Pekino šunys
Atnaujinta: 2023-03-31

Pekino veislės šunys yra kilę iš Kinijos. Jie garsėja savo išskirtine išvaizda, plokščiu, raukšlėtu snukučiu ir ilgu, plevėsuojančiu kailiu. Pekino šunys iš pradžių buvo auginami kaip Kinijos imperatoriškojo teismo kompanionai ir buvo labai vertinami karališkosios šeimos narių. Šiandien, Pekino veislės šunys yra populiarūs augintiniai visame pasaulyje, vertinami dėl meilios prigimties, lojalumo ir išskirtinės išvaizdos. 

Pekino šunys

Pekinai yra labai ištikimi ir meilūs šunys.

Pekino veislės šunų auginimas

Pekinas yra maža ir žavinga žaislų veislė, žinoma dėl savo ilgo, storo kailio ir žavingų asmenybių. Norėdami pasirūpinti savo pekinu, atminkite kelis esminius patarimus:

 • Priežiūra: Pekinas turi ilgą, storą kailį, kurį reikia reguliariai prižiūrėti, kad jis būtų sveikas ir blizgus. Turėsite kasdien šukuoti jų kailius, kad nesuliptų ir nesusipainiotų ir maudyti juos kas 2-3 mėnesius.
 • Pratimai: nors pekinai yra maži, jiems vis tiek reikia kasdienių mankštų, kad išliktų sveiki ir laimingi. Jiems turėtų pakakti trumpų pasivaikščiojimų ar žaidimo saugiai aptvertame kieme.
 • Šėrimas: maitinkite savo pekininą aukštos kokybės šunų maistu. Pekinai yra linkę į nutukimą, todėl būkite atsargūs ir nepermaitinkite jų ir neduokite jiems per daug skanėstų.
 • Dantų priežiūra: Pekinai taip pat yra linkę į dantų problemas, todėl būtinai reguliariai valykite dantis ir aprūpinkite juos kramtomaisiais daiktais bei žaislais, kad dantys būtų švarūs.
 • Mokymas ir socializacija: Pekinai gali būti užsispyrę, todėl ankstyvas mokymas ir socializacija yra būtini norint užtikrinti, kad jie gerai elgtųsi su žmonėmis ir kitais šunimis.
 • Sauga: Pekinai yra maži ir gali būti lengvai sužeisti, todėl saugokite juos nuo kritimo, grubaus žaidimo ir kitų pavojų.

Pekino veislės šunų auginimas

Laikydamiesi patarimų galite padėti užtikrinti, kad jūsų pekinas gyvens laimingą ir sveiką gyvenimą.

Pekino veislės šunų kilmė

Pekino šunys turi ilgą ir įspūdingą istoriją, siekiančią tūkstančius metų. Jie buvo veisiami Kinijoje, kur iš pradžių juos laikė imperatoriškosios šeimos nariai. Pekino šunys buvo laikomi šventais gyvūnais ir jiems buvo suteiktos ypatingos privilegijos, įskaitant savo tarnus ir apgyvendinimą karališkuosiuose rūmuose. Legenda pasakoja, kad Pekino šunis sukūrė Buda, sumažinęs liūtą iki mažo šuns dydžio. Nors ši istorija vargu ar bus tiesa, ji byloja apie pagarbą ir susižavėjimą.

Pekino šunys pirmą kartą į Vakarus buvo pristatyti XIX amžiaus pabaigoje, kai per Antrąjį opijaus karą britų kareiviai apiplėšė imperatoriškuosius rūmus. Jie parsivežė kelis Pekino šunis į Angliją, kur jie greitai tapo madingu augintiniu tarp aristokratų. Iš ten veislė išplito visame pasaulyje ir išpopuliarėjo tarp visų sluoksnių šunų mylėtojų.

Pekino veislės šunų išvaizda

Pekino šunys yra mažos veislės šunys, sveriantys nuo 3 iki 6 kilogramų, o ūgis ties ketera svyruoja nuo 20 iki 25 centimetrų. Jie turi išskirtinę išvaizdą: plokščią, raukšlėtą veidą ir ilgą, besiplečiantį kailį. Pekinų kailis gali būti įvairių spalvų: juodas, baltas, auksinis, smėlio spalvos, pilkas. Vienspalviai gali turėti įvairių spalvų dėmių.

Pekino veislės šunų išvaizda

Pekinai lengvai atpažįstami iš sutrumpintų snukučių, iškilių didelių akių ir „v“ formos nosies raukšlės tarp snukio ir akių.

Vienas ryškiausių Pekino šunų bruožų yra plokščias ir platus veidas, trumpa nosis ir didelės išraiškingos akys. Šią unikalią išvaizdą lemia brachicefalinė veislės kaukolės struktūra, panaši į buldogo ar mopso struktūrą. Nors ši išvaizda yra žavinga, ji gali šuniui sukelti sveikatos problemų.

Pekino veislės šunų charakterio bruožai

Pekino šunys yra žinomi dėl savo meilios ir ištikimos prigimties, jie užmezga tvirtus ryšius su savo šeimininkais. Jie taip pat yra gana nepriklausomi ir kartais gali būti užsispyrę, todėl jiems gali būti sunku treniruotis. Pekino veislės šunys nėra ypač aktyvūs, todėl jiems puikiai sekasi gyventi mažuose namuose ar butuose, kur gali sulaukti daug dėmesio ir savininkų meilės.

Štai keletas pagrindinių Pekino šunų asmenybės bruožų:

 • Pekino šunys yra gana nepriklausomi ir kartais gali būti užsispyrę. Jie turi stiprų charakterį ir gali būti sunkiai treniruojami, jeigu nėra nusiteikę. Tačiau turint kantrybės ir nuoseklumo, Pekino šunis galima išmokyti vykdyti pagrindines komandas ir net atlikti triukus.
 • Pekino veislės šunys nėra ypač aktyvūs ir nereikalauja daug mankštos. Jie mielai leidžia dienas gulėdami ant sofos ar glausdamiesi su šeimininkais. Tačiau svarbu jiems šiek tiek mankštintis, kad išvengtų nutukimo ir išlaikytų bendrą sveikatą.
 • Pekino šunys yra labai ištikimi savo šeimininkams ir gali prisirišti prie vieno žmogaus. Jie taip pat saugo savo šeimininkus ir gali loti ar urgzti ant nepažįstamų žmonių.
 • Nepaisant savo nepriklausomo pobūdžio, Pekino šunys taip pat yra labai meilūs ir mėgsta leisti laiką su savo šeimininkais. Jie gali nusiminti, jei ilgą laiką bus palikti vieni.
 • Pekino veislės šunys gali būti užsispyrę, todėl šeimininkams gali prireikti kantrybės ir atkaklumo juos auklėjant.

Pekino veislės šunų priežiūra

Pekino šunų kailis yra ilgas ir tankus, todėl jį reikia reguliariai prižiūrėti, kad būtų sveikas ir blizgus. Bent kartą per savaitę reikia iššukuoti Pekinų kailį, kad nesuliptų ir nesusipainiotų. Kai kuriuos Pekino šunis gali prireikti dažniau šukuoti, ypač kailio šėrimosi metu, kuris vyksta du kartus per metus.

Be šukavimo, Pekino šunis reikėtų maudyti kas kelis mėnesius, kad jų kailis būtų švarus, švelnus bei blizgantis. Maudydami pekiną naudokite švelnų šunų šampūną ir venkite vandens patekimo į jų ausis, nes tai gali sukelti infekcijas.

Pekino veislės šunų priežiūra

Per didelis skanėstų skaičius pekinams gali sukelti nutukimą.

Pekino šunys yra linkę į dantų problemas, todėl svarbu reguliariai valyti jų dantis, kad išvengtumėte apnašų ir dantų akmenų susidarymo. Galite naudoti šunų dantų šepetėlį ir pastą, kad išvalytumėte dantis, arba duokite jiems kramtomųjų kramtukų ir žaislų, kad dantys būtų švarūs.

Jie taip pat yra linkę į akių problemas dėl išsikišusių akių. Svarbu, kad jų akys būtų švarios ir be išskyrų. Taip pat reikia stebėti, ar nėra infekcijos ar sužalojimo požymių. Jei pastebėjote akių paraudimą, patinimą ar išskyras, veskite šunį pas veterinarą.

Tai gana neaktyvi veislė ir nereikalauja daug mankštos, tačiau pekinams vis tiek reikia kasdienių pasivaikščiojimų ir žaidimų, kad būtų sveiki ir laimingi. Jie taip pat linkę priaugti svorio, todėl svarbu stebėti jų mitybą ir įsitikinti, kad jie pakankamai mankštinasi.

Pekino šunys yra linkę į tam tikras sveikatos problemas, odos problemas ir alergijas. Reguliarūs veterinarijos gydytojo patikrinimai yra svarbūs norint anksti pastebėti ir išgydyti bet kokias sveikatos problemas.

Pekino veislės šunų mityba

Pekino veislės šunys turi mažą, kompaktišką kūną ir nereikalauja didelio maisto kiekio, kad išlaikytų savo svorį. Tačiau svarbu juos šerti aukštos kokybės šunų maistu, atitinkančiu jų mitybos poreikius. Rinkdamiesi šunų maistą, ieškokite tokio, kuriame būtų aukštos kokybės baltymų šaltinių, tokių kaip vištiena, žuvis ar ėriena. Venkite šunų maisto, kuriame yra užpildų ar dirbtinių konservantų, nes jie gali pakenkti jūsų šuns sveikatai.

Pekino veislės šunys gali būti linkę į nutukimą, todėl norint išlaikyti sveiką svorį, svarbu stebėti jų suvartojamą maistą ir reguliariai mankštintis. Šie šunys turėtų būti šeriami kontroliuojamomis porcijomis, kad būtų išvengta nutukimo. Svarbu išmatuoti jų maistą ir nepermaitinti. Taip pat svarbu neduoti jiems maisto nuo stalo likučių, nes tai gali sukelti svorio padidėjimą ir kitų sveikatos problemų. 

Pekino šunims taip pat gali būti naudingi papildai, tokie kaip gliukozaminas ir chondroitinas, kurie gali padėti palaikyti sąnarių sveikatą. Omega 3 riebalų rūgštys, esančios žuvų taukų papilduose, taip pat gali padėti išlaikyti sveiką kailį ir odą.

Maitindami pekinus būtinai aprūpinkite juos daug šviežio, švaraus vandens. Kasdien keiskite vandenį ir reguliariai valykite vandens dubenį, kad išvengtumėte bakterijų dauginimosi.

Pekino šunys gali turėti specialių mitybos poreikių dėl jų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, norint išvengti širdies problemų, jiems gali prireikti dietos, kurioje yra mažiau natrio, arba dietos, kurioje nėra įprastų alergenų, kad būtų išvengta odos problemų.

Pekino veislės šunų dresavimas

Pekino šunys yra žinomi dėl savo nepriklausomos prigimties ir kartais gali būti užsispyrę. Tačiau turint kantrybės ir nuoseklumo juos galima išmokyti vykdyti pagrindines komandas ir net atlikti triukus. Dresiruojant pekino veislės šunį svarbu naudoti pozityvius paskatinimo būdus, tokius kaip skanėstai ir pagyrimai. Venkite bausmių ar fizinės jėgos, nes tai gali pakenkti jūsų santykiams su šunimi ir apsunkinti dresūrą.

Pradėkite mokydami pagrindinių komandų, tokių kaip „sėdėti“, „laukti“ ir „ateiti“. Naudokite skanėstus, kad apdovanotumėte savo šunį už šių komandų vykdymą ir būkite kantrūs, jei komandos neatlieka iš karto. Nuosekliai kartokite komandas ir palaipsniui didinkite sudėtingumo lygį.

Pekino veislės šunų ligos

Pekino šunys paprastai yra sveiki, tačiau, kaip ir visos veislės, jie yra linkę į tam tikras sveikatos problemas. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios Pekino šunų sveikatos problemos:

Pekino veislės šunų ligos

Pekinų veislės šunų vidutinė gyvenimo trukmė yra 13–15 metų.

Pekinų brachicefalinis sindromas:

Pekino šunys turi plokščią, plačią kaukolės struktūrą, kuri gali sukelti kvėpavimo problemų, ypač esant karštam ar drėgnam orui. Brachicefalinio sindromo simptomai yra knarkimas, švokštimas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Pekinų akių problemos: 

Pekino šunys turi dideles, išsikišusias akis, kurios yra linkusios susižaloti ir užsikrėsti. Jie gali susirgti tokiomis ligomis kaip vyšnios akis, katarakta ar glaukoma.

Pekinų dantų problemos:

Pekino šunys yra linkę į dantų problemas, tokias kaip dantenų ligos ir dantų ėduonis. Reguliari dantų priežiūra, įskaitant valymą šepetėliu gali padėti išvengti šių problemų.

Pekinų odos alergija:

Pekino šunims gali išsivystyti odos alergija, kuri gali sukelti niežėjimą, paraudimą ir plaukų slinkimą. Gydymas gali apimti vaistus, dietos pokyčius ar vietinius kremus.

Kad jūsų pekinas būtų sveikas, svarbu suplanuoti reguliarius veterinarijos gydytojo patikrinimus ir stebėti, ar nėra ligos ar sužalojimo požymių. Šerkite juos aukštos kokybės šunų ėdalu ir daug mankštinkite, kad išlaikytumėte bendrą jų sveikatą ir gerovę.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: