Labradoro retriveris
Atnaujinta: 2023-09-20

Labradorai yra populiari šunų veislė, kuri atstovauja retriverių grupei. Jie yra draugiški, ištvermingi ir labai protingi šunys, kurie yra gerai prisitaikantys prie įvairių situacijų. Labradorai dažniausiai yra naudojami kaip naminiai gyvūnai, tačiau taip pat yra plačiai naudojami kaip pagalbiniai šunys, pvz., policijoje, gaisrinėse pajėgose, įvaikinimo agentūrose ir kt.
labradorų šunų veislė

Labradorų veislė

Labradorų veislės atstovai yra gana stambūs, su trumpu, tankiu kailiu ir paprastai baltos, juodos ar šokoladinės spalvos. Jie yra labai aktyvūs ir reikalauja reguliaraus fizinio aktyvumo ir emocinio ryšio. Be to, jie yra linkę į nutukimą, todėl svarbu rūpintis jų mityba ir fiziniais pratimais, kad išlaikytų sveiką svorį.

 

Labradorų išvaizda

Labradorai yra stambūs, kompaktiški, tvirto sudėjimo šunys su trumpu, tankiu kailiu. Jie yra labai atletiški su gerai išvystytais raumenimis ir kaulais.

Labradorų galva yra plati ir trumpa, su pakankamai didžiule kaukolės apimtimi, gana plačia nosimi ir glaustomis ausimis, kurios yra šiek tiek už apatinio žandikaulio linijos.

labradorų išvaizda

Labradorų išvaizda

Jų kailis yra gana storas, tvarkingas ir blizgantis. Labradorų veislėje yra trys spalvų variantai: juoda, šokoladinė ir geltona (kartais vadinama kremo spalva). Kiekvienam spalvos variantui būdingi tam tikri atspalviai, tačiau visi turi trumpą ir tankų sluoksnį, kuris apsaugo juos nuo šalčio ir vandens.

Labradorai yra stambios, tačiau gerai suderintos kūno proporcijos, kurios suteikia jiems harmoningą ir žavią išvaizdą. Jie yra žinomi dėl savo draugiškos išraiškos ir yra viena populiariausių šunų veislių pasaulyje.

 

Labradorų charakteris

Labradorai yra žavūs, draugiški ir energingi šunys, kurie yra viena iš draugiškiausių ir maloniausių šunų veislių. Jie yra linkę būti mylinčiais, draugiškais ir tolerantiškais su žmonėmis ir kitais gyvūnais.

Labradorai yra intelektualūs, protingi ir lengvai mokosi. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jie taip dažnai naudojami kaip pagalbiniai šunys, kaip antai aklųjų vadovai, policijos šunys, gelbėtojai ir kt. Be to, jie yra labai atletiški ir energingi šunys, kurie mėgsta fizinį aktyvumą ir turėtų gauti pakankamai laiko, kad jų reikalingi energijos poreikiai būtų patenkinti.

labradorų charakteris

Labradorai pagalbiniai šunys

Labradorai taip pat yra labai meilūs ir gali būti naudojami kaip puikūs naminiai šunys. Jie dažnai būna puikūs šeimos šunys, ypač su vaikais, kadangi jie yra kantrūs, tolerantiški ir meilūs. Tačiau svarbu atsiminti, kad labradorai yra labai aktyvūs ir reikalauja pakankamai dėmesio ir laiko, kad būtų patenkinti fiziniai ir psichologiniai jų poreikiai.

 

Labradorų priežiūra

Labradorai yra lengvai prižiūrimi šunys, tačiau reikalauja tam tikrų dalykų, kad jų sveikata ir gerovė būtų išlaikytos:

 • Mityba: svarbu teikti savo labradorui kokybišką, subalansuotą maistą, kad jie būtų sveiki ir aktyvūs. Jų mityba turi būti subalansuota ir tinkama jų amžiui, dydžiui ir aktyvumo lygiui.
 • Priežiūra: labradorų kailis yra lengvai prižiūrimas, tačiau reikalauja reguliaraus šukavimo ir plovimo, kad jie būtų švarūs ir sveiki. Taip pat rekomenduojama reguliariai tikrinti jų ausis, akis ir nagus.
 • Fizinis aktyvumas: labradorai yra labai aktyvūs šunys ir reikalauja pakankamai fizinio aktyvumo, kad būtų patenkinti jų energijos poreikiai. Jie mėgsta žaisti, bėgioti ir plaukti, todėl svarbu užtikrinti jiems pakankamai laiko judėti ir žaisti.
 • Sveikatos priežiūra: labradorai yra linkę į tam tikras sveikatos problemas, tokias kaip šlaunies sąnarių displazija, nutukimas ir kiti sutrikimai. Todėl svarbu reguliariai lankytis pas veterinarą ir stebėti jų sveikatą.
 • Mokymas: labradorai yra labai intelektualūs ir lengvai mokosi, todėl svarbu pradėti mokymą nuo ankstyvaus amžiaus, kad jie būtų gerai išdresiruoti ir suvoktų, ką reikia daryti.

Šie veiksmai padės užtikrinti jūsų labradoro sveikatą ir gerovę, kad jie galėtų būti sveiki, laimingi ir aktyvūs šunys.

 

Labradorų mityba

Labradorų mityba yra labai svarbi, kad jie būtų sveiki ir aktyvūs. Šunų mityba turėtų būti subalansuota ir atitinkanti jų amžių, dydį, lytį ir aktyvumo lygį.

Svarbu pasirinkti kokybišką, subalansuotą šunų maistą, kuris atitiktų jų mitybos reikalavimus. Šunų maisto sudėtis turėtų būti pagrįsta baltymais, angliavandeniais ir riebalais. Rekomenduojama vengti dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų.

Jauno amžiaus laikotarpiu rekomenduojama maitinti mažomis porcijomis daugiau kartų per dieną. Suaugusius labradorus rekomenduojama maitinti 1-2 kartus per dieną, priklausomai nuo jų aktyvumo lygio ir amžiaus.

Labradorai yra linkę į nutukimą, todėl svarbu stebėti jų svorį ir mitybą. Rekomenduojama neperkrauti jų maisto porcijomis ir užtikrinti, kad jie gautų pakankamai fizinio aktyvumo.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad jie turėtų pakankamai vandens, kad būtų išlaikytas jų hidratacijos lygis.

Rekomenduojama pasitarti su veterinaru, kad būtų pasirinktas tinkamas šunų maistas, atitinkantis jų mitybos reikalavimus ir poreikius.

 

Labradorų ligos

Kaip ir visas kitas šunų veisles, labradorus taip pat gali paveikti įvairios ligos. Kai kurios iš labradorų veislės būdingų ligų yra:

 • Displazija: Labai dažnai pasitaikanti liga, susijusi su kaulų sąnarių formavimu ir vystymusi. Tai gali sukelti skausmą, kojų silpnumą ir sunkumus judant.
 • Nutukimas: Labradorai linkę į nutukimą, ypač jei jie netinkamai maitinami ar neturi pakankamai fizinio aktyvumo. Nutukimas gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą, sąnarių ir kitas sveikatos problemas.
 • Alergijos: Labradorai gali būti alergiški į įvairias medžiagas, tokias kaip maistas, dulkių erkės, žiedadulkės, dulkės ir pan.
 • Širdies ir kraujagyslių ligos: Labradorai gali sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, tokiomis kaip širdies nepakankamumas, mitralinė stenozė, aortos stenozė ir pan.
 • Vėžys: Labradorai taip pat gali sirgti vėžiu, ypač limfoma, osteosarkoma ir mastocitoma.
 • Akių ligos: Labradorų akių ligos gali apimti kataraktą, glaukomą, retinopatiją ir pan.

Labradorų sveikata priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip jų mityba, fizinis aktyvumas, rūpestinga priežiūra ir nuolatinis veterinarijos patikrinimas. Svarbu periodiškai vykti pas veterinarą, kad būtų galima anksti nustatyti ir gydyti bet kokias sveikatos problemas.

 

Labradorų gyvenimo sąlygos

Labradorai yra vidutinio dydžio šunys, kurie yra labai aktyvūs ir mėgsta judėti, todėl jiems reikia pakankamai vietos ir fizinio aktyvumo. Jie yra linkę būti laimingi ir sveiki, jei jie yra laikomi tinkamomis gyvenimo sąlygomis.

Kadangi labradorai yra labai energingi ir reikalauja daug fizinio aktyvumo, jiems reikia tinkamo dydžio kiemo arba kambario, kur jie galėtų laisvai judėti. Taip pat jiems reikia reguliaraus fizinio aktyvumo, tokių kaip vaikščiojimas, bėgimas ar žaidimai. Rekomenduojama, kad labradorai būtų reguliariai vedžiojami bent jau 30-60 minučių per dieną.

Labradorams taip pat reikia tinkamai subalansuotos mitybos, kuri atitiktų jų mitybos reikalavimus ir poreikius. Jiems reikia kokybiško maisto, kuris būtų pagrįstas baltymais, angliavandeniais ir riebalais. Rekomenduojama vengti per didelio šunų maitinimo ir pasirinkti kokybišką maistą be dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų.

Labradorams taip pat reikia nuolatinės priežiūros, įskaitant reguliarią kailio priežiūrą, dantų valymą ir skirtingų sveikatos problemų stebėjimą. Jie taip pat turėtų turėti prieigą prie švaraus vandens.

Svarbu atsiminti, kad labradorai yra socialiniai šunys ir jiems reikia pakankamai žmogiško dėmesio ir meilės. Jie gerai tinka kaip šeimos šunys, nes mėgsta laiką praleisti su savo šeimininkais. Tik tinkamos gyvenimo sąlygos ir nuolatinis rūpestingas priežiūros užtikrinimas padės jiems būti laimingais ir sveikais.

 

Labradorų dresiravimas

Labradorai yra protingi ir mokomi šunys, todėl jie lengvai mokosi ir yra puikūs kandidatai dresavimui. Jie taip pat turi stiprų norą patenkinti savo šeimininką, todėl dresavimo sesijos gali būti malonios ir produktyvios.

Svarbiausia dresavimo dalis yra pradėti anksti, kai šuo dar yra jaunas. Labradorams reikia pradėti mokymą nuo ankstyvo amžiaus, kad jie galėtų susidoroti su pagrindiniais paklusnumo ir socializacijos uždaviniais. Būtina sudaryti nuoseklų ir struktūruotą mokymo planą, kuriame būtų numatyti pagrindiniai uždaviniai, tokių kaip sėdėjimas, gulėjimas, stovėjimas, vedimas su pavadėliu ir eisena prie kojos.

labradorų dresiravimas

Labradorų dresiravimas

Labradorų mokymui labai svarbus yra teigiamas jų motyvavimas, kuris gali būti pasiektas per žaidimus, dėmesį ir maistą. Reikia žinoti, kad šie šunys yra linkę į nutukimą, todėl maistas turėtų būti naudojamas kaip motyvacija tik minimaliai.

Būtina pabrėžti kantrybę ir nuoseklumą dresavimo procese. Jie gali būti linkę į nuobodulį, todėl verta mokyti juos skirtingų komandų, kad jie netaptų nuobodūs. Labradorams taip pat reikia socializacijos su kitais šunimis ir žmonėmis, kad jie taptų draugiški bendraujant su kitais.

Svarbu atsiminti, kad dresavimas neturėtų būti skausmingas ar baiminantis šuniui, todėl verta naudoti tik pozityvias ir ne smurtines dresavimo technikas. Jei jums kelia sunkumų dresuoti savo labradorą, rekomenduojama kreiptis į profesionalų dresuotoją, kuris padės jums sukurti efektyvų ir malonų dresavimo planą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: