Kelionė į Kroatiją automobiliu
Atnaujinta: 2021-08-02

      Kroatija ir Juodkalnija išlieka artimiausios šalys kur galima nuvažiuoti automobiliu pasidžiaugti viduržemio jūra. Pasiekti Adrijos  jūrą iš Lietuvos galima per dvi dienas, nors teko pažinti nutrūktgalvių kurie nuvažiuoja šį atstumą per parą. Nenuvargstant ir pasimėgaujant keliu ir jame pasitaikančiomis pramogomis nuvažiuojama į Kroatiją su dviem nakvynėmis. Į Kroatiją veda daug kelių ir atsišakojimų ir kas kartą vykstant į Kroatiją galima atrasti ką nors naujo ir įdomaus. Dažniausiai į Kroatiją automobiliu važiuojama vienu keliu, grįžtama kitu. Belieka susitvarkyti ar išsinuomoti patikimai sutvarkytą automobilį ir pirmyn į kelionę.

Paruoštas kelionės žemėlapis kelionei į Kroatiją. Optimalūs maršrutai iš Vilniaus, lankytinos vietos, apgyvendinimas su aktyviomis rezervavimo nuorodomis, pramogos. 

 

 

Kada geriausia keliauti į Kroatiją

Kelione į Kroatiją pasimėgausite keliaudami nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos. Nėra karščio, naktis šiltos, viduržemio jūros vanduo maloniai šiltas. Keliautojų nedaug, daugybė vietų kempinguose, viešbučiuose ir mažesnę nei vasarą kainą. Prisirpę vaisiai, daržovės.   Nors ir gegužės mėnuo labai gražus kelionės automobiliu  į Kroatiją metas. Tiesiog akyse ateinantį pavasarį. Iš Lietuvos išvažiuoji pienėms žydint, o Kroatijoje bujoja gėlynai.   Vasarą Kroatijoje gana karšta, kartais net kondicionierius nespėja vėsinti automobilio. Nors Kroatijos apgyvendinimo infrastruktūra labai išplėtota, gali trukti vietų apsistoti. Geriausiose ir gražiausiose vietose reikėtų rezervuotis vietas iš anksto.

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Pavasarį Kroatijoje viskas sužaliuoja. Rudenį žolė kalnų šlaituose išdega.  Tačiau rudenį poilsiautojus džiugina šilta jūra bei daržovių ir  vaisių gausa. 

Automobilio nuoma  į Kroatijos kelionę

Talpesnis automobilis - daugiau galimybių savarankiškumui kelionei. Nėra viešbučio, pasistatai palapinę Adrijos jūros pakrantėje ir turi milijono žvaigždučių viešbutį. Praverčia dujinė viryklė, krėslai, stalas, automobilinis šaldytuvas. Tokiam įrangos kiekiui praverčia talpesnis automobilis. Dažniausiai važiuodami į Kroatiją penkiese imame mikroautobusą. Naujutėliaičius mikroautobusus įpratome nuomotis iš Litcarrent. Daug važinėjome, nė karto nebuvo problemų.

Mikroautobuso nuoma kelionėms

Kas kartą keliuose pamačius rudą Renault Traffic užplūsta kelionų prisiminimai, vėl užsinori į kelionę. Talpus, puikiai valdomas, su puikia apžvalga, manevringas ir mažai kuro sunaudojantis mikroautobusas visada nuomojamas iš Litcarrent. Paspaudus aktyvią nuorodą "mikroautobuso nuoma kelionėms" galite jį rezervuoti savo kelionei. 

 

Važiuojant į Kroatiją dviese  verta nuomotis  lengvąjį automobilį  taip pat iš Litcarrent. Prižiūrėtas automobilis negaišins laiko ir nekels streso kelionėje kokiais nors gedimais. Net sugedus galima sulaukti pagalbos  iš Lietuvos. 

Lengvojo automobilio nuoma kelionėms

Litcarrent taip pat didelis nuomojamų  automobilių  kelionėms pasirinkimas. Paspaudus aktyvią nuorodą " lengvojo automobilio nuoma kelionėms" galite užrezervuoti automobilį savo kelionei. 

 

Geriausi automobiliniai maršrutai į Kroatiją

     Kroatijos pajūris nuo Italijos sienos iki Dubrovniko tęsiasi virš 700 kilometrų. Neskubant ir apžiūrint nedidelę dalį objektų šį atstumą nuvažiuosite per 5 - 7 dienas. Kelionių gurmanui šis atstumas užims geras 10 dienų, tačiau tokia kelionė įstrigs visam gyvenimui. Pirmasis pasirinkimas pradėti susipažinimą nuo rytinės Kroatijos ( Dubrovniko) ar vakarinės Kroatijos ( Rijeka - Istrija). Aš atidedu pabaigai Dubrovniką, nes mėgstu keliaudamas atgal užsukti į Budapeštą prisikrauti pilną bagažinę vyno ir lauktuvių. 

 Važiuojant labai padeda navigacija. Ji parodo taisomus kelius, geresnį maršrutą. Vis dėl to rankinio koregavimo reikia. Tiesiau arčiau, aplink greičiau. Pavyzdžiui iš Brno į Vieną navigacija greičiausiai rodys tiesų kelią. Bet greičiau bus pravažiuoti magistralėmis pro Bratislavą.     Pirmyn maršrutas iki Rijekos. Varšuva -  Krokuva arba Katovicai ( pasižiūrim kokia situacija su kelio remontais) , per Karpatų Tatrus važiuojam pro  Žilina, toliau Banska Bystryca kur verta apsistoti. Gražus miestelio senamiestis, skanus maistas, tačiau išeina kampas arba važiuoti toliau per Budapeštą, Balatoną.  Tiesesnis ir greitesnis kelias  iki Rijekos bus važiuojant pro Brno, iki šio miesto taip pat pavyks nuvažiuoti išvažiavus anksti ryte iš Vilniaus. Toliau Bratislava, Viena, Zagrebas ir autobanais iki Rijekos. Kartą išsukom iš autobanų ir pravažiavom pro Graz, Klagenfurt, Liubliana. Už Klagenfurt kilom ir leidomės serpantininiais keliais, labai gražu. Slovėnijoj visai kaimo keliukai. Naktį pasiekėm Rijeką. Nakvynę Rijekoje neverta užsakinėti, pramoninis miestas, geriau netoli  esančioje Crikvenica. Viešbutį geriau išsirinkti iš anksto, galima gauti išties gerų variantų. Visi viešbučiai paspaudus nuorodą viešbučiai Crikvenica, rekomenduojamas ir patikrintas labai geroje vietoje prie pat kranto viešbutis Kastel Crikvenica.  Arba dar gražesnis miestelis Selce bei  rekomenduojamas ir patikrintas  ant kranto esantis viešbutis Marina Hotel Selce

Apgyvendinimas Selce Kroatijoje

Selce miestelis vakarėjant

  Važiuojant į Dubrovniką geriau pasukti keliu pro Liubliną. Tada Karpatų kalnai kertami Slovakijoje, naktį pasiekiama Vengrija. Mes dažniausiai nakvojame Forro miestelyje, Holdfeny viešbutyje iš anksto nerezervuojame, visada buvo vietų. Nors visai netoli Tokajus su daugybe nuostabių restoranų ir vyninių. Į kitą kelio pusę  Mischolc su terminiais vandenimis. Prie jų didelis nemokamas parkingas kur apsistojam su kemperiu.  Neskubant čia galima praleisti pusdienį ir apsinakvoti Budapešte, kiek skiriant ir jam laiko.   Net ir skubant po nakvynės Forro pravažiuojame pro Bukų nacionalinį parką ir Egerį. Sekanti nakvynė būna jau Serbijoje jei važiuojame per kalnus. Stengiamės kiekvieną kartą važiuoti nauju keliu. Nakvojome Raška, puikiai praleidome laiką Drvengrad - garsaus režisieriaus Kusturicos sukurtame mediniame etnografiniame miestelyje. Dar vienas objektas tai Kusturicos pastatytas miestas Kamengrad  su visų Balkanų architektūros namais Višegrade.   Arčiausias kelias į Dubrovniką yra pro Sarajevą, neskubant užsukama į Mostarą. Tikrai verta pasižiūrėti į Mostaro tiltą ir pramankštinti kojas senovinėse gatvelėse. 

  Automobiliu po Kroatiją

  Automobiliu po Istriją

  

   Atvažiavus į vakarinę Kroatijos dalį verta aplankyti  Istrijos regioną. Istrijos regionas niekada nepateko į turkų rankas,  jis kiek kitoks nei likusi Kroatija ne tik architektūra, bet ir gamta. Jis žalesnis, įdomūs kaimeliai su senoviniais mūriniais namais. Pakrantė apaugusi pušimis, kelias eina palei pat jūrą. Regiono centras Pula įkurtas antikos laikais. Puloje išlikęs gerame stovyje romėnų amfiteatras. Taip pat visai patrauklus Pula senamiestis. Daug didelių viešbučių Pula centre nėra, pagrinde apgyvendinimas apartamentuose. Verta rinktis su virtuvėle, nes Pula turtingas žuvies turgus. Planuodamas kelionę išrinkau apartamentus Lilly pačiame miesto centre. Parkingas pačiame centre gana komplikuotas, kainuos apie 10 eur diena. Daugiau viešbučių Pula

   Grįžtant link Rijekos didelį įspūdį padarė Plomin miestelis. Senovinis itališko tipo miestelis  ant aukšto skardžio virš įlankos. Siauros gatvelės tarp senovinių gana apleistų namų. Kai jį aptvarkys ir padarys apšvietimą tai bus fantastiška vieta apsistoti. Radome vieną siūlymą apsistoti pačiame Plomin, apartamentai Plomin

Kelionė po Kroatijos Istriją

Plomin miestas tvirtovė ant aukšto skardžio virs Adrijos jūros įlankos

  Tą kelionę važiavome toliau ir nakvojome labai jaukiame žvejų miestelyje  Moščenička Draga .   Rekomenduojame ant jūros kranto esantį viešbutį Hotel  Mediteran.  Pliažas smėlėtas/akmenukai  kiek paėjus įspūdingas pėsčiųjų takas tarp uolų.

Geriausi kurortiniai miesteliai  Moscenicka Draga

Moščenička Draga miestelis vakare

    Taip pat Istrijoje yra ekskliuzyvinės klasės viešbučių nuostabiose vietose. Sezono metu reikėtų rezervuotis iš anksto, ne sezono metu kiek krenta kainos ir galima gauti vietą tą pačią dieną. Didelį įspūdį paliko prie smėlėto/ akmenukų Duga Uvala pliažo esantis viešbutis. Jame kelionės metu neradome išankstinės rezervacijos, dabar matome naujai pastatytus kotedžus šalia kuriuose daug nuomojamų apartamentų. Vienas pasiūlymas kurį pats sau atsirinkčiau, su virtuvėle paruošti žuvies ir jūros gėrybių produktus. Apartamentai Jadranko su virtuve.  

Kroatijos pakrantės paplūdimiai

Istrijos pakrantės uolos

 

Kelionės maršrutas iki Kroatijos ir po Kroatiją. Lankytinos vietos, rekomenduojami viešbučiai ir pramogos

 

  Automobiliu po centrinę Kroatiją

Centrinė Kroatija yra tūkstančio salų kraštas. Labiausiai keliautojams patinka lankytis salose. Regiono centras Zadaras, Splitas. Važiuojant čia iš Rijekos būtina užsukti į Plitvicų ežerus. Tai tikras gamtos stebuklas kur daugybė ežeriukų į kuriuos teka šimtai upelių, susidarę daugybė krioklių.

Plitvica parkas Kroatijoje

Plitvicos ežerai

  Maršruto tikslas galėtų būti Zadaras. Sezono metu tikrai verta paieškoti apartamentų iš anksto. Nesezono metu rasite nuostabių variantų prieš kelias dienas, kai jau žinosite tikslų kelionės grafiką. Miesto senamiestis yra pusiasalyje, pačiame senamiestyje automobilio nepasistatysite, tačiau netoli yra parkingai. Planuodamas kelionę pasirinkau apartamentus su virtuve, šalia labai turtingas žuvų turgus. Apartamentai Cvijeta su virtuve ir vaizdu į jūrą. Daugiau viešbučių ir apartamentų Zadare

Jūros gėrybių turgus Rijekoje

Žuvies turgūs bus beveik kiekviename didesniame mieste. Žemėlapyje sužymėti Rijekos, Pulos, Zadaro, Splito, Dubrovniko žuvies turgūs. 

  Zadaras miestas menatis romėnus, centre yra forumo likučiai. Senamiesties įdomus, smagu pasėdėti promenade su vaizdu į jūrą. Galima pakilti į koplyčią nuo kur atsiveria visas Zadaro senamiestis. Promenade yra jūros vargonai skleidžiantys garsus nuo jūros bangavimo. Miesto ribose pliažai akmenuoti, smėlėti pliažai važiuojant į Nin.   Iš Zadaro verta užsisakyti kelionę laivu. Viena iš labiausiai įspūdingų kelionė į Kornati salą. Tai visos dienos kelionė su maitinimu, maudynėmis druskos ežere.  Galima pasivažinėti Velebito kalnuose. Nors neturint patirties vairuojant kalnuose geriau užsakyti ekskursiją. Organizuota ekskursija turi privalumą, kad kelionės metu įdomiai pasakoja gidas, aplankomi kroatų namai ir ragaujamos jų vaišės. 

 Iš Zadaro keltai kelia automobilius į Preko ( Ugljan sala), ją galima pervažiuoti ir persikelti į žemyną Tkon uoste pravažiuojant visą salą. Keltai kelia beveik kas valandą, bet Covid 19 reguliavo grafikus. 

KRKA parkas būtinas aplankyti, jam galima skirti visą dieną, bent pusdienį. Skaidrūs ežerai kuriuose galima maudytis, įspūdingi kriokliai. Galima vaikščioti pėsčiomis, galima pažiūrėti plaukiant laivu. Įvažiavimas iš Lozovac. 

  Sekančiu maršruto tikslu gali būti Splitas.  Tai didelis prekybinis ir kultūrinis Kroatijos centras. Mieste gausu išlikusių ar perstatytų antikos pastatų: antikiniai Romos imperatoriaus Deokleciano rūmai su Aukso, Sidabro ir Geležies vartais, Kolonada, katedra pastatyta perdarius imperatoriaus mauzoliejų, buvusi Jupiterio šventykla babtisterija, XV amžiuje statyta Rotušė. Verta apsistoti netoli centro kur dažni apartamentai ar viešbučiai siūlo nemokamą parkingą. Pavyzdžiui Club 5 Boutique rooms netoli centro ir pliažo. Apgyvendinimo pasiūlymų Splite labai daug, lengva surasti naudojant žemėlapį pažymėjus apsigyvendinimo datą. Nesezono metu pakaks pradėti ieškoti dieną prieš. 

  Palei jūrą rasite daugybę nedidelių miestelių ir kaimelių su nuostabiais vaizdais. Gal ramybė miestelyje labiau patiks nei turistų pergrūsti miestai. Ypač miestai persigrūda atplaukus kruiziniams laivams. 

Iš Splito automobiliu galima persikelti į Brač salą. Keltai plaukia labai dažnai. Brač saloje lankomas “Auksinis” Bol kyšulys - paplūdimys. Pats Bol miestas taip pat laikomas vienu iš gražiausių Adrijos miestų. Automobilį taip pat gali perkelti į Hvar salą. Iki jos apie 3 valandos plaukimo. Sezono metu būna 7 reisai, nesezono metu 3 reisai. Lankomi Jelska ir  Vrbovska senoviniai miesteliai. Sala laikoma viena iš gražiausių Adrijos jūroje. Daugybė vynuogynų, levandų ir rozmarinų plantacijų. Taip pat lankomas Chvaro miestas ( 386 m. pr. Kr.)  kuriame yra seniausias teatras Europoje, Xll amžiaus sienos, renesanso epochos poeto tvirtovė. 

   Mėgstama pramoga pakilti į Biokovo kalną pasitikti saulėtekio. Saulė pradžioje apšviečia Hvaro salą, vėliau Bračą. Didelė kelionės dalis pėsčiomis, reikia turėti patikimą avalynę. Kylame mokamu asfaltuotu keliu kuriame judėjimas leidžiamas tik šviesiuoju paros metu.   Įdomus objektas yra už Biokovo kalno - Imotskio miestelis ir ežerai. Raudonasis ežeras yra tarsi šulinys, skersmuo 200 metrų, gylis 528 metrai. Susidarė įgriuvus urvui, didelė dalis užpildyta vandens. Miestelyje lankomos romėnų kapinės, veikiantis romėnų laikų malūnas. Verta užsukti pasigrožėti Cetinos upės kanjonu, čia taip pat siūlomas raftingas. Galima vakarą praleisti vyninėje su nacionalinių patiekalų vakarėliu. Maža grupele važiuojant geriau įsilieti į didesnę organizuotą grupę. Tokių organizuotų ekskursijų po Kroatiją rasite ilsėdamiesi pakrantėje. 

 Važiuojant Adrijos pakrante įspūdingiausias 8 kelias besiraitantis prie pat jūros. Pakeliui yra prekiaujančių keptomis midijomis, šviežiomis austrėmis. Juo pasiekiamas Dubrovnikas.  Anksčiau dalis kelio eidavo per Bosniją. Teko surasti informaciją, kad Kroatai padarė apvažiavimą tiltu. Kaip ir dėl to, kad nebetikrintų pasieniečiai. Nors ir taip ten būdavo labai formalus pravažiuojančių patikrinimas. 

   Dubrovnikas turėtų būti pats gražiausias aplankytas miestas. Ypač nostalgiją sukels “Sostų karų” fanams. Čia filmuota daugybė šio serialo epizodų. Miestas kiek perkištas turistų, ypač kai atplaukia kruiziniai laivai. Automobilių taip pat daug ir net nesezono metu gana sudėtinga surasti parkingą. Į Dubrovniko centrą net geriau automobiliu  nesileisti, įstrigsite kamščiuose - geriau iš karto pasiieškoti vietos aukščiau esančiose gatvelėse. Ir iš aukščiau atsiveria geresnis vaizdas į Dubrovniko senamiestį.    Vakare Dubrovnikas kiek ištuštėja, todėl verta Dubrovnike apsistoti ir jį patyrinėti vakarėjant. Apsistoti galima kiek toliau nuo senamiesčio esančioje pakrantėje arba apartamentuose kylant nuo senamiesčio. Dubrovniko senamiestis pakankamai gerai matosi iš daugybės ant šlaito esančių namų. Planuojant kelionę pasirinktas 87 stairs apartment, nors jis ir be garantuoto parkingo, tačiau su vaizdu iš terasos tiesiai į Dubrovniko senamiestį. Yra apartamentų ir su nemokamu parkingu, daugiau apgyvendinimo variantų Dubrovnike galima surasti paspaudus nuorodą “ Apgyvendinimas Dubrovnike”. Kaip ir visos aktyvios nuorodos straipsnyje ji yra saugi. 

Iš Dubrovniko grįžtama pajūrio keliu ir pasukama į kontinentą jau pravažiavus Bosnijos sieną įsukant į E73 magistralę. Arba važiuojama toliau pajūriu per Juodkalniją. Į kalnus kylama ties Podgorica.

    

Geriausi maršrutai iš Kroatijos

Nuo Dubrovniko reikia kiek grįžti į Vakarus trasa ir pasukama į Sarajevą per Mostarą. Nuo Sarajevo važiuojame į Budapeštą arba per Novy Sad ( prastesnis kelias) arba A1 - E73 magistrale. Per kalnus važiuojant reikia suplanuoti tam beveik visą dieną. Nakvynę planuoti kur nors pervažiavus kalnus. 

Maršrutas automobliu iš Kroatijos, Mostaras

Mostaro tiltas ir senamiestis, tam tikras paskutinio Balkanų karo simbolis. 

Ką valgyti Kroatijoje

Kroatija dar gana nebrangaus, kokybiško ir šviežio maisto šalis. Kaip taisyklė visada kelionėje būna ūkininkų turguje nusipirkto pjaustyto pršuto ( vytintas kiaulės kumpis kaip parmos kumpis). Didelių mėsingų pomidorų ir viduržemio svogūnų. Tai saldūs su mažiau aštrumo plokšti svogūnai.

  Kelionėje dažniausiai nuomojamės apartamentus su virtuve ir gaminame žuvį ir jūros gėrybes. Mėgstame sausai pakepti mažas sardinėles ir jas pamarinuoti eskabeče padaže. Puiki būna užkanda kelionėje. Turguose dažniausiai jas išdoroja.     Kiek meistriškumo ir žinių reikalauja aštuonkojo paruošimas. Skaniausia jo galva, ruošiama atskirai. Ji minkšta, greitai suminkštėja. Kojos priklausomai nuo dydžio verdamos vandenyje nuo pusės valandos iki valandos, kol tampa minkštos. Būtina prieš tai išmušti. 

Skaniausi patiekalai Kroatijoje

Išvirus aštuonkojo kojas jas jau galima panaudoti įvairiuose patiekaluose. Tame tarpe ir su rūgščiais ingradientais kaip pomidorai. 

   Kiekvieną dieną būtų galima valgyti midijas. Jas dažniausiai Kroatijoje paruošia kaip troškinį. Tuo tarpu jos skaniausios iškeptos/troškintos savo sultyse ant skardelės. 

Jūros gėrybės Kroatijoje

Midijų troškinys patiekimas daugybėje maitinimo įstaigų. 

  Turguose yra ir kitos retesnės žuvies kaip jūros velniai, otai. Dantytieji ešeriai ir dorados būna laukiniai ir užauginti. Užauginti kainuoja kelis kartus pigiau. Tačiau verta nepagailėti sumokėti už laukinę žuvį.   Mėgstam šviežias krevetes kurios greičiausiai augintos. Bent kartą per kelionę pasidarom Marselio jūros gėrybių sriubą. Užima laiko, bet sunku atsispirti kai visi tinkami ingradientai itin švieži. 

  Kokybe neatsilieka ir mėsa. Geriausia turguje arba mėsos parduotuvėlėse. Net kiauliena čia bus gerokai sultingesnė nei pas mus. Kepant beveik nesusitraukia, vėl pajunti tikros mėsos skonį. 

Ką valgyti Kroatijoje

Kroatijos mėsininkai atsakingai žiūri į mėsos parinkimą. Kaip visada geriau pirkti vietinių mėgstamose parduotuvėse

Ką pasiimti į Kroatiją

Pasiimkite jūrines basutes su kietu padu. Didžioji dalis Kroatijos paplūdimių akmenuoti, basomis sunku vaikščioti. Taip pat gana dažni jūrų ežiai. Pasiimkite nardymo kaukę su vamzdeliu. Skaidrus vanduo, daug įdomių vietų nardymui. 

Geriausi paplūdimiai Kroatijoje

Kroatijos paplūdimiuose praverčia vandens batai. Uolos, akmenuoti pliažai, jūros ežiai.

   Į Kroatijos kelionę automobiliu visada pasiimam staliuką ir krėslus arba bent kėdutes. Labai smagu sustoti gražioje vietoje, išsitraukti vakar dienos jūros gėrybių vakarienės likučius ir skaniai papietauti.

  Arbatą greitai paruošite panaudodami dujinę viryklę. Nedidelio, 3 litrų baliono dažniausiai pakanka visai kelionei. Prie jo iš karto montuojamas degiklis. Su uždėtu degikliu vežioti negalima. 

   Mėgstantiems pažvejoti tinkamiausia boloninė meškerė. Dugninei dugnas neprognozuojamas, geriausia žvejoti su didele apie 5 - 10 g plūde. Masalui naudojamos mažų krabų kojos, midijos, krevetės, duona. 

 Šaldytuvas imamas į visas keliones. Jame gerai išsilaiko greitai gendantys produktai, šaltas alus. Nuomojantis apartamentus Kroatijoje šaldytuvas pernešamas į vidų ir maitinamas 220 V srove.

   Pravers palapinė ir miegmaišiai. Dažniausiai imame nedideles palapines, nes nakvynės palapinėse būna gana retai. Miegmaišių pakanka vasarinių kur komforto lygis +5. Nors vėlyvesniu sezonu ir pavasarį verta pasiimti šiltesnius miegmaišius.

 

Kelionės į Kroatiją žemėlapyje rasite optimalius maršrutus į Koratiją, apgyvendinimo įstaigas, lankytinus objektus. Keli rekomenduojami viešbučiai turi aktyvią rezervavimo nuorodą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Kategorijos straipsniai

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Vedantieji

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: