Kelionė į Veneciją
Atnaujinta: 2023-10-16

Nors Italijoje yra daug žymių ir išskirtinių miestų, vienas unikaliausių ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje yra Venecija, esanti šalies šiaurės rytuose. Venecija - tai miestas, įsikūręs ant daugiau nei 100 mažų salų Adrijos jūros lagūnoje, kurias skiria atviro vandens plotai ir kanalai, o miesto dalis jungia daugiau kaip 400 tiltų. Venecija pastatyta ant 10 milijonų povandeninių rąstų. 402 m. mūsų eros metais atvykėliai iškirto medžius Slovėnijos, Kroatijos ir Juodkalnijos miškuose ir nugabeno juos į Veneciją. Jie pagamino 1 106 657 medinius kuolus, kurių kiekvieno ilgis siekė 4 metrus, ir paskandino juos po vandeniu, kad sukurtų miesto pagrindą. Ant rąstų jie pastatė medines platformas, o paskui ant jų statė pastatus. Šio miesto architektūra, menas ir kultūra nepanaši į jokią kitą pasaulio vietą. Čia vietoj kelių yra kanalai, o vietoj automobilių - laivai. Žinoma, Venecijoje galima važiuoti automobiliu žemyniniuose rajonuose ir kertant juos su pagrindine sala jungiantį Ponte della Libertà. Tačiau toliausiai nuvažiuoti galite tik iki šio tilto pabaigos ir turėsite pasistatyti automobilį vienoje iš nedaugelio stovėjimo aikštelių prie įvažiavimo į miestą. Pagrindinis būdas keliauti po Veneciją yra pėsčiomis arba plaukti laivu kanalais. Iš viso mieste yra apie 150 kanalų, iš kurių pagrindinis yra Didysis kanalas, dalijantis Veneciją į dvi dalis. Dauguma kanalų nėra labai gilūs, maždaug 2 metrų gylio. Įdomu tai, jog Venecija buvo nepriklausomas miestas-valstybė daugiau nei tūkstantmetį - nuo VII a. pabaigos iki 1797 m. Miestą-valstybę, vadinamą Venecijos Respublika, valdė miesto aristokratijos renkamas dožas. Viduramžiais ir Renesanso epochoje ši respublika buvo didelė jūrų valstybė, kontroliavusi didžiąją dalį prekybos tarp Europos ir Azijos ir buvo vienas svarbiausių tų laikų prekybos ir komercijos centrų, o šiandien tai populiari turistų lankoma vieta, kasmet pritraukianti milijonus lankytojų.

Pagrindinis, Veneciją į dvi dalis skiriantis, Didysis kanalas.

 

Kaip nuvykti į Veneciją

Nuvykti į Veneciją nėra sudėtinga ir yra daug skirtingų kelionės būdų. Galima rasti įvairių kelionių organizatorių pasiūlymų, tačiau dažnai jų kainos yra gana didelės. Todėl siūlyčiau kelionę organizuotis patiems – nors prie organizavimo galite praleisti šiek tiek daugiau laiko, nei tiesiog nusipirkus jau suplanuotą kelionę, tačiau, mano manymu, tas sugaištas laikas yra to vertas. Jeigu kelionę patys organizuojate pirmą kartą, šis darbas gali pasirodyti kiek sudėtingas. Pati keliones organizuojuosi jau nemažai metų, todėl galiu užtikrinti, jog tai iš tikrųjų yra ganėtinai lengva ir, galbūt, net smagu. Susiplanavus kelionę patiems jūs patirsite daug daugiau įspūdžių ir daug daugiau pamatysite, nes nebūsite sukaustyti kelionių organizatoriaus sudaryto plano. Kelionės planavimą galėčiau išskirti į 3 pagrindinius žingsnius – transporto paieška ir bilietų pirkimas, būsto paieška ir rezervacija, ir lankytinų vietų bei pramogų planavimas.

Pirmiausia reikia nuspręsti kada ir kaip norite keliauti. Į Italiją, tuo tarpu ir Veneciją, siūlyčiau keliauti vėlyvą pavasarį, birželį, liepą arba ankstyvą rudenį. Rugpjūtį dažniausiai būna labai karšta, atvyksta daugiausia turistų ir, daug kur, būtent šį mėnesį yra paaukštinamos būsto ir pramogų kainos. Kalbant apie kelionės būdus, jų yra keli – rinktis kelionę į Italiją automobiliu, taip aplankydami ne tik Veneciją, bet ir kitus miestus ir šalis. Šis kelionės būdas yra smagus ir vaizdingas, tačiau jis reikalauja daugiau organizavimo bei kelionė gali užtrūkti iki kelių savaičių.

 

 

 

Jeigu norite trumpesnės kelionės, tačiau norite aplankyti ne tik Veneciją, galite rinktis skrydį lėktuvu iki Bergamo oro uosto. Skrendant iš Vilniaus skydžių bendrovė Ryanair siūlo tiesioginius skrydžius, kurie trunka apie 2 valandas ir dažniausiai būna pigiausias variantas. Lėktuvo bilietus rekomenduoju pirkti kuo anksčiau, kadangi jie tada būna pigesni – kartais galite nusipirkti net už 35 eurus žmogui. Atskridus į Bergamą, galite nuvykti į Milaną. Kelionė iki jo autobusu kainuoja apie 10 eurų asmeniui ir trunka apie valandą. Autobuso bilietų pirkti į anksto nebūtina, kadangi vos išėjus iš Bergamo oro uosto pamatysite daug autobusų, kurie veža į Milaną, ir bilieto kaina perkant vietoje nuo internetinės nesiskiria. Taip pat galite keliauti traukiniu, jo bilietai kainuoja apie 7  eurus, tačiau kelionė trunka apie 2 valandas. Italijoje yra be galo gerai išvystyta geležinkelių infrastruktūra, todėl labai lengvai, greitai ir pigiai galite nuvykti į beveik kiekvieną Italijos miestą. Todėl patogiausias kelionės būdas iš Milano į Veneciją yra kelionė traukiniu. Bilietais reikėtų pasirūpinti iš anksto, kadangi dažnai juos greit išperka. Tai padaryti galima oficialioje Italijos traukinių bendrovės Trenitalia svetainėje. Paprastu traukiniu kelionė iki Venecijos trunka apie 3-4 valandas ir kainuoja apie 20 eurų asmeniui, tačiau visai neseniai atradau Frecciarossa greituosius traukinius, kuriais kelionė iki Venecijos trunka apie 2-3 valandas. Šio traukinio bilietai kiek brangesni – nuo 30 iki 60 eurų, tačiau jeigu pirksite būtent šio traukinio bilietus bent 2 savaitėmis anksčiau, premium ir business klasės bilietus galite nusipirkti vos už 35 eurus žmogui, kas, mano manymu, yra labai geras pasiūlymas.

Dar vienas būdas nukeliauti iki Venecijos yra skrydis į Treviso oro uostą. Skrydžių bendrovė Ryanair taip pat siūlo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, kurių kaina prasideda nuo 79 eurų žmogui, tačiau skydžiai vyksta tik 2 kartus per savaitę. Kadangi Treviso oro uostas yra ganėtinai toli nuo Venecijos, reikės važiuoti autobusu iki traukinių stoties ir nuo jos iki Venecijos. Traukinio bilietas žmogui kainuoja vos 4 eurus.

Pagrindinis salos transportas - vandens autobusai.

 

Kur apsistoti Venecijoje

Ieškoti, kur apsistoti, mano manymu, yra ilgiausiai trunkantis procesas. Nesvarbu, ar keliausite automobiliu, ar skrisite, vis tiek reikės surasti kur nakvoti. Jeigu keliausite automobiliu, galite jame ir nakvoti, tačiau kad ir kokio dydžio automobilis tai bebūtų, nakvynė jame nėra patogiausias variantas. Galima nakvoti palapinėje, tokiu atveju reikia ieškoti vietų, kuriose galima ją statyti - kempingų. Kadangi pačioje Venecijos saloje automobiliu toli nenuvažiuosite, stovyklauti reikės žemyninėje miesto dalyje. Čia yra nemažas stovyklaviečių pasirinkimas, kurios siūlo įvairius patogumus. Camping Venezia Village yra įsikūręs Mestre rajone, vos už 10 minučių kelio nuo Venecijos miesto. Čia rasite jaukius mobiliuosius namelius, erdvias aikšteles, restoraną ir ištisus metus šildomą uždarą baseiną. Šis kempingas yra arčiausiai Venecijos salos ir susisiekimas su ja yra puikus – prie pat yra viešojo transporto stotelė, kur autobusai stoja kas 15 minučių. Norint sužinoti paslaugų kainą, kempingo internetinėje svetainėje reikia užpildyti ir išsiųsti užklausą. Kitas, keliautojų pamėgtas, kempingas Camping Klaus yra kiek toliau nuo Venecijos – automobiliu arba viešuoju transportu salą pasieksite per maždaug valandą. Jo išskirtinumas yra tas, jog šis kempingas yra įsikūręs prie pat jūros kranto – jį pėsčiomis pasieksite vos per porą minučių. Kempinge galima apsistoti įvairiose vietose, įskaitant palapines, karavanus ir namelius. Vieta palapinei kainuoja nuo 19 eurų, o norint išsinuomoti namelį gali tekti sumokėti nuo 50 eurų. Dar vienas, ne ką prastesnis, kempingas Camping Fusina Tourist Village yra vos 15 minučių kelio keltu iki pagrindinės Šv. Morkaus aikštės. Iš šio kempingo atsiveria nuostabi Venecijos salos panorama, kuria galėsite grožėtis nuo šildomo baseino krašto. Jis siūlo įvairias apgyvendinimo paslaugas, įskaitant mobiliuosius namelius ir namelius ant ratų bei vietas palapinei, kurių kaina prasideda nuo 32 eurų. Aplink Veneciją yra dar daugiau įvairių kempingų, kuriuos galite patogiai rasti Pitchup.com internetinėje svetainėje. Tačiau jeigu visgi nusprendėte apsigyventi viešbutyje arba apartamentuose, arba jeigu keliaujate lėktuvu, 2 kelionės organizavimo žingsnis – būsto paieška.

Pirmiausia reikia nuspręsti ar norite apsistoti viešbutyje, ar apartamentuose. Siūlyčiau rinktis pagal nakvojamų dienų skaičių – jeigu nakvosite tik kelias dienas, galite rinktis viešbutį, jeigu planuojate toje pačioje vietoje nakvoti apie savaitę ir daugiau, tuomet siūlau rinktis apartamentus. Apartamentai dažnai būna pigesni už viešbučius ir turi daugiau patogumų – daugiau privatumo, jeigu reikia, yra virtuvėlė maistui pasigaminti, taip neišleisite daug pinigų eidami kažkur pavalgyti. Pigiausi apartamentai dažnai būna toliau nuo miesto centro. Būtent Venecijoje pigesnius pasiūlymus galima rasti žemyniniame Mestre rajone ir susisiekimas su sala yra labai geras – važiuoja autobusai, traukiniai ir tramvajai. Tačiau jeigu į Veneciją kelionę planuojate ne sezono metu (daugiausia turistų ir didžiausios kainos, kaip minėjau, būna liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėnesį), ganėtinai pigius būsto variantus galima rasti ir pagrindinėje miesto saloje – visus apartamentus galima rasti vos už 89 eurus nakčiai, o viešbučio kambarių kainos gali būti nuo vos 80 eurų nakčiai (nurodytos gegužės mėnesio nuomos kainos). Tiek viešbutį, tiek apartamentus geriausia rezervuoti kuo anksčiau, nes bus daugiau pasirinkimo bei kainos bus žemesnės. Viešbučio paieškai siūlau naudoti internetinę svetainę Booking.com. Čia galima rasti ir apartamentų, tačiau pagrinde ši svetainė orientuojasi į viešbučius. Jeigu norite rezervuoti apartamentus, geresnius pasiūlymus galite rasti Airbnb svetainėje. Čia galite rinktis ar norite nuomotis tik kambarį, ar visus apartamentus ir pasirinkimas dažiausiai būna labai didelis.

Viena iš daugelio salos gatvelių, kurioje galima rasti, kur apsistoti.

 

Lankytinos vietos Venecijoje

Atlikus svarbiausius organizavimo žingsnius – nusipirkus kelionės bilietus ir užsirezervavus būstą, galima pereiti prie trečiojo, paskutinio, žingsnio – lankytinų vietų ieškojimo bei pramogų planavimo. Tai ne mažiau svarbus žingsnis, kadangi nuo jo priklauso jūsų kelionės įsimintinumas. Lankytinas vietas nėra sunku rasti, dažniausiai jų ieškau Google Maps, kur jos būna paryškintos. Pateiksiu kelias labiausiai patikusias vietas, kurias privaloma pamatyti esant Venecijoje.

Šv. Morkaus aikštė (Piazza San Marco) yra pagrindinė Venecijos aikštė, pritraukianti milijonus turistų iš viso pasaulio. Ji yra pačioje miesto širdyje ir yra laikoma viena gražiausių aikščių pasaulyje. Aikštė buvo įkurta IX amžiuje, tačiau dabartinį dydį ir formą įgavo 1177 m., o po šimto metų buvo išklota grindiniu. Šv. Morkaus aikštė jau daugelį amžių yra populiari venecijiečių ir turistų susibūrimo vieta. Per visą istoriją čia vyko daug svarbių renginių, įskaitant politinius mitingus, religines apeigas ir kultūros šventes. Aikštėje taip pat yra kelios kavinės ir restoranai, kuriuose galite pasimėgauti maistu ar puodeliu kavos grožėdamiesi gražia aplinka, tačiau turėkite omenyje, jog aikštėje esančios kavinės yra ganėtinai brangios. Šv. Morkaus aikštė viena iš labiausiai kvapą gniaužiančių vietų pasaulyje, kurią verta aplankyti.

Dožų rūmai (Palazzo Ducale) - Venecijos gotikos stiliaus rūmai ir vienas iš pagrindinių Venecijos paminklų. Tai buvo Venecijos dožų, buvusios Venecijos respublikos aukščiausios valdžios institucijos, rezidencija, čia taip pat buvo įsikūrusios Venecijos respublikos politinės institucijos iki 1797 m. Napoleono okupacijos. Rūmai buvo pastatyti 1340 m., o vėlesniais šimtmečiais išplėsti ir modifikuoti. Nuo 1923 m. rūmai tapo muziejumi, kur veikia kelios parodos, kuriose pristatoma rūmų istorija, menas ir kultūra. Rūmai yra gotikinės architektūros šedevras, stovintis didžiojoje Šv. Morkaus aikštėje ir yra vienas pagrindinių Venecijos simbolių.

Šv. Morkaus bazilika (Basilica di San Marco) yra Venecijos gotikos architektūros šedevras ir viena garsiausių bažnyčių pasaulyje. Kaip ir kiti Venecijos architektūriniai statiniai, ši yra pastatyta iš akmens ir plytų, tačiau apdaila išsiskiria savo turtingumu – dekoruota aukso detalėmis. Vidus taip pat dekoruotas nuostabiomis aukso mozaikomis, o altorius papuoštas 2500 brangakmeniais.

Pagrindinė salos Šv. Morkaus aikštė, kurioje rasite ir Šv. Morkaus baziliką bei žymiuosius Dožų rūmus.

 

Rialto tiltas (Ponte di Rialto) yra seniausias iš keturių tiltų, besidriekiančių per Didįjį kanalą Venecijoje. Tiltas turi turtingą istoriją ir jau šimtmečius yra populiari turistų traukos vieta. Šis tiltas yra gražus Venecijos gotikos architektūros pavyzdys ir laikomas vienu gražiausių tiltų pasaulyje. Nuo jo atsiveria nuostabūs Didžiojo kanalo ir aplinkinių pastatų vaizdai. Per daugelį metų jis buvo rodomas keliuose filmuose ir televizijos laidose, o tai padėjo padidinti jo populiarumą tarp turistų.

Minėtas lankytinas vietas galima lengvai aplankyti per vieną dieną, todėl jeigu Venecijoje apsistosite bent kelias dienas, turite susiplanuoti ir kitų pramogų. Tikriausiai populiariausia pramoga Venecijoje – pasiplaukiojimas gondola. Pasiplaukiojimus siūlančių vietų mieste yra labai daug, todėl eilėje laukti ilgai nereikės, tačiau ši turistų be galo pamėgta pramoga nėra iš pigiųjų. 30 minučių pasiplaukiojimas kanalais jums gali kainuoti nuo 80 iki 120, kartais dar daugiau, eurų. Jeigu norite pasiplaukioti Venecijos kanalais, tačiau nenorite tiek daug mokėti, galite rinktis vandens autobusus. 75 minutes galiojantis bilietas, su kuriuo galėsite plaukti bet kuriuo vandens autobusu, kainuoja vos 9 eurus. Kitas variantas – vandens taksi. Šios paslaugos kaina priklauso nuo plaukiamo atstumo ir gali būti nuo 10 iki 100 eurų.

Turistų labiausiai pamėgta pramoga - pasiplaukiojimas gondola.

 

Dar viena populiari pramoga – muziejų lankymas. Venecijoje yra keli garsūs muziejai, pristatantys turtingą jos istoriją, meną ir kultūrą. Populiariausias muziejus, be abejonės, yra Dožų rūmai, į kuriuos bilietas kainuoja apie 30 eurų. Taip pat populiari yra Akademijos galerija (Gallerie dell'Accademia) į kurią bilietas kainuoja 16 eurų. Muziejuje sukaupta turtinga XIV-XVIII a. Venecijos meno kolekcija, kurią sudaro Bellini, Carpaccio, Giorgione, Tintoretto ir Veronese darbai. Be galo populiari yra Venecijos bienalė (La Biennale di Venezia) - tarptautinė meno paroda, kas dvejus metus vykstanti Venecijos Kastelo rajone. Bienalė buvo įkurta 1895 m. kaip Tarptautinė Venecijos miesto meno paroda ir nuo to laiko išsiplėtė, apimdama architektūrą, vaizduojamuosius menus, kiną, šokį, muziką ir teatrą. Renginyje per performansus, skulptūras ir instaliacijas nagrinėjamos politikos temos ir šiuolaikinės kultūros bei socialinės problemos. Bienalė organizuojama kasmet nuo 1895 m., todėl ji yra seniausia tokio pobūdžio bienalė. Pagrindinėje Castello parodoje, Arsenalo ir Bienalės sodų salėse, kaitaliojasi menas ir architektūra. Mėgstantiems modernų meną verta apsilankyti Peggy Guggenheim kolekcijos muziejuje, kuriame saugoma modernaus meno kolekcija, įskaitant Pikaso, Pollocko ir Dali kūrinius. Bilietas į šį muziejų kainuoja 16 eurų.

Taip pat verta aplankyti ne tik Venecijos pagrindinę salą, bet ir aplink esančias. Populiari yra Murano sala, esanti apie 1,5 km nuo Venecijos. Sala tapo garsi, iš pradžių, stiklo karoliukais ir veidrodžiais. Čia buvo išrastas aventurino stiklas, ir kurį laiką Muranas buvo pagrindinis stiklo gamintojas Europoje. Vėliau sala išgarsėjo ir šviestuvais. Nors XVIII a. prasidėjo nuosmukis, stiklo gamyba vis dar yra pagrindinė salos pramonės šaka. Šiek tiek toliau, 7 km nuo Venecijos, yra Burano sala, kurią taip pat verta aplankyti. Šioje saloje yra nedidelis srautas turistų, todėl ji puikiai tiks norintiems kiek atsipūsti nuo didelio turistų kiekio Venecijoje. Ši sala garsėja nėriniais ir ryškiaspalviais namais. Abi šias salas galima pasiekti vandens autobusu arba vandens taksi, tačiau kelionė taksi gali kainuoti iki 100 eurų.

Viena iš populiarių Venecijos salų - spalvingoji Burano sala.

 

Mėgstantiems gaminti būtina apsilankyti žymiausiame Venecijos turguje - Mercato di Rialto. Rialto turgus yra istorinis turgus, esantis netoli žymiausio Rialto tilto. Tai yra judrus kasdienis turgus, esantis komerciniame miesto centre palei garsųjį Didįjį miesto kanalą. Turgus šimtmečius buvo vietos maisto produktų prekybos centras, o vietos restoranai ir gyventojai iki šiol čia apsirūpina šviežiais produktais ir jūros gėrybėmis. Turgus padalytas į dvi dalis: vaisių bei daržovių turgų ir žuvų turgų. Tai yra puiki vieta susipažinti su Venecijos kultūra ir virtuve neišleidžiant daug pinigų. Šiame šimtmečius gyvuojančiame vaisių, daržovių ir žuvies turguje dažnai lankosi tiek vietiniai Venecijos gyventojai, tiek turistai.

Vienas seniausių ir žymiausių žuvų turgų Venecijoje.

 

Jeigu keliaujate liepą ar rugpjūtį ir norite šiek tiek pailsėti nuo didelio turistų kiekio populiariausiose lankytinose vietose, siūlau tiesiog eiti ten, kur veda jūsų akys. Venecijoje yra labai daug mažų, siaurų gatvelių, kuriose nėra daug turistų, o architektūra ir vaizdai yra tokie pat gražūs ir vaizdingi kaip ir didžiosiose gatvėse. Kai lankiausi Venecijoje, prie labiausiai lankomų vietų praleidau labai nedaug laiko, labiausiai patiko tiesiog eiti į šio nuostabaus miesto gilumą ir tyrinėti atokias gatveles bei kiemus.

 

Ką veikti Venecijoje

Be lankytinų vietų, Venecija taip pat yra garsi savo kultūra ir kultūriniu gyvenimu. Šis miestas nuo senų laikų garsėja savo kaukėmis, kurių parduotuves galite rasti beveik kiekvienoje didesnėje miesto gatvelėje. Kaukės ir kostiumai turi ypatingai didelį vaidmenį kasmet vykstančiame festivalyje – Venecijos karnavale (Carnevale di Venezia). Karnavalo ištakos siekia viduramžius, jis gyvavo kelis šimtmečius, kol 1797 m. buvo panaikintas. Tradicija buvo atgaivinta 1979 m., ir dabar šiuolaikinis renginys kasmet pritraukia apie 3 mln. lankytojų. Karnavalas vyksta kiekvienais metais vasario mėnesį, tačiau tiksli data skiriasi, ir tęsiasi 18 dienų ir baigiasi antradienį (Martedì Grasso arba Mardi Gras), t. y. dieną prieš gavėnios pradžią - Pelenų trečiadienį. Karnavalo metu vyksta daug atskirų renginių, tokių kaip gatvės vakarėliai, maskaradiniai pokyliai ir koncertai. Jo metu taip pat galima dalyvauti įvairiuose renginiuose - paraduose, kaukių baliuose ir gatvės pasirodymuose. Vienas svarbiausių ir žinomiausių vykstančių paradų yra vandens paradas, kurio metu pirmąjį karnavalo sekmadienį Rio di Cannaregio upėje vyksta ryškiai papuoštų valčių paradas. Kitas svarbus renginys yra Festa delle Marie - antrąjį karnavalo šeštadienį ši kostiumais pasipuošusi popietinė procesija primena tradiciją, kai 12 gražiausių Venecijos merginų buvo pristatomos dožui, buvusiam Venecijos vadovui. Venecijos karnavalas švenčiamas siekiant paminėti istorinę pergalę ir parodyti Venecijos kultūrą, pasitelkiant sudėtingus kostiumus ir kaukes. Tai metas, kai žmonės gali susirinkti kartu švęsti gyvenimą ir mėgautis įvairiais renginiais, paradais, kaukių balais, gatvės spektakliais ir kitom pramogom. Todėl jeigu kelionę planuosite vasario mėnesį, būtinai sudalyvaukite šiame išskirtiniame karnavale, kuris tikrai bus vienas įsimintiniausių dalykų gyvenime.

Vienas svarbiausių Venecijos karnavalo simbolių - kaukės.

 

Jeigu norite patirti Venecijos festivalių dvasią, tačiau nenorite būti milijoniniame žmonių būryje, gegužę vykstantis Festa della Sensa festivalis gali būti puikus pasirinkimas. Jis nepritraukia tiek daug turistų, todėl švęsite su vietiniais ir pajusite jų šventinę dvasią.  Festa della Sensa - tai senovinė Venecijos šventė, kuria švenčiama Venecijos jūrinė galia ir miesto ryšys su jūra. Ji rengiama Pakilimo šventės (venecijiečių kalba - Sensa) proga, gegužės mėnesį, tačiau tikslios datos kiekvienais metais skiriasi, ir yra švenčiama jau daugiau kaip tūkstantį metų. Šia švente minimos dvi svarbios Respublikos istorijos datos: 1000 m. gegužės 9 d., kai dožas Pietro II Orseolo išgelbėjo slavų užpultus Dalmatijos gyventojus ir taip pradėjo Venecijos ekspansiją Adrijos jūros regione, ir 1177 m., kai dožas Sebastiano Ziani, popiežius Aleksandras III ir Šventosios Romos imperijos imperatorius Frydrichas Barbarosa susitarė dėl Venecijos sutarties, kuri užbaigė ilgus metus trukusius nesutarimus tarp popiežiaus ir Šventosios Romos imperijos. Šventė paprastai prasideda tradicinių irklinių valčių paradas, išplaukiantis iš Šventojo Morkaus baseino ir lydintis Venecijos merą didingu laivu iki San Nicolo bažnyčios. Čia meras kasmet atkuria jūros santuokos ceremoniją (Sposalizio del Mare), imantis tradicinio vaidmens, kurį istoriškai atlikdavo dožas, įmetant žiedą į lagūną, simbolizuojantį Venecijos santuoką su jūra. Po šios ceremonijos vykta valčių lenktynės, kuriomis pradedamas vietinių lenktynių sezonas. Festivalis yra svarbus kultūrinis įvykis tiek venecijiečiams, tiek turistams. Jis primena Venecijos jūrinį paveldą ir jos ryšį su jūra.

Taip pat verta sudalyvauti Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, kuris yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. grafo Giuseppe Volpi. Renginys vyksta kasmet rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje. Renginyje rodomi įvairūs filmai iš viso pasaulio: vaidybiniai, dokumentiniai ir trumpametražiai. Festivalis taip pat rengia retrospektyvas ir pagerbia svarbiausių veikėjų atminimą, taip prisidėdamas prie geresnio kino istorijos supratimo. Venecijos kino festivalio filmų peržiūros paprastai yra atviros visuomenei, o bilietus galima įsigyti internetu. Tačiau kai kurie seansai yra uždari ir skirti spaudos atstovams bei profesionalams. Festivalis yra svarbus kultūrinis renginys, pritraukiantis lankytojus iš viso pasaulio.

 

Apibendrinant, kiekvienas, mėgstantis keliauti, privalo apsilankyti šiame įspūdingame mieste, kadangi šiam miestui gresia pavojus išnykti dėl grimztančių pamatų ir kylančio jūros lygio. Blogiausiu atveju miestas gali išnykti po bangomis jau 2100 m., todėl paskubėkite jį pamatyti.

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Panemunės kelias

Kur keliauti Lietuvoje, maršrutas Panemunės kelias žemėlapis, dienos kelionė Lietuvoje, Panemunės pilių kelias, savaitgalio kelionės Lietuvoje, Panemunės kelias iš Vilniaus, Panemunės kelias iš Kauno, Panemunės kelias iš Jurbarko, Panemunės kelias kur pavalgyti, kelionės po Lietuvą

Ką veikti pajūryje

Atostogos pajūryje, aktyvios veiklos pajūryje, lankytinos vietos pajūryje, ką veikti Palangoje, Švenojoje, Klaipėdoje, Kuršių nerijoje.

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Ką veikti Utenoje

Lankytinos vietos Utenoje, poilsis Utenoje, maršrutas automobiliu po Utenos rajoną

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
pailginto keleivinio mikroautobuso nuoma vilniuje Keleivinio mikroautobuso nuoma Vilniuje Keleivinių Mikroautobusų Nuoma Vilnius
Laivų nuoma Klaipėdoje Laivų nuoma Klaipėda Laivo Nuoma Klaipėdoje, Pramoginių, Keleivinių Laivų Nuoma Klaipėdoje, Laivo šventei, žvejybai Nuoma Klaipėda
Laivų nuoma Mingėje Laivų nuoma Mingė Laivo Nuoma Mingės Kaime, Kelionės Laivu Iš Mingės
mikroautobuso nuoma vilniuje kaina Mikroautobuso nuoma Vilnius Keleivinio Mikroautobuso Nuoma Vilnius Kaina,
prailginto mikroautobuso nuoma vilniuje Mikroautobuso nuoma kelionėms Vilnius Kelioninio Mikroautobuso Nuoma Vilniuje, Mikroautobuso Kelionėms Nuoma Vilnius,
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Vedantieji

Panemunės kelias

Kur keliauti Lietuvoje, maršrutas Panemunės kelias žemėlapis, dienos kelionė Lietuvoje, Panemunės pilių kelias, savaitgalio kelionės Lietuvoje, Panemunės kelias iš Vilniaus, Panemunės kelias iš Kauno, Panemunės kelias iš Jurbarko, Panemunės kelias kur pavalgyti, kelionės po Lietuvą

Kelionė į Veneciją

Ekskursijos venecijoje, kelionės į Veneciją organizavimas, Venecijos lankytinos vietos

Kelionė į Rumuniją automobiliu

Automobiliu po Rumuniją, lankytinos vietos Rumunijoje, ką veikti Rumunijoje, maršrutas automobiliu po Rumuniją

Kelionė į Italiją automobiliu

Automobiliu į Italija, kelionė automobiliu į šiaurės Italiją, Ką veikti Italijoje, Kelionė automobiliu į Italiją

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: