Kelionė į Rumuniją automobiliu
Atnaujinta: 2023-09-14

   Kelionės į Rumuniją dažniausiai net neįtraukiamos į artimiausių kelionių planus. Rumunija daugumai keliautojų paslaptinga ir nesaugi šalis. Daugumai Rumunija susieta su Drakula ir čigonais. Nors Rumunija pastaruoju metu tapo labai išvystyta keliautojams šalimi. Puikiai sutvarkyti ir keliautojams pritaikyti nacionaliniai parkai su daugybe pėsčiųjų takų, restauruotos pilys, puikūs keliai ir visuomeninis transportas. Rumunijos pastangas vystyti turizmą įvertino rumunai ir jau matyti daugybė keliautojų ne tik iš aplinkinių šalių, bet ir iš tolimos Vokietijos ar Prancūzijos. 

kelionė į Rumunija
Daugiausia keliautojus žavi Rumunijos gamta ir kalnai. Negalima pasakyti, kad jie pirmykščiai, neliesti. Keliautojų kalnuose labai daug. Tačiau palaikoma tvarka, švara, kalnus natūraliai prižiūri vietiniai su tradicine gyvulininkyste ir išsilaiko iš tradicinių amatų. Natūralaus grožio ir modernumo mišinys.

 

Kelionės į Rumuniją žemėlapis. Lankytinos ir naudingos vietos. Viešbučiai su gražiausiu vaizdu. Galima kopijuoti į savo telefonus ir naudotis kelionėje. 

 

Kaip atvykti į Rumuniją

   Automobiliu į Rumuniją atvažiuojama nuo Vengrijos pusės, pirmas didesnis miestas Rumunijoje - Turda. Jau čia yra keletas lankomų objektų. Dažniausiai toliau keliamasi per Karpatus Transfagarasan keliu. Pietinėje pusėje lankomi jų Nacionaliniai parkai, užsukama į pilis, Bukareštą, važiuojama prie jūros. Grįžtama pervažiuojant per Karpatus ne mažiau gražiu Transalpina keliu. 

    Taip pat populiaru nuskristi į Bukareštą, išsinuomoti automobilį ir apvažinėti gražiausias Rumunijos vietas. 

  Rumunijoje pakankamai gerai išvystytas visuomeninis transportas ir daugelį lankytinų vietų galima pasiekti traukiniu ar autobusu. 

 Mes atvažiavome į Rumuniją per Vengriją su mikroautobusu. Nuomojome mikroautobusą Litcarrent Vilniuje, gavome vienų metų senumo automobilį. Toks mikroautobusas naudoja nedidelį kiekį kuro ir yra patikimas. Važiuojant su mikroautobusu galima pasiimti daugybę komforto įrangos, įrangą gyventi kempinguose. Taip pat grįžtant namo galima pasiimti didelį kiekį puikaus Rumuniško vyno. 

mikroautobuso nuoma kelionėmsKelionėms geriausia nuomotis prailgintą mikroautobusą. Į tokį mikroautobusą telpa daug būtinos ir komforto įrangos. Pagal gabaritus mikroautobusas telpa į lengvojo automobilio vietą. Mikroautobusą galima išsinuomoti LitCArrent. Spauskite saugią aktyvią nuorodą keleivinio mikroautobuso nuoma

 Sudėliosime kelionės maršrutą po Rumuniją taip jei atskristumėme į Bukareštą. Iš Lietuvos važiuojant maršrutą rasite paspaudę saugią aktyvią nuorodą " Kelionė į Rumuniją". 

 Viešbučiai Rumunijoje

   Dauguma viešbučių Rumunijoje yra nedideli, šeimyninių pensionų tipo. Nesunkiai viešbutį Rumunijoje rasite naudodami Booking.com. Praktiškai visos kelionės metu viešbučius užsisakydavom tos pačios dienos ryte ar po pietų kai jau žinodavom kus apsistosim. Jei nerandat Booking.com ir Airbnb.com galima paieškoti nesančių šiose sistemose. Daug pensionų randami Google Maps ir jiems galima paskambinus rezervuotis. Netgi atvažiavus į norimą miestelį galima išsirinkti nakvynę užsukus į nakvynės namus su užrašu Casare. 

   Beveik visur mus pastikdavo svetingi šeimininkai, tvarkingi ir švarūs kambariai su visais patogumais. Pensionuose būna virtuvėlės, veikiantis Wifi ryšys. Tiems kas vienoje vietoje nusprendė pabūti ilgiau verta išsirinkti viešbutį su išskirtiniu vaizdu. Savo kelionės maršrute tokius sužymėjom ir juos galima bus rasti žemėlapyje. Iš matytų didžiausią įspūdį paliko viešbučiai Drumul Carului netoli Brano pilies  ir Ranča Transalpinoje. 

viešbučiai RumunijojePopasul de Wis viešbutis Drumul Carului su vaizdu į dvi puses. Dviviečio kaina apie 60 eurų, pirtis, kubilas su vaizdu į kalnus apie 100 eurų. Reikia skambinti Booking.com jo nėra. Kontaktai žemėlapyje

  Kiek teko susidurti kempingai Rumunijoje nedideli ir vidutiniai. Išbandėme esančius nacionaliniuose parkuose. Vidutinio dydžio kempinge dažniausia bus elektra kiekvienai ar kelioms vietoms, kai kuriuose būna ir vanduo kiekvienai vietai. Vidutiniame kempinge bus atskiri pastatai tualetams, virtuvei, dušai. Mažuose greičiausiai turėsite vietą be elektros ir vandens.

kempingai Rumunijoje Didžiausią įspūdį paliko Piatra Kraului parke Plaiul Foii kempingas su vaizdu į kalnus. Nuo čia yra pėsčiųjų maršrutai po apylinkes ir persikeliant per kalnus.

Galima bandyti apsistoti nemokamose stovyklavietėse. Rumunijoje tai leidžiama išskyrus Nacionalinius parkus. Nors ir Nacionaliniuose parkuose buvo matyti palapinės. Transfagarasane itin nuostabioje vietoje netoli tunelio. Ten susitariama su šalia esančio viešbučio baro darbuotojais. Teko matyti daug laukinių stovyklaviečių prie Barsa upės su nuostabu vaizdu į Piatra Kraiului kalnus.

laukinės stovyklavietes Rumunijoje
Apsistojus laukinėje stovyklavietėje galima sulaukti tokių svečių. Rumunijoje sukurtas balansas tarp vietinių veiklų ir modernaus turizmo. Kaimuose daug naminių paukščių, galvijų, kalnuose ganosi karvės ir avys. Kai kuriuose casare gali būti sunkiau jei šalia jų yra veikiantys tvartai. Kvapas gali būti miestiečiui nepriimtinas. 

Rumunijos miesteliai

  Rumunijoje daug gražių miestų ir miestelių. Atvykus į Rumuniją lėktuvu į Bukareštą galima aplankyti patį miestą. Miestas gana gražus, tvarkingas, bet nėra labai įspūdingas. Ypač miestų turinčių viduramžių senamiestį gyventojams. Grįžtant atgal galima bus pailsėti Bukarešto terminiuose baseinuose su dideliu botanikos parku. 

  Norintiems pasivaikščioti po įdomesnius viduramžių architektūros miestus verta apsilankyti Transilvanijos Brašove, Sigišoara, Sibiu, Sebes. Mes neskyrėme laiko miestams, nors dauguma buvo maršrute. Daug šių miestų architektūros turi vokiškos / sakšiškos įtakos. Rumunijos valdovai čia buvo pakvietę apsigyventi saksus. Mūsų laikas buvo ribotas, daugiausiai noro buvo aplankyti kalnus. Turint laiko šių miestų aplankymas turėtų būti vertingas.

 Dar įdomesni ir neįprasti gali būti mažesni Rumunijos miesteliai. Bažnyčia, kelios akmeninių namų gatvės. Anksti ryte imantys kelti gaidžiai. Tada skambantys varpai. Ryte išvaromi ir vakare gražinami į tvartus galvijai. Nedidelės prižiūrėtos miesto kapinaitės.  Skanus maistas vietinėje užeigoje. Pasijauti senovėje ne tik vizualiai, bet ir jausmais. Lankėmės keliuose miesteliuose Cartisoara, Sugag, Busteni. Visuose jautėmės saugiai nors vaikščiodavome ne tik centre tamsoje.

miesteliai Rumunijoje

Itin vaizdingi Rumunijos kalnų miesteliai. Jie dažniausiai pastatyti kalnų slėniuose, dažnai netoli kokios nors tvirtovės.

Rumunijos vynai

Iš Bukarešto verta pirmą sustojimą padaryti Dealu Mare vyno regione. Jis yra netoli Ploiesti miesto. Dealu Mare regione neaukštos kalvos apsaugotos nuo per didelio kritulių kiekio Karpatų kalnais. Vynuogynai auga pietiniuose, rytiniuose, vakariniuose šlaituose. Čia auginamos feteasca alba ( baltos) ir feteasca neagra ( raudonos) autochtoninės vynuogių veislės. Feteasca Alba baltieji vynai yra itin kvapūs ir daugiaskoniai. Kai kas lygina su vermentino vynais. Retos baltosios vynuogės taip gerai jaučiasi karštame klimate. 
vynas Rumunijoje

Tipiniai Dealu Mare vynuogynai. Auginamos ne tik autochtoninės veislės iš kurių pagaminti vynai taip pat laimi apdovanojimus. Slėnyje  tarp kalvų temperatūra buvo keliais laipsniais aukštesnė nei išvažiavus iš jo.

  Šios kelionės metu atrinkome vynines kurios gavusios laimėjimus vynų čempionatuose. Aplankėme Basilescu vyninę kurios Feteasca alba ir neagra prieš kelis metus gavo aukso medalius. Jie atitinkamai kainavo 10 ir 15 eurų. Degustacijos šioje vyninėje nedaromos, vyninė labaiu kaip gamykla ir ofisas. Tačiau labai palankios sąlygos nusipirkti visai kelionei nuostabaus vyno. Rumunijoje gana gerų vynų galima nusipirkti supermarketuose kaip Aushan. Tačiau abejotina ar bus surasta tokios kokybės vyno. O pasėdėti vakare su išskirtinio vyno taure su užburiančiu kalnų vaizdu yra neįtikėtinas malonumas. 

Prie vyninių gana nedaug apgyvendinimo vietų, tačiau galima rasti. Geriausia ieškoti Google maps žemėlapiuose taip kaip jų nėra booking.com Geriausia žiūrėti ten kur žemėlapyje pažymėtos vyninės. Viešbučių kainos čia kiek didesnės. Taip pat yra vyninių kuriose daromos degustacijos.

Nacionaliniai parkai Rumunijoje

 

  Gražiausios Rumunijos vietos turi Nacionalinių parkų statusą. Šiuose parkuose palaikoma vietinių tradicinės veiklos, o patys parkai maksimaliai pritaikomi keliautojų reikmėms. Pagrindinė keliautojų veikla - pasivaikščiojimai pėsčiųjų takais. Įrengti parkingai, užeigos maršrutuose, kempingai, kaimeliuse daug viešbučių, kitokios pramogos. Takai įrengti taip, kad atrodo, kad juos rengę specialistai tarsi apsvarstė kiekvieną žingsnį, kad būtų kuo gražesnės vietos apžvalgai.

 Arčiausiai Bukarešto yra Bučegi nacionalinis parkas. Išvažiavus ryte iš Dealu Mare regiono pavyks aplankyti plokščiakalnį ir jo žymiausius objektus. Iki viršaus veda įspūdingas Transbučegi kelias

nacionaliniai parkai Rumunijoje
 Bučegi Nacionalinis parkas garsus savo akmeninėmis skulptūromis. Babele

lankytinos vietos Rumunijos kalnuose

Sfinksas Bučeli Nacionaliniame parke

Į Bučeli plokščiakalnį prie pat Babele ir Sfinkso galima pakilti keliais keltuvais. Yra keltuvas nuo  Busteni, gana brangus ir tenka ilgai laukti. Taip pat yra trumpesnis keltuvas nuo Pestera viešbučio zonos. Galima ir iš Busteni miestelio pakilti pėsčiomis iki Babele. Jei nevaikščioti gausiais pėsčiųjų takais Babele zona užima apie 3 valandas. Jei yra daugiau dalyvių vienas gali nuvažiuoti į Bučeni, kiti nusileisti pėstute pėsčiųjų taku. Iki parkingo kuris pažymėtas žemėlapyje veda geras asfaltuotas kelias. Daugiau apgyvendinimo ir pėsčiųjų takų Bolboci ežero zonoje. Čia galima nusileisti nuo Babele.

kelionė po Rumuniją automobiliu

Transbučegi kelias turi keletą gražių apžvalgos aikštelių. Aikštelėse kaip įprastai prekyba vietinių verslų produkcija. Verta įsigyti sūrio brinzos, distiliato palinkos.

Nakvynė geriausia Bučeni miestelyje. Jei dar nevėlu verta aplankyti Peles pilį. Bučeni dar yra Cantacuzino pramoginė pilis kuriame buvo filmuojamas Penktadienės filmas. Ties Cantacuzino yra daugiausiai viešbučių su gražiu vaizdu į kalnus. Juos galima surasti žemėlapyje. Paspaudus saugią aktyvią nuorodą viešbučiai Bučeni pateksite į vieną iš jų ir galėsite praplėsti paiešką Booking.com.

Rumunijos pilys

Rumunija, Transilvanija ilgą laiką buvo puolamos įvarių priešų. Beveik kiekvienas miestas turi savo pilį. Tačiau pačios garsiausios pilys Rumunijoje Peles ir Bran dabartinė išvaizda iš gana šiuolaikinių laikų. Peles pilis galutinai sutvarkyta dvidešimto amžiaus pradžioje. Brano pilis kurią dažnai vadina Drakulos pilimi galutinę išvaizdą įgavo devynioliktame amžiuje.

Itin įspūdinga Peles pilis kurioje surinkta itin prabangi interjero ir ginklų kolekcija. Šiai vietai drąsiai galima skirti 4 valandas. . Tikriausiai geriausias laikas vakare kai prie pilies bus laisvesni parkingai

Rumunijos pilys

Peles pilis netoli Bučeli. Tai vasarinė Rumunijos valdovų rezidencija.

Rumunijos muziejai
Labai turtinga Peles pilies interjerinių medžio raižinių ir kitų interjero elementų kolekcija. Viduramžių ir renesanso laikų itin turtinga ginglų kolekcija.

 Šiose vietose taip pat gerai atrodanti Rasnov ir Brašovo pilis. Bene garsiausia yra Brano pilis. Nors Brano pilis dažnai vadinama Drakulos pilimi, tačiau jo čia nelabai mena sienos. Daug ilgiau Drakula gyveno dabar apleistoje Poenari pilyje. 

Brano pilis Rumunijoje

Brano pilis užims apie 3 - 4 valandas. Parkingas apie 400 metrų. 

  Brano pilis Rumunijos valdovų pilis itin gražioje vietoje. Lankytojų labai daug, įėjimas mokamas, yra kelios papildomos ekspozicijos. Gana įdomi kankinimo įrankių ekspozicija, tunelis su liftu išvedantis iš pilies į žemutinį kiemą.

ekskursijos Rumunijoje
Tunelyje galima patekti į vieną ekraną su Drakula

Brano pilis yra kiek į šoną nuo Piatra Krauiul parko. Čia verta užvažiuoti po apsilankymo jame toliau važiuojant link Transfagarasan kelio. Reikia įvertinti, kad prie Busteni miestelio sueina gana daug krypčių, praleidumas gana prastas ir atrodytų trumpą atstumą gali tekti važiuoti labai ilgai. Dėl to čia važiuoti geriau ne savaitgalį kai čia atvažiuoja ar jo pabaigoje išvažiuoja daug Bukarešto gyventojų. 

Pėsčiųjų maršrutai Rumunijoje

Pėsčiųjų takai Rumunijoje daugybės keliautojų tikslas. Jie įrengti gausiuose Rumunijos Nacionaliniuose parkuose. Sezono metu, gražiomis dienomis jose tiek keliautojų kiek meiste centre pavakarėje. Netgi keliautojų apranga labai šventinė. Tačiau takų daug, didelės erdvės ir to užkrovimo baisiai  nesijaučia. Gamta aplinkui puikiame stovyje, nėra šiukšlių ir nesijauti tarsi miesto skruzdėlyne. Nesezono metu turėtų būti ramiau.

  Pėsčiųjų takai yra įvairaus sudėtingumo. Labai dažnai gali sutikti senjorus ir mamas su mažais vaikais. Nors reikėtų vaikščioti su patogiais kalnų batais.  Visi pėsčiųjų takai turi aiškų žymėjimą ir pasiklysti būtų sudėtinga. 

Taip pat yra sudėtingų maršrutų kuriems gali prireikti virvių ir kitos kalnų įrangos. Jie būna pažymėti.

 Vienos iš gražiausių vietų yra Piatra Craiului parko Curmatura apylinkėse. Atvažiuojama prie Botorog šaltinio nuo kurio prasideda dauguma trasų. Jos kiek išsiskirsto pagal sudėtingumą ir vėl sueina Curmatura užeigoje. Čia yra maistykla, nedidelis viešbutis, vieta palapinėms. Nuo čia prasideda sudėtingesni maršrutai per kalnagūbrį arba senjorinis grįžimas per nuostabaus grožio tarpeklį.  Per tarp viršūnių Turnu ir Piatra Mica yra balnas pro kurį praėjo mūsų nepasirengusi grupė. Vienas nusileido į parkingą ir nuvažiavo į kempingą. Persivertus grupė buvo surinkta prie Barsa upės.  

pesčiųjų maršutai Rumunijoje

Tolumoje balnas virš Curmatūra užeigos. Ne visada patys gražiausi vaizdai yra nuo viršūnių. Labai dažnai gražiausi vaizdai pusiaukelėje.

Prie Barsa upės daug kempingų, yra pensionų ir užeigų. Dažnai keliautojai čia apsistoja kelioms dienoms ar net savaitei. Populiaru čia atvažiuoti patiems rumunams. Skirtingų pėsčiųjų takų labai daug. 

 Gražiausi Rumunijos keliai

Keliai Rumunijoje geri. Netgi provincijoje ar laukuose visai geri asfaltuoti keliai. Daugumoje atvejų keliai eina per miestelius ir judama ne itin greitai. Yra ir magistralių kuriomis galima greitai pasiekti norimą vietą. Pavyzdžiui galima važiuoti per Karpatus 10 valandų, galima juos aplenkti per Brašovą per 4 valandas. 
  Kelionė per kalnus yra būtina kelionės po Rumuniją dalis. Yra du gražiausi keliai Transfagarasan ir Transalpina. Nors ir kiti keliai užburia savo grožiu. Pasivaikščiojus Piatra Craiului Nacionaliniame parke sekantis tikslas Transfagarasan kelias. Iki jo važiuojama 73/73c trasa. Pačios gražiausios vietos ties Drumul Carului. Tai kalvų banga nuo kurios matosi pagrindinis Karpatų kalnagūbris. Iš kitos Bučegi kalnai. Rekomenduočiau čia susirasti viešbutį, keli su gražiausiu vaizdu įdėti į žemėlapį. Deja Booking.com viešbučių yra nedaug, reikia skambinti tiesiogiai. Vieną iš viešbučių Drumul Carului  šioje zonoje atsidarysite paspaudę saugią aktyvią nuorodą. Nakvoti geriausia maksimaliai priartėjus prie pakilimo į Transfagarasan. 

kelionė po Rumunijos kalnus

Vidraru ežero užtvanka  Transfagarasan kelyje. Nuo čia prasidedu meškų zona. 

  Transfagarasan kelias staigiai kylantis ir taip besileidžiantis. Viršūnėje pravažiuojama tuneliu. Už tunelio didelis aikštynas ir pramogų zona. Čia suvenyrų parduotuvės, restoranai, keli viešbučiai. Taip pat nuo čia prasideda daugybė pėsčiųjų takų po aplinkinius kalnus. 

gražiausi keliai Rumunijoje

Transfagarasan kelias Šiaurinėje Karpatų pusėje

gražiausios vietos RumunijojeTransfagarasan kelias šiaurinėje Karpatų dalyje. Neįtikėtinos vietos išsitraukti staliuką ir papietauti.

Kylant Transfagarasan pietinėje pusėje rekomenduočiau sustoti jei bus prekiautojų vaisiais. Naminiai vaisiai nepakartojami. Mes nusipirkome nerealiai skanių senų veislių persikų. Jie sultingi, skirti valgymui, o ne transportavimui. Tunelį pervažiuoti verta iki pietų. Po pietų susidaro dideli kamščiai. 

Ką pamatyti Rumunijoje

  Kalnų sėlniai, viršūnės, kalnų ežeriukai ir kriokliai Rumunijos kalnuose. Tiems kas lankosi Rumunijoje būtina pamatyti ir gyvas meškas. Panašu jų tik daugės pakelėse nes keliautojai jas maitina. 

  Važiuojant Transfagarasan apsistokite prie Balea ežeriuko. Nuo čia kelioms valandoms pėsčiųjų maršrutas link Capra ežeriuko. Maršrutas praeinamas ir senjorams. Nuo Capros ežeriuko prasideda papildomi pėsčiųjų takai nuo 3 iki 5 valandų

ką pamatyti Rumunijoje
Capra ežeriukas pakilus nuo Balea šalia Transfagarasan trasos.

kur pamatyti meškas Rumunijoje
Važiuojant pietinėje pusėje sutikome meškas gal dešimtyje vietų. Keliautojams pozuoja seni patinai, meškos su meškiukais. 

Leidžiantis Transfagarasan dar vienas gražus punktas Balea Cascada. Nuo čia atsiveria vaizdai į krioklius. Nėra tokie įspūdingi kaip Norvegijoje, tačiau vaizdas puikus.

suvenyrai Rumunijoje

Balea Cascada suvenyrai, užkandos pardavėjai. Yra ir nedidelis viešbutis su užburiančiu vaizdu. Nuo čia kelia keltuvas iki Balea ežeriuko. 

Pramogos Rumunijoje

  Rumunijoje galima surasti pasyvių ir ekstremalių pramogų. Yra unikalių druskų kasyklų, vandens parkų, nusileidimų trosais - tarzankių. Kelios vietos netoli Turda miesto.

Nusileidus nuo Transfagarasan galima apsistoti Sibiu ar Sebes miestuose. Mes važiuojame iki Turdos kur apsistojam Cheile Turzii kempinge. Cheile Turzii nedidelis parkas tarpeklyje tarp kalnų grandinės. Čia labai ilga tarzankė ( tiroliana) apie 600 metrų, peraukštėjimas apie 100 metrų, pasiekiamas apie 100 kilometrų per valandą greitis.  Visą dieną skamba klyksmai. 

pramogos Rumunijoje
Trosas su sklandančiu nusileidėliu. Tiems kam baisu ar sveria daugiau 100 kilogramų prikabina stabdantį paršiutą ( baltas taškelis). 

Tarpeklyje daug pėsčiųjų takų palei upelį ir vėliau ilgesni takai pakylant į kalvagūbrį. Šie takai smarkiai skirsis nuo to kai vaikščioma kituose Nacionaliniuose parkuose. Pramogų zonoje gana linksma, baruose triukšmaujama beveik iki vidurnakčio. 

Prie Turda yra dar vienas vertingas objektas Salina Turda. Tai amžius eksploatuotos druskos kasyklos kuriose likusios milžiniškos šachtos. Centrinėje salėje pramogų kompleksas su restoranais, teniso kortais, net apžvalgos ratu. Dar gilesnėje šachtoje ežeras kuriame plaukiojama valtelėmis. 

Salina Turda druskos kasykla
Centrinė Salina Turda salė.Į ją galima nusileisti liftu, galima pėsčiomis. Į gretimai esančią šachtą su ežeru taip pat nusileidžiama laiptais ar liftu. Problemos eilės sezono metu, Salina trurdai planuoti apie 4 valandas. 

Gražiausios vietos Rumunijoje

Sunku būtų išrinkti gražiausią vietą Rumunijoje. Kiekviena jų turi savo žavesio ir skirtumų. Visai netoli nuo Transfagarasan esanti Transalpina yra visai kitokia. ja mes važiuojame atgal nuo Turdos.

  Transalpina verta pradėti važiuoti anksti ryte. Privažiuojama prie jos ir nakvojama apačioje esančiuose miesteliuose. Mes nakvojome pas itin svetingus šeimininkus Sugag miestelyje, viešbutyje Casa Zorilor, spauskite saugią aktyvią nuorodą ir išsirinkite šį viešbutį ar netoli esantį.

  Transalpina skirtingai nuo Transfagsaran yra ilga. Pakilus gana ilgai važiuojama alpine plynaukšte. Pakelėje gana daug aikštelių iš kurių atsiverai nuostabųs vaizdai. Aikštelės skirtos ne tik 5* pusryčiams, bet ir ataušinti stabdžius. Net stabdant varikliu ( leistis reikia 2 arba 3 bėgiu) vis tiek stabdžiai užkaista. Belvedere Transalpina suvenyrų parduotuvės, užeiga. Nuo čia galima ir pasivaikščioti po apylinkes. 

gražiausios vietos Rumunijoje

Muntinului ežeriukas Transalpinoje po Belvedere

Transalpinos kelyje nakvynę galima surasti Rančos miestelyje. Nuo čia nuostabūs vaizdai į kalnus, smagūs pasivaikščiojimai ir pasisėdėjimai užeigose. Žiemą čia dirba slidinėjimo keltuvai. 

Ką valgyti Rumunijoje

Rumunijoje reikia valgyti mėsinius patiekalus. Aviena, jautiena kokybiška, patiekalai pagaminti skanūs. Maisto porcijos didelės ir priimtinų kainų. 

 ką valgyti Rumunijoje
Labai įdomi sriuba su žarnos gabaliukais. Skonis labai panašus į kalmarų sriubą.

Vaisius reikėtų pirkti iš pakelės prekeivių, jie parduoda vietinius vaisius. Labai skanūs persikai, pomidorai, abrikosai. Parduotuvėse ar dideliuose kioskuose parduodami įvežtiniai vaisiai, skiriami transportavimui, ne skaniam valgymui.

Atsiliepimai iš kelionės į Rumuniją

Kelionė į Rumuniją daugeliui viršyja lūkesčius. Graži gamta, svetingi žmonės, puikus infrastruktūros paruošimas keliautojams sužavi. Tokių mandagių vairuotojų kokie yra Rumunijoje niekur neteko sutikti. 

 Kainos nėra mažiausios, tačiau mažesnės nei Lietuvoje. Sočiai ir kokybiškai papietauti galima už 15 eurų.

atsiliepimai apie kelionę į Rumuniją

Transalpina kelio pradžia prie Sebes. Tokių kelių galima tikėtis beveik visur Rumunijoje. Yra ir keturių pusių magistralių.

 

Kelionės į Rumuniją žemėlapis. Lankytinos ir naudingos vietos. Viešbučiai su gražiausiu vaizdu.

 

Komentarai (1)
  • Jolita Kazlauskienė
  • 2023-09-27 16:02:57
Kiek daug praleidau savo kelionėje į Rumuniją. Gaila šio straipsnio ir žemėlapio nebuvo kai aš ten keliavau. Labai geras reportažas. Sutinku Rumunija labai gera kryptis.
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje, ką veikti Palangoje, Švenojoje, Klaipėdoje, Kuršių nerijoje.

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Vedantieji

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: