Populiariausios šunų veislės
Atnaujinta: 2023-04-19

Šunys yra žmonių ištikimi gyvūnai, kurie žinomi kaip žmogaus geriausi draugai. Jie pasižymi įvairiomis veislėmis, kiekvienas su savo unikalia išvaizda, charakteriu ir savybėmis. Kai kurie iš populiariausių šunų veislių yra:

populiariausios šunų veislės

Labradoro retriveris

Labradoro retriveris yra populiari šunų veislė, kuri turi šiuos charakterio bruožus:

Draugiškumas: Labradorai yra žinomi kaip vienos iš draugiškiausių šunų veislių. Jie yra labai mylintys, draugiški ir linkę užmegzti glaudžius santykius su savo šeimos nariais ir kitais žmonėmis.

Intelektas: Labradorai yra protingi šunys ir greitai mokosi naujų dalykų. Jie yra lengvai treniruojami ir dažnai naudojami kaip šunys tarnautojai, tokie kaip narkotikų paieškose arba aklųjų palydovai.

Energija: Labradorai yra energingi šunys, kurie mėgsta fizinį aktyvumą ir žaidimus. Jie turi didelį poreikį judėti ir gali būti puikūs sportininkai arba puikūs šeimos draugai.

Meilė maistui: Labradorai yra žinomi dėl savo apetito ir meilės maistui. Todėl svarbu laikytis tinkamos šėrimo tvarkos, kad išvengtumėte nutukimo.

Labradorai reikalauja nuolatinės priežiūros ir dėmesio:

Šukavimo: Labradorai turi vidutinio ilgumo kailį, kuris dažnai šeriasi. Jie praranda daug kailio visų metų laikais, todėl reikia reguliariai juos šukuoti, kad išlaikyti gerą kailio būklę.

Fizinis aktyvumas: Labradorai yra energingi šunys, kurie reikalauja pakankamai fizinio aktyvumo. Jiems reikia vaikščioti, žaisti ir būti aktyviai užsiėmusiems, kad išvengtų nuobodulio ir nutukimo.

Labradoro retriverių gyvenimo trukmė svyruoja nuo 10 iki 12 metų. Ši veislė yra kilusi iš Niujfoundlendo salos Kanadoje, kur jie buvo naudojami kaip žvejybos šunys, padedantys paieškoti, traukti tinklus ir pristatyti žuvį į krantą.

labradoro_retriveris

Labradoro retriveris

 

Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogas yra mažas, ištisos kūno formos šuo, kuris garsėja savo unikalia išvaizda ir charakteriu. Šiai veislei būdingas trumpas snukis, ryškios raukšlės ant veido ir stambios ausys. Jie turi stiprų ir kompaktišką kūną su trumpomis kojomis ir trumpa uodega.

Charakterio savybės: Prancūzų buldogai yra draugiški, nuoširdūs ir mieli šunys. Jie yra žinomi dėl savo energijos ir darnaus būdo. Jie yra nuoširdūs šeimos šunys, kurie mėgsta būti šalia šeimininko ir dalyvauti visose šeimos veiklose. Prancūzų buldogai yra atkaklūs, bet taip pat švelnūs ir meilūs. Jie yra draugiški su kitais gyvūnais ir vaikais.

Priežiūra: Prancūzų buldogai neturi ilgo kailio, todėl jų kailis yra palyginti lengvai prižiūrimas. Jie turėtų būti šukuojami reguliariai, kad išvengtų kailio raukšlėjimosi. Taip pat svarbu rūpintis jų raukšlėtų veidu, kruopščiai valant raukšles ir užtikrinant, kad jos būtų sausos ir švarios, kad išvengtų odos dirginimo. Prancūzų buldogai turi trumpą kūną, todėl jiems nepatinka staigūs fiziniai krūviai ar pernelyg karštos ar šaltos oro sąlygos. Jie taip pat gali būti šiek tiek jautrūs kvėpavimo sutrikimams.

Gyvenimo trukmė: Prancūzų buldogų vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 10-12 metų, tačiau su tinkama priežiūra ir sveika gyvensena, jie gali pasiekti ir ilgesnį gyvenimą.

Kilme: Prancūzų buldogas yra veislė, kilusi iš Prancūzijos. Ši veislė iškilo XIX amžiuje ir buvo naudojama kaip mylinčių šeimų šuo.

prancuzu_buldogas

 Prancūzų buldogas

 

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis yra vidutinio dydžio šuo, kilęs iš Vokietijos, turintis ilgą kailį ir įdomią išvaizdą. Ši veislė yra žinoma dėl savo aukšto intelekto, darbštumo ir pasitikėjimo savimi.

Charakterio savybės: Vokiečių aviganiai yra protingi, ištikimi ir pasitikėjimo savimi turintys šunys. Jie yra labai darbštūs ir dažnai naudojami darbo srityse, tokiose kaip ganymas, apsauga, paieškos ir gelbėjimas. Jie taip pat yra labai paklusnūs ir gali būti puikiais šeimos draugais, tačiau jie reikalauja nuolatinės fizinės ir psichinės priežiūros. Vokiečių aviganiai yra drąsūs ir pasitikintys savimi, bet taip pat gali būti atsargūs su svetimaisiais. Jie dažnai turi stiprų šeimos apsaugos instinktą.

Priežiūra: Vokiečių aviganiai turi ilgą dvigubą kailį, todėl jų kailis reikalauja reguliaraus šukavimo, kad išvengtų kailio susitepimo ir šerimosi. Taip pat svarbu prižiūrėti jų ausis ir nagus, kad išvengtumėte infekcijų ir kitų sveikatos problemų. Vokiečių aviganiai yra fiziškai aktyvūs šunys ir reikalauja pakankamai judėjimo ir fizinio užimtumo, tokių kaip žaisti, bėgioti ir dirbti. Taip pat svarbu užtikrinti, kad jie turėtų pakankamai intelektualinės stimuliacijos, tokių kaip mokymas ir pažinimo užduotys.

Gyvenimo trukmė: Vokiečių aviganių vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 10-12 metų, tačiau su tinkama priežiūra ir sveika gyvensena, jie gali pasiekti ir ilgesnį gyvenimą.

Kilme: Vokiečių aviganis yra veislė, kilusi iš Vokietijos. Jie buvo veisiami kaip ganymo šunys, taip pat naudojami kariniams tikslams. Ši veislė yra populiarus pasirinkimas dėl savo intelekto ir darbštumo.

vokieciu_aviganis

Vokiečių aviganis

 

Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris yra vidutinio dydžio šuo, turintis išskirtinai gražią auksinio atspalvio kailį ir mielą išvaizdą. Tai populiari šunų veislė, žinoma dėl savo draugiško ir meilaus charakterio.

Charakterio savybės: Auksaspalvis retriveris yra žinomas dėl savo draugiškumo, meilumo ir žaismingumo. Jie yra labai socialūs šunys, kurie mėgsta bendrauti su žmonėmis ir kitais šunimis. Jie yra labai protingi ir linkę būti paklusnūs, todėl jie yra lengvai mokomi ir dažnai naudojami kaip pagalbiniai šunys, pvz., paieškai, narkotikų aptikimui arba terapijos šunys. Auksaspalviai retriveriai taip pat turi aukštą energijos lygį ir mėgsta fizinį aktyvumą, tokius kaip žaidimai, bėgimas ir plaukimas.

Priežiūra: Auksaspalviai retriveriai turi ilgą, storą kailį, todėl reikalauja reguliaraus šukavimo, kad išvengtų kailio susitepimo ir vėlimosi. Jų ausys ir dantys taip pat turėtų būti prižiūrimi, kad išvengtų infekcijų ir kitų sveikatos problemų. Auksaspalviai retriveriai taip pat turi didelį apetitą, todėl svarbu tinkamai juos maitinti, kad išvengtumėte nutukimo. Taip pat svarbu užtikrinti pakankamą fizinę ir psichinę stimuliaciją, kad šie šunys jaustųsi laimingi ir patenkinti.

Gyvenimo trukmė: Auksaspalvio retriverio vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 10-12 metų, tačiau su tinkama priežiūra ir sveika gyvensena, jie gali gyventi ir ilgesnį laiką.

Kilme: Auksaspalvis retriveris yra veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos, kurioje buvo veisiami kaip medžioklės šunys, naudojami laukinių paukščių medžioklėje. Ši veislė tapo populiarus pasirinkimas kaip šeimos šunys dėl jų draugiško ir meilaus charakterio, kaip ir puikių sugebėjimų dirbti su žmonėmis.

auksaspalvis_retriveris

Auksaspalvis retriveris

Buldogas

Buldogas yra turintis trumpą kailį ir kompaktišką kūno sudėjimą. Jis yra žinomas dėl savo ypatingo charakterio ir išskirtinės išvaizdos.

Charakterio savybės: Buldogas yra ramus, draugiškas ir meilus šuo, kuris dažnai būna švelnus ir kantrus. Jie yra puikūs šeimos šunys, kurie mėgsta leisti laiką su savo šeimos nariais ir vaikais. Buldogai yra atidūs ir lojalūs, tačiau gali būti ir gana tvirtai valdomi, todėl reikia tinkamos socializacijos ir šunų auklėjimo, kad jie būtų gerai priderę prie kitų šunų ir žmonių.

Priežiūra: Buldogai turi trumpą kailį, kuris nereikalauja sudėtingos priežiūros. Jiems pakanka reguliaraus šukavimo, kad išvengtų pernelyg didelio kailio slinkimo ir šunų odos problemų. Jų raukšlėtą veidą taip pat reikia reguliariai valyti, kad išvengtų raukšlių užsikimšimo ir odos infekcijų. Buldogai taip pat jaučiasi gerai viduje, todėl jie nereikalauja didelio fizinio aktyvumo, tačiau svarbu užtikrinti, kad jie gautų pakankamai judėjimo, kad išvengtų nutukimo.

Gyvenimo trukmė: Buldogų vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 8-10 metų, nors kai kurie buldogai gali gyventi ir ilgesnį laiką su tinkama priežiūra ir sveika gyvensena.

Kilme: Buldogas yra veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos, kurioje jis buvo naudojamas ankstesniais laikais kautynių su buliais metu. Dabar jie yra populiarūs šeimos šunys ir parodų dalyviai dėl savo unikalios išvaizdos ir charakterio savybių.

 

Pudelis

Pudelis yra vidutinio dydžio šuo su pasiskirstymu į miniatiūrinį, vidutinio ir didelio dydžio variantus. Jie turi gausiai kūno kailio, kuris gali būti kerpamas įvairiais stiliais. Pudeliai yra žinomi dėl savo protingo ir žaismingo charakterio, bei nepriklausomumo.

Charakterio savybės: Pudeliai yra protingi, aktyvūs ir draugiški šunys. Jie mėgsta dalyvauti šeimos veikloje ir yra labai pririšę prie savo šeimininkų. Pudeliai yra labai mokomi šunys, lengvai įsiminantys įvairius triukus ir komandas, todėl jie dažnai naudojami šunų sporte. Pudeliai taip pat turi aukštą energijos lygį ir mėgsta fizinį aktyvumą, tokius kaip pasivaikščiojimai ir žaidimai.

Priežiūra: Pudeliai turi gausų ir ilgą kailį, kuris reikalauja reguliaraus šukavimo, kad išvengtų kailio susipynimo ir kilpų susidarymo. Be to, pudelių kailį paprastai reikia kirpti kas kelias savaites, kad jis būtų tvarkingas ir palaikytų tvarkingą pudelio išvaizdą. Jų ausis reikia nuolat valyti, ir jautrią odą, todėl jiems gali prireikti specialios priežiūros, jei atsiranda odos problemų.

Gyvenimo trukmė: Pudelių vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 12-15 metų, nors tinkama priežiūra ir sveika gyvensena gali padidinti jų gyvenimo trukmę.

Kilme: Pudelis yra veislė, kilusi iš Vokietijos, kurioje jis buvo naudojamas kaip vandens šuo medžiojant vandens paukščius. Dabar pudeliai yra populiarūs kaip šeimos šunys, šunų parodų dalyviai ir mokomi šunys, turintys įvairių užduočių, nuo šuo-terapijos iki paieškos ir gelbėjimo tarnybų. Pudelis yra viena iš labiausiai pažįstamų šunų veislių dėl savo charakteristikos, išvaizdos ir aukšto intelekto.

pudelis

Pudelis

Biglis

Biglis yra mažas, linksmas ir draugiškas šunų veislės atstovas. Šis mažasis šuo yra ilgu ir storu, raukšlėtu kailiu, trumpomis kojomis ir mažu, stačiakampio kūno formos korpusu. Jo galva yra didelė, su plokščiu snukiu, stačiomis ausimis, kurios yra pakeltos aukštai. Biglis taip pat turi ilgą susuktą uodegą, kuri dažnai būna apversta į viršų.

Biglis yra žinomas dėl savo nuostabaus charakterio savybių. Jis yra linksmas, energingas ir visada geros nuotaikos. Biglis yra draugiškas ir mylintis šuo, kuris mėgsta bendrauti su žmonėmis ir kitais augintiniais. Jis taip pat yra išradingas, žaismingas ir gali būti puikus draugystės pramogų šaltinis visai šeimai.

Biglis yra palyginti lengva veislė, kas labai praverčia priežiūros požiūriu. Jo raukšlėtas kailis reikalauja reguliarios priežiūros, kad išvengtų raukšlių ir odos problemų. Biglis taip pat reikalauja kasdienio fizinio aktyvumo ir kasdieninių pasivaikščiojimų, kad išlaikytų sveiką būklę ir išlaikytų energijos lygį.

Biglis turi vidutinį gyvenimo trukmės laikotarpį, kuris svyruoja nuo 12 iki 15 metų. Tačiau tinkama priežiūra ir sveika gyvensena gali padidinti jo gyvenimo trukmę.

Biglis kilęs iš Kinijos ir yra senovinė šunų veislė, žinoma nuo senų laikų. Jis buvo laikomas kaip namų šuo Kinijos imperatoriaus rūmuose ir buvo ypač vertinamas už savo nuotaikingumą ir gražią išvaizdą. Biglis tampa vis populiaresnę šunų veislė pasaulyje dėl savo malonios prigimties ir žavingos išvaizdos.

biglisBiglis

 

Rotveileris

Rotveileris (lat. Canis lupus familiaris) yra didelis ir galingas šuo, žinomas dėl savo stambių kūno sudėjimo, stiprių raumenų ir tvirto charakterio. Jie yra veislė, kuri yra dažnai naudojama kaip tarnavimo šunys, taip pat šeimos šunys.

Charakterio savybės: Rotveileriai yra drąsūs, ištikimi ir pasitikintys savimi šunys. Jie yra puikūs apsauginiai šunys, kurie natūraliai saugo savo teritoriją ir šeimos narius. Rotveileriai taip pat yra intelektualūs ir gali būti lengvai treniruojami, tačiau jiems reikia nuoseklaus ir gero šeimininko vadovavimo. Jie gali būti dominuojantys ir reikalauja tvirtos rankos, todėl tinkama socializacija ir mokymas nuo pat mažumės yra būtinas.

Priežiūra: Rotveileriai turi storą ir trumpą kailį, kuris reikalauja minimalios priežiūros. Jie turi būti reguliariai šukuojami, kad išlaikytų jų kailio švarą ir išvengtų kailio slinkimo. Taip pat reikia reguliariai tikrinti ausis, dantis ir nagus. Rotveileriai yra fiziškai aktyvūs šunys ir jiems reikia pakankamai fizinės veiklos ir aktyvių žaidimų, kad išlaikytų jų sveikatą ir laimę.

Gyvenimo trukmė: Vidutinė rotveilerio gyvenimo trukmė svyruoja nuo 9 iki 11 metų. Kaip ir daugelis didelių šunų veislių, rotveileriai turi trumpesnę gyvenimo trukmę nei mažesni šunys, todėl svarbu užtikrinti tinkamą priežiūrą ir sveiką gyvenseną.

Kilme: Rotveileriai kilę iš Vokietijos. Jie buvo naudojami kaip apsauginiai ir tarnavimo šunys policijoje, kariuomenėje ir kitose tarnybų šakose. Rotveileriai taip pat naudojami kaip šou ir sporto šunys dėl jų galingos išvaizdos ir intelekto. Veislės populiarumas pasiekė kitas šalis ir rotveileriai šiuo metu yra populiarūs šeimos šunys.

rotveileris

Rotveileris 

 

Taksas

Taksas (lat. Canis lupus familiaris) yra mažos veislės šuo, žinomas savo ilgu kūnu, trumpomis kojomis ir išraiškingomis ausimis. Jie yra draugiški, energingi ir atkaklūs šunys, dažnai laikomi šeimos draugais ir mylimais namų gyvūnais.

Charakterio savybės: Taksai yra žavūs ir draugiški šunys, kurie dažnai pasižymi dideliu pasitikėjimu savimi. Jie yra išradingi, žaismingi ir su nuolatine smalsa. Taksai taip pat garsėja savo nuostabiu uoslės jutimu. Jie dažnai yra savarankiški, bet ir labai prisiriša prie savo šeimos narių.

Priežiūra: Taksai turi dvi kailio rūšis: ilgą (ilgakailiai taksai) ir trumpą (trumpakailiai taksai). Abiejų rūšių kailis reikalauja reguliaraus šukavimo, kad išlaikytų švarą ir išvengtų kailio slinkimo. Jie taip pat turi būti reguliariai tikrinami: ausys, dantys ir nagai. Taksai yra aktyvūs šunys, todėl jiems reikia reguliariai judėti, kad išlaikytų sveikatą ir svorio kontrolę.

Gyvenimo trukmė: Vidutinė taksų gyvenimo trukmė svyruoja nuo 12 iki 15 metų. Tai yra ilgas laikotarpis šunims, todėl taksai gali būti ilgaamžiai šeimos nariai.

Kilme: Taksas yra veislė, kuri atsirado senovės Egipte ir perėjo per kelias šalis, įskaitant Vokietiją ir Prancūziją. Jie buvo veisiami kaip medžiotojai, kurie padėdavo žmonėms medžioti mažus žvėris, tokius kaip kiškiai ir šakaliai. Ši veislė greitai populiarėjo ir plito visame pasaulyje, ir taksai šiuo metu yra vienos iš populiariausių mažų veislių šunų pasaulyje.

taksas

Taksas

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: