Jorkšyro Terjeras
Atnaujinta: 2023-04-03

Jorkšyro terjeras yra nedidelis, tačiau labai aktyvus ir energingas šuo, kuris nuolat ieško nuotykių ir žaidimų. Jie yra labai prieraišūs savo šeimininkams ir drąsiai ginantys juos, nepaisant savo mažo ūgio. Nors kai kurie žmonės gali manyti, kad ši veislė yra sudėtinga dresuoti, Jorkšyro terjerai yra gana lengvai mokomi ir gali išmokti gerų manierų bei įvairių triukų.

Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras puikus šeimos draugas

Norint, kad šis šuo būtų laimingas ir gerai prisiderinęs prie šeimininkų gyvenimo, svarbu nuo pat mažumės pradėti jį socializuoti ir dresuoti. Tai padės išvengti įvairių baimių bei netinkamo elgesio ateityje ir suteiks galimybę Jorkšyro terjerui puikiai integruotis į šeimos kasdienybę.

Jorkšyro terjeras: auginimas

Jorkšyro terjeras yra mažos šunų veislės atstovas, kuri yra labai populiari kaip namų gyvūnas. Jie yra energingi ir draugiški, taigi jie tinka kaip šeimos gyvūnai. Čia yra keletas patarimų, kaip užauginti sveiką ir laimingą Jorkšyro terjerą:

Mityba: Jorkšyro terjerai turėtų būti maitinami kokybišku šunų maistu, kuriame yra pakankamai baltymų, riebalų ir angliavandenių. Taip pat būtina užtikrinti, kad jūsų šuo gertų pakankamai vandens.

Fizinis aktyvumas: Jorkšyro terjerai yra aktyvūs šunys, kurie reikalauja pakankamai fizinio aktyvumo. Jie mėgsta žaisti ir bėgioti, todėl rekomenduojama kasdien su jais žaisti ir pasivaikščioti.

Socializacija: Jorkšyro terjerai yra draugiški su žmonėmis ir kitais šunimis, tačiau svarbu juos tinkamai socializuoti. Rekomenduojama juos iš anksto supažindinti su kitais gyvūnais ir žmonėmis, kad jie būtų gerai pritaikyti prie aplinkos.

Higiena: Jorkšyro terjerai turi ilgą plaukų kailį, todėl jų kailis reikalauja reguliaraus priežiūros. Rekomenduojama šukuoti juos kiekvieną dieną, kad būtų išvengta kailio susivėlimo.

Sveikata: Jorkšyro terjerai gali būti linkę į tam tikras sveikatos problemas, tokias kaip skrandžio ir žarnyno problemos. Todėl svarbu reguliariai lankytis pas veterinarą ir stebėti jų mitybą bei sveikatą.

Jorkšyro terjeras auginimas

Jorkšyro terjero auginimo patarimai

Laikantis šių patarimų, Jorkšyro terjerų auginimas bus lengvesnis ir malonesnis.

 

Jorkšyro terjeras: veislės istorija

Jorkšyro terjerų istorija siekia Clydesdale ir Paisley terjerų, kurie buvo didesni ir naudojami žiurkių bei kitų smulkių žvėrelių medžioklei. Toliau ši veislė evoliucionavo ir pradėjo vystytis į dabartinius Jorkšyro terjerus. Buvo spėjama, kad šios veislės protėviai buvo kryžminami su Maltos bišonais, kurie padarė ilgesnį jų kailį. Huddersfieldas Benas buvo vienas iš ankstyvųjų Jorkšyro terjerų veisėjų, kuris daug prisidėjo prie dabartinės Jorkšyro terjerų veislės sukūrimo.

 

Pirmaisiais Jorkšyro terjerais pradėta domėtis 1874 metais, tačiau kaip ši veislė jie buvo oficialiai pripažinti tik 1886-aisiais. Pirmasis Jorkšyro terjerų klubas buvo įkurtas 1989 metais. Šiandien Jorkšyro terjerai yra viena populiariausių šunų veislių, jie patenka į dešimtuką populiariausių šunų veislių sąrašą.

Jorkšyro terjeras: išvaizda

Jorkšyro terjerai yra nedideli šunys, sveriantys apie 3 kilogramus. Yra žmonių, kurie mano, kad ši veislė skirstoma į kelias dydžio kategorijas, tokius kaip mini, midi, maxi, tačiau tai yra klaidingas požiūris, ir greičiausiai atsirado dėl netinkamo šunų veisimo praktikų. Grynaveislių Jorkšyro terjerų svoris neturėtų viršyti 3,1 kg ribos. Patelių ūgis svyruoja nuo 15 iki 17 cm, o patinėlių nuo 20 iki 23 cm. Šių šunų galva yra nedidelė ir plokščia ties viršugalviu, kaukolė apskrita ar atsikišusi. Snukutis yra nedidelis, o nosis maža ir juoda. Jorkšyro terjerų akys yra vidutinio dydžio, juodos ir labai išraiškingos. Ausys mažos, V formos ir tiesios. Kūnas yra proporcingas ir kompaktiškas, su tiesiomis priekinėmis letenomis ir šiek tiek lenktomis galinėmis letenomis, žiūrint iš šono. Jorkšyro terjerų kailis yra tamsus, plieno mėlynumo spalvos, kurios driekiasi nuo akių iki uodegos pagrindo. Ant krūtinės plaukai yra šviesiai rudos spalvos, o šaknys yra tamsesnės nei plaukų galai. Dažniausiai šie šunys gimsta tamsaus kailio, o po kelių mėnesių nušviesėja

Jorkšyro terjeras išvaizda

Jorkšyro terjero išvaizda

Jorkšyro terjeras: charakteris

Jorkšyro terjerai yra energingi ir žaismingi šunys, kuriems nepatinka tingėti ant sofos. Nepaisant jų nedidelio dydžio, jie yra drąsūs, ištikimi ir prieraišūs savo šeimininkams. Šie šunys mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir laiko praleidimą lauke, taigi svarbu užtikrinti, kad jie turėtų pakankamai fizinio aktyvumo. Jorkšyro terjerai yra išmoktini, o dresūra jiems yra lengvai pasiekiama. Jie gali būti labai garsūs ir yra geri sargai. Nepaisant to, jie puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais, ypač su katėmis. Tačiau reikia būti atsargiems, kad vaikai netyčia nesužeistų šių mažų šunų.

Jorkšyro terjeras: priežiūra ir ligos

Jorkšyro terjerams yra būtina užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą, kad jie jaustųsi gerai ir išliktų sveiki. Šie šunys gali eiti į ilgus ar trumpus pasivaikščiojimus, taip pat juos reikia užsiimti žaidimais, kad jie nebūtų tingūs. Ši veislė yra gana sveika ir ilgaamžė, tačiau jiems būdingos tam tikros paveldimos ligos, todėl svarbu pasirinkti patikimą veislyną. Jorkšyro terjerams yra linkęs bronchitas, ankstyvas dantų ėduonis, o jų virškinimo sistema yra jautri, todėl svarbu rinktis tinkamą pašarą. Taip pat reikia būti atsargiems, kad šuo nepatirtų traumų, nes jų kaulai yra trapūs, o šuo gali būti lengvai pažeidžiamas dėl savo mažo dydžio. Kailis taip pat reikalauja reguliaraus priežiūros - jis turi būti šukuojamas kasdien, kad nebūtų susidariusių veltinių. Be to, reikia reguliariai kirpti nagus ir valyti dantis.

Jorkšyro terjeras priežiūra

Jorkšyro terjero ligos ir priežiūros ypatumai

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: