Geriausi 2021 metų filmai
Atnaujinta: 2022-03-31

2021-ieji jau praūžė ir, nepaisant chaoso, mes vis dar stovime ant kojų. Taip pat ir kino industrija, kuri dėl COVID-19 patyrė tikrą amerikietiškų kalnelių karuselę. Ar pamenate, jog 2019 m. pabaigoje buvo numatyta išleisti Džeimso Bondo filmą „Mirtis palauks“? O, kokie paprasti laikai tai buvo... Jei 2021-ieji ir nebuvo visiškas grįžimas į normalumą, kurio tikėjomės, per pastaruosius 12 mėnesių buvo dalykų, už kuriuos galime būti dėkingi – visų pirma už tai, kad pagaliau sugrįžo kinas.

Filmai 2021 m. grįžo į savo natūralią vietą didžiajame ekrane, ilgai laukti (ir ilgai atidėlioti) nauji filmai pagaliau buvo išleisti į pasaulį, o žiūrovai pagaliau vėl galėjo kartu patirti kino jaudulį. Tarp filmų, kurie pagaliau pasirodė ekrane, kiekvienas rado kažką sau – krūvą įspūdingų blokbasterių, milžiniškų mokslinės fantastikos epų, intymių asmeninių dramų, pulsuojančių trilerių ir nekategorizuojamų keistenybių. Nepaisydamas visų šansų, kinas pasirodė esąs kaip niekada gyvas – o šie mūsų atrinkti geriausi 2021 metų filmai jus tikrai įtikins.

Geriausi 2021 metų filmai

Šiame sąraše atsispindi daugybė kino talentų ir jaudinančių istorijų – sugrįžtantys režisieriai, demonstruojantys drąsesnes vizijas nei bet kada anksčiau, ir debiutuojantys režisieriai, tiesiantys naujus kelius, kuriantys filmus, kurie mus jaudino, šokiravo, džiugino, gąsdino ir įkvėpė per dar vienus sunkius metus. Tarp jų – streaming televizijos perlai ir niekuo neišsiskiriantys kino epai, mažos apimties personažų kūriniai, tarptautiniai favoritai, beprotiškai nenuspėjami kūriniai ir dainos, kurios mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Nors joks sąrašas negali būti galutinis ir neįmanoma pasiekti vieningo sutarimo, šio sąrašo tikslas – pagerbti filmus, kuriuos mes matėme ir pamilome chaotiškais ir sudėtingais 2021-aisiais metais. Nuoširdžiai tikimės, kad naršydami po šį sąrašą patvirtinsite savo favoritus, rasite keletą naujų filmų, kuriuos galėsite įtraukti į savo žiūrimiausiųjų sąrašą, ir pradėsite diskusiją apie šiuos kino metus.

 

Komedija


Nežiūrėk aukštyn (Don‘t Look Up)

Režisieriaus Adamo McKay filme „Nežiūrėk aukštyn“ satyrizuojamas klimato krizės politizavimas ir pasakojama apie išgalvotą kometą, skriejančią per kosmosą tiesioginiu taikiniu į Žemę. Du mokslininkai, kuriuos vaidina Jennifer Lawrence ir Leonardo DiCaprio, perspėja JAV vyriausybę – klounų miestą, kuriam vadovauja juokinga prezidentė ir jos sūnus, kuriuos vaidina Meryl Streep ir Jonah Hill, – apie įvykio, galinčio sukelti masinį išnykimą, skubumą, tačiau į tai nuolat nekreipiama dėmesio. Filmas nuo pat pradžių buvo beveik garantuotas hitas – jį parašė puikus komedijų režisierius, jame vaidina gausus A klasės aktorių būrys, premjera įvyko per atostogų pertrauką, o katastrofišką įvykį pavyko įprasminti absurdišku humoru ir išskirtine improvizacija.

Laisvasis Gajus (Free Guy)

Aktoriaus Ryan Reynoldso vadovaujama veiksmo komedija „Laisvasis Gajus“ pateikė žiūrovams prielaidą, kuri daugeliui labai patiko. Jos centre – smurtinio kompiuterinio žaidimo personažas Gajus, kuris išsiugdo savimonę ir sužino apie savo egzistavimo aplinkybes. Gajus yra nežaidžiantis veikėjas (NPC) – nuolat besišypsantis banko kasininkas, gyvenantis įprastą gyvenimą blizgančiame moderniame mieste, kuriame, taip jau sutapo, kad nusikalstamumas yra beprotiškai didelis. Tačiau susitikimas su Millie – žavinga avatare, kurią valdo keistuolis Sietlo žaidėjas (Jodie Comer) – pradeda jo kelionę į laisvą valią ir savarankiškumą. Buvęs antraplanis personažas pradeda rašyti savo paties istoriją, naudodamasis žmogaus valdomo žaidėjo privilegijomis, ir įsipina romanas. Ryanas Reynolds tapo vienu mylimiausių šiandien dirbančių komedijų aktorių, ir šiame filme jis dar kartą maloniai vaidina. Išvaizdus ir žavus „Laisvasis Gajus“ paįvairina veiksmo ir komedijos žanrus ir suteikia unikalią patirtį, kuri gali patikti įvairiems gerbėjams.

 

Fantastika


Kopa (Dune)

Klasikinio Franko Herberto 1965 m. mokslinės fantastikos romano ekranizacija (ar bent jau pirmoji jo dalis) yra milžiniškas visais atžvilgiais, pasakojimas apie tarpgalaktines politines intrigas, išrinktųjų pranašystes ir brendimo nuotykius vyksta betoniniuose rūmuose, apskritose kamerose ir, atrodo, amžinai besitęsiančiose svetimose dykumose. Nuo monolitinių laivų, gabenančių veikėjus į keistus naujus pasaulius, iki smėlio kirminų, tykančių po nedraugiško Arakio paviršiumi. Filme pasakojama ir apie jaunojo Polo (Timothée Chalamet) kelionę nuo sosto paveldėtojo iki būsimo mesijo po to, kai jo tėvui (Oscar Isaac) suteikiama smėlio planetos Arakio ir jo vertingų prieskonių atsargų kontrolė. Prasideda išdavystė, teroras ir karas, ir visa tai režisierius, padedamas žvaigždžių aktorių, sukuria Artimųjų Rytų įkvėptą odisėją, kuri atrodo išties mitinė.

Žmogus-voras: nėra kelio atgal (Spider-Man: No Way Home)

Pasakoti viską, kas vyksta trečiajame režisieriaus Jono Wattso filme apie Žmogų-vorą, reikštų jį sugadinti, tačiau galima drąsiai teigti, kad tai pats geriausias visų laikų filmas apie Žmogų-vorą. Filmas pateikia vieną neįtikėtiną akimirką po kitos, specialiai sukurtą tam, kad kolektyvinėje kino sąmonėje sukeltų dopamino potvynius. Filme „Nėra kelio atgal“ Tomo Hollando paauglys herojus Piteris Parkeris išgyvena magiškus burtus ir daugialypės visatos šėlsmą su daugybe senų superžmogžudžių (Žaliasis Goblinas, Daktaras Aštuonkojis, Elektro, Driežas ir kt.). Į viso chaoso sūkurį su kaupu įtraukiami ir Piteris Parkeris bei Daktaras Streindžas (Benedict Cumberbatch). Trečiojoje frančizės dalyje išlieka paaugliški momentai, tačiau čia yra ir gilesnių, tamsesnių momentų, kurie atskleidžia universalią Žmogaus-voro tiesą: su didele galia ateina ir didelė atsakomybė.

Šang-Či ir dešimties žiedų legenda
(Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Šiame filme „Marvel“ kino visata (MCU) atranda kinų kovos menų sporto šaką Wushu. Ir rezultatas – džiaugsmingas veiksmo nuotykis su geriausiomis rankų kovomis, kokias iki šiol sukūrė MCU. Filme pasakojama apie superheorjų Šang-Či, kuris turi susidurti su šešėliais iš savo praeities ir sustabdyti pavojingos jėgos įsiveržimą į pasaulį. Kanados kovos menų meistras Simu Liu – pirmasis „Marvel“ azijiečių filmo pagrindinis veikėjas – vaidina Šoną, genialų San Francisko automobilių stovėjimo aikštelės valytoją, kurio draugystė su bendradarbe Katy (aktorė ir reperė Awkwafina) jau pirmosiose scenose sukuria kibirkščiuojančią komediją. Tuomet autobuse juos užklumpa kieti vyrukai ir paaiškėja, kad Šonas iš tikrųjų yra Šang-Či, 1000 metų senumo kinų karvedžio, siekiančio pavogti Šang-Či stebuklingąjį pakabuką, sūnus. Bijodamas, kad tėvas turi piktų planų pasauliui, Šang-Či išskrenda į Makao, kad prisijungtų prie savo seniai prarastos sesers (Meng Zhang) ir atsiskyrėliškos tetos (Michelle Yeoh) ir bandytų jam sutrukdyti. Šis superherojus greitai tapo mėgstamiausiu frančizės veikėju, o Simu Liu puikiai atliko šio personažo vaidmenį, todėl gerbėjai nekantriai laukia aktoriaus pasirodymo naujuose projektuose.

Savižudžių būrys. Mobilizacija (The Suicide Squad)

2016 m. išleistas originalus „Savižudžių būrys“ buvo absoliuti superherojų filmo netvarka, tačiau praėjus vos penkeriems metams „Warner Bros“ kino studija sukūrė naują nišinės DC serijos versiją ir tai yra triumfas. Filmas turi naują scenaristą ir režisierių, bet istorija iš esmės ta pati – juodosios komandos, sudarytos iš smulkių superpiktadarių, nariai ištraukiami iš kalėjimo, kad atliktų beprotišką misiją JAV vyriausybei. Margot Robbie pakartoja savo vaidmenį kaip girgždanti psichopatė Harley Quinn, tačiau dabar komandai vadovauja Idriso Elbos žudikas Bloodsport, o į audringą komediją įsilieja kiti naujokai, įskaitant Ratcatcher (Daniel Melchior) su savo kenkėjų armija ir Nanaue, žmogų-žvirblį, kurį įgarsino Sylvester Stallone.

Kruela (Cruella)

Kai pirmą kartą buvo paskelbta apie „101 dalmatinų“ piktadarės savarankišką kino ekranizaciją, reakcija į ją buvo nevienareikšmiška. Tačiau išleidus filmą paaiškėjo, kad daugelis kritikų klydo, ir žiūrovams buvo suteikta įspūdinga kino patirtis. „Kruela“ – tai naujas žvilgsnis į kultinę piktadarę, kurią suvaidino Emma Stone, bandančią pakilti ir tapti garsia mados dizainere. Filmo veiksmas vyksta septintojo dešimtmečio pabaigoje ar aštuntojo pradžioje Londone, o jame vaizduojama, kaip jaunoji Estela de Vil išaugo į šunų gaudynių antiheroję. Po motinos mirties Estelą globoja du kišenvagiai, o ji, pasinėrusi į mados pasaulį, įsidarbina pas baimę keliančią dizainerę baronienę (Emma Thompson). Kupinas retro popmuzikos hitų ir gilų pasitenkinimą teikiančių siužeto posūkių, šis filmas yra visiškai pribloškiantis reginys. Fenomenalus kostiumų dizainas, scenografija ir vaidyba leido filmui pelnytai įgyti ištikimų gerbėjų, kuriems patiko nauja personažo kūrybos kryptis.

 

Veiksmas


Mirtis palauks (No Time To Die)

Mirtinai pavojingas slaptasis agentas Džeimsas Bondas – žmogus, kuris prieš pusryčius tuziną kartų rizikuoja savo gyvybe. Filmų apie Bondą formulė visada buvo šiek tiek saugi, tačiau tai ne visai tiesa filme „Mirtis palauks“. Daniel Craig, paskutinįkart vaidindamas  Džeimsą Bondą, savo „Aston Martin“ automobiliu išvažiuoja į saulėlydį ir sukuria superšnipo gulbės giesmę, kuri meta bombą į Bondo formulę. Šiame filme Bondas turi susekti pagrobtą mokslininką ir sustabdyti pavojingas nanotechnologijas, kad jos nesukeltų chaoso pasaulyje. Rizikingiausias, keisčiausias ir labiausiai į personažus orientuotas filmas apie Džeimsą Bondą „Mirtis palauks“ yra tinkamas ir būtinas atsisveikinimas su Craigu, aktoriumi, kuris iš naujo apibrėžė šį kultinį veiksmo filmų personažą. Jo finalas – jaudinantis ir emocingas, kuris, nebus pamirštas.

Niekas (Nobody)

Šis filmas yra akivaizdus veiksmo filmų frančizės „John Wick“ rifas, kuriame kalbama apie niekuo neišsiskiriantį ir iš pažiūros klusnų šeimos vyrą, kuris po įsilaužimo į namą vėl pajunta savo tikrąją, vyriausybinio žudiko prigimtį ir pradeda siautėti, o tai galiausiai sukelia rusų gangsterio pyktį. Aktorius Bob Odenkirk filme sulaukia velniškai daug smūgių, kai jis vaidina žmogų, kurį nužemino saviapgaulė ir kuris prisikelia, susidūręs su jam būdinga pikta tapatybe. Odenkirko gebėjimas susidoroti su žiauriomis scenomis pats savaime yra šio filmo sumanymo dalis, tačiau kai jis įrodo, kad yra veiksmo filmo meistras, veiksmas nepraranda savo veržlumo ir kruvinas chaosas tik sustiprina šio šėlsmo žavesį, kuris išjudina ir sulaužo daug kaulų, kad, galiausiai, linksmai žiauriai baigtųsi.

Paskutinė dvikova (The Last Duel)

Filmas „Paskutinė dvikova“ iš tikros istorijos sukuria Rašomono stiliaus dramą, kuri, pasirodo, ne tiek rūpinasi tiesos nežinomybe, kiek istorijoje įprastu moterų perspektyvos neigimu. Pagal Eric Jager knygą sukurta istorija apie XIV a. Prancūzijoje vykusį tariamą Žako Le Griso (Adam Driver) įvykdytą Margaritos de Karugės (Jodie Comer) išprievartavimą ir Margaritos vyro sero Žano de Karugės (Matt Damon) pastangas patraukti Žaką atsakomybėn už jo nusikaltimą. Filmas suskirstytas į tris dalis, kad pirmiausia būtų pateiktos iškreiptos, savanaudiškos Žako ir Žano įvykių versijos, o paskui – nuoširdesnė Margaritos nuomonė, kuri išryškina vyrų (ir epochos) mizoginišką požiūrį. Be to, režisierius pasirūpina, kad kariniai veiksmai būtų puikūs – tiek ankstyvuosiuose mūšiuose, kurie parodo Žano kovinius sugebėjimus, tiek kulminaciniame susirėmime, kurio žiaurumas byloja apie bjaurų mačizmą, esantį šios istorijos šerdimi.

Žaliasis riteris (The Green Knight)

Didingas režisieriaus David Lowery filmas „Žaliasis riteris“ – tai viduramžių pasakojimas apie magiją, žmogžudystę ir didvyriškumą. Lowery adaptuotoje „Sero Gaveno ir Žaliojo riterio“ ekranizacijoje su savim pasitikinčiu sąmojingumu, kuris padeda tyrinėti tuos pačius dalykus, kuriuos jis šlovina, sekama girto, nesubrendusio sero Gaveno (Dev Patel) žygis ieškoti medžio žieve apaugusio Žaliojo riterio, kuriam prieš metus jis nukirto galvą ir kuris dabar, kaip jų „žaidimo“ dalis, sudavė jam atsakomąjį smūgį. Serą Gaveną, keliaujantį per laukus, pelkes ir miškus, gaubia miglota lemties atmosfera, o charizmatiškasis aktorius Patel išreiškia savo herojaus ryžtą ir didėjančias abejones savimi bei bailumą. Kiekvienas siurrealistinis režisieriaus kadras pasižymi specifiškumu, bet kartu ir dviprasmiškumu, susijusiu su seru Gavainu ir jo odisėjos pamokomis. Tačiau neabejotina, kad režisieriaus Lowery svajingas nuotykis, kuriam energijos suteikia gausybė senovės stebuklų ir dekonstrukcionistinis požiūris, yra kerintis ir visiškai šiuolaikiškas.

 

Siaubas


Tylos zona 2 (A Quiet Place Part II)

Šiame didelio pripažinimo sulaukusio filmo „Tylos zona“ tęsinyje ne tik pasakojama apie paslaptingų ateivių monstrų, žudančių nuo menkiausio garso, kilmę, bet ir pasakojama apie dar didesnį chaosą ir destrukciją. Ar šį kartą kas nors išgyvens šį neįsivaizduojamą siaubą? Labai lauktas šios vienintelės tokio pobūdžio monstrų sagos tęsinys sugrąžina visas originalo gėrybes ir įlieja daugiau veiksmo, nuotykių bei emocijų, todėl tai dar viena įtraukianti ir įtraukianti saga apie tai, kaip nugalėti likimą, kad galėtum gyventi dar vieną dieną. Filmas „Tylos zona 2“ yra tiek apie vengimą, kovą ir išgyvenimą su žudymo mašinomis iš kito pasaulio, tiek apie šeimyninius ryšius ir tikrą meilę. Filmo kūrėjai sėkmingai pasinaudoja gerai pažįstamomis baimėmis ir dabar jau garsia filmo herojų apnuoginta nutylėjimo taktika. Tai suteikia jiems pakankamai erdvės išsiskirti iš kitų žanro atstovų. Apskritai „Tylos zona 2“ yra gana nagus kutenantis, suktas ir siaubingas trileris, kuris prikaustys jus prie kėdės krašto taip pat stipriai, kaip ir pirmasis filmas.

Piktybinis (Malignant)

„Piktybinis“ pasakoja beprotišką istoriją apie Madison (Annabelle Wallis), jauną moterį, kurią persekioja šešėlinė figūra, verčianti ją „matyti“ siaubingas žmogžudystes. Įsitraukusi į policijos tyrimą, Madison netrukus sužino, kad jos pačios paslaptinga istorija gali būti susijusi su žudynėmis. Nuo pat pirmojo kadro (kuriame komiškai vaizduojama pikta psichiatrijos ligoninė su nuolat mirksinčiu apšvietimu) „Piktybinis“ tiksliai parodo, koks tai filmas: meilės laiškas siaubo filmams su juokingai anonimiškais aktoriais, atskleidimais, kuriuos pertraukia pernelyg dideli kameros priartinimai, ir trečiajame veiksme vykstančiais siužeto vingiais, kurie išmuša iš vėžių. Tai filmas, skirtas vidurnakčio publikai.

Nakties namai (The Night House)

Filmas „Nakties namai“ gali pasigirti geriausiu metų išgąsčiais ir sukeltomis baimėmis. Jame vieną geriausių 2021 m. vaidmenų atlieka Rebecca Hall, vaidinanti moterį, kurios sielvartą dėl neseniai įvykusios vyro savižudybės apsunkina nerimą keliantys atradimai apie slaptą jo gyvenimą. Filmas pasakoja apie Betę (Hall), mokytoją, kurios bandymus susidoroti su netikėta našlyste nutraukia keistas triukšmas, vizijos ir užuominos, rodančios, kad jos sutuoktinis Owenas (Evan Jonigkeit) buvo sumanęs kažką keisto jų namuose prie ežero miškingoje Niujorko valstijoje ir jų apylinkėse. Atskleidimai yra pusiau paslaptingi, todėl geriau sukuriama šiurpi atmosfera, kuri niekada nepereina į sunkią ekspoziciją. Sielvartas ir kaltė yra identiški monstrai šiame nerimą keliančiame trileryje, kuris įtemptai veikia pasitelkdamas įžvalgius, perspektyvą keičiančius vaizdus ir meistrišką tempą. Tačiau labiausiai filmo sėkmę lemia Rebecca Hall, kuri puikiai suvaidino sugniuždytą Betę, vienodai iškilmingą ir veriančią, pažeidžiamą ir nuožmią, nestabilią ir užtikrintą.

Paskutinė naktis Soho rajone (Last Night in Soho)

Šiame trileryje pasakojama apie pradedančią mados dizainerę (ir mediumę) Eloizę (Thomasin McKenzie), kurios susižavėjimas 1960-ųjų Londonu nuveda ją pavojaus keliu, kai persikėlusi iš kaimo į miestą mokytis, ji pradeda regėti vizijas apie norinčią tapti dainininke gražuolę (Anya Taylor-Joy) ir jos žavų vadybininką (Matt Smith). Veidrodžiai, laiptai, pulsuojančios spalvotos šviesos ir nusileidimai į pragarą (tiesiogine ir perkeltine prasme) – visa tai yra stilingo filmo dalis, kuris galiausiai staigiai pasuka nuo psichologinio pamišimo iki antgamtinio siaubo festivalio. Filmas su kiekvienu drąsiu estetiniu gestu daro didelius šuolius, siekdamas ne tik išgąsčio ir seksualumo, bet ir aštrių komentarų apie paveldėtas moterų seksualines traumas. Filmas „Paskutinė naktis Soho rajone“, kurio garso takelis yra persmelktas epochai būdingų kūrinių, yra įspėjamasis pasakojimas apie pavojingą nostalgijos žavesį, kuriam vadovauja žavioji Taylor-Joy, suvaidinusi šmėklą, kurios sudužusios svajonės yra košmarų medžiaga.

 

Trileris


Košmarų skersgatvis (Nightmare Alley)

Kai ieškote režisieriaus Guillermo del Toro, ieškote monstrų. „Košmarų skersgatvyje“ gali nebūti nei žuvėdrų, nei pragaro žmonių, tačiau joje gausu žvėrių, ir jie kur kas baisesni už tuos antgamtiškus keistuolius. „Košmarų skersgatvis“ yra purvinas, tamsus brangakmenis, kuriame šešėliai visada gali tapti ilgesni ir gilesni. Filme pasakojama apie sukčių, kuris iš žemo rango karnavalo darbuotojo tampa garsiu aiškiaregiu, ir rungiasi su psichiatru, norinčiu jį demaskuoti. Kai filmas iš karnavalo aplinkos pereina į niūrią, blizgančią antrąją pusę, del Toro persekioja Holivudo fantaziją ir kartu atskleidžia žmonių žiaurumą. Bradley Cooper ir Cate Blanchett dar niekada neatrodė taip stulbinamai. Tačiau jų nuostabaus, bauginančio patrauklumo viduje slypi padarai su aštriais dantimis ir dar aštresnėmis kulkomis.

Perspektyvi mergina (Promising Young Woman)

„Perspektyvi mergina“ yra tamsus #MeToo eros filmas, kuris trykšta stiliumi ir šmaikštumu. Carey Mulligan vaidina Cassie, trapią kavinės baristę, kuri vis dar kupina pykčio dėl prieš kelerius metus įvykdyto geriausios draugės Ninos išprievartavimo ir vėlesnės savižudybės. Norėdama atkeršyti už Ninos mirtį, ji apsimeta girta naktiniuose klubuose, kur leidžia tariamiems „geriems vaikinams“ parvežti ją namo, o paskui ištrūksta iš apsvaigimo, kai jie neišvengiamai bando pasinaudoti jos būkle. Tai niūrios, bet juokingos scenos, nuo kurių baigties – smurtinės ar kitokios – mes esame bauginančiai atskirti. Tuo tarpu Cassie persekioja asmenis, kurie nuskriaudė Niną, įskaitant universiteto dekaną, kuris ignoravo jos pranešimą apie išprievartavimą, ir advokatą, kuris darė jai spaudimą, kad ji nutrauktų bylą.

Gucci mados namai (House of Gucci)

Režisieriaus Ridley Scotto nepadoriai linksmas filmas apie tikrą nusikaltimą yra toks, kokių daugiau nesukuriama – tai didelio biudžeto, be paliovos efektinga drama suaugusiems. Muzikos superžvaigždė Lady Gaga vaidina Patrizią Reggiani, sunkvežimių magnato dukterį, ištekėjusią už „Gucci“ paveldėtojo Maurizio Gucci (vaidina galantiškas ir savimi nepasitikintis Adam Driver), o paskui taip „įsižeidusią“ dėl jo neištikimybės, kad pasamdė samdomą žudiką jam nužudyti. Režisieriaus Scotto turistinis, pantomiminis požiūris į Italiją ir italų kultūrą kai kuriems žiūrovams išmuš iš vėžių dantis, tačiau kaskart, kai ekrane pasirodo Gaga, negali nesišypsoti dėl jos gudrios elegancijos, išdykėliškumo ir atlikimo įgūdžių. Lady Gagos vaidyba perveria visą filmą, tarsi jis būtų popierinis audinys.

 

Drama


Šuns galia (The Power of the Dog)

Tai įtaigus Thomas Savage romano apie 1925 m. Montanos chaosą, kurį sukėlė kariaujančios vyriškumo vizijos. Reiklus ir protingas šiurkštus kaubojus Filas (Benedict Cumberbatch) nesutaria su rafinuotesniu broliu Džordžu (Jesse Plemons), taip pat su Džordžo naująja nuotaka Rože (Kirsten Dunst) ir jos išdykusiu sūnumi Piteriu (Kodi Smit-McPhee). Filo įniršį ir žiaurumą lemia lengvai atpažįstama paslaptis, tačiau filmas ne tiek apie šią paslaptį, kiek apie įvairius būdus, kuriais šie veikėjai yra valdomi, ribojami ir gniuždomi reikalavimo laikytis Senųjų Vakarų mačo ir buitinių elgesio taisyklių. Vidinio ir išorinio santykio nėra lengva nei užčiuopti, nei suprasti – šią mintį įtaigiai įkūnija aktorius Cumberbatch, vaidinantis pasienio gyventoją, kuris tiki, kad vyriška jėga įgyjama per bjaurumą ir purvą, ir kuris už šį klaidingą įsitikinimą sumoka siaubingą kainą.

Kiaulė (Pig)

Filme „Kiaulė“ Nicolas Cage vaidina atsiskyrėlį triufelių medžiotoją, kuris grįžta į Portlandą, kad surastų pagrobtą kiaulę, ir nors ši prielaida leidžia manyti, kad tai bus „John Wick“ stiliaus gelbėjimo ir keršto saga, režisieriaus Michael Sarnoski debiutinis filmas yra kur kas santūresnis ir melancholiškesnis. Cage veikėjas Robinas, atokiai ir kaimiškai gyvenantis, bendradarbiauja su gudriu pirkėju Amiru (Alex Wolff), kad susigrąžintų savo mylimą kiaulę, ir taip išprovokuoja žygį, kuris neišvengiamai priverčia jį sugrįžti į šiuolaikinius pasaulio kampelius, kuriuos jis seniai paliko. Tai apgalvota, melancholiška, giliai pasinėrusi į charakterio studija apie palūžusį vyrą, kuris po ilgų vienatvės metų grįžta į pasaulį. Sarnoski ir Vanessos Block scenarijus yra samprotavimas apie netekties galutinumą ir negalėjimą išvengti kančios, kurią ji neišvengiamai sukelia. Tai filmas, pasižymintis formaliu grakštumu ir meistriška Cage vaidyba, kurioje verda vidinė sumaištis, traumos ir širdies skausmas.

Judas ir juodasis Mesijas (Judas and the Black Messiah)

Režisierius Shaka King visas Amerikos rasines įtampas sutelkia šiame filme – istorinėje dramoje, nuspalvintoje akinančiais karameliniais ir purpuriniais atspalviais, dokumentuojančioje FTB apskaičiuotą žymaus Juodosios panteros Fredo Hamptono nužudymą. Aktorius Daniel Kaluuya užburia vaidindamas Fredą Hamptoną, Ilinojaus Juodųjų panterų skyriaus pirmininką, ir nušviečia ekraną kartu su kolega aktoriumi Lakeith Stanfield, vaidinančiu FTB informatorių, pasiųstą infiltruotis į partiją. Biografinis filmas, kuriame dramatizuojami tikri šešto dešimtmečio pabaigos įvykiai, yra prikaustantis, sukrečiantis ir šnypščiantis rasinės neteisybės temomis. Didelis, sunkus filmas, reikalaujantis viso jūsų dėmesio.

Kurčiųjų vaikas (CODA)

Virtualiame „Sundance“ kino festivalyje visus privertė verkti režisieriaus Siano Hederio nuoširdi drama apie darbininkų klasės kurčiųjų šeimą ir girdintį jos narį, turintį didelių svajonių. Emilia Jones vaidina septyniolikmetę merginą iš Masačusetso, kuri, prisijungusi prie mokyklos choro, atranda didžiulį talentą, nors naujai atrasta aistra kertasi su pagalba sunkiai besiverčiančiam žvejybos verslui, kurį valdo jos kurtieji tėvai (Marlee Matlin ir Troy Kotsur). Šis filmas apie kurčių suaugusiųjų vaiką turi nuostabų garso takelį ir naudoja šią muziką, kad parodytų mums apie kitoniškumą, kurį jaučia kitokie žmonės, keliaujantys po visuomenę, kuri nežino, kaip juos įtraukti. Pasiruoškite servetėles dėl šio gerų jausmų kupino filmo, kuriame taip pat pasakojama apie naujai susiburiančią šeimą.

Saldymedžio pica (Licorice Pizza)

Tai istorija apie du beprotiškai įsimylėjusius beprotiškus verteivas, kupina meilės rašytojo ir režisieriaus jaunystės laikų Kalifornijai. San Fernando slėnyje gimnazistas Garis (Cooper Hoffman) ir dvidešimtmetė Alana (Alana Haim) užmezga neįtikėtiną kvaziromaną dėl bendro troškimo turėti kažką daugiau nei dabartinė gyvenimo dalia ir bendraminčių drąsaus požiūrio į tai, ko jie nori. Jų nuolatiniai santykiai yra šmaikštaus periodinio filmo pagrindas, kuriame Gary ir Alana bando išgarsėti – ir pabėgti iš savo namų – pardavinėdami vandens lovas, dirbdami aktoriais ir valdydami pinbolo automatų saloną, o dėl to susiduria su įvairiais Holivudo veikėjais, tarp kurių yra garsioji žvaigždė Jacks Holden (Sean Penn), režisierius Rex Blau (Tom Waits) ir prodiuseris Jon Peters (Bradley Cooper). Elektriniuose praėjusių dienų apmąstymuose, kuriuose gausu vaikų, bėgančių į įvairias (kartais neapibrėžtas) ateities perspektyvas, vaizdų ir puikių roko ir popmuzikos melodijų, randama universalaus ir asmeniško, o aktorių dueto Haim ir Hoffman pasirodymai skelbia dviejų puikių naujų aktorių atėjimą į kino industriją.

Williams metodas (King Richard)

Visiems patinka tikrais įvykiais paremti filmai. O jeigu dar esate didelis teniso gerbėjas, tuomet neįmanoma nesusidomėti filmu „Williams metodas“ – jaudinančia duokle teniso superžvaigždžių Venus ir Serenos Viljamsų tėvui, kuris buvo pagrindinis jų karjeros pradininkas. Kartais sukrečiantis, o kartais įkvepiantis filmas yra švelnus meilės, giminystės ir pasiaukojimo portretas, liudijantis sunkaus darbo ir didelių svajonių galią. Filme vaidyba yra fenomenali, o Will Smith, vaidinantis pagrindinį veikėją Ričardą Viljamsą, suvaidino vieną geriausių savo vaidmenų, už kurį net pelnė geriausio aktoriaus „Oskaro“ apdovanojimą. Tai vienas iš tų filmų, po kurio jausitės motyvuoti ir kupini vilties – labai reikalingų jausmų šiandienos pasaulyje.

Belfastas (Belfast)

Režisieriaus Kenneth Branagh juodai baltas kino memuaras apie jauną berniuką ir jo darbininkų klasės Belfasto šeimą, išgyvenančią audringą septintojo dešimtmečio pabaigą. Filmas įkvėptas rašytojo ir režisieriaus karčių ir saldžių įspūdžių, patirtų būnant devynerių metų berniuku Šiaurės Airijoje, kai neramumai pirmą kartą išplito jo gatvėje (1969 m. vasarą protestantai ir katalikai vis dar buvo integruoti), Branagho filmas yra nykstančios Šangri-La portretas. Tai laikmečio publikos simpatijas pelnęs, šiltas, puikiai suvaidintas ir apskritai nuostabus filmas. Aktorius Jamie Dornan, pagaliau atsikratęs juokingų „Penkiasdešimties pilkų atspalvių“ scenarijų, išgyveno puikius karjeros metus, čia pademonstravęs puikius aktorinius sugebėjimus.

Tėvas (The Father)

Šioje nuotaikingoje demencijos dramoje Anthony Hopkinsas suvaidino vieną iš labiausiai jaudinančių savo vaidmenų – pagyvenusį vyrą, bandantį suprasti savo egzistenciją, kai jis praranda ryšį su jį supančiais daiktais ir žmonėmis, įskaitant rūpestingą dukrą (Olivia Colman). Filmas nepateikia jokių pataikaujančių atsakymų apie žiaurų demencijos užkratą – neišvengiamai vaizduojamas blogėjimas, kurio niekaip nepavyksta pakeisti A. Hopkinsas vaidindamas sergantį titulinį tėvą, išgyvena visą emocijų kaleidoskopą: vieną akimirką jis mėgaujasi brangiais prisiminimais, kitą - nustemba, supyksta ar išsigąsta, nes supranta, kad prarado dabarties kontrolę. Tačiau „Tėvo“ triumfas yra tas, kad filmas per 97 minutes įtraukia mus giliai į personažo mintis, keisdamas dekoracijas ir personažus ir priversdamas mus, kaip ir jis, ieškoti įkalčių. Su puikia scenografija ir montažu, filmas priverčia žiūrovus pajusti didėjančią vyro sumaištį, kai jo pasitikėjimo savimi maniera atsikratoma, paliekant tik vaikišką pažeidžiamumą. O svarbiausias trečiojo veiksmo įvykis – bejėgiškai verkiančio seno vyro vaizdas – tai pabaiga, kuri greičiausiai išliks su jumis kur kas ilgiau nei kitos.

Minari

Minari yra piktžolė, kuri valo žemę ir aplink jį esantį vandenį. Būtent apie tai ir kalbama režisieriaus Lee Isaac Chung mini šedevre – apie gilius ryšius, kurie mus šaknijasi. Filme pasakojama apie korėjiečių kilmės amerikiečių šeimą – aktoriai Steven Yeun, Yeri Han, Noel Cho ir žavus jaunas Alan Kim – kuri persikelia į mažytį Arkanzaso ūkį, siekdama savaip įsivaizduoti amerikietišką svajonę. Dramos vaidmenį atlieka atvykusi senelė (Yuh-jung Youn), tačiau Minari vengia didaktiškumo, o švelniai vaizduoja kultūrinės asimiliacijos realybę. Daug kas daro įspūdį – vaidyba, operatoriaus darbas, garso takelis, bet iš tiesų jus prikausto Chungo dosnumas savo personažams ir žodžiui. Nedidelės apimties, bet didelės širdies.

Spencer

Princesės Dianos karališkasis gyvenimas atrodė tarsi siaubo spektaklis, ir režisierius Pablo Larrain nuoširdžiai į tai atsigręžia šioje psichologinėje dramoje, kurios veiksmas vyksta per vienas beprotiškas Kalėdų šventes. Kristen Stewart vaidina Dianą – moterį, kuri bando susidoroti su šaltu vyru (Jack Farthing) ir orientuotis siurrealistinėje aplinkoje (su nesibaigiančiu suknelių asortimentu), persekiojama praeities vaiduoklių, nors galiausiai ji tiesiog trokšta būti gera mama. Ir nors Dianą supa liūdesys, filme meistriškai užfiksuotos trumpalaikės absoliutaus džiaugsmo akimirkos, suteikiančios tragiškai istorijai, kurią visi žinome, kartėlio. „Spencer“ iš esmės yra siaubo filmas, kuriame vis stiprėjantis baimės jausmas verčia jus jaustis vis nejaukiau ir vis labiau įkalintiems spąstuose. Nesvarbu, ar tai būtų ilgi karališkojo dvaro koridoriai, ar apleisti Dianos vaikystės namų likučiai, ar rūke paskendę laukai tarp jų, kiekviena aplinka sukuria terpę viduje tvyrančiam siaubui. Tai tik sustiprina grėsminga kompozitoriaus Johnny Greenwood muzika.

 

Miuziklas


Vestsaido istorija (West Side Story)

Režisierius Steven Spielberg savo pirmajame kino miuzikle sėkmingai atkūrė Brodvėjaus klasiką, patobulindamas charakterį ir reprezentaciją. Įspūdingos scenos, kuriose skamba žvaigždžių Stepheno Sondheimo ir Leonardo Bernsteino dainos, yra tokios gyvybingos, kad atrodo, jog šios scenos ištrūko tiesiai iš Spielbergo pasąmonės ir išsiliejo į ekraną – nuostabiai choreografiškos, žaižaruojančios spalvomis ir nufilmuotos grakščiu operatoriaus darbu, kuris tampa paties kino šokio dalimi. Be techninio meistriškumo ir spindinčių dainų, „Vestsaido istorijoje“ gausu žvaigždžių vaidmenų: Rachel Zegler įsimylėjusią Mariją įkūnija su nuostabos kupinomis akimis ir tvirtu ryžtu, Ariana DeBose – trigubo talento (vaidyba, dainavimas, šokis) mergina, kuri grasina pavogti visą spektaklį, o Mike Faist, vaidindamas triukšmingą „Džetų“ lyderį Rifą, pasižymi magnetine charizma, kurios neįmanoma nepastebėti. Pridėkime protingą scenarijų, kuriame rezonansiškai nagrinėjamas rasizmas ir teisių atėmimas Amerikoje, puikų legendinės Ritos Moreno vaidmenį ir progresyvų požiūrį į dvikalbystę, ir turėsime vertą kino klasikos įpėdinį. Jaudina ir džiugina, kad Spielbergas šiuo karjeros etapu yra toks energingas – pasirodo, leisti vienam geriausių visų laikų režisierių kurti vieną iš kultinių miuziklų iš tiesų yra kino magijos pagrindas.

tik, tik...Būm! (tick, tick ... BOOM!)

Geriausias 2021 m. kino miuziklas yra režisuotas „Hamiltono“ pagrindinio veikėjo Lino-Manuelio Mirandos, nors Jonathan Larsono autobiografinės knygos adaptaciją į viršų iškelia stulbinantis aktoriaus Andrew Garfield pasirodymas. Kaip Niujorko kompozitorius, turintis griežtą terminą užbaigti vienintelę dainą, kuri užbaigs jo mokslinės fantastikos roko miuziklą, Garfild yra dainuojantis, stresą keliantis stebuklas. Jo vaidmuo kartu su krūva įsimintinų melodijų sukuria jaudinantį pasakojimą apie kūrybiškumą ir įkvėpimą, kuriam nebūtina būti muzikinio teatro maniaku, kad jį dievintum.

 

Animacija


Superišmanieji (The Mitchells vs. The Machines)

Tai laukinis pasakojimas apie karą tarp šeimos ir armijos robotų, kuriuos valdo piktas pasenęs dirbtinis intelektas. Šis neįtikėtinas mūšis įsiplieskia per Mičelų šeimos kelionę per šalį, kurios metu jie nori nugabenti į koledžą dukrą Katie, kurią išprovokuoja tėtis Rickas, beviltiškai trokštantis atkurti ryšį su savo mergaite iš kito pasaulio. Tėvo ir dukros nesutarimai yra šio filmo nuotykių pagrindas, kuriame susipina kompiuteriu sukurti vaizdai, rankų darbo ir gyvo veiksmo medžiaga, kad būtų sukurta madinga vaivorykštės spalvų estetika, nuolat stebinanti ir iš esmės atitinkanti XXI a. internetinę realybę, kurioje karaliauja karikatūros, memuarai ir „pasidaryk pats“ stilius. Su meistrišku įgarsinimu ir scenarijumi, kuriame gausu juokelių ir vienkartinių replikų, o svarbiausia – susirėmimas su piktųjų Furbių legionu, šis filmas – tai maniakiška odė, kaip priimti ateitį, išlaikant ryšius su praeitimi.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Ką veikti Paryžiuje?

Paryžiaus objektai, Eifelio bokštas, Senos upė, Šventosios Širdies bazilika, Lotynų kvartalas, Paryžiaus Dievo Motinos katedra, Versalio rūmai, Maistas Paryžiuje.

Lankytinos vietos Paryžiuje

Top 10 lankytinų vietų Paryžiuje, ką pamatyti Paryžiuje, įdomiausios ekskursijos Paryžiuje

Kelionė į Paryžių

Kaip geriausia nuvykti į Paryžių, lankytinos vietos Paryžiuje, kur apsistoti Paryžiuje, kelionės po Paryžių programa

Pėsčiųjų takai Lietuvoje

Geriausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Aukštaitijoje, pėsčiųjų takai Labanore, pėsčiųjų takai Pajūryje, pėsčiųjų takai Žemaitijoje.

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00