Širvintų mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-06

 Mero rinkimų rezultatai Širvintose 2023

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Živilė PINSKUVIENĖ Lietuvos regionų partija 4188 1786 5974 80,21 78,27
Anna KUZNECOVIENĖ Lietuvos socialdemokratų partija 382 84 466 6,26 6,11
Irena SLIŽAUSKIENĖ Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ 311 80 391 5,25 5,12
Virginijus SARPAUSKAS Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 293 74 367 4,93 4,81
Marijan BUINICKAS Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 199 51 250 3,36 3,28
 
Iš viso
5373 2075 7448 100,00 97,58

Širvintų rajonas yra geroje geografinėje padėtyje būdamas vidsai netoli Vilniaus. Širvintų rajono teritorija yra gana žali ir miškinga, su daug ežerų, upių ir miškų. Šio rajono teritorijoje yra daug gamtos ir kultūros paminklų, tokių kaip Kernavės archeologinė vietovė, Šešuolėlių dvaras, nuostabūs Neries, Musės, Širvintos slėniai.  Daugiau apie tai ką pamatyti Širvintose ir rajone straipsnyje " Ką pamatyti Širvintose"

 Ekonomiškai, Širvintų rajone yra vyraujančios žemės ūkio ir miškininkystės veiklos, tačiau taip pat yra ir kitų pramonės šakų, tokių kaip maisto, medienos, transporto ir logistikos. Širvintų rajone yra daugybė kaimų ir kaimo turizmo sodybų, kurie yra populiarūs turistams, ieškantiems ramybės ir atsikvėpimo nuo miesto šurmulio. 

  Daugybei miestiečių Širvintų rajonas yra antrųjų namų vieta. Aukštas pajamas gaunantys miestiečiai gali stipriai įtakoti tolimesnį Širvintų rajono vystymąsi. Atsižvelgiant į sėkmingiausių Vakarų Europos regionų patirtį geriausiai tvarkosi investuojantys į premium žemės ūkio produkcijos perdirbimo pramonę. Gyvas ir gerai darbingo amžiaus žmones išlaikantis Normandijos regionas vystantis sidro, distiliatų ir sūrio pramones. Gera situacija Emilia Romagna ir Italijos alpių regione dėl stiprios sūrių perdirbimo pramonės. Gerai besilaikantys Bordo ir Burgundijos regionai dėl distilerijų ir vyninių verslo. Dažniausiai tokiuose regionuose stipriai išvystyta žiedinė ekonomika. Daugiau apie žiedinę ekonomiką regionuose straipsnyje " žiedinė ekonomika". Didmiesčių artumas, gausūs antrieji aukštas pajamas gaunančių miestiečių namai labai įtakoja premium produkcijos realizavimą ir ambasadorystę. 

  Visumoje Širvintų rajonas daugumoje sričių pirmūnas. Kaimyninių rajonų gyventojai dar tik svajoja apie baseiną, batutų parką, naujus stadionus. Nustebino baseino įrengimo greitis nuo  idėjos 2015  iki atidarymo 2020. Taip pat ir bendraujant su savivaldybės darbuotojais jaučiamas skirtumas nuo kaimynų. Širvintų savivaldybėje procesai vyksta greičiau, nesusidurta su kitur įprastais atsakomybės permetimais vienas kitam kai nagrinėjami svarbūs klausimai. Reikia pagirti dabartinę Širvintų merą Živilę Pinskuvienę ( asmeninė autoriaus nuomonė, neapmokėta).

  Ne mažesni iššūkiai Širvintų laukia ir ateityje. Krašto didžiausia perspektyva tai žemės ūkio perdirbimo pramonė, ilgalaikio apgyvendinimo verslas ( senelių namai, pansionatai). Širvintų žemė negali konkuruoti su pvz Kėdainiais derlingumu, įdirbimo paprastumu. Tačiau rajone daugybė pievų kuriose ganomos karvės, ožkos gali pagaminti pieną ne prastesnį nei Alpių pievose. Tai pagrindas kokybiškiems, premium klasės sūriams gaminti. Tik reikėtų priežiūros ir pagalbos vystant tiek žaliavos, tiek perdirbimo ūkius. Širvintų rajone drąsiai galėtų įsukurti 20 - 30 sūrinių. Daugiau apie sūrių gamybos verslą straipsnyje " sūrio gamyba". 
  Upių šlaitai, raižyta vietovė gali būti tinkama vynuogynams. Tai labai perspektyvus verslas ir atsižvelgiant į panašių kraštų patirtį ( Kanados nauji vynuogininkystės rajonai) gali sukurti daug darbo vietų. Situacija gali būti panaši kaip ir Kanadoje kai vynas išperkamas didmiesčių lankytojų jau pačioje vyninėje ar artimiausių miestelių butikuose. Širvintos klimatas labai panašus į Normandijos ir čia būtų galima auginti obelų krituolaims sodus ir kurti sidrines. Gal kada bus susiprasta ir seime leisti kurti distilerijas kurios yra pati rentabiliausia ūkio šaka, išlaikanti ištisus regionus ( Škotijos regionai, netgi visai nederlingos Salos). TAi taip pat dižiuliai akcizai ir mokesčiai valstybei. Gal į regionų merus bus įsiklausyta?

  Vyresnio amžiaus žmonės Vakarų Europoje dabar keliasi ne tiek į daugiabučius pansionatus, kiek į gyvenamuosius kompleksus su aktyviu socialiniu gyvenimu. Prancūzijoje tai netgi ženkli statybinio verslo dalis. Širvintos patogios tokių gyvenamųjų kompleksų kūrimui dėl artumo nuo Vilniaus, gražios gamtos ir tikėkimės išvystytos premium žemės ūkio produkcijos pasiūlos. 

 

Ką dabartinė Širvintų merė Živilė Pinskuvienė žadėjo 2019 metais

Rinkiminė programa nerasta. Živilė Pinskuvienė buvo išrinkta antrai kadencijai 72,61 procento rinkėjų jau pirmame ture.

Objektyviai atliktus darbus galima įvertinti panagrinėjus veiklos ataskaitas:

2019 METŲ ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS IR MERO VEIKLOS ATASKAITA

2021 METŲ ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS IR MERO VEIKLOS ATASKAITA

 

Kandidatų į Širvintų merus programos 2023 

 

 

Kandidatas į Širvintų merus 2023 Živilė Pinskuvienė

Aštuoneri metai ir moto - dirbti, o ne užimti pareigas.
    Su tokia nuostata Širvintų rajono savivaldybėje startavome 2015 m., tokia ji išlieka ir toliau. Esu tikra, kad kiekvienas širvintiškis - miesto ar rajono gyventojas - jaučia, mato ir gali palyginti Širvintų rajoną PRIEŠ aštuonerius metus ir tokį, koks jis yra DABAR.
     Tai, kas nuveikta, kas buvo žadėta ir padaryta, puikiai iliustruoja kasmet gyventojams teikiamos mano kaip merės ir visos mūsų komandos - Tarybos narių, Administracijos, seniūnijų - ataskaitos, kurios leidžia drąsiai žvelgti žmonėms į akis ir parodo, kad duoti pažadai buvo išpildyti ir virto daugybe didelių darbų. Aštuoneri metai Širvintų r. savivaldybėje buvo kupini sunkaus, nuoseklaus, įtempto darbo, gerų rezultatų.
    Per tuos metus, nuolat būnant su žmonėmis, įsiklausant ir suprantant poreikius, gimė ir nauji planai, naujos idėjos, projektai, galimybės ir perspektyvos, kurias šiandien drauge su LIETUVOS REGIONŲ PARTIJOS komanda pateikiame tam, kad suvieniję jėgas, išnaudodami įgytą patirtį galėtume tęsti pradėtą darbą ir siekti naujų tikslų, kurie jau numatyti ir suplanuoti strateginiuose Savivaldybės dokumentuose.
    Esame pasirengę toliau STIPRINTI:
• INFRASTRUKTŪROS TINKLĄ
• SVEIKATOS IR SOCIALINĘ APSAUGĄ
• BIUDŽETO IR PROJEKTŲ VALDYMĄ
• ŠVIETIMĄ IR KULTŪRĄ • ŠEIMĄ IR PAGALBĄ JAI
• PAGALBĄ VERSLUI, INVESTICIJŲ PRITRAUKIMĄ
• SPORTIŠKĄ, SVEIKĄ BENDRUOMENĘ
   Sprendimas suteikti pasitikėjimo mandatą ir galimybę tęsti pradėtus darbus - priklauso nuo kiekvieno širvintiškio. Mūsų pasiūlymas - Lietuvos regionų partijos Širvintų r. kandidatų ir mano kaip merės jėgos, galimybės, noras ir ryžtas tęsti darbus. Mūsų prašymas Jums - ateikite į rinkimus kovo 5 d. ir balsuokite UŽ LIETUVOS REGIONŲ PARTIJOS komandą 

Marijan Buinickas kandidato į merus Širvintose rinkiminė programa 2023

Telkiantys darbai Širvintų kraštui ir jo žmonėms!

    Širvintų stiprybė - aktyvios bendruomenės:
• kartu su bendruomenėmis spręsime ir skirsime dalį biudžeto lėšų jų idėjų įgyvendinimui (dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas);
• sieksiu didesnio seniūnijų finansinio savarankiškumo. Seniūnijos privalo turėti savo biudžetus gyvenviečių aplinkos tvarkymui;
• įtrauksiu nevyriausybines organizacijas į bendras socialines, kultūrines, edukacines ir kt. programas su savivaldybės įstaigomis. Patraukli mokestinė aplinka ir gera infrastruktūra - dinamiška rajono plėtra ir modernėjimas:
• sieksiu efektyvesnės savivaldybės paramos skatinant jaunimo verslumą, remsiu „mažuosius startuolius";
• žemės mokesčių lengvatos - svertas skatinti ūkininkavimą, gerinti konkurencines mūsų ūkininkų sąlygas;
• turizmo paslaugos - mūsų galimybės;
• gerinsiu kelių infrastruktūrą;
• kviesiu naujus investuotojus.
Saugi aplinka ir patogi gyventi aplinka mūsų gyventojų gerovei:
• miesto pakraščiai ir miesteliai laukia šaligatvių, kaimiškosios vietovės kelių ir saugesnį eismą užtikrinančių sprendimų;
• kaimuose trūksta gatvių apšvietimo;
• gerinsiu blogai veikiantį komunalinių atliekų tvarkymą;
• daugelyje vietovių iki šiol nėra vaikų žaidimų aikštelių, sporto aikštynų;
• plėsiu jaunimo užimtumo galimybes.
Rūpestingos socialinės paslaugos - parama, kurios laukiama:
• senjorai, neįgalieji, gausios šeimos, globėjai sulauks geresnės paramos ir pagalbos;
• remsiu programas skirtas gyventojų sveikatos profilaktikai, medicininių paslaugų prieinamumo gerinimui.
Kokybiškas švietimas ir kultūra nematuojami nuvažiuotais kilometrais:
• steigsiu ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes vaikams kaimiškose vietovėse;
• remsiu dienos centrų veiklą;
• sudarysiu sąlygas ir galimybes kultūriniams, dvasiniams poreikiams, daugiakultūriškumui, saviraiškai.

 

Kandidatas į Širvintų merus Anna Kuznecovienė

Socialdemokratai

Atvira ir veiksminga vietos savivalda - tai lygios galimybės, patikimas valdymas, aktyvios bendruomenės ir darni raida. Šiems tikslams pasiekti turiu konkrečius uždavinius, kuriuos esu pasiruošusi įgyvendinti.
• Užtikrinsiu efektyvų Širvintų rajono biudžeto lėšų panaudojimą bei skaidrų Savivaldybės administracijos darbą;
• Gerinsiu kaimo vietovių infrastruktūrą ir gyvenimo kokybę atnaujinant kelius, vaikų erdves bei apšvietimo sistemas;
• Inicijuosiu spartesnę daugiabučių namų modernizaciją, taip sumažinant gyventojų išlaidas;
• Pagerinsiu sveikatos priežiūros prieinamumą kaimo vietovėse;
• Inicijuosiu papildomų grupių atsiradimą vaikų darželiuose;
• Remsiu verslo organizacijų iniciatyvas, kuriant naujas, gerai apmokamas darbo vietas. Ypač skatinsiu vietinį smulkųjį verslą;
• Gerinsiu kultūros darbuotojų darbo sąlygas, didžiausias dėmesys bus skiriamas nuo rajono centro nutolusioms rajono vietovėms; 
• Skatinsiu saviveiklininkų dalyvavimą kultūriniame krašto gyvenime;
• Surasiu būdus atnaujinti ligoninę, kad kiekvienas rajono gyventojas galėtų naudotis kokybiškomis paslaugomis;
• Bendrausiu su visais rajono gyventojais ir gilinsiuos į kiekvieno problemas;
• Inicijuosiu autobusų maršrutų pakeitimus, kad net ir toliausias rajono kaimelis turėtų patogų susisiekimą su Širvintų miestu;
• Suteiksiu daugiau galimybių gyventojams prisidėti formuojant rajono biudžetą.

Kandidatas į merus Širvintose Virginijus Saprauskas

Esu ir Valstybininkas, ir Savivaldybininkas. Man savivalda - neatsiejama visos valstybės dalis. Kai žmonės pasitiki vietos valdžia, pasitiki ir valstybės. Kūrybinga politika turi saugoti laisvės erdvę, nes tik laisvi žmonės gali iš tiesų būti atsakingi už savo gyvenimus. Tačiau ši laisvės erdvė išliks autentiška tiek, kiek ji bus persmelkta atsakomybės, įsipareigojimo ir tarpusavio pagarbos santykiais.

   Svarbiausias Valstybės stiprybės šaltinis - piliečių, bendruomenių, verslo įgalinimas ir tarpusavio pasitikėjimo atkūrimas, o ne smulkmeniška, įkyri kontrolė. Stipri Valstybė nesupančioja taisyklėmis, o tiki ir pasitiki savo piliečiais ir tarnautojais, todėl yra lanksti darydama sprendimus.

  Stipriai Valstybei reikia telkiančios lyderystės. Ne viską žinančio vado ar „stiprios rankos" politikos, o lyderystės, kuri geba sutelkti, įsiklausyti ir užtikrintai vesti pirmyn. Valstybingumas, kaip tautos, bendruomenės ir kiekvieno asmens gerovės ir klestėjimo prielaida, privalo būti stiprinamas ne vien individualių teisių bei laisvių sąskaita, o visų gerovės ir santarvės labui.

Valstybėje stiprėja Rytams būdingos autoritarinės kontrolės, vienasmenio valdymo reiškiniai. Todėl būtina sutvirtinti efektyvius Valstybės valdymo pamatus - turi būti daugiau sutarimu, sistemiškumu, atvirumu, skaidrumu ir įrodymais grįstų sprendimų.

Aukštesnės demokratijos kokybės sieksiu įgyvendindamas sociokratijos principus, t. y. tarp visuomenės ir valdžios kursiu bendradarbiavimo ir įsitraukimo priimant sprendimus kultūrą. Negalime tik stebėti, kaip leidžiami mūsų visų pinigai. Juk skola guls ant kiekvieno iš mūsų pečių ir ją mums visiems teks grąžinti.

Visuomenei neturėtų kilti klausimų ar abejonių dėl galimos korupcijos, protekcionizmo, supainiotų viešų ir privačiųjų interesų.

 

Kandidatas į merus Širvintose Irena Sližauskienė

 

Aš visada buvau, esu ir būsiu žmonių pusėje Esu širvintiškė - krašto patriotė. Turiu aukštąjį išsilavinimą. Per 44 darbo metus vadovavausi atvirumo, skaidrumo, bendruomeniškumo principais.

    Rinkimuose dalyvauju su nauja, labiausiai augančia politine jėga - Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos". Mano nuostatos ir siekiai sutampa su šios partijos siekiais ir tikslais.

   Mano prioritetas - laisvas ir laimingas žmogus, kuris gyvendamas savo krašte, nepaisant socialinės padėties, partinės priklausomybės ar giminystės ryšio, turi lygias galimybes dirbti, užsidirbti bei siekti karjeros ir kurti savo gyvenimą čia ir dabar.

  Priėmiau sprendimą siekti mero pareigų todėl, jog manau, kad esame verti valdžios, tarnaujančios krašto žmonėms, o ne atvirkščiai - diktuojančios savo taisykles. Turiu aiškų matymą, ką ir kaip daryti, ką keisti, ką tęsti, ką kurti: - skirsiu dėmesį žmogui, šeimai, kultūrai, švietimui, verslo plėtrai, sveikatos priežiūrai, krikščioniškų vertybių puoselėjimui.

- būsiu nepakanti bet kurioms politinės korupcijos apraiškoms, greitai ir principingai į tai reaguosiu. - sieksiu, kad rajono politikoje įsivyrautų diskusijų ir dialogo kultūra.

- užtikrinsiu, kad savivaldybės administracija būtų atskaitinga ir rajono tarybai, ir seniūnijoms, ir bendruomenėms.

- kartu su taryba pratęsiu nebaigtus, bet prasmingus darbus ir kursiu ambicingus ateities planus.

Manau, kad mano sukaupta profesinė ir gyvenimiškoji patirtis, didžiulis noras teisingai ir atsakingai dirbti vardan savo krašto žmonių, leis pelnyti Jūsų pasitikėjimą. Žinau, kad laukia dideli iššūkiai, bet tvirtai tikiu, kad atėjo metas mūsų rajonui pradėti pilnavertį savivaldos gyvenimą, kuriame yra gerbiamas ir girdimas kiekvienas. Laikas save valdyti patiems, metas tikrai savivaldai, tikrai demokratijai!

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: