Kandidatai į Seimą 2020 Pietinės Nalšios apygardoje
Atnaujinta: 2020-07-29

Pietinės Nalšios apygardai pirklauso Ignalina, Švenčionėlių, Pabradės, Švenčionų miestai ir dalis rajonų. Naujiems rinkimams vėl buvo keičiamos ribos. Ribos keičiamos siekiant išlaikyti apygardoje daugmaž panašų rinkėjų skaičių. 

  Miškais paugęs, daugybę ežerų turintis kraštas. Galėtų būti svarbus  Rytų ir Centrinės Europos ramaus ir natūralaus poilsio centras. Tačiau netampa. Stebint situaciją negatyvų poveikį daro Saugomų teritorijų politika, kuriai priklauso labai didelė apygardos dalis. Todėl renkant kandidatą gana svarbu rinktis tokį kuris suprastų problemas ir imtūsi jas tvarkyti. Vietinė valdžia čia nedaug padės.

 

 Pokyčiai saugomų teritorijų tarnyboje

  Jau dvidešimt metų veikianti Saugomų teritorijų tarnyba drasiai galima vadinti nusaugotų teritorijų tarnyba. Čia vykdomą šios įstaigos veiklą galima vertinti kaip nei visuomenei, nei verslui. Per kelis dešimtmečius veiklos nėra įrengto nė vieno patogaus, saugaus dviračių ar pėsčiųjų tako. Nėra lankomų vietų integracijos į bendrą turistinę infrastruktūrą. Tuo tarpu už milijonus prikurta visokių planų, studijų, nežinia kam reikalingų pažintinių takų. Įdėti milijonai į Palūšę ir infrastruktūra beveik nenaudojama. Mažėja darbuotojų pačiame Parke ir auga sėdynių trynėjų Vilniuje. Šios tarnybos sukurtoms problemos reikėtų atskiro straipsnio: uždaromos stovyklavietės prie ežerų ir duodami jielitui leidimai užstatyti paežeres net draustiniuose. Iki šiol neįmanoma padalinti namų valdą net jei ten gyvena kelios šeimos, tačiau ten kur reikia jielitui suteikiami leidimai dalinimui net draustiniuose. 
    Savo rinkimų programoje " Valstiečiai" žadėjo reformas, gavę valdžią pažadus labai greitai pamiršo. Ar bus pas mus kandidatas kuris atkreips dėmesį į problemas Saugomų teritorijų tarnyboje? 

 Pagalba žemės ūkio perdirbėjams

   Praėjusios valdžios protegavo stambiuosius perdirbėjus, didžiuosius žemvaldžius ir didžiuosius prekybininkus. Vakaruose ūkis klesti, nes net gana nedideli ūkiai tampa perdirbėjais ir pardavėjais. Jei vienas ūkis nepaveža kuriasi kooperatyvai. Lietuvoje dabar sudarytos tokios sąlygos, kad nedideliam ūkiui sunku sukonkuruoti su didžiaisiais tiek veikloje, tiek gaunant ES paramą. Mūsų rajonas labai dėkingas natūralios ir sveikos žemdirbystės produktų gamybai, jų perdirbimui. Reikia Seimo nario kurį domintų nedidelių ūkių vytymas. Sudaryti jiems sąlygas gauti paramą perdirbimo įrangos įsigijimui, kooperatyvų steigimui. Bet ne tokių kurie tik ir kuriami, kad "įsavinti" ES pinigus kaip yra dabar. 

Turime ilgalaikę patirtį distiliavime. Laikas iškelti Seime klausimą dėl alkoholio distiliavimo verslo legalizavimo. Ne mėgėjiškų samagono varyklų legalizavimo, bet normalaus distilerijų verslo. Vakaruose ir net kaimyninėje Latvijoje distilerijos svarbi žemės ūkio žiedinės ekonomikos dalis. Normandijos distilerijos sunaudoja obelų sodų produkciją kurie auga sunkiau įdirbamuose ir mažiau derlinguose šlaituose.  Sunaudojama perteklinė ir nekondicinė produkcija. Produkcijai nereikia brangių sandėlių, ąžuolo statinėse laikomas distiliatas kiekvienais metais pabrangsta 30 procentų. Daugelyje šalių tai svarbi eksporto šaka. Be to distilerijos tampa svarbia kelionių industrijos žiedo dalimi. Tai tarptautinė reklama, trauka atvykti turistams. Padidina apgyvendinimo užimtimą, vietinio masto produktų naudojimą. 

   Miškų išsaugojimas

   Jau neviltis ima kai matai miškovežis po miškovežio išvežamus plynai iškirstus miškus. Net iš gražiausių vietų ir paežerių. Ta pati saugomų teritorijų tarnyba galėtų inicijuoti įstatymų pataisas išsaugant bent jau gražiausius miškus. Kai norėjo įteisinti sklypų dalinimą statyboms net draustiniuose tai parodė labai didelę iniciatyvą. Miškai turi būti naudojami ūkio reikmėms, tačiau yra būdų išsaugoti ten kur verta miškus skirti rekreacijai. Pasižiūrėjus kaimynų ir Vakarų Europos Parkus, ten gerokai labiau vertina miškus. 

  Turizmo skatinimas

   Kelionių industrija dabar viena iš žemės ūkio žiedinės ekonomikos dalių. Populiarėja kulinarinis turizmas, gamtinis ir sveikos gyvensenos turizmas. Infrastruktūros kūrimas ir priežiūra sukuria daug darbo vietų vietoje. Tai vėl didele dalimi susiję su reformomis Saugomų teritorijų tarnyboje.

 Kova su korupcija

Jau net juoką ima kelti kandidatų kalbos apie kovą su korupcija, nepotizmu, protekcionizmu. Puikiai matoma kaip švaistomi savo, draugų, verslo parnerių klanuose ES pinigai. Bent jau vieną kadenciją praleido nuteistoji darbo partija, šiais metais vėl sulaukėm daugybės norinčių į Seimą. Neužmiršom ir liberalų sąjūdžio buvusio primininko Eligijaus Masiulio bylos. 
   


    Darbo partijos  kandidatas VYTAUTAS BULKA
    Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų)  kandidatas ERIKAS DEMIDOVAS
    Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio  kandidatas KĘSTUTIS SAVICKAS
    Lietuvos socialdemokratų partijos  kandidatas ŠARŪNAS BIRUTIS
    Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų  kandidatas, pretendentas į kandidatus DALIUS KRINICKAS 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams