Kandidatai į Seimą Utenoje
Atnaujinta: 2020-10-09
  • kandidatai_i_seima_utenoje__2_

Utena vienas iš gražiausių Lietuvos rajonų. Gamta nepagailėjo nuostabių ežerų, miškų, gana derlingų žemių. Seimo nariai mažai įtakoja krašto reikalus, tačiau gali įtakoti įstatymų priėmimą kurie nulemia krašto vystymąsi. Kokių problemų išsprendimas gali padėti uteniškiams geriau gyventi. 

 

Labai išsamią kandidatų į Seimą 2020 padarė Utenos politikas Marijus Kaukėnas. Susipažinkite su  apžvalga paspaudę nuorodą " kandidatai į Seimą 2020 Utenos rinkiminėje apygardoje"
 

Savo rinkiminę apylinkę galite surasti " Rinkiminių apygardų ir apylinkių žemėlapis

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus  sulaukiame daugybės gražių pažadų: sutvarkysime tą, sutvarkysime aną. Rinkiminės partijų programos su jų analize randamos paspaudus šią aktyvią nuorodą. Paprastai pažadus į kairę ir dešinę dalina rinkimų naujokai. Patikim, tačiau jau daug kadencijų iš eilės akis bado nesprendžiamos sisteminės Lietuvos problemos. Vėl renkam kitus. Gal laikas atidžiau panagrinėti partijų prioritetus ir programas, kurios parodys, ar partijos sugebės susitvarkyti su sisteminėmis problemomis. Mūsų redakcijos nuomone, aktualiausios sisteminės problemos yra:

Kova su korupcija

  Kampanijos prieš gydytojų kyšininkavimą tai tik veiklos imitacija. Daug pavojingesnė yra konjunktūrinė korupcija, kai ES paramos, valstybės finansų grobstymu užsiima asmnų grupės. Jos turi palaikymą aukščiausiu lygmeniu ir pinigai lagaminėliuose nevaikšto. Vieni gauna kaip padėką sūnaus, dukros, meilužės įdarbinimą, kiti ES projektus ar valstybinius užsakymus. Turtėja gana siaura žmonių grupė. Tai gal ir matosi, kad niekaip nesugebam pagal šeimos pajamas aplenkti kitų ES šalių. Esame trečioje vietoje aplenkdami tik Rumuniją ir Bulgariją. 

Regionų plėtra

ES parama gausiai patenka į regionus. Tik labai daug sukelia abejonių jos panaudojimas. Išgražėjo miestų centrai, prikurta parkų, skverų, pakrančių. Kažkas sėkmingai įsavino paramą, nudažė miesto fasadą. Tik labai jau nudažytos lentos papuvusios. 

 Europos regionų pagrindas stiprūs nedideli, šeimyniniai ūkiai. Ūkiai kurie ne tik gamina žaliavą, bet ją ir perdirba. Teoriškai ir Lietuva tam skyrė paramos, tik ji kažkus mnukeliavo į parazitines firmeles, pas didžiuosius perdirbėjus kurie ir taip turi galimybes gauti paskolas iš banko. Tuo pačiu neužmirškime darbo partijos " juodosios buhalterijos " bylos. Daug įmonių  kurios figūravo dokumentuose, tuo pačiu gavo ir ES paramą. 
  Neužmirškime ir miškų reformos. Po jos regionai dar prarado vietose dirbančių žmonių. 

Biurokratijos suvaldymas

Sudėtingus klausimus jau kuris laikas nesiimama spręsti. Įprasta atsirašinėti, kad ir nesamones. Skundą gavusi įstaiga persiunčia raštą į įstaiga kuri skundžiama, tada perrašo tą raštą ir nusiunčia. Sauliaus Skvernelio kanceliarija iš galėjo  net neperrašyti,  persiųsdama gautus raštus. Jei jau nesugebama atvesti į įstaigas profesionalų, turi būti kuriamas nepriklausomų ekspertų institutas. Dabartinė sistema su teismais yra pakankamai neefektyvi. Daugybė žmonių metais nesugeba išspręsti problemų, siuntinėdami raštus. Taip prarandamas pasitikėjimas valstybinėmis įstaigomis. Be to raštais užkemšamos įstaigos, tenka samdyti naujus kėdžiatrynius. Vietoj to, kad tuos resursus nukreipti į regionus vietiniams darbuotojams samdyti.  

 

Saugomų teritorijų reformos

  Valstiečiai ir Žalieji žadėjo reformas Saugomų teritorijų tarnyboje, laimėję rinkimus greitai pamiršo.  Saugomos teritorijos pernelyg ėmė kištis į užstatymus, tiesiog jau naujoji statybos ministerija.  Aukštaitijoje uždrausta daugybė stovyklaviečių prie ežerų, tuo pat metu dalinant sklypus vasarnamiams jielitui gražiausiose paežerėse. Kai reikia priimamos pataisos atveriančios, bet kokius kelius užstatymams. Puikiai pasimatė kai reikėjo priimti pataisą leidžiančią sklypų dalinimą draustiniuose. Tiesa išėjo labai komiška situacija. Parko kraštovaizdžio draustiniuose tai galima, valstybinuose nebegalima. Nors apsaugos reglamentai ir tikslai identiški. 
  Aplinkos ministerija turi atitekti tiems, kad supranta situaciją ir nori ją pakeisti. Tie kas stumia buvusius ministrus į Seimą paliks tą pačią pelkę. 

  Vertinant saugomų teritorijų įtaką statybose panašiai jie galėjo panaudoti įtaką apsaugant miškus nuo plynųjų kirtimų. Negana to, kad mažesni regionai nėra pakanakamai puoselėjami ir neieškoma įnovatyvių sprendimų, po truputį niokojama ir tai, kas jau buvo po senų senovei – Lietuvos gamta ir miškai. Plynųjų kirtimų plotai vis didėja, o tų, kurie tvarkytų ir prižiūrėtų miškus – mažėja arba iš vis nėra. Jei ir čia eilinį kartą bus matoma tik nauda pasiplenyti, o ne siekis apsaugoti tai, ką vis dar turime, suteikti žmonės taip reikalingų darbo vietų, Lietuvos miškai taps viena didele žaliavos tiekėja.
  Auginant visuomeninę poilsio infrastruktūrą saugomose teritorijose galima sukurti daug darbo vietų regionuose. Turime puikius pavyzdžius Lenkijoje ir net Latvijoje. Ten eilinis pažintinis takas turi saugomą aikštelę, prižiūrėtojus, tvarkomus tualetus. Tai geros darbo vietos regionuose. 

Sugražinsime emigrantus. Tik panašu emigrantu  „grąžinimas“ baigiasi viešinimo kampanijomis. Realus sugrąžinimas bus tada kai bus išspręstos aukščiau išvardintos sisteminės problemos.

Esame nepriklausoma žiniasklaida, negaunanti dotacijų iš valstybės. Padidinti analitinio pobūdžio turinio kiekį mums padėtų stiprių srities ekspertų pritraukimas. Tačiau tokį turinį kurti galėtume tik turėdami nepriklausomus rėmėjus. Jais galite tapti per Patreon sistemąSpauskite šią saugią nuorodą ir paskirkite savo paramą - 5, 9 ar 20 eurus per mėnesį.

2020 metais Utenoje į Seimą bandys patekti:

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Politinės reklamos įkainiai

Čia gali būti patalpinta kandidato į Seimą rinkiminė programa, biografija, prisistatymas rinkėjams

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: