Kelionė į Pietų Lenkiją
Atnaujinta: 2023-09-13

Norint pakeliauti ir smagiai praleisti laiką nebūtina vykti už jūrų marių. Mūsų kaimynė Lenkija turi daug ką pasiūlyti įvairaus plauko ir poreikių turistams. Nuo unikalių istorinių objektų, muziejų iki kalnų žygių, terminių baseinų ar net atrakcionų parkų - viskas pasiekiama trumpesne nei dienos kelione automobiliu. Tad pirmyn į kelią!

Kelionė į pietų Lenkiją automobiliu

Pietų Lenkija - puikus pasirinkimas trumpoms atostogoms ar net savaitgalio išvykai, ypač jei keliaujate automobiliu. Nuvykti iki piečiausio taško - Zakopanės, užtruks vos 11-12 valandų. Paspaudę šį atstumą galite pravažiuoti per vieną dieną ir mėgautis Tatrų žavesiu Zakopanėje arba aplankyti visą krūvą lankytinų objektų, pramogų ir istorinių vietų pakeliui. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. 

kelione_i_pietu_lenkija_automobiliu

Ką veikti Varšuvoje

Privažiavę Varšuvą galite čia ir apsistoti, rasite nebrangią nakvynę ir tikrai nenuobodžiausite. Varšuvos senamiestis turbūt pažįstamas kiekvienam lietuvių keliautojui, tačiau šis miestas turi daug perliukų, kuriuos keliaujantys tranzitu dažnai praleidžia. Wilanow rūmai, Saksų sodas, Karališkasis takas - ir tai tik maža dalelė Varšuvos kultūrinio ir istorinio paveldo. Tiek vaikams, tiek suaugusiems Varšuva gali pasiūlyti daug įdomių ir interaktyvių muziejų. Pradedant Koperniko mokslo centru, kurį privalu aplankyti, neono ar net degtinės muziejumi. Jei galvojate, kad muziejų lankymas nuobodybė, po šių tikrai pakeisite savo nuomonę.

ka_veikti_varsuvoje

Jei miesto lankymas nedomina ir ieškote nuotykių, vos valanda kelio nuo Varšuvos atsidarė naujas vandens pramogų parkas Suntago, lenkų tituluojamas pirmuoju pagal dydį Europoje. Vandens pramogos, kalneliai, pirtys ir kitos linksmybės puikiai tiks kelionės pradžiai arba galite čia užsukti grįždami į Lietuvą ir atsipalaiduoti prieš kimbant į naują darbų savaitę.

Istoriniai objektai Lenkijoje

Pasaulinių karų istorijos mėgėjams, Lenkija gali pasiūlyti aibę lankytinų objektų, saugančių šios kraupios žmonijos istorijos dvasią. Pakeliui į Zakopanę galite rasti Aušvico koncentracijos lagerį, Westerplatte - vietą, kurioje buvo iššauti pirmieji antrojo pasaulinio karo šūviai bei Vilko irštvą, bunkerį, kuriame slėpėsi Hitleris. Lenkai puikiai išsaugojo nemažą dalį istorijos paminklų, miškuose dar gausu bunkerių, Lenkijos žydų tragedijos žymių ir įvairios paskirties pastatų liekanų iš antrojo pasaulinio karo. 

Istoriniai_objektai_Lenkijoje

Apsilankymas Krokuvoje

Važiuojant žemyn link Zakopanės sekanti verta dėmesio stotelė - Krokuva. Krokuva vienas iš tų miestų, pro kuriuos vykstant būtina užsukti ir pasižvalgyti, čia tikrai rasite veiklos net ir ne vienai dienai. Krokuva garsėja nepaprastai gražiu senamiesčiu, jau vien Vavelio kompleksas kiek vertas! Jį sudaro tūkstantmetė katedra - architektūros šedevras, pilis ir net urvas, kuriame pasak legendos gyveno Vavelio drakonas. 

Lenkijoje gausu unikalių lankytinų objektų, kurių veikiausiai nerasite niekur kitur pasaulyje. Veličkos druskų kasyklos neabejotinai vienas iš jų. Įsikūrusios vos 15 kilometrų nuo Krokuvos, šios XIV amžių menančios kasyklos kasmet pritraukia virš milijono turistų ir tikrai ne be priežasties!  Nusileidę į 135 metrų gylį rasite išskirtinę dviejų kilometrų trasą, vedančia per kalnakasių požemius, smaragdu tviskančius požeminius ežerus ir net bažnyčią su liustromis pagamintomis iš druskos. 

velickos_drusku_kasyklos

Jei ieškote adrenalino, jo tikrai gausite pavažiavę valandą nuo Krokuvos į Energylandia atrakcionų parką, puikiai tinkantį šeimos ar draugų dienos išvykai. Čia pusdienį smagiai praleisti galės patys mažiausi keliautojai ir dideli ekstremalai, amerikietiškų kalnelių fanatikai. 

Jei turite laiko ir noro, išsukite iš Krokuva - Zakopanė kelio ir apsistokite prie Dunajeco upės. Į ją smagu ne tik žiūrėti - vietiniai siūlo pasiplaukiojimus kanojomis, kajakais ar plaustais. Priklausomai nuo pasirinktos transporto priemonės, plaukimas šia upe gali būti lengvas pasiplaukiojimas mediniu plaustu arba tikras iššūkis plaukiant pripučiama valtimi, priversiantis kaip reikiant paplušėti irklais ir sušlapti drabužius. 

Ką veikti Zakopanėje

Pati Zakopanė nedidelis, tačiau jaukus miestelis su įdomiu senamiesčiu. Čia vyrauja mediniai eglės formos nameliai sukurti lietuvių architekto Stanislovo Vitkevičiaus. Krupowki pagrindinė Zakopanės gatvė, pilna suvenyrų krautuvių, kavinių, barų ir visokiausių pramogų. Tad kiek primena Basanavičiaus gatvę Palangoje, tačiau vakariniam pasivaikčiojimui ar suvenyrų pirkimui puikiai tinka.

ka_veikti_zakopanejeVisgi pagrindinė pramoga Zakopanėje - kalnų žygiai. Ši tatrų dalis itin dėkinga plačiu maršrutų sudėtingumo pasirinkimu, tad kiekvienas ras sau tinkantį. Vieni pritaikyti vos pradedantiesiems žygeiviams ar net keliaujantiems su vaikais vežymėlyje, kiti reikalauja didelio pasiruošimo ir įrangos. 

Populiariausias maršrutas - žygis iki Morskie Oko ežero. Kelias iki šio ežero asfaltuotas ir tik vos vos status. Jei neturite noro lipti patys, galite pasirinkti žirgų karietos pavežėjimo paslaugą. Jei turite bent minimalų fizinį pasirengimą, labai rekomenduoju apeiti aplink ežerą ir palipėti iki sekančio Czarny Staw pod Rysy ežero. Aplink ežerą galima apeiti per maždaug valandą, o pakilti iki aukštesniojo užtruks dar apie 15-20 minučių. Maršruto infrastruktūra puikiai pritaikyta turistams, tad pakelėje rasite tualetus, o užkilę iki ežero keletą kavinukių. 

ka_veikti_zakopaneje_urvai

Jei pavargote nuo kopimo į kalnus - aplankykite šio regiono urvus. Čia jų rasite nemažai, tačiau labiausiai rekomenduočiau Jaskinia Mylna. Kiek ekstremalesnis pasivaikščiojimas, bet aktyvesni, tamsos nebijantys vaikai ar paaugliai šią trasą įveikia. Turėkite su savimi kuo pasišviesti, vietomis gali tekti pasilenkti ar net pašliaužti, tad pasiimkite atitinkamą aprangą ir ką persirengti. 

Jei lipti pėsčiomis į kalnus nedegate noru, į Gubaluvkos viršukalnę galima užkilti keltuvu (kaina į abi puses 29 zl). Čia atsiveria įspūdinga panorama į tatrus, aplink plytinčius laukus ir miškus. Šio kalno viršuje įrengta maždaug 700 metrų ilgio čiuožykla. Vaikams pilnos kelnės laimės garantuotos, o ir suaugę, neabejoju, nusileis išsišiepę iki ausų. 

ka_veikti_zakopaneje_terminiai_baseinai

Šiame Lenkijos regione nemažas terminių baseinų pasirinkimas, pastarieji padės atpalaiduoti raumenis po žygių kalnuose, o Tatrų panorama atgaivins sielą. Po tokio poilsio ir didelės porcijos Pierogi saldus miegas garantuotas!

Ką paragauti pietų Lenkijoje

Nors Lenkija viena iš mūsų kaimynių, kulinarinė kelionė jus nustebins ir, svarbiausia, tikrai nepaliks alkanų - juk Lenkija garsėja įspūdingo dydžio porcijomis. Keliaujant per Lenkiją, net ir pakelės kavinėje galima karališkai pavalgyti už labai adekvačias kainas. Sena taisyklė, bet paminėti verta - kelyje stokite ten, kur daug fūristų - jie tikrai žino kur skanu, sotu ir nebrangu. 

Ka_paragauti_pietu_lenkijoje

Pirmoji rekomendacija, lenkų pasididžiavimas pierogi. Kažkas panašaus į koldūnus, gali būti su įvairiausiais įdarais, dažniausiai patiekiami su grietine. Po kelionės skrandį tikrai atgaivins Żurek sriuba. O ieškantiems įdomesnių skonių rekomenduočiau paragauti flaki sriubos, kurios pagrindas jaučio skrandžio dalys. Tikras lenkas jums patiektų bigos troškinio su kopūstais ir mėsa, bei guliašo, kuris, žinoma, priklauso vengrams, tačiau lenkai jį visgi daro savaip. Būtinai paragaukite Zakopanės kalnų regionui būdingo rukyto ožkos sūrio oscypek.

Nakvynės Lenkijoje

Lenkai jau seniai prisitaikė prie tranzitinio eismo šalyje ir turistų poreikių, tad lengvai rasite patogią nakvynę tiek netoli pagrindinių magistralių, tiek žymiausių lankytinų objektų. Patogiausi įrankiai nakvynėms ieškoti - booking.com ir AirBnB. Pakelės nakvynėms ar viešbučiams kalnuose geresnius pasiūlymus pateiks booking.com, tačiau ieškant nakvynės miesto centre verta užmesti akį ir į AirBnB.

nakvynes_lenkijoje

Rekomenduočiau imti nakvynes su pusryčiais - dažniausiai kainos skirtumas nedidelis, o pusryčiai sotūs. Nereikės kvaršinti galvos ar ieškoti kavinės ryte, galėsite iškart pradėti pramogų dieną ar šokti į kelią. Žemėlapyje rasite keletą rekomendacijų nakvynėms kiekviename mieste. 

Automobilio nuoma kelionei

Kelionės nuosavu automobiliu suteikia daugiau laisvės improvizuoti, deliotis maršrutą pagal savo poreikius bei parsivežti pilną bagažinę lauktuvių. Jei jūsų automobilis per mažas kelionėms ar apskritai tokio neturite, rekomenduočiau nuomotis iš Litcarrent. Šioje kelionėje buvome išnuomavę Renault Traffic ir tikrai nepasigailėjome - automobilis tvarkingas, vos poros metų senumo, daiktų prisikrovėme sočiai ir dar liko vietos pirkiniams iš Lenkijos. 

Automobilio nuoma kelionei

Pietų Lenkija puiki sintezė tarp gamtos, įspūdingo reljefo ir kultūros, meno bei turtingo istorinio paveldo. Kiekvienas čia ras veiklą arčiau širdies, ar tai būtų kalnų žygiai, pramogos, muziejai ar tiesiog ramus poilsis. 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: