yra puiki vieta norintiems pabūti gamtoje, papiknikauti ar linksmai praleisti laiką nenutolstant nuo miesto. Kiek atokiau nuo miesto centro, miegamajame rajone, yra dar vienas atnaujintas Sąjūdžio parkas. Čia aktyvų laisvalaikį mėgstantis jaunimas ir suaugusieji ras riedlenčių parką, netoli yra sporto aikštelė, dviračių ir pėsčiųjų takai. Vaikams įrengtos įdomios žaidimų aikštelės ir lauko muzikos instrumentai.

Norintiems apsilankyti paplūdimyje, reikės pavažiuoti kiek toliau nuo miesto centro. Vienas arčiausiai esančių ir labai pamėgtų – I ir II Melnragės paplūdimiai. Šalia pirmojo paplūdimio yra gausiai lankomas Šiaurinis molas, nuo kurio galima patogiai stebėti išplaukiančius ir atplaukiančius laivus, sutikti gražius saulėlydžius ir tiesiog mėgautis jūros vaizdais. Išėjus pasivaikščioti pakrante į šiaurę, pakeliui galima pamatyti nuo Antrojo pasaulinio karo laikų išlikusias gynybinių įtvirtinimų liekanas ir pasiekti II Melnragės paplūdimį. Antrąjį paplūdimį dažnai renkasi aktyvesnį laiko praleidimą mėgstantys atostogautojai. Čia galima rasti tinklinio ir rankinio, smėlio krepšinio aikšteles, lauko treniruoklius ir vaikų žaidimo aikšteles. Abu šiuos paplūdimius taip pat jungia žymus Klaipėdą ir Palangą jungiantis pajūrio takas, skirtas dviratininkams ir pėstiesiems. Iš karto už II Melnragės paplūdimio yra kitas vietinių gyventojų ir svečių pamėgtas Girulių paplūdimys. Jame yra prieš kelis metus pastatyta medinė apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paplūdimio ir jūros grožis. Mėgstantys pasivaikščiojimus, vos per valandą, einant pakrante į šiaurę, pėsčiomis galima pasiekti žymią „Olando kepurę“. Pakeliui sutiksite kitą lankytiną objektą –  nuo Antrojo pasaulinio karo laikų išlikusią, vokiečių statytą, pakrančių artilerijos bateriją „Memel-Nord“. Joje yra įrengta ekspozicija, kurią, susitarus iš anksto, galima apžiūrėti. Kiek toliau už „Olando kepurės“ galima aplankyti ir arčiausiai jūros Lietuvoje esančias Karklės kaimo kapines.

 

Lankytinos vietos Kuršių nerijoje

Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta Kuršių nerija jau daug metų yra vienas pagrindinių Lietuvos pajūrio traukos centrų ir viena gražiausių bei unikaliausių vietų Baltijos šalyse. Kuršių marių ir Baltijos jūros skalaujamas pusiasalis yra turtingas neįtikėtino grožio gamta, dvelkiantis poilsiu ir ramybe. Atostogaujantys Kuršių nerijos pusiasalio svečiai galės pailsėti gražiuose paplūdimiuose. O norintys geriau susipažinti su Neringos kraštu, jo istorija ir kultūra, tai padaryti galės aplankydami populiariausius šio krašto miestus – Smiltynę, Juodkrantę, Pervalką ir Preilą bei Nidą. Didžioji dalis Kuršių nerijos lankytinų objektų yra po atviru dangumi. Šiuos žmogaus ir gamtos sukurtas vietas verta aplankyti ne tik vasarą, bet ir kitų sezonų metu.

Vienintelis būdas pasiekti Kuršių nerijos pusiasalį – keliantis keltu iš Klaipėdos į Smiltynę. Nors Smiltynė yra Kuršių nerijos pusiasalyje, ši pusiasalio dalis priklauso Klaipėdos miestui. Keliaujantiems be automobilio, keltis galima iš senosios ir naujosios perkėlų. Keliantis senąja perkėla atsidursite arčiau Jūrų muziejaus, šiauriausioje pusiasalio dalyje. Per visą Kuršių neriją yra nutiestas dviračių takas, todėl keliaujantiems dviračiu jokių sunkumų nekils. Jeigu norite pusiasalį pasiekti automobiliu, keltis reikės iš naujosios perkėlos. Nuo čia, lengvai galėsite pasiekti bet kurį šio krašto miestelį ar kaimelį.

Kadangi kelionės pradžia – Smiltynė, tai puiki proga susipažinti su šia nedidele Kuršių nerijos dalimi. Dažniausiai keliautojai čia užsuka aplankyti anksčiau minėtų Jūrų muziejaus ir delfinariumo, tačiau, be šių traukos centrų, čia yra daugiau dėmesio vertų objektų. Visai prie pat Jūrų muziejaus, dažnai likusi nepastebima, yra nedidelė etnografinė pajūrio žvejo sodyba su ekspozicija, kurioje yra pristatomi žvejo buityje naudoti įrankiai ir baldai. Šalia jos galima pamatyti laivų veteranų ekspoziciją, pristatanti įvairiais laikais žvejybai naudotus laivus ir laivelius. Prie senosios perkėlos galima aplankyti ir susipažinti su tropiniais Smiltynės drugeliais. Keliaujant toliau link kito dažnai lankomo miestelio – Juodkrantės, pekeliui galima sustoti netoli Alksnynės esančioje meškos galvos apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria įspūdingas Baltijos jūros, Kuršių marių ir Klaipėdos uosto vaizdas.

Juodkrantė – antras pagal dydį Kuršių nerijos miestelis. Pakeliui link jos centro rasite apžvalgos vietą – „kėdę dviems“, kuri miško apsuptyje, todėl puiki vieta atsipūsti, pamedituoti ir pasigrožėti Kuršių marių grožiu. Netoli yra „garsų gaudyklė“, prie kurios pridėjus ausį galima išgirsti tikrą miško ošimą bei kitus tyliausius garsus. Kiek toliau yra Gintaro įlanka, kurioje Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija organizuoja Joninių ir Rudens lygiadienio renginius. Šioje įlankoje XIX a. vyko gintaro gavyba, kurios metu buvo iškasami dideli kiekiai gintaro. Dėl šios priežasties, įlanka gavo savo pavadinimą. Tačiau žymiausia Juodkrantės lankytina vieta yra daugeliui gerai žinomas Raganų kalnas, ant kurio yra gausu iš medžio drožtų raganų, velnių ir kitų vietinių pasakų personažų skulptūrų. Tai yra puiki vieta norintiems susipažinti su Neringos krašto senąja kultūra ir istorija. Keliaujant į pietus nuo Juodkrantės, besidomintys paukščiais ir mėgstantys gamtą turi galimybę apsilankyti didžiausioje Lietuvoje ir vienoje didžiausių Europoje pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonijoje. Nuo ankstyvo pavasario iki rudens paukščių klausyti ir jų gyvenimą stebėti galima nuo įrengtos stebėjimo aikštelės.

Tarp Juodkrantės ir Pervalkos 9 kilometrus tęsiasi Naglių gamtos rezervatas, kurio pažiba – Negyvosios, arba Pilkosios, kopos. Tai yra viena įspūdingiausių vietų Kuršių nerijoje ir viena unikaliausių Lietuvoje ir Europoje. Kadaise vietoje kopų stūksojo 4 nedideli Naglių žvejų kaimeliai. Dėl didelių pajūrio vėjų, laikui bėgant, jie buvo užpustyti ir dabar yra giliai po smėliu. Rezervatas yra labai saugomas, todėl vienintelis būdas iš arčiau pasigrožėti kopomis – 1,2 kilometrus besitęsiantis pažintinis takas. Vaikštant taku galima pamatyti į Raudonąją knygą įtrauktus ir kitus savaiminės kilmės augalus, vėjo išpustytas besikeičiančias daubas ir išgraužas, kai kur galima pamatyti senuosius miškų dirvožemius.

Kiek toliau į pietus, nuo Pervalkos kranto galima pamatyti vienintelį ne sausumoje esantį Žirgu rago švyturį. Tarp Pervalkos ir Preilos galima rasti beveik 60 metrų aukščio Karvaičių kopą, po kurią stūkso dar vienas užpustytas – Karvaičių – kaimas. Apie 1,5 kilometrus nuo Preilos galima aplankyti aukščiausią, 67 metrų aukščio, Kuršių nerijos, Vecekrugo, kopą, nuo kurios atsiveria vaizdas į marias, mišką ir jūrą.

Pačiose Kuršių nerijos pietuose įsikūręs, atostogautojų be galo pamėgtas, Nidos miestelis. Viena gražiausių, žinomiausių ir labiausiai lankomų vietų – Parnidžio kopa, esanti kiek į pietus nuo Nidos centro. Ši kopa yra unikalioje vietoje, nuo kurios galima stebėti kaip saulė kyla ir leidžiasi nuo vandens paviršiaus. Čia taip pat yra Parnidžio pažintinis takas, kuris yra populiari pasivaikščiojimų vieta ir įrengta apžvalgos aikštelė su senuoju saulės laikrodžiu, nuo kurios atsiveria gražūs Baltijos jūros, Kuršių marių ir net Negyvųjų kopų panoraminiai vaizdai.

Nidoje galima aplankyti ne tik gamtos sukurtas lankytinas vietas, yra ir keli muziejai. Vienas iš labiausiai lankomų - Gintaro galerija-muziejus, kuriame galima pamatyti įvairių dailininkų, juvelyrų darbai iš gintaro ir kitų unikalių gintaro eksponatų kolekciją. Kitas, taip pat Nidos svečių pamėgtas – Thomo Manno kultūros centras ir Neringos istorijos muziejus. Čia galima aplankyti unikalią, modernią ekspoziciją, kuri perteikia T. Manno gyvenimą ir kūrybos faktus, poetiškai pristatoma Nidoje buvusiame vasarnamyje praleistų dienų atmosfera. Taip pat galima aplankyti etnografinę žvejo sodybą, susipažinti su senųjų žvejų gyvenimu ir kasdiene buitimi, pamatyti autentiškus baldus, indus ir žvejybos įrankius. Prie sodybos galima apžiūrėti originalius žvejų laivus. Sodyboje būna rengiami įvairūs kultūriniai renginiai – spektakliai, folkloro koncertai, rankdarbių bei senųjų amatų parodos ir pristatymai. Nidoje gausu įvairių paminklų ir skulptūrų, kurios  prisideda prie šio krašto istorijos ir kultūros pažinimo.

 

Pramogos pajūryje

Dažnai atostogautojai vasarą prie jūros važiuoja su nusiteikimu ištisas dienas praleisti paplūdimiuose. Tačiau toks laiko praleidimas yra ne visiems priimtinas. Mėgstantys aktyvų laisvalaikį taip pat nesunkiai ras sau priimtinas veiklas, kartu turėdami progą mėgautis jūra.

Be pasivažinėjimo dviračiais ar pasivaikščiojimo pažintiniais takais, besiilsintiems Palangoje ar jos apylinkėse yra ir daugiau smagių ir aktyvių laiko praleidimo būdų. Į šiaurę nuo Palangos centro, prie pat Palangos oro uosto yra įsikūręs „Wakepark“ vandenlenčių parkas. Tai gali būti puikus laiko praleidimas norintiems išmokti šio sporto arba juo jau užsiimantiems. Netoli yra ir kitas panašaus pobūdžio  „313 cable park“ vandenlenčių parkas. Šiame parke lankytojai gali apsigyventi mažuose nameliuose, taip pat vietoje yra gurmanų įvertintas baras. Kaimynystėje įsikūręs poilsio ir pramogų kompleksas „HBH Palanga“. Vietoje yra nedidelis viešbutis svečiams ir tradicinio lietuviško bei žemaitiško maisto restoranas. Čia rasite kelias vaikų žaidimų aikšteles, krepšinio, tinklinio ir teniso aikšteles, dažasvydžio lauką. Taip pat komplekso teritorijoje yra įsikūręs „HBH žvėrinčius“ – mažas zoologijos sodas, skulptūrų ir „Boom park“ pramogų parkas. Ilsintis Šventojoje, verta aplankyti Mažučių kaime įkurtą didžiausią Europoje japonišką sodą, kurį sukurti ir prižiūrėti padeda į Lietuvą atvykęs Meistras iš Japonijos. Apsilankymas šiame sode yra unikali galimybė ne tik susipažinti su japonų kultūra, bet ir atitrūkti nuo kasdienybės. Šventojoje taip pat populiarus pasiplaukiojimas baidarėmis Šventosios upe. Miestelyje yra nemažai baidarių nuomos punktų, todėl tai gali būti puikus ir aktyvus laiko praleidimas su šeima ar draugais.

Pagrindiniu keliu važiuojant Klaipėdos link yra įsikūręs pirmasis Lietuvoje Dino.lt dinozaurų parkas. Čia galima pamatyti 50 realistiškų dinozaurų, kurie patiks jaunesniems šeimos nariams. Parke taip pat yra ir kitų pramogų – veidrodžių labirintas, 5D kinas, atrakcionai, mažas zoologijos sodas. Teritorijoje taip pat yra apartamentai nakvynei su SPA. 10 kilometrų nuo Klaipėdos yra nutolęs Klaipėdos zoologijos sodas. Keliaujant su vaikais, tai gali būti įdomi ir smagi pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Sode galima pamatyti apie 200 įvairių gyvūnų, iš kurių nemažai yra įtrauktų į Raudonąją knygą. Lankytojai turi unikalią progą šiame sode pamatyti gana retus baltuosius tigrus.

Mėgstantys kiek ekstremalesnį ir aktyvesnį poilsį, dažnai renkasi apsilankyti Klaipėdos rajono pietvakariuose esančiame Drevernos kaime. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog veiklos kaimelyje beveik nėra, tačiau Drevernoje yra nemažai smagių ir ekstremalių pramogų. Čia galima išbandyti skydžius bemotoriu parasparniu virš Kuršių marių, taip pat yra buriavimo klubas, o norintys išmokti naujo vandens sporto arba juo jau užsiimantys gali apsilankyti Drevernos jėgos aitvarų mokykloje „Go2kite“.

Įvairias pramogas ir pasiplaukiojimus laivais Drevernoje, Minijoje, Klaipėdoje, Juodkrantėje bei Nidoje siūlo laivų turizmo agentūra „Jovila“. Įmonė siekia supažindinti atostogautojus ir vietos gyventojus su laivų vandens turizmu, jį populiarinti ir prisidėti prie jo vystymo bei užtikrinti turiningą ir neužmirštamą klientų poilsį prie Kuršių marių. Norintiems aktyviai praleisti laisvalaikį su šeima ar draugais, „Jovila“ organizuoja keliones pasirinktu laivu į Dreverną, Mingę, Juodkrantę ir Nidą. Atvykus į pasirinktą vietą, „Jovila“ gali surengti estafetinio pobūdžio aktyvias pramogas krante ar pažintines ramias pramogas – etno edukacijas laive ir krante. Mėgstantys aktyvias pažintines pramogas galės rinktis interaktyvų komandinį žaidimą su GPS imtuvais arba komandinį žaidimą „Fotomedžioklė“. Tai pat gali būti rengiamos orientacinės pramogos, tokios kaip orientacinis lobio ieškojimas Raganų kalne ir orientacinis žaidimas po Nidos įdomiausius objektus pėsčiomis arba dviračiais. Mėgstantys kiek ekstremalesnes pramogas turės unikalią galimybę sudalyvauti buriavimo sausumoje varžybose vėjaračiais Nidoje. Visos „Jovilos“ siūlomos aktyvios pramogos tiks įvairaus amžiaus ir dydžio grupėms, taip pat tai gali būti puikus pasirinkimas planuojantiems įmonės išvykas. Žvejybos mėgėjams „Jovila“ siūlo pramoginę žvejybą, kuri vyksta bet kuriuo metų laiku. Šaltuoju metų laiku organizuojami plaukimai į Baltijos jūrą iš Klaipėdos, kurioje žvejojamos lašišos ir stintos. Pradedant šiltėti orams populiari lydekų, karšių, starkių ir ešerių žvejyba Nemuno deltoje ir Kuršių mariose, į kurias galima išplaukti iš Klaipėdos, Drevernos, Minijos, Nidos ar Uostadvario. Pramoginė žvejyba gali būti linksmas bet ramus laisvalaikio praleidimas su šeima, draugais ar net kolegomis.

Daugiau informacijos apie „Jovilos“ rengiamas aktyvias pramogas ir pramoginę žvejybą galite rasti paspaudę saugias aktyvias nuorodas - aktyvios pramogos, pramoginė žvejyba.

 

Laivo nuoma pajūryje

Atostogaujant prie jūros, pasiplaukiojimas laivu Baltijos jūroje arba Kuršių mariose yra unikali ir smagi pramoga. Pajūryje galima nesunkiai rasti šią paslaugą teikiančias įmones arba pavienius žmones, kurie dažnai pasiplaukiojimams renka tam tikrą kiekį žmonių. Tačiau kartais norisi privataus išplaukimo į jūrą ar marias su šeima, draugais arba esant kokiai nors šventei.

Laivų turizmo agentūra „Jovila“ teikia laivų nuomos paslaugas Klaipėdoje, Kintuose, Drevernoje, Minijoje, Rusnėje, Uostadvaryje ir Nidoje. Įmonė turi didelį nuomojamų laivų pasirinkimą – net 70 skirtingų dydžių, išvaizdos ir greičio laivų, talpinančių nuo 4 iki 80 keleivių, todėl sau tinkamą ras kiekvienas. Renkantis laivą taip pat svarbu atsižvelgti į norimą maršrutą – siūlomi laivai turi savo maršrutus ir paskirtis, kurie dažnai gali būti koreguojami pagal klientų pageidavimus. Norintiems ne tik pasiplaukioti laivu, bet ir pažinti Kuršių neriją ar Nemuno deltos apylinkes, galima rinktis iš daugiau nei 20 „Jovilos“ jau suplanuotų įvairaus pobūdžio ir trukmės kelionės laivu maršrutų. Laivo nuoma pajūryje yra smagus būdas įdomiai praleisti laiką su šeima, draugais ar esant darbo kolektyvo susitikimui. Jeigu artėja kokia nors svarbi šventė – vestuvės, gimtadienis ar sukaktis, mergvakaris ar bernvakaris – šventės laive yra ypatingas ir netradicinis šventės minėjimo būdas. „Jovilos“ pagalba svarbios šventės organizavimas bus daug lengvesnis, o pati šventė – unikali ir nepamirštama.

Daugiau informacijos apie laivo nuomą pajūryje rasite „Jovilos“ internetinėje svetainėj epaspaudę saugią aktyvią nuorodą "Laivų nuoma" arba tel. numeriu  +370 635 55 386.

 

Sanatorinis poilsis pajūryje

Lietuvoje sanatorinis poilsis yra ganėtinai populiarus – Druskininkai ir Birštonas yra pagrindiniai kurortiniai miestai, kuriuose yra ne viena gerai žinoma sanatorija. Tačiau pajūryje, ypatingai Palangoje, sanatorijos taip pat sulaukia didelio Lietuvos ir užsienio svečių dėmesio. Renkantis sanatorinį poilsį pajūryje bus galimybė ne tik pasimėgauti jūra ir aplink ją esančia gamta, taip pat atsipalaiduoti ir atgauti jėgas SPA procedūrų pagalba. Palangos apylinkėse yra didžiausias sanatorijų ir SPA centrų pasirinkimas – Šventojoje esantys sveikatingumo centrai „Energetikas“ ir „SPA Amber Palace“, pačioje Palangoje įsikūręs reabilitacijos ir poilsio centras „Pušynas“ ir moderni sanatorija prie jūros „Gradiali“.

Kuršių nerijoje taip pat galima pasimėgauti SPA malonumais – Juodkrantėje yra įsikūręs „Juodojo kranto ritualai“ SPA centras. Čia galima pasimėgauti įvairiais atpalaiduojančiais masažais ir grožį puoselėjančiais ritualais, taip pat pirtimis ir hidromasažine vonia. Po SPA teikiamų procedūrų pasijausite lyg naujai gimęs, atsikratysite nereikalingo streso ir atkursite vidinę pusiausvyrą.

 

Viešbučiai pajūryje

Keliaujant vienas iš pirmųjų ir svarbiausių dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti – apgyvendinimas. Kadangi pajūris ištisus metus sulaukia svečių, čia viešbučių pasirinkimas yra labai platus. Lankantis Šventojoje vasarą, vienas populiariausių apgyvendinimo tipų – maži nameliai. Kiek toliau nuo centro šurmulio, sveikatingumo centrų teritorijoje galima rasti „Relax Park“ atostogų namelius. Miestelio centre galima apsigyventi šaltesniam orui pritaikytuose „Vila Kopa“ ir „Jūros Vila“ siūlomuose kambariuose. Palangoje populiariausias apgyvendinimas – viešbučiai arba apartamentai. Vieni populiariausių yra „Kerpė Hotel & SPA“ ir „Grand Baltic Dunes“ viešbučiai. Apgyvendinimą Palangoje rasti nėra sunku, kadangi čia yra labai daug kiekvieno biudžetą ir poreikius atitinkančių viešbučių ar apartamentų pasiūlymų. Kaip ir Palangoje, Klaipėdoje svečiai renkasi viešbučius ir apartamentus. Kadangi pačiame mieste nėra smėlėtų paplūdimių, dažniausiai renkamasi apsigyventi senamiestyje arba netoli jo esančiuose viešbučiuose. Vieni populiariausių – senamiesčio širdyje esantis „National Hotel“ ir prie pilies uosto įsikūręs „Michaelson boutique Hotel“. Keliaujant po Kuršių neriją, daugiausiai viešbučių pasirinkimo galima rasti Juodkrantėje ir Nidoje. Juodkrantėje labiausiai pamėgti yra „Juodasis kalnas“ ir netoli esantis „Eglių slėnis“ viešbučiai. Nidoje populiarūs „Nidos Banga“ ir „Nidus“ viešbučiai. Kuršių nerijoje keliautojai dažnai renkasi kempingus, todėl, norint jame apsistoti, visose pagrindiniuose pusiasalio miesteliuose ir tarp jų galima nesunkiai rasti tinkamą.

 

Geriausi pajūrio restoranai

Prie kelionių įspūdžių be abejonės prisideda ir jos metu aplankyti restoranai, kavinės ir ragautas maistas. Nors kurortiniuose miestuose restoranų ir kavinių pasirinkimas yra tikrai didelis, gali būti sunku išsirinkti tikrai gerus ir vertus dėmesio. Šventojoje vienas geriausiai įvertintų ir populiariausių restoranų yra prie pagrindinės miesto aikštės įsikūrusi „Floros Simfonija“. Taip pat populiarus ir visiems Šventosios svečiams labai gerai žinomas „Paršelio rojus“. Palangoje gerai įvertintų ir dėmesio vertų restoranų yra žymiai daugiau nei Šventojoje. Vieni geriausiai žinomų – „OLDMAN Palanga“, restoranas „Grás“ ir tradicinės ukrainiečių virtuvės restoranas „Ukrainietiška virtuvė“. Klaipėdoje galima pasimėgauti viename geriausiu visame pajūryje pripažintame prabangiame „Monai“ restorane. Turintiems kiek mažesnį biudžetą verta apsilankyti kavinėje „Klaipėdos Senamiestis“, o norintiems paragauti ko nors naujo – puikiai tiks indiško maisto restoranas „Hurry Curry“. Juodkrantėje galite rasti kelis vasaros metu dirbančius šeimos restoranėlius – žuvies restoraną „Žuvelė“, įsikūrusį seniausio Kuršių nerijos žvejo sodyboje, kuriame patiekiami tradiciniai vietinės žuvies patiekalai. Taip pat picų ir grilio restoraną „Malką“ bei egzotinių patiekalų restoraną „Bliūdas“, kurie yra įsikūrę gamtos ir pušų apsuptyje, todėl ne tik skaniai pavalgysite, bet ir pasigrožėsite įspūdinga Kuršių nerijos gamta. Nidoje be galo pamėgti restoranai „Mama sakė paeis“ ir „Pas Joną“ bei picerija „Malkinė“.

 

Dviračių takai pajūryje

Vienas populiariausių aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų pajūryje yra važinėjimas dviračiais. Dviračių takai jungia visą pajūrį, didžioji dalis jų yra atnaujinti, todėl jais važiuoti yra visiškas malonumas. Be to, prie jūros nėra daug pakilimų, vyrauja lyguma, todėl važiavimas dviračiais nesukelia jokių sunkumų.

Geriausiai žinomas ir labiausiai naudojamas dviračių takas jungia Šventąją ir Palangą. Jis driekiasi pajūriu, daug kur galima sustoti ir lengvai pasiekti mažiau lankomus paplūdimius. Tęsiasi vos 14 kilometrų, todėl yra gana nesunkiai įveikiamas. Apsupti jūros ir medžių ošimo net nepastebėsite, kaip greitai pasieksite kitą maršruto galą.

Kito žymaus pajūrio tako, jungiančio Palangą ir Klaipėdą atstumas yra apie 26 kilometrus. Jis taip pat tęsiasi per šalia jūros esančius pušynų miškus, kurie, esant karštai vasaros saulei, apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių ir karščio. Šiame maršrute yra 9 lankytinos vietos, kurias sustojus galima aplankyti ir tuo pačiu pailsėti. Viena gražiausių vietų, kurioje būtina sustoti – jau ne kartą minėta „Olando kepurė“ Karklėje.

Pasiekus Klaipėdą, arba pradedant kelionę iš šio miesto, galima persikelti į Smiltynę, nuo kurios prasideda dar vienas populiarus dviračių takas, kuris driekiasi per visą Kuršių neriją iki pat Nidos. Šis maršrutas yra ilgiausias, tačiau, neabejotinai, vaizdingiausias iš trijų. Atstumas tarp Smiltynės ir Nidos važiuojant dviračių trasa siekia 52 kilometrus, tačiau joje yra įrengta daug sustojimo ir poilsio vietų, todėl nuvažiuoti nebus sunku. Dviračių takas driekiasi per meškos galvos apžvalgos aikštelę, Juodkrantėje galima užsukti į žymųjį Raganų kalną, taip pat turėsite progą pasigrožėti Negyvųjų kopų grožiu, pravažiuoti palei aukščiausią Vecekrugo kopą ir taip pasiekti tako pabaigą – Parnidžio kopą.

Jeigu norite smagiai ir aktyviai praleisti laisvalaikį, bet neturite dviračio, Šventojoje, Palangoje ir Klaipėdoje yra nemažai dviračių nuomos punktų, kuriuose galite juos išsinuomoti.

 

Pėsčiųjų takai pajūryje

Keliaujant į pajūrį vasarą, dėl didelio atostogautojų kiekio, pagrindiniuose pajūrio miestuose šurmulys gali nesiskirti nuo didžiųjų Lietuvos miestų. Norintiems kiek atitrūkti nuo šio šurmulio, pabūti ramioje gamtoje ir tuo pačiu ja pažinti, puikus pasirinkimas – pažintiniai takai.

Atostogaujant pajūryje yra būtina aplankyti vieną gražiausių prie jūros esančių vietų – „Olando kepurę“. Prie pat šio įspūdingo skardžio galima rasti ir Litorinos pažintinį taką, kurio ilgis yra apie 5 kilometrus. Vaikštinėjant šiuo taku prieisite nedidelę apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers „Olando kepurės“ ir Baltijos jūros vaizdai. Karklėje taip pat yra 4 žiediniai pėsčiųjų maršrutai, kurių bendras ilgis yra apie 15 kilometrų. Jie vadinami Sveikatos takais, kadangi maršrutuose yra kelios informacinės lentelės, kuriose nurodyta kiek kalorijų galima sudeginti jais bevaikštant. Visi takai prasideda ties Karklės Pajūrio regioninio parko direkcijos pastato, kur yra stendas, nurodantis kiekvieno tako maršrutą ir spalvą.

Kiek į pietus nuo Klaipėdos yra keli mažiau lankomi takai, kuriuos verta aplankyti. Kliošių kraštovaizdžio draustinyje yra įrengtas Tyrų takas, vedantis į pelkę. Tako ilgis yra 6,5 kilometro. Šioje teritorijoje gyvena daug paukščių, todėl pasivaikščiojimą lydės raminantis paukščių čiulbesys. Kiek žemiau, netoli Kintų kaimelio yra apie 5 kilometrų ilgio Kintų girininkijos pažintinis takas, vedantis palei Kuršių marių pakrantę. Šalia – daugelio pamėgtas Aukštumalos pažintinis takas, besitęsiantis vos 2,5 kilometrus ir vedantis per aukštapelkę.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Panemunės kelias

Kur keliauti Lietuvoje, maršrutas Panemunės kelias žemėlapis, dienos kelionė Lietuvoje, Panemunės pilių kelias, savaitgalio kelionės Lietuvoje, Panemunės kelias iš Vilniaus, Panemunės kelias iš Kauno, Panemunės kelias iš Jurbarko, Panemunės kelias kur pavalgyti, kelionės po Lietuvą

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje, ką veikti Palangoje, Švenojoje, Klaipėdoje, Kuršių nerijoje.

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Vedantieji

Panemunės kelias

Kur keliauti Lietuvoje, maršrutas Panemunės kelias žemėlapis, dienos kelionė Lietuvoje, Panemunės pilių kelias, savaitgalio kelionės Lietuvoje, Panemunės kelias iš Vilniaus, Panemunės kelias iš Kauno, Panemunės kelias iš Jurbarko, Panemunės kelias kur pavalgyti, kelionės po Lietuvą

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: