CV pavyzdys
Atnaujinta: 2021-09-13

Kiekvienas žmogus ieškantis darbo ar praktikos turi pateikti įmonėms savo cv. Bet kas tas cv? Kaip jis turi atrodyti? Ką jame reikia rašyti? Tokius klausimus kelia kiekvienas, kuris dar neturi savo cv, kitaip tariant, gyvenimo aprašymo. Šis straipsnis atsakys į visus jūsų klausimus ir padės jums susikurti savo cv panaudojant standartinį šabloną.

 

Kas tas CV?

CV - lotyniškos frazės „curriculum vitae“ trumpinys, reiškiantis „gyvenimo eiga“. Tai išsamus dokumentas, kuriame pabrėžiama jūsų profesinė ir akademinė istorija. CV yra gyvenimo aprašymas, kurį pateikiame darbdaviams. Darbdavys perskaitęs jūsų gyvenimo aprašymą gali nuspręsti ar jūs esate tas darbuotojas, kurio jam reikia, todėl turite gerai apgalvoti kokią informaciją ir kaip ją norite pateikti būsimam darbdaviui.

 

Kokią informaciją turite pateikti savo gyvenimo aprašyme?

Vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos turite pateikti savo gyvenimo aprašyme yra kontaktinė informacija. Vardas, pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas, gyvenamoji vieta, išsilavinimas. Pateikiant išsilavinimą pristatykite mokymosi įstaigą, įgytą arba įgyjamą specialybę bei mokslo laipsnį. Jeigu esate dalyvavę kursuose ar mokymuose paminėkite savo cv kokiuose ir ko išmokote dalyvaudami juose. Taip pat labai naudinga darbdaviam pateikti savo patirtis. Jei esate anksčiau dirbę kokį nors darbą arba atlikę praktiką kokioje nors įmonėje, būtinai tai paminėkite. Taip pat nepakenks aprašyti kiekvieno darbo ar praktikos specifiką, kokios buvo jūsų pareigos, kiek laiko dirbote ir t.t. Nepamirškite, kad darbdaviam dažniausiai yra svarbu jūsų kalbų mokėjimas. Pateikite kokias kalbas mokate, kokia kalba gimtoji. Geriausia pateikti kalbų mokėjimą atskiriant kalbėjimą, rašymą ir skaitymą, todėl kad galite puikiai rašyti anglu kalba, tačiau ja visai nešnekėti.

Priklausomai nuo darbo pozicijos pateikite kokie jūsų gebėjimai dirbti kompiuteriu. Pavyzdžiui ar mokate dirbti pagrindinėmis MC office programomis exel, word, powerpoin. Kandadituojant pavyzdžiui į grafikos dizainerio poziciją nurodykite kokie jūsų gebėjimai dirbti grafikos dizaino programomis ir jei turite galite pateikti savo darbų portfolio.

Savo gyvenimo aprašyme paminėkite ne tik standartinę informaciją. Prisistatykite keliais sakiniais, paminėkite savo geriausius gebėjimus, geriausias savybes, charakterio bruožus. Gal jūs greitai mokotės, o gal turite lyderio savybių. Nepervertinkite savęs ir gebėkite savo savybes paaiškinti ir patvirtinti savo darbais, nes pokalbio metu darbdavys gali paprašyti paaiškinti pavyzdžiui kodėl jūs manote, kad turite lyderio savybių. Be abejo nepamirškite paminėti kokio darbo ar praktikos norite, kokių pareigybių, ko norite išmokti.

Kaip teisingai pateikti įgūdžius ir charakterio savybes

Pirmiausia darbdaviai nori samdyti darbuotojus, turinčius tinkamą dviejų skirtingų įgūdžių derinį: lengvus ir sunkius įgūdžius. Sunkūs įgūdžiai yra tam tikram darbui ir (arba) pramonei būdingi gebėjimai. Paprastai tai yra daugiau techniniai įgūdžiai, kuriuos išmokstate mokykloje, studijuodami ar dirbdami. Sunkūs įgūdžiai gali apimti tokius dalykus kaip:

  • Programinė įranga
  • Užsienio kalbos
  • Tam tikros įrangos ar mašinų valdymas
  • SEO/SEM marketingas
  • Programavimo kalbų mokėjimas

Lengvi įgūdžiai yra gebėjimai, kuriuos galima pritaikyti bet kuriame darbe. Dažnai lengvieji įgūdžiai gali būti vadinami „žmonių įgūdžiais“ arba „socialiniais įgūdžiais“ ir apima įgūdžius, tokius kaip:

  • Bendravimas
  • Klientų aptarnavimas
  • Problemų sprendimas
  • Laiko planavimas
  • Vadovavimas

Sunkiųjų įgūdžių paprastai galima išmokti, o lengvuosius įgūdžius lavinti daug sunkiau, nes jie paprastai yra asmenybės bruožai ir todėl yra labai vertingi darbdaviams. Daugeliu atvejų jūsų lengvieji įgūdžiai gali pagerinti jūsų sunkius įgūdžius. Pavyzdžiui, jei esate į detalumą orientuotas programinės įrangos kūrėjas, išmanantis kompiuterių programavimo kalbą, greičiausiai galėsite greičiau pastebėti ir ištaisyti jūsų sukurto kodo problemas.

Nors galite turėti keletą skirtingų stiprybės sričių, įtraukite tik tas, kurios yra svarbios darbui. Įdarbintojai dažnai turi ribotą laiką peržiūrėdami gyvenimo aprašymus, todėl geriausia, kad jūsų įgūdžių skyrius būtų konkretus ir glaustas.

 

Kaip turi atrodyti CV?

Internete galite rasti begales CV šablonų. Tačiau galite susikurti ir savo dizainą. Savo cv galite susikurti ir pagal žinomus Europos Sąjungoje standartus puslapyje europass.lt.

Formuojant savo CV, reikia atsižvelgti į dar kelis veiksnius:

Jūsų CV turėtų būti lengvai įskaitomas. Norėdami pagerinti skaitomumą, geriausia pasirinkti 10–11 dydžio šriftą. Jis turėtų būti švarus ir paprastas be daug detalių ar dekoro.

Štai keletas gerų šriftų pavyzdžių jūsų CV:

Arial, Kalibrai, Helvetika, Roboto, Verdana

Patikrinkite puslapių paraštes

Nykščio taisyklė - išlaikyti paraštes tarp 0,5–1 colio. Per didelės paraštės paliks per daug tuščios vietos, o dėl per mažų paraščių puslapis gali atrodyti perpildytas. Abu veiksniai gali blaškyti ar atbaidyti įdarbintojus.

Korektūra

Prieš siųsdami savo CV darbdaviams, skirkite laiko atidžiai patikrinti rašybą, gramatiką ir sintaksę. Švarus, be klaidų CV padidina skaitomumą ir parodo profesionalumą. Įdarbinkite patikimą draugą, šeimos narį ar kolegą, kad peržiūrėtų jūsų gyvenimo aprašymą. Papildomos akys dažnai užfiksuoja klaidas, kurias galbūt praleidote.

 

Kokia informacija yra nebūtina ar nerekomenduotina?

  1. Nuotrauka

Nuotrauka nėra privalomas cv elementas. Paėmęs jūsų cv darbdavys pirmiausia atkreips dėmesį į paveiksliukus (nuotraukas), vėliau į paryškintą tekstą, o tik galiausiai skaitys visą cv. Nuotrauka esanti cv lems pirmąjį įspūdį apie jus. Norint išvengti diskriminacijos ar išvaizdos tinkamumo darbo pozicijai vertinimo, nerekomenduojama dėti nuotraukos. Žinoma šis patarimas netinka pretenduojantiems į modelio ar aktoriaus poziciją, nes šioms pozicijoms yra gana svarbi išvaizda. Na o jei visgi norite kelti savo nuotrauką į cv, pasirūpinkite, kad ji būtų profesionali. Nuotrauka turėtų būti kokybiška ir dalykiška. Neturėtų matytis atostogų vaizdų už jūsų ar kitų žmonių fone.

  1. Šeimos padėtis, religija ar kita informacija

Informacija apie šeimos padėtį, religinius įsitikinimus, seksualinę orientaciją, tautybę yra diskriminuojanti ir neapibūdinanti jūsų kaip specialisto. Todėl profesionalus darbdavys neturėtų užduoti tokių asmeninių klausimų ar reikalauti pateikti juos cv. O jeigu užduota tokius klausimus, jūs turite pilną teisę į juos neatsakyti.

cv_pavyzdys

 

Pateikiame jums vieną iš galimų cv šablonų

GYVENIMO APRAŠYMAS (CV)

Vardas Pavardė             

Vardas Vardaitis

Gimimo data                                                                     

1990-01-01

Telefono numeris                                                           

8 123 12345

Išsilavinimas

1982  m. KTU Finansų fakultetas. Matematiko, dėstytojo kvalifikacija.

Darbinė veikla:

Nuo 2000-01-01 iki dabar – Kauno termoelektrinė, AB

2000-01-01 -  technikas.

2000-02-01 -  vyr. technikas .

2000-03-01 - elektros montuotojas.

2000-04-01 - direktorės  pavaduotojas.

2000-05-01 - direktorės pavaduotojas technikos skyriuje.

2004-04-29 - vadybininkas.

Papildomi įgūdžiai

Esu vadovavęs elektrinei direktoriaus atostogų metu. Esu gavęs apdovanojimą „Metų darbuotojas“. Esu išklausęs kursus „Darbo sauga elektrinėse“.

Kalbos

Gimtoji kalba - lietuvių.

Rusų  kalba – kalbu laisvai. 

Prancūzų kalbos -  vidutiniai įgūdžiai. 

Asmeninės savybės          

Vertinu draugišką, organizuotą kolektyvą.

Išmanau darbo organizavimo tvarką, darbo teisės pagrindus.                           

Mielai imuosi iniciatyvos bei atsakingai vykdau patikėtas užduotis.

Sugebu sau kelti tikslus ir jų siekti. Moku dirbti ir komandoje, ir individualiai.

Nuoširdumas, pareigingumas, tvarkingumas, sąžiningumas,  kūrybiškumas.

Norimos pareigos

Norėčiau dirbti vadybininko darbą. Norėčiau dalyvauti susitikimuose su klientais, derybose, pristatymuose. Labiausiai domina darbas prekybos įmonėse.       

 

Daugiau šablonų galite rasti paspaudę nuorodą.  

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Prašymas atleisti iš darbo

Prašymas atleisti iš darbo reikalingas tiek norint išeiti iš darbo savo noru, tiek esant darbuotojo atleidimo atveju. Pasinaudokite prašymo atleisti iš darbo pavyzdžiu.

Darbo sutarties šablonas

Pasinaudokite darbo sutarties pavyzdine forma, kuri yra patvirtinta Lietuvos respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

Darbo sutartis

Darbo sutartis, terminuota darbo sutartis, neterminuota darbo sutartis, darbo sutarties forma, darbo sutartis šablonas, darbo sutartis pavyzdinė forma, pavyzdinė darbo sutartis, darbo sutarties nutraukimas

CV šablonai

Pasinaudokite cv pavyzdžiais ir susikurkite savo gyvenimo aprašymą.

CV pavyzdys

CV, europass cv, cv online, cv šablonas, cv kūrimas, kaip rašyti cv, cv rašymas, cv pavyzdžiai, gyvenimo aprašymas, europass, sukurti cv

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.