Latvijos kurortai
Atnaujinta: 2020-06-19

  Turizmo industrijoje Latvijos kurortai  nuėjo kiek kitokiu keliu nei Lietuva. Atsižvelgiant į rezultatus panašu, kad  sėkmingesniu. Čia galima surasti daugiau pramogų, kainos taip pat gerokai mažesnės. Galima skųstis, kad neturime tiek pajūrio kaip Latvija. Tačiau neverta meluoti sau ir pamiršti, kad didžioji pajūrio dalis kažkam saugoma, kažkam nusaugoma. Latviai gerokai daugiau panaudojo savo Pajūrį ir negali vertinti poilsio zonų kaip sudarkiusių Pajūrio grožį.  

    Jūrmalos kurortas

Jūrmala yra vienas iš ilgiausių Europos kurortų. Atvažiuoti iš Vilniaus trunka beveik tiek pat kiek iki Palangos. Panašiai ir iš Kauno. Pakeliui laukia daug pramogų ir įdomių lankytinų vietų. Kelionei verta paskaičiuoti visą dieną - tikrai nenusivilsite. Daugiau apie šią kelionę straipsnyje " Lankytinos vietos Latvijoje". 

Dobele Sodai

Dobele Petera Upiša sodai. Pavasarį sužydi šimtai skirtingų alyvų, daromas alyvų festivalis. Rudenį daromas obuolių festivalis. Iki Jūrmalos važiuosite kiek išmuštais keliais, tačiau su įdomiomis pramogomis. Galima pasirinkti gerą trąsą pro Rygą.

   Jūrmalos kurortas rytinėje dalyje prabangus, modernus, su daugybe pramogų aktyviems žmonėms.  Čia didieji viešbučiai su SPA, pramogomis, brangesni restoranai, barai, akvaparkas.
    Kuo vakariau tuo Jūrmala provincialėja. Skolas gatvė tarsi perskiria triukšmingąją Jūrmalą nuo provincialiosios Jūrmalos. Skolas - Kauguri  rajone gyvenamieji jūrmaliečių kvartalai. Čia daug paprastesnių ir pigesnių barų, maitinimo įstaigų. Kiek toliau Kemeri,  nutolęs nuo jūros ir anksčiau garsėjęs savo purvo gydyklomis. Nuo čia iki Ragaciems galima surasti įdomių žuvies restoranų. Jūrmala čia panaši į kolektyvinius sodus, dar išlikę senųjų žvejų kaimelių elementų. Viena iš gražesnių vietų  - Ragaciems. Čia rasite geriausias rūkytos žuvies parduotuves. Už Ragaciems Jūrmala baigiasi ir prasideda daugybė  laukinių paplūdimių žaviame pušyne. 

jurmalos pliažas ir paplūdimiai

Saulė leidžiasi už Ragaciems iškyšulio, vaizdas nuo Kaugurai rajone esančio Kurinš restorano. Platūs ir sutvarkyti Jūrmalos paplūdimiai, privažiavimas prie pat jūros, nors sezono metu vietos tenka paieškoti. 

Jūrmaloje yra didelis viešbučių pasirinkimas. Čia galima susirasti kambarį aukštos klasės viešbutyje su daugybe pramogų kaip SPA, restoranas, sporto salės, koncertai. Tarp tokių viešbučių rekomenduojamas Hotel Jurmala SPA

Šeimoms skirti gerai įrengti viešbučiai kuriuos galima rezervuoti per booking.com. Taip pat apartamentus per Airbnb.com. Gerų atsiliepimų sulaukia viešbutis Lielupė Jūrmaloje

Paspaudę šią nuorodą pateksite į Jūrmalos viešbučių paiešką ir rezervaciją

Ką veikti Jūrmaloje

Be pramogų pačiame mieste daug veiklos sukurta netoli Jūrmalos. Gerai įrengti pėsčiųjų ir dviračių žiediniai takai, apžvalgos bokšteliai, pramogų parkai, distilerijos ir vyninės.

Kemeri pelkės pažintinis takas netoli Jūrmalos

Kemeri pelkėje nutiestas apie 3 kilometrų takas. Bedugniai ežeriukai, sukrypusios kaip bonsai pušelės, žydinčios gėlės. Apžvelgti galima nuo bokštelio. Neįtikėtinos nuotraukos ryte kylant rūkui ir vakare raudonuojant debesims.

Dundura pievos plavas netoli Jūrmalos

Dundura pievos atstatytos ir apgyvendinti puslaukiai arkliai ir galvijai " šienaujantys" žolę. Labai įdomu stebėti natūralios kaimenės gyvenimą.

 

Kur pavalgyti Jurmaloje

Jūrmaloje gausu užeigų su gausiu, skaniu ir gana nebrangiu maistu. Šios didžiulės porcijos kainavo apie 8 - 9 eurus. Žuvies restoranai gana dažnai turi šviežios žuvies, ypač kai nėra didelių bangų ir žvejai gali išplaukti į jūrą. Restoranas Kurinš. 

Abavas distilerija

Latviai įteisino stiprių alkoholinių gamybą ir tikrai neprasigėrė. Abavas distilerija gamina puikų, nors ir brangų "kalvadosą", natūralius sidrus, vynus. 

 

 

 

Ventspilio kurortas

Ventspilis labiausiai nutolęs nuo Vilniaus ir Kauno didelis Latvijos kurortas. Poilsiautojų laukia puikiai sutvarkyta kurto infrastruktūra ir dideli smėlėti pliažai. Net ir pačiu sezono metu čia galima rasti paplūdimių be grūsties. Miestas ypač draugiškas šeimoms su vaikais, čia ant kiekvieno žingsnio žaidimų aikštelės vaikams, atrakcionų parkas, du vandens parkai. Pramogų ir nakvynės kainos mažesnės nei Lietuvoje. 

Pakeliui taip pat nusimato gana daug pramogų. Aplankyti Ventos upės krioklius ir smėlio urvus Kuldygoje 

Liepojos kurortas 

Liepoja labiausiai nutolęs didelis kurortas. Tai ramus, kiek netgi apsnūdęs, tačiau tvarkingas kurortas. Jame pasijusite panašiai kaip Pietinės Anglijos, Normandijos ar Bretanės miestelyje. Net kavinukės primena Prancūziją. geru oru galėsite pasimėgauti šviežia žuvimi, tiek restoranuose, tiek galėsite nusipirkti savo virtuvėlei. 
  Pasidarykite pikniką su gėrybėmis kur nors kopose. Čia yra daug pajūrio ir poilsiautojų nesijaučia net pačiu sezonu. 

Latvijos pajūrio kaimeliai

Būtų sunku išvardinti visus Latvijos pajūrio kaimelius į kuriuose verta užvažiuoti pasiilsėti. Visai netoli Palangos Papės ir Nidos kurortiniai kaimeliai. Čia gana daug lietuvių pastoviai ilsisi ir net įsigijo sodybas. Reikalavimų latvių "gamtosaugininkai" turi mažiau, todėl čia gali pasijusti tarsi senovėje gamtoje gyvenę žvejai. Tačiau šiose vietose reikėtų įvertinti,  kad kurortai šalia ežerų, kartais būna  daug uodų. Poilsinės ir pramogų infrastruktūros beveik nėra.
  Kiek toliau važiuojant situacija kiek keičiasi. Dauguma Latvijos pakrančių kaimelių yra buvę ar iki šiol veikiantys žvejų uosteliai.  Todėl geru oru didžiulė tikimybė paragauti šviežios žuvies patiekalų ar gauti ką tik išrūkytą šviežią žuvį. Jau daugiau pramogų, tačiau apgyvendinimas gana etnografinis. Didelių viešbučių su SPA čia nerasite. 

  Daug keliautojų labai sužavėjo kelionė palei Latvijos pajūrį per šiuos žvejų kaimelius. Išvažiuoti galima nuo Palangos pusės arba nuo Jurmalos. Neskubant važiuoti palei jūrą nutiestu keliu. Sustoti gausiuose pliažuose maudytis, grožėtis kopomis, skardžiais, saulėlydžiais. Viena iš gražiausių vietų yra Kolkos pusiasalis kur susisiekia Baltijos jūra ir Rygos marios.

Važiuojant nuo Jūrmalos 

Jurmalciems žvejų kaimelis, senovinės buities ekspozicija. Netoli Pusenu kalns aukščiausia Latvijos kopa.

Bernati miestelis ir to paties pavadinimo parkas

Pavilosta buvusi burlaivių statyklą, žvejų uostas. Gana nemažas miestelis.

Ulmalė ir Jurkalnė, pakrantė su duag gana aukštų skardžių.

Mikeltornis su seniausiu Latvijoje Ovišu švyturiu. 

Toliau jau Kolka, čia kertasi Baltijos ir Rygos įlangos bangos

Didesnis miestelis Roja ir netoli esantis Purciema Baltosios kopos pažintinis takas. 

Mersraga švyturys

 

Kitoje Rygos pusėje gana provincialūs Saulkrastai ir Salacgriva kurortai. Lankomas Duntė Miunhauzeno muziejus

Ką pamatyti pakeliui į Latvijos kurortus

Pagrindine trasa važiuojant kurortus pasieksite tiesiai ir greitai. Tačiau Latvijoje verta pasukti į mažuosius keliukus. Nustebsite kiek čia yra pramogų ir lankytinų vietų.

Rundalės pilis

Rundalės pilis ir sodai spindi Kurliandijos hercogų sukurta prabanga. 

Bauskės pilis

Restauruojama Bauskės pilis. Atstatyti Kurliandijos hercogystės laikų rūmai, atstatomi Teutonų laikų rūmai. Geriausias laikas lankymui - vakaras. 

Tervete gamtos parkas

Tervete gamtos parkas. Pramoginiai atrakcionai vaikams, dviračių ir pėsčiųjų takai, atstatyta medinė pilis.

Triušių ferma netoli Bauskės

Triušių ferma netoli Bauskės labai patiks vaikams. Čia ne tik triušiai, bet ir daug maisto kaulijančių paukščių. Maisto davinį parduoda už eurą. 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba vestuvėms Klaipėdos apskrityje Sodyba Vestuvėms Netoli Klaipėdos, Sodyba šventėms Klaipėdos Apskrityje

Kategorijos straipsniai

Ką pamatyti Širvintose

Ką pamatyti Širvintose bei Širvintų rajone, lankytinos vietos Širvintose, pažintiniai ir dviračių takai Širvintų rajone, Kernavė, ką pamatyti ir aplankyti Kernavėje.

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Vedantieji

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Naujausi verslo skelbimai

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Automobiliu į Kroatiją, kelionės į Kroatiją automobiliu maršrutas, lankytinų vietų žemėlapis, apgyvendinimas Kroatijoje, ką veikti Kroatijoje

Lankytinos vietos Alytuje

Ką pamatyti Alytuje ir Alytaus Rajone, lankytinos vietos Alytuje, laisvalaikis Alytuje, kulinarinis turizmas Alytuje.

Karšių žvejyba

Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga

Pėsčiųjų ir dviračių takai Labanore

Lankytinos vietos Labanore, ką veikti Labanoro girioje, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai

Stovyklaviečių ir poilsiaviečių žemėlapis

Žemelapis su sužymėtomis stovyklavietėmis prie ežerų, upių, nemokamos ir saugomos stovyklavietės

Latvijos kurortai

Latvijos pajūris, Latvijos paplūdimiai, viešbučiai, pramogos, Latvijos pajūryje, ką veikti Latvijos pajūryje, lankytinos vietos. Jūrmala, Ventspilis, Liepoja

Lankytinos vietos Skuodo rajone

Ką pamatyti Skuode, įdomios vietos ir renginiai Skuodo rajone, ką veikti Skuode

Lankytinos vietos Molėtuose

Ką pamatyti Molėtuose ir Molėtų rajone, ką veikti Molėtuose, poilsis prie Molėtų ežerų, pramogos Molėtų rajone

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: