Kandidatai į Seimą 2020 Vilniuje, Žirmūnų apygardoje
Atnaujinta: 2020-09-16

  Žirmūnų rajonas buvo pastatytas sovietiniais laikais kaip naujų gamyklų darbininkų miegamasis rajonas. Butai gana geri, rajono  išplanavimas su daug erdvės, netolimas centras. Šiais laikais tai rajonas traukiantis gyventi ekonominės klasės jaunimą. Turtingesnis jaunimas apgyvendina buvusio Šiaurės miestelio vietoje pastatytus naujus namus. 

  Spalio 11 dieną nusimatančiuose Seimo 2020 rinkimuose rungsis 6 kandidatai. Kas svarbu žirmūniečiams,kad būtų išrinktas į Seimą ir kokias jis problemas spręstų. Daugybei Vilniaus Žirmūnų gyventojų rūpi ne tik rajono, Vilniaus, bet ir visos Lietuvos problemos.

 

Savo rinkiminę apylinkę galite surasti " Rinkiminių apygardų ir apylinkių žemėlapis

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus  sulaukiame daugybės gražių pažadų: sutvarkysime tą, sutvarkysime aną. Rinkiminės partijų programos su jų analize randamos paspaudus šią aktyvią nuorodą. Paprastai pažadus į kairę ir dešinę dalina rinkimų naujokai. Patikim, tačiau jau daug kadencijų iš eilės akis bado nesprendžiamos sisteminės Lietuvos problemos. Vėl renkam kitus. Gal laikas atidžiau panagrinėti partijų prioritetus ir programas, kurios parodys, ar partijos sugebės susitvarkyti su sisteminėmis problemomis. Mūsų redakcijos nuomone, aktualiausios sisteminės problemos yra:

  Kandidato nepakantumas korupcijai, nepotizmui  ir protekcionizmui

  Tai daugumos partijų šūkiai, jau daugybėje kadencijų. Kai kam jau tampa programos dalimi kurią išbraukus, net ir neliktų apie ką kalbėti. Naršant kandidatų į Seimą nuo Žirmūnų viešai prieinamą informaciją nerasta jų asmeninio minėjimo korupcijos bylose. Tačiau tikriausiai net nereikia priminti  darbo partijos korupcijos bylą. Nors dažnai tokie dalykai prisimiršta, kiek keičiasi tokių partijų žmonės spręsti patiems rinkėjams. Taip pat vyksta  buvusio liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio korupcijos byla. Abi šios partijos iškėlusios kandidatus.
  

 

Gamtos apsauga

Pastarosios kelios seimo kadencijos aplipusios daugybe gamtosauginių skandalų. Daug nuskambėjo saugomų teritorijų pataisos kurios atvėrė kelius chaotiškoms paežerių statyboms. Iš kandidatų kurie pritarė šioms pataisoms saraše Darius Ulickas.
  Laikas siekti, kad dabar nusaugotos teritorijos keistusi, laikas atverti gražiausias vietas ne tik jielitui, bet ir visuomenei. ES pinigai ne visokių planų, studijų, projektų rengimui, bet teritorijų pritaikymui visuomenei kaip tai yra kaimyninėse šalyse. Pėsčiųjų ir dviračių žiediniai takai, jų integracija su verslo ir lankytinais objektais. 
  Saugomos teritorijos taip pat turi visas galimybes apsaugoti gražiausias vietas nuo plynų kirtimų. Jie turi visas teises inicijuoti įstatymų pakeitimus ir pakanka tik Seimo narių palaikymo, kad tie pakeitimai būtų priimti. Puikiai pasimatė jų įtaka kai reikėjo priimti saugomų teritorijų pataisas dėl galimybės dalinti skypus ( atveriant kelius statyboms) net draustiniuose. Išėjo kiek komiška situacija. Valstybiniuose kraštovaizdžio draustiniuose neleido dalinti, Parko kraštovaizdžio draustiniuose leido. Nors apsaugos reglamentai ir tikslai tie patys. Dabartiniai valdantieji per savo kadenciją nesugebėjo ištaisyti tokios nesamonės. Nors ir žadėjo imtis rimtų reformų saugomų teritorijų tarnyboje. labai greitai užmiršo.

Ekonomika

Nauja padidinta ES parama suteikia naujas galimybes Lietuvai. Deja praėjusių paramų didelė dalis pinigų dėl korupcijos, nepotizmo ir nuo to tiesiogiai priklausančios nekompetencijos buvo tiesiog pravalgyta. Jokios atsakomybės skirstytojams už neefektyvų skirstymą nėra. Valdantieji žadėjo atvesti profesionalus, puikiai pasimatė profesionalumas labai jų išgirtoje "Miškų reformoje". Miškai prarado daugybę eilinių darbuotojų vietose tiesiogiai prižiūrinčių miškus. 
  ES parama turi patekti vidutiniams verslams, ypač perdirbimo. Norėtųsi kandidatų kurie neproteguos  stambųjį verslą, jis pakankamai stiprus imtis paskolas.  Taip pat netoleruos ministerijas ir įstaigas aplipusias parazitines kontorėles kurios gyvena iš įvairių ES pinigais finansuojamų  studijų, projektų, viešinimų.

 

Kandidatai į Seimą 2020  Vilniaus Žirmūnų apygardoje

 

gimęs  1971 metų balandžio 21 dieną. Baigė Žemės ūkio akademiją. 2002 Raseinių meras, buvo vėliau tarybos nariu, administracijos direktoriumi. Į Seimą išrinktas 2012 metais. Vedęs, turi sūnų.

gimusi 1978 gruodžio 26 dieną. Baigė Vilniaus Universitetą, Informatiką. 

gimė 1949 balandžio 30 dieną. Baigė Vilniaus Universiteto ekonomiką, ilgus metus tobulinosi šioje srityje. Ekonomikos mokslų daktaras. Neprikausomybės akto signataras. Seime jau 6 kadencijos.
  Vienas turtingiausių Seimo narių. Šeimos turtas vertinamas 3,2 mln eurų ( Alfa.lt/ top500 duomenys). 

   Citata apie 2016 metų ( gautą iš praėjusios kadencijos) biudžetą:  „Man atrodo, kad biudžeto ypatumas yra tai, kad valgytojų skaičius iš biudžeto yra, jis nemažėja, o netgi didėja, o tie kurie plauna lėkštes, kurie uždirba mokesčius, dirba tuos viešus finansus palaiko, tų skaičius nedidėja tikrai, o netgi mažėja. Taip, kad gaunasi toks paradoksas – valgytojų daugiau lėkščių plovėjų mažiau”, – teigia Seimo narys. ( Cituojama alfa.lt). Nors pasižiūrėjus į sekančius biudžetus šioje srityje pokyčių nelabai matyti. Nors liberalai ir nelabai balsą turėjo. 2010 metais prognozavo naują krizę, kurios ačiū dievui nesulaukėme. Cituojama Alfa.lt

  Žmona Rūta Rūtkelytė, randama  neigiamos informacijos dėl įtarimų išviliojant  su sūnumi Mariu Dautartu 1,2 mln lt iš vokiečio verslo partnerio Friedrich Romig. Dėl pasisakymų apie Saugomų teritorijų veiklą nuo jos atsiribojo Tėvynės Sąjunga ( TS -LKD)  Situojama vikipedija,org 
  Iš tiesų ji buvo teisi, gaila tik, kad įstatymų pokyčiai dažniausiai inicijuojami susidūrus asmeniškai su problemomis. Po dešimties metų  etikos pažeidimais R. Rutkelytę kaltinęs A. Salamakinas pats lankstė su Rūta Baškyte įteisindamas sklypų dalybas net draustiniuose, prastumdamas jau minėtą komišką pataisą. Nors realiai sukeliantis problemas namų valdos dalinimo draudimas iki šiol gadina gyvenimą tiems kas gyvena saugomose teritorijose.  

gimęs 1954 metais birželio 18 dieną. Baigė Vilniaus universiteto Ekonominės kibernetikos ir finansų fakulteto ekonominės statistikos specialybę. Visa karjera daugiausiai žurnalistinė:redaktorius, komentatorius, direktorius Lietuvos televizijoje. 
   Tvirtos ir savarankiškos nuomonės, nepriklausomo charakterio, retos kultūros ir inteligencijos žmogus. Tikriausiai daug įtakos turėjo auklėjimas "paskutiniu muzikos aristokratu" vadinamo garsiojo dirigento Sauliaus Sondeckio šeimoje. 
  Labai norėtusi, kad Seimas  nuo valstietiško imtų kisti link aristokratiškojo, kaip tai įprasta daugelyje Vakarų Europos parlamentų.

gimė 1978 metų balandžio 30 dieną. Baigė Vilniaus Pedagoginį universitetą socialinių mokslų magistrą. Visa karjera valstybinėse įstaigose, Andriaus Kubilio patarėja. Į Seimo pateko 2019 metais per naujus rinkimus Žirmūnuose.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: