Bengalijos katės
Atnaujinta: 2023-03-31

   Bengalijos katė yra hibridinė kačių veislė. 1900-ųjų pradžioje veisėjai kryžmino naminius katinus su Azijos leopardinėmis katėmis – maža, laukine rūšimi, kilusia iš Pietryčių Azijos. Azijos leopardo katės – taip pat žinomos kaip Felis bengalensis, iš kurios kilusi „bengališka katė“ – yra žinomos dėl liekno kūno sudėjimo ir laukinės išvaizdos. Nors veislių kryžminimas prasidėjo daugiau nei prieš 120 metų, tikroji Bengalijos rūšis buvo nustatyta tik aštuntajame dešimtmetyje, kai Jean Sugden Mill išvedė Azijos leopardinių kačių hibridus su naminėmis kačių veislėmis. Jos tikslas buvo išauginti veislę, kuri išliktų ištikima egzotiškai Azijos leopardo katės išvaizdai ir turėtų naminės katės asmenybę.

  Bengalijos katės yra žinomos dėl savo džiunglių kačių išvaizdos ir išskirtinio kailio. Jų raumeningas kūnas ir ilgos užpakalinės kojos suteikia joms galingą, tvirtą žingsnį, o glotnus kailis ir apvalios ausys yra tiesioginis laukinių protėvių atspindys. Nors į leopardą panaši išvaizda yra standartinis veislės bruožas, bengalų kailio ir akių spalva gali skirtis.

Bengalijos kačių auginimas

Bengalijos katės turi išskirtinį kailio raštą, kuris primena laukines leopardines kates

 

   Šios katės yra nuožmiai ištikimos savo žmonėms, tačiau, kaip ir bet kuri aktyvi veislė, jos nemėgsta būti tramdomos ar laikomos. Jų aukštas intelektas reiškia, kad galite išmokyti jas atlikti sudėtingus triukus, pavyzdžiui, naudotis tualetu ir nuleisti vandenį. Stipraus, raumeningo kūno Bengalijos katės yra labai atletiškos ir trykštančios energija. Jos mėgsta laipioti ir netgi žinomos dėl to, kad mėgaujasi vandeniu. 

  Bengalijos katės yra tikrai unikali kačių veislė. Iš pradžių jos buvo Azijos leopardo kačių ir naminių kačių mišrūnas. Tačiau pirmosios–trečiosios kartos kačių patinų vaisingumo problemos lėmė, kad pirmosios kartos patelės vėl buvo poruojamos su naminėmis katėmis.

Bengalijos katės auginimas

 Bengalijos katės yra aktyvios, smalsios ir mėgstančios karališkai įsitaisyti šeimininkų lovoje

 

XIX amžiaus pradžioje Europos zoologijos soduose buvo galima rasti didžiųjų kačių hibridų. Galų gale tai nepasirodė praktiška zoologijos sodams, bet puikiai perėjo į mažų kačių pasaulį. Laukinių kačių hibridai pasirodė itin populiarūs kaip augintiniai. Labiausiai žinomas pavyzdys yra Bengalijos katė. Ji atsirado sukryžminus prijaukintą juodą naminę katę su laukine Azijos leopardo kate. Ši veislė sulaukė didelio populiarumo dėl savo pailgo kūno ir nepaprastos kailio spalvos. Tačiau jos panašumas į laukinius giminaičius kartais reikalauja patyrusios rankos.

 

 

Bengalijos katės išvaizda

 

   Kaip hibridinė veislė, Bengalijos katė dažnai yra didesnė nei naminė katė. Šios lanksčios, bet atletiškos katės sveria iki 7 kg, o ūgis gali siekti iki 70 cm. Jų stiprūs kūnai yra ilgi su raumeningomis kojomis. Jų galva yra palyginti maža su aukštais skruostikauliais ir didelėmis migdolo formos akimis, kurios dažniausiai būna žalios arba mėlynos spalvos. Ausys yra mažos su užapvalintais galiukais, bet turi platų pagrindą. Bengalijos katės kailis yra ryškiausias iš visų. Didelėmis tamsesnėmis dėmėmis ir dryžuotomis priekinėmis kojomis ji atrodo labai panaši į savo laukinius protėvius. Bengalijos išvaizda sulaukia daugybės gerbėjų dėmesio. Bengalijos katės pagrindinės spalvos yra oranžinė, auksinė, tamsiai geltona ir smėlio spalvos. Smakras, krūtinė, pilvas ir kojos gali būti pagrindinių spalvų nuo kreminės iki baltos. Siauros juodos linijos įrėmina akis, lūpas ir nosį.

Bengalijos katės išvaizda

Bengalijos katės kailis gali būti oranžinės, auksinės, tamsiai geltonos, smėlio spalvų

 

Bengalijos katės kailio spalva

Bengalų kailis yra minkštas, glotnus ir lengvai prižiūrimas. Jie turi dėmėtą kailį standartinių spalvų, tokių kaip ruda, sniego ir sidabro, taip pat nestandartines spalvas, tokias kaip anglies, mėlyna ir vientisa juoda. Sniego bengalų kailis yra dramblio kaulo arba kreminės spalvos. Tai yra tam tikros albinizmo formos. Kai kurie bengalai netgi gali tureti blizgančius kailius, o tai yra permatomų tuščiavidurių plaukų, kurie sugauna ir atspindi šviesą, rezultatas. Tai suteikia visam kailiui blizgantį efektą ir netgi galite tai pastebėti esant silpnam apšvietimui.

Bengalijos katės akių spalva

Bengalai turi migdolo formos akis, kurios gali būti įvairių atspalvių:  rudos, žalios, auksinės arba varinės. Sniego bengalų akys gali būti mėlynos, mėlynos-žalios arba vandens spalvos.

Bengalijos katės gyvenimo trukmė

Vidutinė Bengalijos katės gyvenimo trukmė yra 10–16 metų. Tačiau tai priklausys nuo daugelio veiksnių, pvz., nuo bendros katės sveikatos ir nuo to, ar ji yra patalpoje ar lauke.

 

 

Bengalijos kačių charakteristika

 

   Bengalijos katės yra protingas ir žaismingas, reikalaujančios daug veiklos. Bengalijos katės tikrai yra labai linksmos! Jos yra sumanios ir paklusnios, todėl joms reikia daug dėmesio, kad jų potraukis veiklai būtų nukreiptas tinkama linkme. Bengalijos kačių mylėtojai dažnai tvirtina, kad vien glaustymosi ir žaidimo neužtenka, kad hibridinė katė būtų linksma. Tikslinis mokymas ir darbas taip pat yra katėms tinkamos aplinkos dalis, kuri neleidžia nuobodžiauti. Bengalijos katės labai mėgsta vandenį ir laipiojimą. Saugus išėjimas į lauką užtikrina, kad joms nebus nuobodu. Didelis sodas, žinoma, yra idealus, tačiau saugus balkonas su daugybe laipiojimo galimybių tinka ir ramesnėms katėms.

 

Bengalijos katės charakteristika

Bengalijos katės išsiskiria aukštu energijos lygiu, žaismingumu, sumanumu

 

   Bengalijos katė yra pasitikinti savimi, dominuojanti ir kartais šiek tiek agresyvi katė. Dėl to socializacija su kitomis teritorinėmis katėmis gali sukelti problemų. Nepaisant to, niekada nelaikykite bengalo vieno. Ramios kačių veislės, tokios kaip persai ar britų trumpaplaukiai, yra tinkami kompanionai. Jei kyla abejonių, gera bendra gyvenimo aplinka tarp dviejų gyvūnų taip pat priklauso nuo kiekvienos katės charakterio.

   Saugoma lauko zona arba balkonas, kuriame yra daug erdvės žaisti, laipioti, kasytis ir slėptis, idealiai tinka užtikrinti, kad Bengalijos katės atitiktų savo veiklos reikalavimus. Pasirūpinkite, kad Bengalijos katės aplinka būtų įvairi ir visada pasiūlykite naujų stimuliacijos šaltinių. Vandens dubuo balkone? Mažas staliukas saugioje lauko zonoje? Leiskite savo vaizduotei veikti! Intelektiniai žaislai ir protiniai žaidimai yra tikras bengalų hitas, netgi galite pasidomėti šunims siūlomais gaminiais. Kadangi Bengalijos katės mėgsta vandenį, didelis plokščias vandens dubuo puikiai tinka pramogoms ir žaidimams.

   Kačių mylėtojams, pripratusiems prie ramesnių veislių, bengalų įsigyjimas gali būti labai netikėtas. Tačiau bengalų veislė yra protinga ir paklusni, todėl iš tikrųjų labai smagu priimti iššūkį.

 

 

Bengalijos kačių ligos

 

Bengalijos katės paprastai yra sveikos, tačiau yra keletas ligų, kurios buvo pastebėtos veislėje:

  • Distalinė neuropatija: nervų sistemos sutrikimas, galintis sukelti silpnumą.
  • Plokščios krūtinės  sindromas: tai deformacija, kuri svyruoja nuo lengvos iki sunkios. Jei katė išgyvena iki pilnametystės, ji paprastai nerodo jokių ligos požymių.
  • Klubo displazija: nors dažna kai kurioms didelių šunų veislėms, bengalai taip pat gali nukentėti nuo klubų displazijos, kuri gali sukelti šlubavimą.
  • Hipertrofinė kardiomiopatija: tai širdies ligos forma.
  • Girnelės išnirimas: tai paveldimas kelio girnelės išnirimas. Sunkūs atvejai gali būti gydomi chirurginiu būdu.
  • Progresuojanti tinklainės atrofija: degeneracinė akių liga.

Bengalijos kačių sveikata

Bengalijos katės turi genetiškai veislei būdingų ligų tokių kaip klubo displazija arba girnelės išnirimas

 

   Kadangi bengalai turi daug energijos, jie dažnai gali sudeginti kalorijų perteklių, kad išlaikytų sveiką svorį. Tačiau svarbu Bengalijos katę šerti aukštos kokybės kačių maistu, minimaliai apdorotais ingredientais, kad įsitikintumėte, jog ji laikosi sveikos mitybos, atitinkančios privalomus mėsėdžių poreikius.

 

Bengalijos kačių liga - progresuojanti tinklainės atrofija 

Progresuojanti tinklainės atrofija (PRA) yra liga, kuri laikui bėgant silpnina jūsų katės regėjimą, kol ji visiškai apanka. Paprastai tai prasideda, kai jūsų katė suauga, maždaug nuo 2 metų amžiaus. Tai atsitinka, kai jūsų katės tinklainės fotoreceptorių ląstelės pradeda blogėti. Kita šios būklės forma vadinama tinklainės displazija, kuri įvyksta anksčiau, kai jie vis dar yra kačiukai. Šią formą galima nustatyti maždaug nuo 2 mėnesių amžiaus.

Pirmiausia pablogės jūsų katės naktinis matymas, o tai bus pirmasis požymis, kad yra problema. Kadangi ši būklė nėra skausminga, galite nepastebėti, kad kažkas negerai, kol ji jau nėra gana sunkios formos. Jei jūsų katė nervinasi tamsiose vietose ir vengia jų, atsitrenkia į daiktus arba turi šiek tiek išsiplėtusius vyzdžius, nuveskite ją pas veterinarą, kad ištirtų akių dugną. 

Bengalijos kačių liga - katarakta

Katarakta dažniau pasitaiko šunims ir žmonėms, bet, deja, tai būklė, kuri taip pat paveikia Bengalijos veislę. Laimei, katarakta paprastai gali būti gydoma chirurginiu būdu, tačiau jei ji nebus gydoma, jūsų katė apaks viena arba abejomis akimis. Dėl kataraktos natūralus akies lęšiukas tampa drumstas. Tai neleidžia šviesai sutelkti dėmesį į tinklainę ir sukelia neaiškų regėjimą arba visišką regėjimo praradimą. Dauguma kačių, sergančių diabetu, ją paveldi. Tačiau tai gali sukelti keletas kitų veiksnių, tokių kaip cukrinis diabetas, senatvė, hipokalcemija ir trauma.

Jei jūsų katė turi kataraktą ir jūs atidžiai žiūrite jai į akį, greičiausiai ją pamatysite. Jei tai matote arba pastebėjote, kad jūsų katė sunkiai mato, nuveskite ją pas veterinarą, kol  nepablogėjo.

Bengalijos kačių liga - girnelės liuksacija

Girnelės luksacija dažniausiai yra genetikos pasekmė, kurią sukelia katės kūno anomalijos, kurios paprastai paveikia abi užpakalines kojas. Tačiau tai gali sukelti kelio trauma. Jei tai įvyksta staiga, greičiausiai tai yra dėl traumos, bet tai paveldima, jei laikui bėgant simptomai pablogėja. Laimei, tai nėra įprasta daugumoje kačių veislių, bet, deja, Bengalijos veislei gresia pavojus. Ši būklė paveikia kelio girnelę ir atsiranda tada, kai jis pasislenka nuo trochlearinio griovelio ir juda jo viduje arba išorėje. Deja, vykstantis trynimas gali sukelti artritą. Jei jūsų Bengalijos katė šlubuoja, sunkiai šokinėja arba bando neapkrauti kojos (-ių), gali būti, kad girnelės išsausėjo, todėl reikia kreiptis į veterinarą. Priklausomai nuo jo sunkumo, gydymas gali būti nuo vaistų iki operacijos.

Bengalijos kačių liga - hipertrofinė kardiomiopatija (HCM)

Hipertrofinė kardiomiopatija (HCM) pasireiškia daugelyje kačių veislių, įskaitant Bengalijos veislę. Daugeliu atvejų tai yra paveldima būklė, kai sutirštėja širdies kairiojo skilvelio sienelė, todėl sumažėja kraujotaka. Kačių patinams yra didesnė rizika susirgti šia liga, kuri dažniausiai pasireiškia nuo 5 iki 7 metų amžiaus. Hipertenzija ir hipertiroidizmas, kartu su šia sveikatos problema, gali sukelti daugiau komplikacijų jūsų katei, todėl ją sunkiau valdyti. Kai kurie simptomai yra anoreksija, silpnas pulsas, staigus galūnių paralyžius, nenormalus širdies ritmas, kolapsas ir staigus širdies nepakankamumas.

 
Bengalijos kačių liga - lėtinis inkstų nepakankamumas (CRF)

Lėtinį inkstų nepakankamumą (CRF) gali sukelti daugybė veiksnių, kai kurie iš jų yra cukrinis diabetas, inkstų liga, šlapimo takų obstrukcija, receptinių vaistų tipai ir genetiniai veiksniai. Ši būklė atsiranda, kai katės inkstai pradeda silpnėti, ir dažniausiai paveikia vyresnio amžiaus kates. Kai katė bus gydoma dėl šios sveikatos problemos, progresas turėtų sulėtėti ir pailginti katės gyvenimą. 

 

 

Kaip išsirinkti tinkamą veisėją?

 

   Su labai jauna, modernia hibridine veisle, tokia kaip Bengalija, dažnai nėra lengva rasti profesionalų veisėją. Atsakingas veisėjas užtikrina, kad Bengalijos katės paėmimas tikrai tinka jums ir jūsų šeimai. Jie stengiasi kuo greičiau užmegzti ryšį tarp kačiukų ir jų būsimos šeimos.  Būdamas veislininkystės asociacijos nariu, veisėjas laikys, kad svarbu, kad jų katės atitiktų norimą veislės tipą ir prisiims atsakomybę už savo sveikatą. Tai apima kačių tėvų sveikatos priežiūrą prieš poravimąsi, galimų genetinių ligų tyrimus ir veterinarinę priežiūrą motinos nėštumo metu. Iš karto po gimimo veisėjas nuveža kačiukus tyrimams, injekcijoms, dehelmintizacijai ir rūšiai tinkamam maitinimui. Žinoma, visa tai kainuoja ir atsispindi Bengalijos katės kainoje – dažnai nuo 1000 iki 2000 eurų. Veisimui skirtos katės yra kiek brangesnės.

Įsitikinkite, kad katė turi reikiamus dokumentus

   Turėtumėte vengti, kad veisėjai pirmenybę teiktų „kilmingų kačių be dokumentų“ kiekiui. Kačiukai retai socializuojasi ir gauna laiko, kurio reikia hibridinėms veislėms, kad išaugtų į psichiškai ir fiziškai sveikas kates. Natūralu, kad šis pasitikėjimo jausmas galioja abiem pusėms, todėl nenusiminkite, jei Bengalijos veisėjas sukūrė specialias sąlygas parduodant savo kates. Tai gali būti kastracija arba būstas, garantuojantis prieigą prie lauko. Tokiai pirmapradei kačių veislei kaip Bengalija, keliami ypatingi reikalavimai – pasiūlykite jai kuo padoresnį gyvenimą!

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: