Kandidatai į Seimą 2020 Vilniuje, Antakalnio apygardoje
Atnaujinta: 2020-08-03
  • Rinkimai į Seimą Antakalnyje

 Antakalnis vienas iš seniausių ir prestižiškiausių Vilniaus rajonų. Tarp individualių namų kvartalų išdygę daugiabučių rajonai, kuriuose gyvena aktyvūs rinkėjai – 2016 metais rinkimuose dalyvavo 58 % jų , 2012 metais – net 62 %.  Jau pirmame ture užtikrintai laimėjo konservatorių sąraše buvusi Ingrida Šimonytė. 2012 metais Antakalnyje laimėjo konservatorius Andrius Kubilius. Šių metų rinkimai parodys ar šios apygardos gyventojai ir toliau išliks aktyviais balsuotojais, o iki tol lieka laiko peržvelgti esamus kandidatus į Seimą.

 

 

Darbo partijos kandidatas Edmundas Vaitekūnas 

Gimęs 1949 metų liepos 3 dieną, E. Vaitekūnas baigė Šiaulių pedagoginį institutą, Klaipėdos muzikos fakultetą ir Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto žurnalistikos institutą.

1991 m. tapo LATGA-A generaliniu direktoriumi. Darbą autorines teises ginančioje asociacijoje jis paliko 2011 metais. 2013-taisiais tapęs Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) komisijos nariu, šio posto atsisakė 2019 metais.

Savo sėkmę rinkimuose E. Vaitekūnas bando jau ne pirmą kartą – savo kandidatūrą kėlė ir 2012 metų rinkimuose, Justiniškių apygardoje, atstovaudamas Darbo partiją.

E. Vaitekūnas yra vedęs ir turi tris vaikus. Pomėgiai, kuriais domisi yra muzika (jis yra Šiaulių miesto Big Band orkestro dirigentas), dailė ir autosportas.

 

Lietuvos Respublikos liberalų sąjudžio kandidatas Vytautas Tamošiūnas

Gimęs 1962 metų balandžio 29 dieną. V. Tamošiūnas baigė Kauno medicinos universitetą, vėliau Vilniaus universitetą, podiplominės studijos sekė Mančesterio universitete. Mokslai Lietuvoje ir užsienyje leido jam sukaupti nemažai patirties ir ne tik tapti gydytoju odontologu, tačiau ir atsidaryti kliniką (nuo 2010 metų jis dirba V. Tamošiūno ir J. Jakutienės odontologijos klinikoje “Amicus Dentis”).

Dirbdamas medicinos srityje ir matydamas realią situaciją šiame sektoriuje, V. Tamošiūnas kandidatuoja išsikėlęs aiškius tikslus, kuriuos sieks įgyendinti išrinktas. Jis garsiai įvardija opias mūsų šalies problemas, susijusias su sveikatos apsauga: per maži medikų atlyginimai, e.sveikatos neveikimas, sveikatos paslaugų neveiksnumas, medikų poreikių ignoravimas.

V. Tamošiūnas yra vedęs ir turi tris vaikus. Laisvalaikį mėgsta leisti žvejodamas ir poilsiaudamas gamtoje.

 

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Liutauras Gudžinskas

Gimęs 1982 metais, 2000 metais pabaigė Vilniaus Jėzuitų gimnaziją. 2006 metais įgijo lyginamosios politikos magistro laipsnį, 2012 metais apsigynė daktaro disertaciją Vilniaus universitete.

Studijų metais dirbo LR Vyriausybės kanceliarijoje, ES politikos departamente, vėliau tapo šio departamento politikos analizės skyriaus vedėju. Atliko stažuotes JAV ir Estijos universitetuose.

Šiuo metu yra VU TSPMI Šiaurės Europos studijų centro vadovas ir „Baltic Journal of Political Science“ vyr. redaktorius, Lietuvos politologų asociacijos prezidentas, VU TSPMI dėstytojas.

2016 metais R. Zabarausko  knygoje  "Lietuva atsiskleidžia", L. Gudžinskas pasidalino savo asmenine istorija ir patirtimis apie lytiškumą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams