Kandidatai į Seimą 2020 Švenčionyse
Atnaujinta: 2020-07-28

    Švenčionių savivaldybė šiuose rinkimuose bus įtrauktą į Pietinę Nalšios apygardą. Savivaldybėje yra trys gana dideli miesteliai. Didžiausias miestas yra Pabradė turintis apie 6000 gyventojų. Antras pagal dydį Švenčionėliai turintys 5700+ gyventojų. Savivaldybės centras Švenčionių miestelis turintis apie 4000 gyventojų. Bendrai Švenčionių rajone 2020 sausio 1 dienai gyveno 22 932 žmonės.

  Rajonas sparčiai sensta ir mažėja žmonių. Vien per 2019 metus rajone sumažėjo 460 gyventojų. Per metus gimė 146 vaikai. Tai net 42 vaikais mežiau nei 2017 metais. Stabiliai nuo 2017 metų mažėja santuokų.   

   Švenčionių rajonas vienas iš gražiausių Lietuvos regionų. Čia Labanoro giria, Aukštaitijos Nacionalinis Parkas, Žeimena, Peršokšna,  gausybė ežerų. Didelė dalis rajono priklauso Saugomoms teritorijoms ( VSTT). Gal šios įstaigos vadovų politika ir yra viena iš rajono merdėjimo priežasčių. Per šios organizacijos dešimtmečius taip ir nesugebėta krašto pritaikyti visuomenei ir verslui. Nesiimama veiksmų, kad sukurti darbo vietas rajone. Nors ir savivaldybės valdžiai neįtin rūpi vietinis poilsio verslas. Profesionalių krašto pristatymų keliautojams nepamatysi. 

 

kandidatai i Seimą Švenčionyse

Labanoro bažnyčioje užregistruota daugiausiai santuokų

  Pokyčiai Saugomų teritorijų tarnyboje.

Dabartiniai valdantieji Valstiečiai - Žalieji žadėjo esmines pertvarkas Saugomų teritorijų tarnyboje. Deja pažadai greitai buvo užmiršti, pernelyg jau gerai atidirbta  lesyklėlė. Kaimyninių šalių parkuose gerokai toliau pažengusi infrastruktūra keliautojams. Sutvarkyti žiediniai pėsčiųjų ir dviračių takai, sujungti su verslo infrastruktūra. Pas mus prikurta pažintinių takų kur net automobilio nepasistatysi. O kai kur net ir patekti nebeįmanoma. Gražiausiose paežerėse dalinami leidimai jielitui statytis, tverti tvoras. Stovyklaviečių kaip tik mažėja, mažėja priėjimų prie ežerų ir upių, mažėja krašto patrauklumas. Visos šios infrastruktūros kūrimas ir palaikymas visose šalyse įtraukia daugybę vietinių gyventojų, sukuria gerai apmokamas darbo vietas. Turistinė infrastrūktūra augina apgyvendinimo vietų užimtumą, vietinio maisto naudojimą. Infrastruktūros kūrimas jau seniai suprastas kaip labai efektyvus būdas išlaikyti jaunimą kaimiškose vietovėse.
  Pas mus VSTT augina tik kėdžiatrynius Vilniuje. Taip pat įvairias parazitines firmeles įsavinančias pinigus įvairiems planams,  programėlėms, studijoms, "tyrimams. 

  ES pinigai nedidelių verslų kūrimui

   Kažkada Švenčionių rajone buvo gana išplėtoti miško gėrybių perdirbimo verslai. Tikriausiai terpentino negaminsim, bet grybų džiovinimo verslas labai perspektyvus. Perspektyvūs sūrių, mėsos gaminių verslai.  Dabar formaliai yra daugybė tokių verslų finansavimo programų, tačiau realybėje pinigai nuplaukia didiesiems perdirbėjams, kurie ir taip turi galimybių pasiimti paskolas. Didiesiems ūkininkams žemės ūkio gamybos technikai ir vėl liekame žaliavos perdirbimo šalimi. 
  Problemos nedideliam verslui sukuriamos jau pačioje pradžioje kai pateikiamos tokios sąlygos kurių įgyvendinti neįmanoma. Reikia įtraukti visokius tarpininkus, " veiklos grupes". Tada realiai parama ir nueina prie ministerijų prilipusioms parazitinėms firmelėms. Vėl nusimato dideli pinigai iš ES ir vėl turime išsirikiavusius darbo partijos saulėtos ateities žadėtojus. 

 Išsaugokime miškus

Valstiečių taip išdidžiai dideliu pasiekimu  pavadinta Miškų reforma neigiamai paveikė kraštą. Dar labiau krašte sumažėjo vietinių darbo vietų ir išaugo Vilniuje. Plynieji kirtimai taip pat nepapildo rajono biudžeto ir labai mažina krašto patrauklumą keliautojams. Su plynais kirtimais galėtų susitvarkyti reformuota saugomų teritorijų tarnyba jei ten atsiras vadovai kuriems  labiau rūpėtų gamtos saugojimas ir regiono vystymas, o ne ES milijonų įsavinimas. Jie turi labai dideles galimybes inicijuoti įstatymus, tame tarpe ir saugančius gražiausias vietas nuo plynų kirtimų. Tai puikiai pasimatė kai reikėjo prastumti įstatymo pataisą dėl sklypų dalybos draustiniuose. Tik kiek komiškai išėjo, kai valstybiniuose kraštovaizdžio draustiniuose dalinti negalima, o Parko draustiniuose jau galima. Nors abiejų tipų draustinių apsaugos tikslai tie patys. Įstatymo pataisų prireikė  jielitui, tuo tarpu paprastiems žmonėms svarbus namų valdos atsidalinimas toliau lieka " kenkiančiu" nusaugotoms teritorijoms.  

Distilerijų  verslo įteisinimas

Nederlingi, kaip Švenčionys, kraštai vakaruose stiprią paramą gauna iš distilerijų verslo. Tai ne bukai įstrigęs samagono varymo biznis. Švenčionims perspektyviasi vaisiniai distiliatai kurie būtų laikomi ąžuolo statinėse. Distilerijos svarbi grandinė žemės ūkio žiedinėje ekonomikoje. Tai dabar nenaudojamų obelų panaudojimas, perteklinės ir nestandartinės produkcijos sunaudojimas. Nelieka poreikio sandėliavimui. Vakaruose vystomi kelių tipų distilerijų verslai. Distilerijos atvažiuoja pas ūkininką ir distiliuoja jo pagamintą silpną alkoholį kaip sidras. Distilerija augina savo vaisius ir superka perdirbimui iš kitų. Taip pat tokios distilerijos nuomoja sodus ir neleidžia jiems apsileisti.

  Atskirkite populistinius šūkius

Valdantieji žadėjo pakelti minimalų atlygimą. Jį pakėlė, tačiau su vidutinėmis šeimos pajamomis esame ES gale lenkdami tik Bulgariją ir Rumuniją. Minimalų atlyginimą galima pakelti administracinėmis priemonėmis nepadarant pozityvių pokyčių realioje ekonomikoje. Vidutinį atlyginimą pakelti reikia ekonomikos žinių. Nors ir turintys ekoniminių žinių gali  taip padalinti ES paramą ir biudžetines lėšas, kad uždarbio pakilimu džiaugsis tik didieji pramonininkai ir ministerijų prisiplakėliai. O, kad laimėti rinkimus kiek numesti pašalpininkams bei mažiausias pajamas gaunantiems. Tuo  tarpu ekonomiką kuria vidutinioji klasė. 

 

Kandidatai į Seimą 2020 Ignalinoje 

Darbo partijos Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 53 kandidatas VYTAUTAS BULKA 

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 53 kandidatas ERIKAS DEMIDOVAS 

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 53 kandidatas KĘSTUTIS SAVICKAS 

Lietuvos socialdemokratų partijos Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 53 kandidatas ŠARŪNAS BIRUTIS 

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 53 kandidatas, pretendentas į kandidatus DALIUS KRINICKAS 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti