Kandidatai į Seimą Kaune 2020
Atnaujinta: 2020-09-16
  • rinkimai_i_seima_2020 kaune

Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas, kuriame verda ekonominis, mokslo ir kultūrinis gyvenimas. Sparčiai vystydamasis, miestas taip pat susiduria ir su rimtomis, daugybę gyvenimo sričių apimančiomis problemomis. Tad kokios tos problemos?

Savo rinkiminę apylinkę galite surasti " Rinkiminių apygardų ir apylinkių žemėlapis

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus  sulaukiame daugybės gražių pažadų: sutvarkysime tą, sutvarkysime aną. Rinkiminės partijų programos su jų analize randamos paspaudus šią aktyvią nuorodą. Paprastai pažadus į kairę ir dešinę dalina rinkimų naujokai. Patikim, tačiau jau daug kadencijų iš eilės akis bado nesprendžiamos sisteminės Lietuvos problemos. Vėl renkam kitus. Gal laikas atidžiau panagrinėti partijų prioritetus ir programas, kurios parodys, ar partijos sugebės susitvarkyti su sisteminėmis problemomis. Mūsų redakcijos nuomone, aktualiausios sisteminės problemos yra:

Kova su korupcija

Apie korupciją Lietuvoje kalbama jau kuris laikas, jai užkirsti kelią buvo sukurtas ir yra vykdomas planas. Tačiau korupcija yra įsišaknijusi kur kas giliau nei galime numanyti ir apima įvairias valstybės gyvenimo sritis.

Daugelis mūsų yra linkę manyti, kad labiausiai paplitusi korupcijos forma yra pavieniai kyšininkavimai. Dėl to visuomenė ilgą laiką buvo šviečiama apie kyšininkąvimą ir ko gali sulaukti kyšius dalinantys ir priimantys asmenys. iešmininkais buvo pasirinkti gydytojai. Tačiau svarbu suprasti, kad tai nėra baisiausia su kuo susiduriame.

Korupcija nebereiškia vien tik pinigų vokeliuose. Ji pasiekė tokį lygį, kai į svarbius, valstybinio lygmens postus ateina dirbti asmenys, kurie tą postą gavo ne pabaigę reikalingus mokslus ar turintys pakankamai patirties, o greičiau vietą užsitikrinę turimų ryšių dėka. Tie patys asmenys, vėliau, skirsto valstybės biudžete esančius pinigus, taip pat ES paramą. Dėl to labai dažnai matomos labai keistos paramos skirstymo sąlygos ir projektų vertinimai.  Dažnu atveju projektas yra atmetamas, nes jau iš anksto yra nuspręsta, ką tie pinigai pasieks. Labai puikiai matėsi "kompetencija" kai Sporto rėmimo fondas pridalino pinigų visokiems viešinimams ir atmetė realią veiklą vykdančią Keliautojų sąjungą su "Snaigės žygiais". Taip pat įdomu pastebėti tai, kad informacijos apie tai, kaip tą paramą gavusysis išnaudojo ir kaip toliau yra vykdoma jų veikla – nėra, kadangi nėra tam sukurtos duombazės, kuri leistų sekti projektą laimėjusios įmonės progresą. Neužmirškime, kad dabar aktyviai vėl į rinkumus atėjusi darbo partija turėjo problemų dėl juodosios buhalterijos. Byloje buvo surasta daug  sutapimų tarp įmonių kurios mokėjo partijai ir gavo ES paramą. 

Tai tik vienas iš pavyzdžių, kai šalyje matomas korupcijos vešėjimas. Tai taip pat pastebima ir amžinai trunkančiame kelių tvarkymo kontekste. Kai paaiškėja, kad nutiestas kelias yra netvarkingas ir brokuotas, stengiamasi nusikratyti atsakomybės užuot pasistengus greitai ir efektyviai pašalinti problemą. Labai greitai iš Susisiekimo ministerijos išlėkė Rokas Masiulis kai paskelbė, kad nenuolaidžiaus dėl plonesnio asfalto. 

Ar ši problema yra pažabojama? Taip, jei į kovą bus išleistos institucijos, kurios efektyviai sugeba tvarkytis su korupcijos apraiškomis. Taip pat reikalinga aiškiai numatyti, kas laukia tų, kurie bus prigauti užsiimantys korupcine veikla.

 

Emigrantų sugrįžimas

Statistika teigia, kad po šoktelėjusio emigravusiųjų skaičiaus 2010-aisiais, padėtis po truputį gerėja ir į Lietuvą sugrįžta vis daugiau gyventojų, padaugėjo ir užsieniečių nusprendusių čia apsigyventi. Tačiau vargu ar tai polikų pažado sugrąžinti emigrantus išpildymas. Kviesti grįžti namo nepakanka, svarbu suvokti problemas dėl kurių gyventojai panoro išvykti ir tvarkyti tas problemas.

Žinoma, kad didžiausia paskata išvykti iš Lietuvos buvo augantis nedarbas ir per maži atlyginimai. Tačiau bandyti prisikviesti išvykusius tiesiog didinant minimalų atlyginimą nėra išeitis iš padėties. Tai tik parodo, kad realios problemos net nebuvo įvardintos ar apmastytos. Vis dar reikia galvoti apie tai, kaip sukurti daugiau darbo vietų, užtikrinti žmonėms kokybiškas ir patogias gyvenimo sąlygas, kad kiekvienas, jaunas ir senas rastų sau vietą ir gebėtų save realizuoti, o ne lauktų kol jam bus tiesiog „iškišta“ pašalpa.

 

Kova su alkoholio draudimu

Riboti svaigalų vartojimą ir priimti su tuo susijusias įstatymus tam, kad būtų išspręsta besaikio alkoholio vartojimo problema yra tas pats, kaip bandyti iššluoti purvą nuo išpuvusių ir sukritusių grindų – supranti, kad viską reikia keisti iš pagrindų, bet apsimeti, kad mosikuodamas šluota bent jau sukursi iliuziją, kad kažkas yra daroma. Jau seniai kalbama apie tai, kad alkoholizmas yra liga, kurią reikia gydyti, kad nuo to kenčiantiems žmonėms reikalinga rimta pagalba, o ne draudimai, kurie iš tiesų jiems yra nė motais. Tuo tarpu, šiais draudimais ribojama saikingai alkoholį vartojančių asmenų pasirinkimo laisvė.

Matoma, kad šiais draudimais ne tik nepasiekiama norimų rezultatų (apie situacijas, kai girti asmenys sėdasi už automobilio vairo, girdime iki šiol), tačiau šie kenkia vystytis kavinių, restoranų ir kitų verslų, kurie vykdo prekybą alkoholiu, veiklai. Tai taip pat galioja ir akoholinių gėrimų reklamos draudimui – vargu ar šių reklamų tikslinė auditorija yra nuo priklausomybių kenčiantys asmenys, kuriems ta reklama daro lemiamą įtaką.

Saugomų teritorijų reformos

Žalieji ir Valstiečiai savo rinkimų programoje žadėjo rimtas reformas saugomų teritorijų tarnyboje. Laimėję labai greitai pamiršo pažadus. Per kelis dešimtmečius sukauptos problemos tiesiog išsiliejo dėl koronoviruso. Eilės prie pažintinių  takų, apdergtos aikštelių prieigos, grūstis keliose likusiose stovyklavietėse prie ežerų. Tai pasekmė, kad daugiau rūpinasi kaip įsavinti ES paramą, nei pritaikyti teritorijas visuomenei. Įsavinama visokiems planams, studijoms, apžvalgos bokštams. Tuo trapu didžiulėje Labanoro girioje nėra nė vieno patogaus, saugaus ir patrauklaus pėsčiųjų ar dviračių tako. Neringoje iki šiol stabdomas pramoginės infrastruktūros vystymasis, paežerėse uždraustos stovyklavietės. Tuo tarpu tame pat Labanore pridalinta apie šimtas sklypų vasarnamiams gražiausiose paežerėse. Kas imsis atsakomybės išvalyti šią duobę? Laukia įstatymų pataisos kurios tiksliau reglamentuotų saugomų teritorijų veiklą. Dabar tas pačias vietas vasarvietėms saugomų teritorijų atsakingi asmenys gali skirti taip, kaip jie nori. 
  Plynieji kirtimai gražiausiose vietose taip pat Saugomų teritorijų nesugebėjimo tvarkytis rezultatas. Tarnyba turi labai didelę galią kruiant įstatymus ir pataisas. Kai reikėjo prastumti įstatymą dėl sklypų dalinimo draustiniuose tai visas seimas dirbo kaip orkestras.  Tiesa gavosi labai komiška pataisa. Dalinimą reikėjo prastumti Parko draustinyje, taip ir padarė. Tuo tarpu valstybiniame draustinyje to jau negalima. Nors tų draustinių saugojimo tikslai visiškai vienodi. Žalieji jau parodė, kad nesugeba susitvarkyti Aplinkos ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose. Jau ir miškų reforma pripažįstama klaida. Miškuose sumažėjo prižiūrinčių žmonių, dar paskurdo regionai. 
  Labiau investuojant į infrastruktūrą saugomose teritorijose ten taip pat atsirastų naujų darbo vietų prižiūrintiems pažintinių, dviračių, pėsčiųjų takų infrastruktūrą.

 

 

Kandidatai į Seimą Kaune 2020

Kaune yra 7 rinkiminės apygardos su panašiai 36 - 38 000 rinkėjų kiekvienoje. 

Kandidatai Šilainių rinkiminėje apygardoje Seimo 2020 rinkimuose

 2020 metais Šilainiuose registruoti 37281 rinkėjas. 2016 metais Šilainiuose balsavo 55 % rinkėjų ir laimėjo Ramūnas Karbauskis. 2012 metais balsavo 55,69 % rinkėjų ir laimėjo konservatorius Rimantas Jonas Dagys.

2020 metais Seimo rinkimuose Šilainiuose dalyvaus:

Kandidatai Kalniečių rinkiminėje apygardoje Seimo 2020 rinkimuose

2020 metais registruoti 37614 rinkėjai. 2016 metais Kalniečiuose balsavo 54 % rinkėjų, išrinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatę Aušrą Papirtienę . 2012 metais balsavo 56,58 % rinkėjų, laimėjo konservatorius Arimantas Dumčius.

2020 metais Seimo rinkimuose Kalniečiuose dalyvaus:

Kandidatai Kauno Savanorių (Dainavos) rinkiminėje apygardoje Seimo 2020 rinkimuose

2020 metais Dainavos rinkiminė apygarda pervadinta į Savanorių. Joje registruoti 36275 rinkėjai. 2016 metais Dainavos rinkiminėje.  Balsavo 53 % rinkėjų, išrinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Lauras Stacevičius . 2012 metais balsavo 55 % rinkėjų, laimėjo LK -LDK kandidatas kazimieras Kuzmickas

2020 metais Seimo rinkimuose Savanorių rinkiminėje apygardoje  dalyvaus

 

Petrašiūnų Gričiupio  rinkiminės apygardos kandidatai į Seimą 2020

 

 

Panemunės rinkimų apygardos kandidtai į Seimą 2020

 

 

Kandidatai į Seimą 2020 Aleksoto-Vilijampolės rinkimų apygardoje

 

Kandidatai į Seimą 2020 Centro-Žaliakalnio rinkimų apygardoje Nr. 20

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: