Rusų spanielis
Atnaujinta: 2023-03-31

Rusų spanieliai, taip pat žinomi kaip rusų springerspanieliai, yra spanielių veislė, kilusi iš Rusijos. Pirmą kartą jie buvo išveisti 19-20 amžiuje sukryžminus anglų springerspanielius su vietinėmis medžioklinėmis veislėmis, įskaitant rusų dėmėtąjį skaliką. 

Rusų spanielis

Šie šunys yra labai energingi ir protingi, puikiai atlieka įvairias užduotis medžioklėje, judrumo varžybose. Jie yra žinomi dėl savo draugiško ir meilaus temperamento, yra puikūs šeimos augintiniai. Šiems šunims reikia daug mankštos, aktyvumo bei psichinės stimuliacijos, kad išliktų sveiki ir laimingi. Jei ketinate įsigyti rusų spanielį, svarbu nuo pat mažų dienų užsiimti įvairiais šuns lavinimo ir dresūros užsiėmimais, kad augintinis būtų sveikas ir socialus. Kaip ir visi šunys, rusų spanieliai reikalauja reguliarios veterinarinės priežiūros. 

Rusų spanielių išvaizda 

Rusų spanieliai yra vidutinio dydžio šunys, kurie paprastai sveria nuo 15 iki 22 kilogramų ir yra maždaug 45-53 cm aukščio ties pečiais. Jie yra kompaktiško, raumeningo kūno sudėjimo, šiek tiek suapvalinta kaukole, vidutiniškai ilgu snukiu ir ilgomis ausimis. Jų kailis paprastai yra vidutinio ilgio, tankus, gali būti lengvai banguotas arba garbanotas, taip pat įvairių spalvų: juoda, ruda, balta, marga. Rusų spanieliai turi dideles, išraiškingas akis, kurios dažniausiai yra rudos. Uodega dažniausiai vidutinio ilgio, tačiau gali natūraliai būti trumpesnė. 

Rusų spanielis yra išskirtinės ir patrauklios išvaizdos, kuri puikiai tinka tiek medžioklinio, tiek šeimos gyvūno vaidmeniui. Dėl savo vidutinio dydžio ir atletiško sudėjimo jie yra judrūs bei universalūs lauke, o dėl draugiškų ir bendraujančių charakterių yra puikūs šeimos nariai. 

Rusų spanielių išvaizda

Rusų spanielių mityba

Tinkama mityba yra būtina rusų spanielių, kaip ir visų šunų, sveikatai ir gerovei. Kad rusų spanielis būtų sveikas ir guvus, svarbu juos maitinti subalansuota ir maistinga mityba, kuri atitinka jų specifinius mitybos poreikius. Kaip veislė rusų spanieliai yra aktyvūs šunys, kurių medžiagų apykaita yra greita, o tai reiškia, kad norint išlaikyti jų energijos lygį, jiems reikia dietos, kurioje būtų daug baltymų ir riebalų. 

Rusų spanielių mityba

Rekomenduojama dieta, kurioje yra aukštos kokybės gyvūlinių baltymų šaltinių, tokių kaip vištiena, jautiena ar žuvis. Sveikieji riebalai iš tokių šaltinių kaip žuvų taukai, linų sėmenys ir vištienos riebalai taip pat yra svarbūs norint išlaikyti spanieliaus sveiką kailį ir odą. Angliavandeniai taip pat yra labai svarbi rusų spanielių mitybos dalis, nes jie suteikia energijos bei skaidulų, kurie padeda jų virškinimui. Tačiau svarbu rinktis kokybiškus angliavandenius, tokius kaip nesmulkinti grūdai, vaisiai, daržovės, taip pat vengti maisto, kuriame yra daug nereikalingų papildų ar pridėtinio cukraus. 

Renkantis maistą savo rusų spanieliui svarbu ieškoti aukštos kokybės komercinio šunų ėdalo, kuris būtų sukurtas specialiai šiai veislei, pagal jų dydį, amžių ir aktyvumo lygį. Taip pat galima pasirinkti rusų spanielį šerti naminiu ar žaliaviniu maistu, tačiau svarbu prieš tai pasikonsultuoti su veterinarijos dietologu tam, kad užtikrinti, jog augintinis gautų visas reikiamas maistines medžiagas tinkamomis proporcijomis. 

Ne mažiau svarbu, kad rusų spanielis visada turėtų prieigą prie švaraus, gėlo vandens ir stebėti kaip jis valgo, kad išlaikyti sveiką augintinio svorį. Kilus nerimui dėl rusų spanielio sveikatos, būtina kreiptis į veterinarą.

Rusų spanielių ligos

Kaip ir visos šunų veislės, rusų spanieliai gali turėti tam tikrų sveikatos problemų. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios sveikatos problemos: 

 • Klubo displazija. Tai būklė, kuomet rusų spanielio klubo sąnarys netinkamai vystosi, todėl atsiranda artritas ir mobilumo problemos, skausmas. 
 • Rusų spanielių akių problemos. Šios veislės šunys gali būti linkę į įvairias akių problemas, įskaitant kataraktą, progresuojančią tinklainės atrofiją ir glaukomą. 
 • Ausų infekcijos. Rusų spanieliai turi ilgas, lanksčias ausis, kurios gali sulaikyti drėgmę ir tapti puikia terpe įvairioms bakterijoms, dėl kurių gali atsirasti ausų infekcijų. 
 • Odos alergija. Kai kuriems rusų spanieliams gali išsivystyti alergija, sukelianti odos dirginimą, niežėjimą ir kitas problemas. 
 • Skydliaukės problemos. Rusų spanieliai gali būti linkę į skydliaukės sutrikimus, dėl kurių gali padidėti svoris, atsirasti mieguistumas, kiti simptomai. 
 • Rusų spanielių širdies ligos. Kai kuriems šios veislės šunims gali išsivystyti širdies ligos, tokios kaip mitralinio vožtuvo liga, išsiplėtusi kardiomiopatija. 

Tam, kad užtikrinti rusų spanielio sveikatą bei gerą bendrą savijautą, būtina reguliariai bendradarbiauti su veterinarijos gydytoju, kad laiku pastebėti galimus sveikatos sutrikimus. Veterinariniai patikrinimai, tinkama mityba bei makšta užtikrins rusų spanielio gerbūvį. Be to, įsigyjant augintinį iš veisėjo, įsitikinkite, jog jis atlieka jų veislinių gyvūnų patikrinimus. Tokiu būdu galite sumažinti jūsų rusų spanielio genetiškai paveldimų sveikatos problemų riziką. 

Rusų spanielių ligos

Rusų spanielių dresūra 

Rusų spanielių veislės šunys yra labai protingi, kuriems patinka mokytis naujų dalykų ir patikti savo šeimininkams. Paprastai jie greitai mokosi ir gerai reaguoja į teigiamus sustiprinimo mokymo metodus. Keletas patarimų, kaip dresuoti savo rusų spanielį: 

 • Pradėkite treniruoti anksti. Nuo mažens treniruoti rusų spanielį padės susikurti gerus įpročius ir užkirsti kelią blogo elgesio formavimuisi. 
 • Naudokite teigiamą pastiprinimą. Atlygiu pagrįstos treniruotės, tokios kaip skanėstai, pagyrimas ir teigiamas prisilietimas puikiai tinka rusų spanieliams.
 • Treniruokite rusų spanielį po truputį. Šios veislės šunims būdinga turėti trumpą dėmesio sutelkimo laiką, todėl svarbu, kad treniruotės būtų trumpos ir konkrečios. Užsiėmimai su rusų spanieliu turi būti ne ilgesni nei 15-20 minučių vienu metu ir turi būti kartojami kelis kartus per dieną. 
 • Būkite nuoseklūs. Nuoseklumas yra svarbu dresiruojant rusų spanielį. Kiekvieną kartą naudokite tas pačias komandas ir užuominas. 
 • Bendraukite su šuniu. Rusų spanieliai yra socialūs šunys, kuriems patinka būti šalia žmonių ir kitų gyvūnų. Bendravimas ir socializacija nuo mažų dienų, padės išvengti rusų spanielio elgesio problemų ir leis jiems patogiau jaustis įvairiose situacijose. 
 • Naudokite interaktyvius žaislus. Rusų spanieliams reikia daug fizinio aktyvumo bei protinės stimuliacijos. Naudojant interaktyvius žaislus, pavyzdžiui dėlionės žaislus ar skanėstų dozatorius, jie gali būti skatinami psichiškai ir išvengti nuobodulio. 
 • Apsvarstykite profesionalų mokymą. Jei kyla problemų dresuojant rusų spanielį, rekomenduojama kreiptis į šunų trenerį. Jie gali suteikti asmeniniams poreikiams pritaikytus mokymus ir padėti išspręsti bet kokias konkrečias elgesio problemas. 

Rusų spanielių dresūra

Rusų spanieliai medžioklėje 

Rusų spanieliai yra veislė, kuri buvo išveista specialiai medžioklei, kurioje jiems puikiai sekasi. Jie puikiai geba pagauti grobį, o dėl mažo dydžio ir judrumo jie puikiai tinka medžioti tankioje priedangoje. Keletas dalykų, kuriuos pravartu žinoti medžioklėje su rusų spanieliu: 

 • Medžiojimo treniruotės nuo mažens. Rusų spanieliams, treniruojamiems nuo pat mažumės, geriau seksis išsiugdyti įgūdžius ir instinktus, kurių reikia norint sėkmingai dirbti medžioklės srityje. 
 • Darbas su paklusnumo mokymu. Paklusnumo mokymas yra svarbus bet kuriam medžiokliniam šuniui, o rusų spanieliai nėra išimtis. Prieš užsiimant medžiokle, svarbu jog rusų spanielis mokėtų pagrindines komandas, tokias kaip “ateik”, “sėdėk”, “lik”. 
 • Sėlinimo, sekimo ir gaudymo treniruotės. Rusų spanieliai yra ypač įgudę sekti ir gaudyti, todėl svarbu šiuos įgūdžius lavinti. Naudokite įvairius masalus ir dresuojamuosius manekenus, kad imituoti medžioklės situacijas. 
 • Teigiama stimuliacija treniruotėse. Pozityvūs dresūros sustiprinimo būdai, tokie kaip skanėstų teikimas ar pagyrimas, puikiai tinka rusų spanieliams. Jie itin reaguoja į šeimininko teigiamus atsiliepimus. 
 • Kantrybė. Gali prireikti šiek tiek laiko, kol rusų spanielis išsiugdys medžioklinius instinktus. Būkite kantrūs bei nuoseklūs. 
 • Saugumas. medžioklė su šunimi gali būti pavojinga, todėl svarbu imtis atsargumo priemonių, kad ir šeimininkas, ir rusų spanielis būtų saugūs. Įsitikinkite, kad jūsų augintinis yra išmokytas likti šalia jūsų ir laikykitės pagrindinių saugos taisyklių. 

Rusų spanieliai medžioklėje

Rusų spanieliai yra nuostabūs medžiokliniai šunys, kurie gali būti puikūs kompanionai lauke. Tinkamai dresiruotas ir išauklėtas rusų spanielis gali tapti patikimu medžioklės partneriu.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: