Kandidatai į Seima Širvintose 2020
Atnaujinta: 2020-09-29
  • kandidatai_i_seima_sirvintose

  Širvintos įeina į bendrą Molėtų - Širvintų rinkiminę apygardą.  

Per praėjusios rinkimus Širvintose susidarė labai įdomi situacija. Antrame rinkimų ture susitiko du molėtiškių kandidatai. Petras Čimbaras atstovavęs darbo partiją ir konservatorius Valentinas Stundys. Jei Molėtuose ir rajono miesteliuose gana gerai pasirodė Valentinas Stundys, tai Širvintose užtikrintai laimėjo Petras Čimbaras. Administracinis resursas suveikė. Kaip bus šiemet po tokios įdomios darbo partijai kadencijos. Vargu ar administracinis resursas bus panaudotas P. Čimbarui Širvintose. Šią kadenciją Čimbaras Petras daug kur nuskambėjo.
   Pradžia nuo konflikto dėl Petro Čimbaro žmonos kai ją įžeidė V. Uspaskih, kad ji "tinginiauja, nedirba ir gadina orą". Perėjęs kadencijos metu į Socialdemokratų darbo partiją jis naują kadenciją vėl su darbo partija. Visus vis kankina klausimas - atsiprašė Viktoras Petro ar neatsiprašė. 
  

Savo rinkiminę apylinkę galite surasti " Rinkiminių apygardų ir apylinkių žemėlapis

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus  sulaukiame daugybės gražių pažadų: sutvarkysime tą, sutvarkysime aną. Rinkiminės partijų programos su jų analize randamos paspaudus šią aktyvią nuorodą. Paprastai pažadus į kairę ir dešinę dalina rinkimų naujokai. Patikim, tačiau jau daug kadencijų iš eilės akis bado nesprendžiamos sisteminės Lietuvos problemos. Vėl renkam kitus. Gal laikas atidžiau panagrinėti partijų prioritetus ir programas, kurios parodys, ar partijos sugebės susitvarkyti su sisteminėmis problemomis. Mūsų redakcijos nuomone, aktualiausios sisteminės problemos yra:

Regionų vystymas

Kaip ir visus regionus Širvintoms svarbu investicijų į regioną atėjimas. Gražu aišklu kai puošiasi miestai ir miesteliai už ES paramą. Tačiau ar tai nėra tik pūvančio fasado padažymai? Aišku remontams, statyboms, fontanų įrengimas didelės kompetencijos nereikia. Gavai paramą, pasamdei architektą, statybinę firmą ir pirmyn darbai. Nesudėtinga sudaryti sąlygas, kad paramą gautų stambus pramoninkas ar žaliavą gaminantis ūkininkas. Nors jie ir taip vystymui galėtų gauti banko paramą.  Tam ir nukeliauja didžioji dalis ES paramos. Tuo tarpu žiūrint į Vakarų Europą regionus palaiko vidutiniai šeimos ūkiai. Ūkiai kurie ne žaliavą pardavinėja bet ją perdirba ir parduoda. Sūrinės, mėsos cechai, konservavimas ir net distilerijos. Tai yra ne tik tiesioginė ekonominė nauda, tai ir didžiulis keliautojų traukos šaltinis. Ypač juntama distilerijų įtaka. Kalvadoso regione vidiniai regionai puikiai konkuruoja su šalia esančiu pajūriu. Didelis viešbučių užimtumas, ne taip kaip pas mus dominuojantis šventimo įstaigų užimtumas. Pilni aukšto lygio restoranai net nesezono metu. Net Latvija jau seniai įteisino distilerijų veiklą ir jos tapusios gana stipriu krašto traukos šaltiniu. Vis dar palaikome alkoholio draudimo sistemą atėjusią nuo carinės Rusijos laikų. Vieni iš paskutinių neskandinaviškoje Europoje. Gal jau laikas į Seimą kas supranta distilerijų ekonominę naudą. Absurdiška kalbėti apie tautos nugirdymą, kai litras palaikyto ąžuolinėje statinėje distiliato kainuoja 50 eurų. O šviežas distiliatas 30 eurų. Be traukos keliautojams distilerijos sunaudoja perteklinę ir nekondicinę žemės ūkio produkciją, gali puikiai sunaudoti dabar apleistų sodų obuolius. Pagamina iš beveik bevertės produkcijos brangią ir didelių sandėlių nereikalaujančią produkciją.  O ir sidras Latvijoje perkamas su 5+eurų už butelį kaina. 

  Kova su korupcija

  Didžiulė problema, kad esame viena iš labiausiai korumpuotų šalių. Vis dar smarkiai nenutolę nuo Afrikos šalių. Tai gal yra priežastis, kad šeimos pajamos Europoje yra pačioje pabaigoje kiek palenkiant Bulgariją ir Rumuniją. Mechanizamas labai paprastas - valstybiniai užsakymai, ES parama keliauja interesų grupėms, parazitinėms tik iš paramos gyvenančioms firmelėms. Gyvenančioms iš įvairių studijų, planų kurpimo, viešinimų. Pinigai keliauja didelėms kompanijoms, grupuotėms ir tik maža dalis pasiekia visuomenę. 
  Kiek padėtų didesnis pinigų panaudojimo viešumas, paramos, valstybinių užsakymų patogi duomenų bazė. Visuomenė turi matyti kas skirsto pinigus, kam tie pinigai skiriami ir kaip vystomi projektai netgi po privalomojo termino pasibaigimo. 
 Neužmirškime dabar į valdžia besiveržainčios darbo partijos. Tikrasis vedlys tas pats. Jos juodosios buhalterijos byloje daug finansavusių partiją įmonių taip pat gavo ir ES paramą. 

Saugomų teritorijų reformos

Širvintoms pasisekė, kad beveik neturi nusaugotų teritorijų. Tačiau tai didelė problema Molėtams ir kitai šalies daliai. Dešimtmečiai betvarkės puikiai pasimatė kovido epidemijoje. Keliautojai susidurė su persigrūdimu. Pažintiniai takai be aikštelių, automobilių eilės rikiuojasi dulkinose pakelėse. Net Latvijoje beveik prie kiekvieno pažintinio tako prižiūrėti tualetai, pas mus apdergti miškai. Visa tai ne tik grožis, tai geros darbo vietos regionuose. Didžiuliame Labanoro parke nėra nė  vieno gerai įrengto pėsčiųjų ar dviračių tako. Plynieji kirtimai bjauroja gražiausias paežeres. Aplinkos ministeriją gavusi Valstiečių ir žaliųjų partija žadėjo permainas saugomų teritorijų tarnyboje. Gavusi pažadus pamiršo, abejotina ar ir šioje kadencijoje prisimins. Nebent rinkiminiuose pažaduose. 
  Laikas keisti žmones tarnybos vadovybėje, skirti nusimanančius biologijoje, o ne geografijoje  žmones. Ar iš viso atsitiktinius medžiotojus. 

Valstybės institucijų autoriteto sugražinimas
  

   Kas kreipėsi į valstybines instutucijas išspręsti kiek sudėtingesnio klausimo, kuris pažeidžia kieno nors įtakingo jielito interesus tikriausiai to daugiau nedarys. Kitaip kaip pasityčiojimu tai pavadinti negalima. Atsakingai institucijai nusiųstas raštas be nagrinėjimo persiunčiamas skundžiamai įstaigai. Geriausiu atveju galima tikėtis, kad kelioms. Tada be jokio tyrimo surašomi atsakymai ir persiunčiami raštą teikiančiam. S. Skvernelio kanceliarija iš viso net neperašinėdavo, o tiesiai raštus persiūsdavo. 
  Teisminis nagrinėjimas per sudėtingas, arba per brangus. Daugybėje atveju pareiškimai iš viso atmetami dėl formalių priežasčių. Turi atsirasti kompetetingų ir valstybės apmokamų ekspertų komisijos kurios užsiimtų tokių atvejų nagrinėjimu. Juolab, kad kai kuriose srityse, kaip pavyzdžiui saugomos teritorijos yra netgi tokie nurodymai ES teisiniuose aktuose.  Tai daug pigiau nei užkimšti valstybinių įstaigų kanceliarijas beprasmiškais raštais. Aišku jei vėl nebus nueita korumpuotu ir formaliuoju keliu. 

 

Kandidatai į Seimą nuo Širvintų pagal partijas

Darbo partijos  kandidatas į Seimą Molėtuose Petras Čimbaras.  Pasak R. Karbauskio „Jo charakteris iš tikrųjų labai sudėtingas yra, ne toks stabilus, kaip kai kurių kitų" ( cituojamas delfi.lt). Praėjusiuose rinkimuose iškeltas darbo partijos, dirbo Socialdarbiečių frakcijoje, pasitraukė iš jos. Į naujus rinkimus vėl eina Darbo partijos sąraše.  
  Įdomu ar atsiprašė Viktoras už pasakytus žodžius apie Petro žmoną Jolantą, kad ji "tik tinginiauja, nedirba ir gadina orą". ( Cituojama Širvinta.net). Žmona iš partijos pasitraukė ir patapo seimūnės Rimantės Šalaševičiūtės padėjėja.O ir patį lyg ir įžeidė pasakydamas, kad jis "pirdyla ir nevykėlis". Cituojama ta pati sirvinta.net

 Išgarsėjo Petras Čimbaras kai Seime eilinį kartą pateikė triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą.  Tautoje geriau žinomą kaip draudimą loti šunims. Ne mažiau išgarsėjo kai jo sūnus Modestas vos netapo Žemės ūkio viceministru. Cituojant delfi.lt Petro Čimbaro modernų požiūrį į jaunimo emigraciją ir patirties įgavimą viceministro poste: 

„Kodėl mes trukdome jaunimui įsidarbinti kur nors ir įgauti patirties? Geriau tegul patirtį įgauna kur nors Ispanijos plantacijose ar Anglijos fermose? .... Dėl to pas mus ir emigracija tokia didelė, nes mes jaunimui neleidžiame atsiskleisti. Pas mus dar likęs sovietinis mąstymas."  ... Patirties neturi, o tai kur jos įgaut, jei jiems neleidžia? Ispanijos plantacijose? Anglijos fermose arba Norvegijos fabrikuose? Su aukštaisiais dirba. Su keliais aukštaisiais dirba Norvegijos fabrike, nors galėtų čia save realizuoti, nes pas mus nomenklatūra neleidžia jiems. Nes mąstymas dar likęs sovietinis“.

Prisidėjo Petras Čimbaras ir prie Aiseto draustinio užstatymo nuvykęs į Aplinkos ministeriją su sklypų savininkais. Apie mylimą gamtą galima susidaryti ir iš P. Čimbaro bandymų sugražinti verslinę žvejybą į mūsų ežerus. 

Perspektyvus politikas tik matyt nelabai įsipaišantis į dabartinę konjunktūrą - nomenklatūrą. 

   Lietuvos socialdemokratai praėjusioje kadencijoje kėlė "žvejybos rojaus" kūrėją Liną Jonauską. Nepraėjo. Šiais metais Linas Jonauskas kandidatuos į Seimą Pasaulio lietuvių apygardoje. O Molėtuose dėl vietos Seime kovos Algirdas Sysas. Partijos saraše jis 10.  
 Politikas gimė 1954 metų kovo 5 dieną, rinkimų metu jam bus 66 metai, kas brandus amžius politikoje. Į Seimą be pertraukų renkamas nuo 1996 metų. Visos kadencijos nesiblaškant su socialdemokratais. Specialistas darbo teisės, profsąjungų veiklos ir socialinio draudimo klausimais. Mėgsta orientavimosi sportą ir vandens turizmą. Turi du suaugusius vaikus. Baigęs Vilniaus politechniką radioelektroniką ir Vilniaus Universiteto ekonomiką. Karjerą pradėjo darbininku "Vilmos" gamykloje. 

1960 metų spalio 17 gimęs Valentinas buvo kelias  kadencijas Seime. Paskutinę rinkiminę kovą pralaimėjo Petrui Čimbarui. Molėtų rajone Valentinas Stundys kai kurios vietovėse net  lyderiavo, tačiau nulėmė širvintiškių palaikymas P. Čimbarui. 
Baigė Vilniaus pedagoginio instituto lituanistiką, dirbo lietuvių kalbos mokytoju. 1997 - 2008 Molėtų rajono meras. 

 

Esame nepriklausoma žiniasklaida, negaunanti dotacijų iš valstybės. Padidinti analitinio pobūdžio turinio kiekį mums padėtų stiprių srities ekspertų pritraukimas. Tačiau tokį turinį kurti galėtume tik turėdami nepriklausomus rėmėjus. Jais galite tapti per Patreon sistemąSpauskite šią saugią nuorodą ir paskirkite savo paramą - 5, 9 ar 20 eurus per mėnesį.   

 

 

  

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: