Kandidatai į Seimą Molėtuose 2020
Atnaujinta: 2020-07-28

Kandidatai į Seimą renkami bendroje Molėtų ir Širvintų apygardoje. Praėjusiuose Seimo rinkimuose Molėtuose susidarė įdomi situacija. Molėtiškis Petras Čimbaras daugelyje Molėtų rajono miestelių  nusileido konservatorių kandidatui, bet gauti Seimo nario kėdę padėjo rinkėjų palaikymas Širvintų rajone. Kaip susiklostys rinkimai į Seimą Molėtuose 2020 ir kas kandidatuoja į mūsų įstatymus leidžiančią valdžią Molėtų - Širvintų apylinkėje. 

Kokio molėtiškiams reikia atstovavimo Seime

  Reikia Seimo nario kuris pagaliau pasakytų ne gražiausių paežerių užstatymams vasarnamiais. Jau net nėra kur nusimaudyti ir vis dygsta nauji vasarnamiai. Praėjusios kadencijos p. Čimbaras buvo iš tų kas protegavo užstatytojus ( Aiseto kraštovaizdžio draustinio užstatymo procesas). Atverti poilsiautojams daugiau nemokamų valstybinių ar mokamų privačių paežerių stovyklaviečių.  Šiame procese svarbios reformos Saugomų teritorijų tarnyboje. 
 
  Pakaks protekcionizmo ir korupcijos, laikas kelti į valstybinę tarnybą profesionalus. ES pinigai turi būti skirstomi kompetetingų specialistų.  ES pinigai turėtų pasiekti tuos kas vykdo realią veiklą, perpaskirstyti pinigus iš suvalgymo į realaus verslo skatinimą. Skirti daugiau pinigų žemės ūkio produkcijos perdirbimo įrangai. 
  
  Reikia seimo nario kuris apsaugotų gražiausius Lietuvos miškus. Tam pakaktų keleto įstatymo pataisų apsaugančių konkrečius miškų plotus atsižvelgiant į vertę.  

 Laikas įteisinti alkoholio distiliavimo verslą. Tai svarbi žiedinės ekonomikos dalis.  Tiesioginėje žemės ūkio produkcijos gamyboje ji iš nerūšinės produkcijos gali sukurti aukštos pridėtinės vertės produktą. Taip pat perteklinuose metuose "sandėliuoti" produkciją.  Distilerijos yra itin svarbios krašto kelionių infrastruktūros reklamoje ir keliautojų pritraukime. Nederlingų žemių ir obelų sodų Molėtų kraštui tai būtų svarbus klausimas. 

Kandidatai į Seimą nuo Molėtų pagal partijas

   Lietuvos socialdemokratai praėjusioje kadencijoje kėlė "žvejybos rojaus" kūrėją Liną Jonauską. Nepraėjo. Šiais metais Linas Jonauskas kandidatuos į Seimą Pasaulio lietuvių apygardoje. O Molėtuose dėl vietos Seime kovos Algirdas Sysas. Partijos saraše jis 10.  
 Politikas gimė 1954 metų kovo 5 dieną, rinkimų metu jam bus 66 metai, kas brandus amžius politikoje. Į Seimą be pertraukų renkamas nuo 1996 metų. Visos kadencijos nesiblaškant su socialdemokratais. Specialistas darbo teisės, profsąjungų veiklos ir socialinio draudimo klausimais. Mėgsta orientavimosi sportą ir vandens turizmą. Turi du suaugusius vaikus. Baigęs Vilniaus politechniką radioelektroniką ir Vilniaus Universiteto ekonomiką. Karjerą pradėjo darbininku "Vilmos" gamykloje. 

Darbo partijos  kandidatas į Seimą Molėtuose Petras Čimbaras.  Pasak R. Karbauskio „Jo charakteris iš tikrųjų labai sudėtingas yra, ne toks stabilus, kaip kai kurių kitų" ( cituojamas delfi.lt). Praėjusiuose rinkimuose iškeltas darbo partijos, dirbo Socialdarbiečių frakcijoje, pasitraukė iš jos. Į naujus rinkimus vėl eina Darbo partijos sąraše.  
  Įdomu ar atsiprašė Viktoras už pasakytus žodžius apie Petro žmoną Jolantą, kad ji "tik tinginiauja, nedirba ir gadina orą". ( Cituojama Širvinta.net). Žmona iš partijos pasitraukė ir patapo seimūnės Rimantės Šalaševičiūtės padėjėja.O ir patį lyg ir įžeidė pasakydamas, kad jis "pirdyla ir nevykėlis". Cituojama ta pati sirvinta.net

 Išgarsėjo Petras Čimbaras kai Seime eilinį kartą pateikė triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą.  Tautoje geriau žinomą kaip draudimą loti šunims. Ne mažiau išgarsėjo kai jo sūnus Modestas vos netapo Žemės ūkio viceministru. Cituojant delfi.lt Petro Čimbaro modernų požiūrį į jaunimo emigraciją ir patirties įgavimą viceministro poste: 

„Kodėl mes trukdome jaunimui įsidarbinti kur nors ir įgauti patirties? Geriau tegul patirtį įgauna kur nors Ispanijos plantacijose ar Anglijos fermose? .... Dėl to pas mus ir emigracija tokia didelė, nes mes jaunimui neleidžiame atsiskleisti. Pas mus dar likęs sovietinis mąstymas."  ... Patirties neturi, o tai kur jos įgaut, jei jiems neleidžia? Ispanijos plantacijose? Anglijos fermose arba Norvegijos fabrikuose? Su aukštaisiais dirba. Su keliais aukštaisiais dirba Norvegijos fabrike, nors galėtų čia save realizuoti, nes pas mus nomenklatūra neleidžia jiems. Nes mąstymas dar likęs sovietinis“.

Prisidėjo Petras Čimbaras ir prie Aiseto draustinio užstatymo nuvykęs į Aplinkos ministeriją su sklypų savininkais. Apie mylimą gamtą galima susidaryti ir iš P. Čimbaro bandymų sugražinti verslinę žvejybą į mūsų ežerus. 

Konservatoriai į Seimą nuo Molėtų vėl kelia Valentiną Stundį. 1960 metų spalio 17 gimęs Valentinas buvo kelias  kadencijas Seime. Paskutinę rinkiminę kovą pralaimėjo Petrui Čimbarui. Molėtų rajone Valentinas Stundys daugelyje vietovių lyderiavo, tačiau nulėmė širvintiškių palaikymas P. Čimbarui. 
Baigė Vilniaus pedagoginio instituto lituanistiką, dirbo lietuvių kalbos mokytoju. 1997 - 2008 Molėtų rajono meras. 

Savarankiškai pretenduoja į Seimo kandidatus Mindaugas Kildišius. Perspektyvus politikas tik matyt nelabai įsipaišantis į dabartinę konjunktūrą - nomenklatūrą. 

 Lietuvos laisvės sąjungos ( liberalų) kandidatas į Seimą Moletuose 2020 Audrius Ilgevičius. 

Liberalų sąjudžio kandidatas Molėtuose Vitalijus Švedas

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams