Slaugytojo profesija
Atnaujinta: 2020-12-09
 • slaugytoja

 

Seselės profesija

Per visą pacientų patirtį ir visur, kur reikia priežiūros, slaugytojai nenuilstamai stengiasi išsiaiškinti ir nustatyti asmens poreikius. Už seniai žinomos atjautos ir atsidavimo slypi labai specializuota profesija, kuri nuolat tobulėja, kad atitiktų visuomenės poreikius. Nuo tikslių diagnozių užtikrinimo iki nuolatinio visuomenės švietimo apie kritines sveikatos problemas, slaugytojai yra būtini saugant visuomenės sveikatą.

slaugytoja

Trumpai apie seselės/slaugytojos profesiją

Tokioje srityje kaip slauga, nėra tikslaus atsakymo, kuo būtent užsiima slaugytojos. Atsakomybė gali būti įvaiti – nuo ūmaus gydymo sprendimų priėmimo iki skiepų suteikimo mokyklose. Pagrindinė kiekvieno slaugos darbuotojo vienijanti savybė yra įgūdis ir polėkis, kurio reikia norint būti slaugytoja. Ilgą laiką stebint pacientų elgesį slaugytojai sugeba geriausiai žinoti paciento savijautą.

 

Slaugytojos gali dirbti įvairiomis sąlygomis ir įvairiomis specialybėmis. Slaugytojai gali pasirinkti dirbti ligoninėse, slaugos namuose, medicinos kabinetuose, ambulatorinėje priežiūroje, profesinėje sveikatos ir bendruomenės sveikatos centruose, klinikose, stovyklose, mokyklose ir prieglaudose.

 

Slaugytojos profesijos istorija

Pirmieji žinomi dokumentai, kuriuose minima slaugytojo profesija, buvo parašyti apie 300 m. Šiuo laikotarpiu Romos imperija stengėsi kiekviename jos valdomame mieste pastatyti ligoninę, kad slaugytojai kartu su gydytojais teiktų didelę medicinos pagalbą.

 

Pirmoji Ispanijos ligoninė buvo pastatyta 500-tųjų pabaigoje – 600-tųjų pradžioje Meridoje, siekiant rūpintis sergančiais asmenimis, neatsižvelgiant į jų etninę kilmę ar religiją. Keletas naujų ligoninių buvo pastatytos per ateinančius šimtmečius, tačiau jų priežiūra buvo ignoruojama, kol imperatorius Karolis Didysis 800-aisiais pradėjo jas atsatyti ir atnaujinti reikmenis bei įrangą.

 

XVII amžiaus pradžioje slaugytoja, kaip profesija, buvo labai reta dėl daug įvairių priežasčių, pavyzdžiui, buvo uždaromos ligoninės įsikūrus vienuolynams. Tačiau kai kuriuose Europos regionuose, kur katalikų bažnyčia liko valdžioje, ligoninės išliko, o slaugytojai išlaikė savo profesiją.

 

Darbo perspektyvos Lietuvoje

Slaugytojų sritys Lietuvoje:

 • psichikos sveikatos slauga;
 • bendruomenės slauga;
 • anestezijos ir intensyviosios terapijos slauga;
 • skubiosios medicinos pagalbos slauga;
 • operacinės slauga;
 • Bendra slaugytoja;
 • Slaugytojų konsultantai;
 • Privati slaugytoja;
 • Onkologinė slauga;
 • Širdies priežiūros slauga ir daugelis kitų.

 

Lietuvoje yra daug laisvų slaugytojų darbo vietų ir tai suteikia puikią galimybę kandidatams, norintiems kurti savo karjerą slaugos srityje. Didelį pasitenkinimą darbu lemia lankstus darbo laikas, geras atlyginimas, neterminuotos sutartys, reguliuojami atostogų laikotarpiai ir kelios papildomos išmokos.

 

Atlyginimai:

 • gydytojams – bruto 1000 Eur (neto apie 770 Eur);
 • slaugytojams su aukštuoju universitetiniu slaugos krypties išsilavinimu – bruto 700 Eur (neto apie 560 Eur);
 • slaugytojams be universitetinio išsilavinimo – bruto 600 Eur (neto apie 490 Eur).

Darbo perspektyvos užsienyje

Slaugytojai visame pasaulyje atlieka neįtikėtiną darbą, laikydami medicininės priežiūros liniją. Žemiau pateiktos kelios pasaulinės vietos siūlančios puikų gyvenimo būdą užsienyje, kur slaugytojai yra gerai apdovanoti už visą savo sunkų darbą.

 

 • Australijoje didelė nauda yra ta, kad sveikatos priežiūra jums yra teikiama abipusiškai. Tačiau jums bus taikoma didesnė mokesčių rinkliava, ypač jei uždirbate didesnį atlyginimą nei įprastai. Slaugytojos Australijoje džiaugiasi puikia darbo ir gyvenimo pusiausvyra. Gauna vidutinį atlyginimą svyruojantį nuo 24 000 iki 41 000 svarų per metus.
 • Slaugytojos Danijoje gauna 6 savaites apmokamų/kasmetinių atostogų per metus. Ogaunamas atlyginimasyra vienas geriausių Europoje – vidutiniškai 38 000 svarų per metus.
 • JAV privačios sveikatos priežiūros sistemos dėka slaugytojos gali naudotis modernia įranga bei technologijomis. Jiems taip pat mokamas didelis atlyginimas, vidutinis amerikiečių slaugos atlyginimas yra maždaug 57 000 svarų per metus.
 • Slaugytojai Naujojoje Zelandijoje gauna privalomas minimalias 4 savaičių apmokamas/kasmetines atostogas. Atlyginimas svyruoja nuo 19 000 iki 30 000 svarų per metus.

 

Kur studijuoti seseles/slaugytojo profesijai Lietuvoje?

 • Kauno kolegija
 • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
 • Alytaus kolegija
 • Kauno kolegija
 • Klaipėdos valstybinė kolegija
 • Panevėžio kolegija
 • Šiaulių valstybinė kolegija
 • Utenos kolegija
 • Vilniaus kolegija
 • Klaipėdos universitetas
 • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Kaune)
 • Vilniaus universitetas

 

Savo patirtimi dalinasi  Slava Jušienė dirbanti Santaros klinikose, Širdies – aritmijos ir rentgenochirurginio skyriaus 3 operbloko slaugytoja:

„Slaugytoja dirbu 29 metus. Darbas labai patinka, visada norėjau rūpintis žmonėmis, todėl ir pasirinkau šią profesiją. Prisimenu įdomų įvykį, kuris įvyko pačioje karjeros pradžioje. Tuo metu budėjau reanimacijoje ir pas mus atvežė 92 metų moterį, kuriai neseniai buvo atlikta apendicito šalinimo operacija. Moteriškė net ir po narkozės bei operacijos buvo labai įdomi ir linksma, atsisukusi į mus pasakė: „Sesutės duokit man išgerti 100 gramų spirito ir aš visą naktį ramiai miegosiu jums netrugdydama.“ Labai linksma prisiminti šį įvykį, žinoma, spirito mes jai atsigerti nedavėme, vietoje to davėme stiklinę vandens, ji pagalvojo, kad tai buvo spiritas ir visą naktį ramiai pramiegojo. Atsikėlusi kitą dieną ji neprisiminė, kas atsitiko. Dėl sunkumų, su kuriais susiduriama, tai, žinoma, reikia būti stipriam psichologiškai. Pasitaiko įvairių atvykstančių klientų, vieni agresyvūs, kiti labai geranoriški, pasitaiko tokių, kurie labai bijo procedūrų, todėl būtinai turime paaiškinti kokia eiga viskas vyks, juos nuraminti. O dabartiniu metu labai vargina koronavirusas, papildomi sunkumai, apranga, priemonės, taip pat reikia psichologiškai visus apraminti. Be abejo mes vis vienstengiamės kaip visi žmonės vieni kitiems padėti. Nesvarbu, su kokias sunkumais besusidurčiau, vistiek be galo myliu savo darbą.“

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: