Vakarų Škotijos baltasis terjeras
Atnaujinta: 2023-04-19

Vakarų Škotijos baltasis terjeras, arba tiesiog vestas, yra nedidelė šunų veislė, kilusi iš Škotijos. Iš pradžių vestai buvo veisiami smulkiems medžiojamiesiems gyvūnams, pavyzdžiui, graužikams, lapėms ir barsukams, medžioti. Vestai yra draugiški ir ištikimi šunys, pasižymintys didele energija ir stipriu grobio siekiu. Jie protingi ir mokūs, tačiau kartais gali būti užsispyrę ir nepriklausomi. Jie yra puikūs šeimos augintiniai ir pasižymi meiliu ir žaismingu charakteriu. 

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero (vesto) veislės istorija

Vakarų Škotijos baltasis terjeras, paprastai vadinamas vestas, yra mažų terjerų veislė, kilusi iš Škotijos. Veislės istorija siekia XVII a., kai Škotijos aukštikalnėse maži balti terjerai buvo išveisti smulkiems medžiojamiesiems gyvūnams, pavyzdžiui, graužikams ir lapėms, medžioti. Jungtinės Karalystės Kennel Club pirmą kartą oficialiai pripažino vestų veislę 1907 m. kaip Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislę. Iš pradžių veislė buvo vadinama įvairiais vardais, tarp jų ir Poltallocho terjeru pagal to paties pavadinimo Škotijos dvarą, kuriame jie buvo pradėti veisti. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero veislės istorija

Vakarų Škotijos baltasis terjeras iš pradžių buvo išvestas kaip ištvermingas, universalus darbinis šuo, galintis medžioti ir sekti smulkius medžiojamuosius gyvūnus atšiauriose Škotijos vietovėse. Ilgainiui jie tapo populiarūs kaip naminiai gyvūnai draugai, o Pirmojo pasaulinio karo metais buvo naudojami kariuomenėje kaip pasiuntinių šunys. Manoma, kad būdingas baltas veislės kailis atsirado dėl atrankinio veisimo, nes Škotijos aukštikalnėse medžioklėje pirmenybė buvo teikiama terjerams su šviesesniu kailiu. Šiandien Vakarų Škotijos baltasis terjeras tebėra populiari veislė visame pasaulyje, vertinama dėl ištikimybės, intelekto ir žaismingumo.

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas 

Vestus (Vakarų Škotijos baltuosius terjerus) reikia reguliariai prižiūrėti, kad būtų išlaikytas jų tankus, dvigubas kailis, kuris mažai šeriasi. Jiems taip pat reikia daug judėjimo ir protinės stimuliacijos, kad išvengtų nuobodulio ir destruktyvaus elgesio. 

Jei ketinate įsigyti Vakarų Škotijos baltąjį terjerą, svarbu atlikti tyrimus ir užtikrinti, kad galėsite suteikti jiems reikiamą priežiūrą ir dėmesį. Tai apima sveikų, genetiškai patikimų veislinių gyvūnų atranką ir tinkamą šuniukų priežiūrą bei socializaciją. Taip pat svarbu atsižvelgti į galimą riziką sveikatai, susijusią su šios Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislės auginimu ir veisimu, įskaitant paveldimas ligas, tokias kaip klubo sąnario displazija, odos alergijos ir kepenų liga, vadinama vario toksikoze. Siekdami sumažinti šių sveikatos problemų perdavimo šuniukams riziką, veisėjai turėtų atlikti veislinių šunų sveikatos tyrimus ir veisti tik tuos, kurie neturi genetinių defektų.

Jei norite turėti Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislės šunį, geriausia jį įsigyti iš geros reputacijos veisėjo, kuris laikosi etiškos veisimo praktikos ir pirmenybę teikia šuniukų sveikatai ir temperamentui. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas

Vakarų Škotijos baltojo terjero dresūra

Tam, kad turėti paklusnų, protingą ir draugišką Vakarų Škotijos baltąjį terjerą, reikia su juo užsiimti dresūra. Dresūrą geriausia yra pradėti kai šuniukas yra 8-12 savaičių amžiaus, kadangi tuomet jis yra imliausias mokymuisi. Tam, kad jūsų Vakarų Škotijos baltasis terjeras nebijotų žmonių ir būti jų apsuptyje, reikia šuniuką socializuoti. Kuo anksčiau supažindinsite augintinį su įvairiais žmonėmis ir gyvūnais, tuo labiau šuniukas pasitikės savimi, šeimininku, nepasimes skirtingose situacijose. Tam, kad vestas jūsų klausytų, galima naudoti dresūrą skatinančias priemones, tokias kaip šuniški skanėstai arba žaislai. Geriausia rinktis skanėstus, kurie atitiktų Vakarų Škotijos baltojo terjero mitybos poreikius, aktyvumo lygį.

Dresūros metu šeimininkas taip pat turi laikytis tam tikrų taisyklių. Išlikite ramūs bei nuoseklūs, skirtingu atveju jūsų augintiniui bus sunku susikoncentruoti į užduotis, klausyti komandų. Sutelkite visą dėmesį į lengvas, tačiau svarbiausias komandas, tokias kaip „sėdėk“, „lauk“, „ateik“, „gulėk“. Išmokus šias bazines komandas, jūsų šuniukas jau bus paklusnesnis, vėliau galima pereiti ir prie sudėtingesnių komandų bei triukų. Žmonėms, auginanties Vakarų Škotijos baltąjį terjerą bute, rekomenduojama supažindinti šunį su narvu. Narvas neturėtų būti kaip bausmės vieta po blogo elgesio, kadangi vestams reikalingas kokybiškas poilsis ir saugi, patikima vieta. Jeigu matote, jog patiems dresuoti šuniuką yra per sudėtinga, rekomenduojama kreiptis į profesionalų šunų dresuotoją. Jis jums suteiks visą reikalingą informaciją bei padės pasiekti dresūros tikslų.

Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda

Vakarų Škotijos baltasis terjeras paprastai sveria nuo 6,8 iki 9,1 kilogramo, o jo ūgis ties pečiais siekia nuo 25 iki 28 centimetrų. Jie yra kompaktiško, tvirto kūno sudėjimo, su plačia krūtine ir stipriomis kojomis. Jų galva šiek tiek apvali, trumpas, platus snukis ir tamsios migdolo formos akys. Vakarų Škotijos baltojo terjero kailis yra dvisluoksnis, su minkštu, tankiu apatiniu kailiu ir maždaug 5 cm ilgio žvilgančiu išoriniu kailiu. Jų kailį reikia reguliariai šukuoti, kad jis išliktų vientisas ir nesiveltų. Pagal veislės standartą reikalaujama, kad kailis būtų baltas, be jokių kitų spalvinių žymių. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda

Vestų (Vakarų Škotijos baltųjų terjerų) veislės šunys pasižymi gyva, budria išraiška ir draugiška, bendraujančia asmenybe. Dėl savo nedidelio dydžio ir gebėjimo prisitaikyti jie puikiai tinka gyventi bute, tačiau jiems taip pat patinka leisti laiką lauke, o kad išliktų sveiki ir laimingi, jiems reikia reguliariai mankštintis. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero charakteris 

Vakarų Škotijos baltieji terjerai pasižymi žaismingu, meiliu charakteriu ir yra populiarūs šeimos augintiniai. Tai protingi, smalsūs ir savimi pasitikintys šunys, kurie yra puikūs šeimų ir pavienių asmenų kompanionai. Vestai paprastai gerai sutaria su vaikais ir kitais naminiais gyvūnais, jei yra tinkamai socializuojami. Nepaisant nedidelio dydžio, vestai yra energingi ir, kad išliktų sveiki ir laimingi, jiems reikia reguliariai mankštintis. Jie mėgsta pasivaikščioti, žaisti ir užsiimti kita veikla, kuri leidžia jiems sudeginti energijos perteklių. Trumpai tariant, Vakarų Škotijos baltasis terjeras yra linksma, ištikima ir meili veislė, puikiai tinkanti įvairioms gyvenimo situacijoms. Jie puikiai jaučiasi žmogaus draugijoje ir yra puikūs augintiniai tiems, kurie nori suteikti jiems meilės, dėmesio ir priežiūros. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero charakteris

Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba

Vakarų Škotijos baltųjų terjerų sveikatai ir gerovei užtikrinti būtina tinkama mityba. Pateikiame keletą bendrų rekomendacijų, kurių reikėtų laikytis šeriant vestą:

 •  Rinkitės aukštos kokybės ėdalą, atitinkantį šuns amžių, svorį ir aktyvumo lygį. Ieškokite ėdalo, kurio pirmoji sudedamoji dalis yra aukštos kokybės gyvūniniai baltymai, pavyzdžiui, vištiena arba ėriena.
 • Venkite maisto, kuriame yra dirbtinių konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų, taip pat tokių užpildų kaip kukurūzai, kviečiai ar soja.
 • Vakarų Škotijos baltąjį terjerą šerkite dviem ar trimis mažais valgiais per dieną, o ne vienu dideliu. Tai gali padėti išvengti skrandžio sutrikimų ir sumažinti pilvo pūtimo, galinčio kelti pavojų gyvybei, riziką.
 •  Stebėkite savo šuns svorį ir prireikus koreguokite suvartojamo maisto kiekį. Vestas yra linkęs į nutukimą, todėl svarbu palaikyti sveiką jų svorį, kad išvengtumėte sveikatos problemų.
 • Vestą visada aprūpinkite dideliu kiekiu šviežio, švaraus vandens.
 •  Apsvarstykite galimybę šerti vestą subalansuota mityba, kurią sudaro įvairus maistingųjų medžiagų turtingas maistas, įskaitant liesus baltymus, sudėtingus angliavandenius, sveikus riebalus ir daug vaisių bei daržovių.

Jei turite kokių nors abejonių dėl savo vesto mitybos poreikių, pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Veterinarijos gydytojas gali padėti išsirinkti šuniui tinkamiausią maistą ir patarti dėl porcijų dydžio bei šėrimo grafiko. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba

Vakarų Škotijos baltojo terjero priežiūra

Kadangi vestai turi ilgą ir baltą kailį, būtina jį tinkamai prižiūrėti. Štai keletas patarimų, kurie padės užtikrinti tinkamą Vakarų Škotijos baltojo terjero priežiūrą: 

 • Bent kartą per savaitę iššukuokite savo vesto kailį, kad pašalintumėte susivėlusius plaukus ir išvengtumėte jų susidarymo. 
 • Vakarų Škotijos baltųjų terjerų kailį reikia reguliariai prižiūrėti, kad jis būtų sveikas ir atrodytų kuo geriau. Kailį šepečiu arba šepetėliu su smeigtukais iššukuokite nuo galvos iki uodegos. 
 • Vestą maudykite kas tris-keturias savaites arba pagal poreikį, naudodami švelnų šunų šampūną. Būtinai kruopščiai išplaukite kailį, kad pašalintumėte visus šampūno likučius. Kas šešias-aštuonias savaites pakirpkite vesto kailį, kad išlaikytumėte jo formą ir jis nebūtų per ilgas ar peraugęs. Tai galite padaryti patys, naudodami kirpimo žirkles, arba nuvesti šunį pas profesionalų kirpėją. 
 • Reguliariai tikrinkite, ar nėra infekcijos požymių, ir, jei reikia, valykite vestų ausis drėgna šluoste arba vatos gumulėliu. Būtinai kruopščiai nusausinkite ausis, kad nesikauptų drėgmė.
 • Kas 4-6 savaites arba pagal poreikį karpykite Vakarų Škotijos baltojo terjero nagus šunų nagų kirpimo žirklutėmis. Įsitikinkite, kad neperpjaunate greitojo, jautraus audinio, einančio per nago centrą.
 • Reguliariai valykite vakarų Škotijos baltojo terjero dantis, kad išvengtumėte dantų akmenų susidarymo ir dantų problemų. Šuns dantims valyti galite naudoti dantų šepetėlį minkštais šereliais ir šunims draugišką dantų pastą arba paprašykite veterinarijos gydytojo rekomendacijų dėl dantų priežiūros priemonių.

Laikydamiesi šių patarimų, galite padėti išlaikyti sveiką, švarų ir gerai prižiūrėtą savo Vakarų Škotijos baltojo terjero kailį ir bendrąją sveikatą. Reguliarus šukavimas ne tik padeda jūsų šuniui atrodyti ir jaustis kuo geriau, bet ir padeda išvengti odos problemų ir kitų sveikatos sutrikimų. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero priežiūra

Vakarų Škotijos baltojo terjero ligos 

Vienos iš dažniausiai pasitaikančių Vakarų Škotijos baltųjų terjerų (vestų) ligų, yra šios: 

 • Vakarų Škotijos baltųjų terjerų odos alergijos: Tai gali sukelti odos sudirginimą, niežėjimą ir plaukų slinkimą.
 • Klubo sąnario displazija: Tai genetinė Vakarų Škotijos baltųjų terjerų liga, dėl kurios netinkamai vystosi klubo sąnarys, todėl atsiranda skausmas, šlubavimas ir artritas.
 • Kelio girnelės išnirimas: Ši liga Vakarų Škotijos baltiesiems terjerams pasireiškia, kai kelio girnelė pasislenka iš savo vietos ir sukelia skausmą, šlubavimą ir netaisyklingą eiseną.
 • Perteso (Legg-Calve-Perthes) liga: Tai degeneracinė liga, pažeidžianti klubo sąnarį ir sukelianti skausmą, šlubavimą ir raumenų nykimą. Paprastai ši liga pasireiškia mažų veislių, tokių kaip Vakarų Škotijos baltųjų terjerų šunims, kai šiems būna vos keli mėnesiai. Ji atsiranda, kai šlaunikaulio viršuje esantis rutuliukas praranda kraujotaką ir suyra klubo sąnario viduje. 
 • Vakarų Škotijos baltųjų terjerų dantų problemos: Vestų veislės šunys linkę į dantų problemas, pavyzdžiui, dantų akmenų kaupimąsi, dantenų ligas ir dantų netekimą.
 • Akių problemos: Vakarų Škotijos baltieji terjerai yra linkę turėti akių problemas, įskaitant kataraktą, sausas akis ir tinklainės displaziją.
 • Kepenų ligos: Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislės šunys turi didesnę riziką susirgti kepenų ligomis, pavyzdžiui, vario toksikoze, kuri gali sukelti geltą, vėmimą ir svorio kritimą. 

Vakarų Škotijos baltojo terjero ligos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: