Užgavėnės Kaišiadoryse
Atnaujinta: 2023-02-17

Užgavėnės yra tradicinė lietuviška šventė, žyminti gavėnios, pasninko ir atgailos laikotarpio, iki Velykų, pradžią. Šventė dažniausiai vyksta vasario pabaigoje arba kovo pradžioje ir švenčiama visoje Lietuvoje su įvairiais papročiais ir tradicijomis.

Viena iš svarbiausių Užgavėnių tradicijų yra „Morės“ – simbolinės figūros iš šiaudų ir senų drabužių, simbolizuojančios žiemą ir visus jos vargus, gamyba. Tada Morė sudeginama lauže, simbolizuojančiame žiemos pabaigą ir pavasario atėjimą. Kita svarbi Užgavėnių tradicija yra maistas. Tradiciniai Užgavėnių patiekalai yra blynai, gaminami su įvairiais įdarais, tokiais kaip mėsa, sūriu ar vaisiais.

Apskritai Užgavėnės yra laikas lietuviams susiburti, švęsti žiemos pabaigą ir pasiruošti artėjančiam gavėnios sezonui. Ši šventė yra unikali ir branginama Lietuvos kultūros dalis ir šiandien plačiai švenčiama visoje šalyje.

Užgavėnės Kiašiadoryse

Užgavėnės Kaišiadorių rajone 2023

Užgavėnės Dovainonyse

Užgavėnės Dovainonyse vyks vasario 21 diena, 17:00-18:00 val., Rumšiškių kultūros centro Dovainonių skyriaus prieigose. Visi Dovainonių gyventojai ir kiti svečiai yra kviečiami susibėgti ir žiemą pavarinėti! Svarbiausia nepamiršti kaukių užsidėti ir su gera nuotaika atbildėti! Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Dovainonių bendruomene.

Užgavėnės Žasliuose

Užgavėnės Žasliuose vyks vasario 21 diena, 12:00 val., Žaslių miestelio aikštėje. Šventėje bus kepami blynai, žaidžiami žaidimai, dainuojamos dainos, deginama Morė. Organizuoja Žaslių kultūros centras.

Užgavėnės Palomenėje

Užgavėnės Palomenėje vyks vasario 21 diena, 15:00 val., Palomenės kultūros centre. Užgavėnės „Ei, vija pinavija, silkė lašinį prarijo“ prasidės 15:00 val. Palomenės kultūros centro kiemelyje, kur lauks: blynų kepimas, lašininio ir kanapinio kova, Morės deginimas. Nuo 16:00 val. renginys persikels į Palomenės KC Zūbiškių salės kiemelį. Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas. Organizuoja Palomenės kultūros centras, partneris - Palomenės vaikų dienos centras.

Užgavėnės Ringailiuose

Užgavėnės Ringailiuose vyks vasario 21 diena, 11:00 val., Žiežmarių kultūros centro Ringailių salėje. Šventėje lauks tradiciniai žaidimai, rungtys ir žiemos išvarymas. Blynai, muzika ir kitos vaišės.

Užgavėnės Žiežmariuose

Užgavėnės Žiežmariuose vyks vasario 21 diena, 1ū:00 val., Žiežmarių kultūros centre. Šventėje lauks tradiciniai žaidimai, rungtys ir žiemos išvarymas. Blynai, muzika ir kitos vaišės.

Užgavėnės Pakertuose

Užgavėnės Pakertuose vyks vasario 21 diena, 16:00 val., Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriuje. Šventėje lauks tradiciniai žaidimai, rungtys ir žiemos išvarymas. Blynai, muzika ir kitos vaišės.

Užgavėnės Paparčiuose

Užgavėnės Paparčiuose vyks vasario 21 diena, 15:00 val., Šv. Juozapo šeimos namų kieme. Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama. Organizuoja Šv. Juozapo šeimos namai, Žaslių pagrindinės mokyklos Paparčių daugiafunkcis skyrius.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Užgavėnės Kaišiadoryse

Užgavėnių šventė Kaišiadoryse, Užgavėnių programa Kaišiadoryse 2023

Užgavėnės Druskininkuose

Užgavėnių programa Druskininkuose, Užgavėnių šventė 2023

Užgavenės Varėnoje

Užgavėnių šventė Varėnoje, Užgavėnių šventės programa Varėnoje 2023

Užgavėnės Alytuje

Užgavėnių programa Alytuje, Užgavėnių šventė 2023

Užgavėnių šventė

Užgavėnių šventės tradicijos, užgavėnių burtai, prietarai ir valgiai

Vedantieji

Pažintis su unikaliais Lietuvos festivaliais ir šventėmis: Vietos pramogų vadovas

Lietuva, gyvybinga Baltijos regiono šalis Europoje, garsėja ne tik turtinga istorija ir vaizdingais kraštovaizdžiais, bet ir įvairiais bei užburiančiais festivaliais. Nuo roko muzikos iki džiazo, nuo kultūros švenčių iki unikalių jūros gėrybių festivalių – Lietuva siūlo daugybę įvairiausius pomėgius tenkinančių švenčių.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: