Poledinėje žūklėje ešeriai vienas iš populiariausių laimikių. Tačiau pradžioje ne apie žūklę, o apie ešerių gaudymo kultūrą. Žiemą dažniausiai kimba nedideli, sprindiniai ešeriukai. Dažnai tenka pamatyti tokių ešeriukų primėtytų prie eketės. Pagavau - išmečiau. Ne mažiau keista kaip patyręs žvejys tokius sprindinius ešeriukus nešasi namo.
Tenka girdėti pasiaiškinimus, kad telklinyje ešeriukų ir taip per daug, jiems netgi trūksta maisto, dėl to reikia jų sumažinti. Gal prieš 20 - 40 metų tai galėjo būti tiesa. Tačiau dabar telkiniuose plėšriųjų žuvų drastiškai sumažėję. Didele dalimi dėl tokio neteisingo ir grobuoniško požiūrio. Tam, kad ešeriukui užaugti iki sprindinio dydžio prireikia kelių metų. Iš šimtų tūkstančių ikriukų iki tokio dydžio užauga tik 4- 5. Tai sunkiausias augimo periodas ešeriams. Jau po šio periodo ešeriai patys tampa plėšrūnais ir jų išlieka gerokai daugiau. Jei ne žvejų godumas. Todėl neturėtų stebinti, kad telkiniuose vis rečiau pavyksta pagauti rimtą egzemliorių. Kilograminis ešerys tokį dydį pasiekia per dešimtį metų. Todėl jei ištraukiamas mažas ešeriukas, paleiskite. Tikrai parduotuvėse yra pakankamai žuvies. Paleidimo rezultatai gana greitai pasijaučia. Prieš penketą metų šalia sodybos esančiame ežere ėmėme gėdinti ešeriukus pasiliekančius žvejus. Jau po dviejų metų anksčiau retenybe buvę 300 - 400 gramų ešeriai ėmė pakliūti beveik kiekvienoje žvejyboje.
Ešerių gaudymas nuo pirmojo ledo
Smagiausia yra ešerių žvejyba nuo pirmojo ledo. Tai tikriausiai didžiausio rajumo laikotarpis. Dalis ešerių dar būriuojasi netoli kranto. Kimba šiuo periodu ešeriai agresyviai. Ant pirmojo ledo ešerių žvejybai puikiai tiks blizgutės, balansyrai. Priekrantėje vis dar likę mailiaus ir netekę augalų priedangos jie tampa gana lengvu ešerių grobiu. Naudojamos lengvos blizgutės nuo 2 iki 10 gramų. Ešeriai dažniausiai būna pakilę nuo dugno, žaidimas su blizge iki 1,5 metro nuo dugno.
Taip kaip ešeriai nesimaivo, prie eketės ilgai nesėdima. Verta išbandyti kelių spalvų, svorių, judėjimų blizgutes ir jei nekimba daryti naują eketę. Ledas dažniausiai nebūna storas ir didelio vargo nebūna. Tačiau ir pasisaugoti reikia. Daugelis žvejų žino griežtą taisyklę - jei vienu peikenos smūgiu pramušamas ledas, eiti negalima. Neprošal į pirmo ledo žvejybą pasiimti ir kokių dešimties metrų virvę. Pirmasis užšalimas, ypač didžiuosiuose ežeruose būna klastingas. Dėl priedugnio šilto vandens cirkuliacijos būna didesnio ir mažesnio užšalimo vietos. O dažnai būna netgi didelių properšų. Atsargus žvejys ant pirmo ledo ims peikeną, ne grąžtą.
Dalis žvejų ant pirmo ledo labiau mėgsta avižėles su pora uodo trūklio lervų. Ešeriai vis dar plaukioja netoli nuvirtusių medžių. Čia daugiau galimybių žvejoti avižėle. Taip pat su avižėle paprasčiau gaudyti virš dugno žolių.
Gana universali sunki volframinė avižėlė. Tinka karšių, ešerių, kuojų žvejybai žiemai dideliuose gyliuose. Masalui naudojama musės lerva ir kuokštas trūklio lervų. Didelis avižėlių ešeriams pasirinkimas internetinėje žvejybos parduotuvėje Arlivas. Patikrinta ir rekomenduojama, greitas pristatymas. Spauskite saugią aktyvią nuorodą "avižėlės ešerių žvejybai" ir pradėkite saugų pirkimą.
Ešerių žvejyba viduržiemį
Žiemą ešeriai pasitraukia nuo pakrančių į gilesnes vietas. Gana smarkiai skiriasi vietos kur būriuojasi mažesni ir didesni ešeriai. Mažesni ešeriai mėgsta sėklių šlaitus, dažniausiai viršutinę dalį. Būriavimosi gylis priklauso nuo ežero. Gilesniame ežere jie būriuosi apie 5 - 9 metrų gyliuose. Dažniausiai mėgiamas sėkliaus šlaitas kuris nueina į giliausią vietą. Vietos dažniausiai nesikeičia metų metais.
Žiemą ešeriai kiek aptingsta. Sėkmingiausia žūklė išbandžius keletą skirtingų žvejybos būdų. Ešeriai dažniausia būna prie pat dugno. Tinka blizgutės, velniukai, avizėlės. Gaudoma baksnojant į dugną. Avižėlė keliama virpinant, blizgutes nestipriai atleidžiant ir truktelint.
Į jau gaudytas eketes dažniausiai vėl sugrįžtama. Viduržiemį ešeriai dažniausiai kimba trumpais laikotarpiais. Todėl greičiausiai ryte buvo beviltiškai mojuota blizgute prieš ešerių nosis. O po pietų keletas iš jų sugalvoja susigundyti blizgele ar trūklio lerva.
Žiemą ešeriai nemėgsta slėgio pokyčių, todėl keičiantis orams dažnai net neverta važiuoti į žvejybą. Nors aišku laimikis nėra svarbiausias dopamino šaltinis žvejyboje.
Didelis žieminių blizgučių ešeriams, balansyrų ešerių žvejybai asortimentas Arlivas internetinėje parduotuvėje. Internetu pasirinkti net paprasčiau, atsiunčiama greitai. Spauskite aktyvias saugias nuorodas.
Didžiųjų ešerių žvejyba su pašėrimu
Su pašėrimu galima suvilioti didelius ešerius. Daug žvejų yra susidūrę kai kuojų žvejyboje staiga kažkas didelis, tarsi kelmas nutraukia avižėles. Kartais tą " kelmą" pavyksta ištraukti, būna stambūs ešeriai.
Sėkmingai pasirodžiusio pašaro ešeriams sudėtis.
Tokių ešerių reikėtų ieškoti kitokiose vietose nei būriuojasi smulkūs ešeriai. Dažnai didieji ešeriai žiemą plaukioja virš lėkšto dugno, netgi toliau nuo šlaito. Jie būna gana vangūs ir abejingai žiūri į blizgutes. Kuojos juos greičiausiai privilioja ne kaip maistas, bet kaip žuvis išduodanti maistą prie dugno. Kiek teko pagauti didesnių ešerių žiemą dažniausiai jie griebdavo avižėlę su trūklio lervų kuokštu. Dažniausiai griebdavo nejudančią, tai yra rinkdavo trūklius, o ne medžiodavo.
Didieji ešeriai dažnai plaukioja pavieniui. Pašėrimo tikslas, kad ešerys apsistotų žvejybos vietoje. Žvejojant šeriama keliose vietose viliojant apylinkių ešerius. Kuojų šėliojimas greičiausiai padeda atkreipti ešerio dėmesį. Dugnas turėtų būti tvirtas, su nedideliu dumblo sluoksniu. Nuolydis 5 - 10 laipsnių. Kiek panašu į žiemines karšines vietas, bet dažniausiai nesutampa. Ešeriams geriau kiek seklesnės 5 - 8 metrų gylio vietos.
Ešeriai pagauti dviejose skirtingose eketėse apie 7 metrų atstumu per 15 minučių. Daugiau nekibo. Kitą dieną panašiu laiku pagauti dar keli stambūs ešeriai.
Pirmiausia dugnas išmušamas sujaukiant dumblą, pašalinant galimą dumblių sluoksnį. Labai gerai suveikia dugno orientyras. Jam galima panaudoti marlėje supakuotą pašarą su trūklio lervomis.
Šeriama raudonaisiais žieminiais pašarais su trūklio kvapais ar priedais. Būtinai gausiai dedami trūkliai.
Ešeriai dažniausia ne iš karto atplaukia. Kartais tenka palaukti net keletą dienų. Dažniausiai šioje vietoje kibs kuojos. Dažnai kuojos nenustoja kibti net atplaukus didžiąjam ešeriui. Nors jei ešerys jau prie pat, kuojos masalus palieka ramybėje. Kiek teko susidurti, didžiojo ešerio kibimas labai atsargus, tarsi vėžys čiupinėtų masalą. Viliojant ešerį su avižėle žaidžiama labai atsargiai, nedaromi staigūs judesiai. Dažniausiai suveikdavo poros centimetrų pakėlimas, nuleidimas ant dugno ir pakėlimas centimetrą nuo dugno. Tada palaukiama apie minutę, vėl kartojama. Kertama, kai matoma, kad sargelio viršūnėlė ilgesnį laiką drebinama.
Žiemą didieji ešeriai retai eikvoja laiką gainydamiesi smulkmę. Jie labiau linkę rankioti maistą nuo dugno. Universali meškerė su vidutinio kietumo sargeliu pritaikytu didesniems svoriams. Didelis žieminių meškeryčių pasirinkimas Arlivas žvejybos parduotuvėje. Patikrinta, rekomenduojama, greitas pristatymas visoje Lietuvoje. Spauskite saugią aktyvią nuorodą " žieminės žvejybos meškerytės ešeriams" ir pradėkite pirkimą.
Receptai iš ešerio
Ešerys yra viena iš skaniausių žuvų. Didelį, savo gyvenimą jau nugyvenusį ešerį nenuodėmė suvalgyti. Idealu jei tai padaroma praėjus ne daugiau kaip kelioms valandoms po pagavimo. Nėra galimybės - geriau paleisti ir eiti į parduotuvę. Nes sušaldytas ir vėliau atitirpintas ešerys bus kaip eilinis fermose augintas vilkešeris. Didelio ešerio suvalgymas turi būti kaip šventė, kulinarinis potyris. Šiaip kaip maistą sunaudoti gaila, jis rimtas reproduktorius.
Kelias valandas ešerio mėsa išlieka skaidri kaip stiklas. Tokio kepto ešerio skonis įsimins ilgam.
Ešerys išdorojamas, supjaustomas gabaliukais, užlašinama kiek citrinos sulčių. Gerai įkaitinamas aliejus ir sudedami ešerio gabaliukai. Kepama iki minutės, apverčiama, padruskinama, pabarstoma pipirais. Dar kepama pusė minutės.
Keptas ešerys, idealiai tiks prie stiklinės balto vyno.
Žuvienė iš ešerio
Didelis šviežias ešerys bus tikras žuvienės akcentas. Jis dedamas virimo pabaigoje, penketą minučių, kad liktų maksimaliai daug skonio. Žuvienė puikus patiekalas draugų kompanijai ant ledo. Reikia turėti tik šašlykinę ir puodą.
2 kg smulkmės, kuojos, plakiukai, pūgžliai sultiniui. Verdame apie valandą 5 litruose vandens. Dedam į šaltą vandenį. Kartu įdedam kelias morkas, svogūnus, bulvę. Dedam lauro lapą, krapų stiebų, aštrią papriką, keletą neluptų česnako skiltelių.
Nukošiam ir sultinį vėl užverdam. Dedam keletą supjaustytų morkų, bulvių, pusę saliero šaknies. Kai daržovės suminkštėja įdedam stambiai pjaustytą ešerį. Paverdama apie penketą minučių, sudedam kiek krapų viršūnėlių, petražolių, druską ir juoduosius pipirus, keletą pjaustytų česnako skiltelių. Palaikom uždengtu dangčiu nukėlus ant malkų ( ne ant sniego, kad neauštų) apie dešimtį minučių.
Žvejyba turi suteikti visapusį malonumą. Tai ne tik žuvies viliojimas, tai taip pat bendravimas su draugais. Protingai palaikant balansą žuvų populiacijai nepakenks ir jos naudojimas maistui. Tik jau šviežia laukinė žuvis tampa delikatesu. Todėl jos valgymas turėtų tampi svarbia žvejybos šventės dalimi.
Kategorijos straipsniai
Pėsčiųjų takai Lietuvoje
Geriausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Aukštaitijoje, pėsčiųjų takai Labanore, pėsčiųjų takai Pajūryje, pėsčiųjų takai Žemaitijoje.
Įmonės vakarėlio idėjos
Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje
Geriausi fantastiniai serialai
30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.
Priemonės nuo uodų
Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo
Skaniausios sriubos
Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos
Populiariausios šunų veislės
Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.
Vakarų Škotijos baltasis terjeras
Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos
Špicai
Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas
Jorkšyro Terjeras
Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka