Molėtų mero rinkimai 2019
Atnaujinta: 2020-07-21

   Po pirmojo rinkimų turo išrinkta taryba ir pravesti papildomi mero rinkimai. Kaip ir reikėjo tikėtis į merus kandidatavo Saulius Jauneika ir Mindaugas Kildišius. Pirmojo turo metu nedidele persvara laimėjo Saulius Jauneika ( 37 proc balsų). Mindaugas Kildišius surinko 27,68 procentus balsų. Jei lyginti su praėjusių rinkimų rezultatais tai konservatoriai prarado beveik 10 procentų balsų. tačiau situacija nevienareikšmiška, nes "Molėtai kartu" tai tie patys konservatoriai. Išeitų, kad konservatoriai Molėtuose net geriau nei pernai pasirodė. Nors norėtusi tikėti, kad "Molėtai kartu" turės daugiau pozityvių konservatoriškių sąvybių. 

 Rinkimų rezultate susiklostė gana įdomi situacija su taryba. Konservatoriai gavo 8 kėdes, atskilėliai 6 kėdes. Teks kažkaip tartis nes ir koaliciją sudaryti bus sudėtinga. Derybos tai nuolaidos partneriams ir galimybė sustiprinti realią opoziciją Molėtuose. 

  Antrojo turo metu rinkimuos edalyvavo 7362 rinkėjai ( 44 procentai rinkėjų). Saulius Jauneika gavo 56,95 procentus balsų, Mindaugas Kildišius 41,81 procento. 

  Merui tapus Sauliui Jauneikai konjunktūra nepasijudins nė per centimetrą. Molėtai vėl turės situaciją kaip įstrigus iki juosmens pelkėje. Lyg dar neskęstama, bet išlįsti taip pat neišeina.

  

 


Apie situaciją Molėtuose

Molėtai ir Molėtų rajonas galėtų būti ramus provincijos rajonas su gamtinio kurorto statusu. Gyventojai gyvena gana įdomų gyvenimą vasarą ir žiemą dirbdami su aktyvaus turizmo mėgėjais. Visai tikėtina tokio grožio ežeryne ir girioje su džiaugsmu lankytusi ir gausybė užsienio turistų. Juk turtingoje Europoje ar Azijoje jau beveik neliko tokių nuostabių parkų ir industrijos nepaliestų vandens telkinių. O dar tas Vilniaus artumas. Atstumas kiek per didelis atvažiuoti ir pagirtuokliauti marozų iš Vilniaus kampanijoms. Tačiau labai nedidelis pasiturinčiai auditorijai iš Vilniaus. Tai gana stiprios prielaidos miestui ir rajonui būti vienui sėkmingiausių ir ekonomiškai stiprių Lietuvos regionų.

   Keista, tačiau jau kuris laikas  pagal LLRI savivaldybių indeksą Molėtai užima ne itin garbingą 53, priešpaskutinę vietą tarp Lietuvos savivaldybių. Tiesiog neįtikėtina, kaip sugebama "pralenkti" toli nuo centro, ekonominių ar turistinių privalumų neturinčių savivaldybių. Kur gi tokios apgailėtinos situacijos priežastys?

   Interesų kova kaip Santa Barbaroje

     Kokį įpatumą turi aukštos turistinės paklausos ir patrauklūs regionai? Tai kova dėl įtakos skirstant statybos leidimus. Atitinkamai tokiuose regionuose į valdžią veržiasi ne ūkininkai kurie  rūpinasi rajono ekonomika, o intrigantai kuriems svarbu asmeninis pasipelnymas ir įtaka. Juk taip smagu jausti kai nuo tavo sprendimo priklauso kokio pastoviai žiniasklaidos linksniuojamo politiko ar magnatėlio ( patricius capitus) sklypo likimas. O kai jis ar jo patikėtinis  tave gražiai pakalbina ar net   pagira tai net nugarplaukiai iš malonumo  atsistoja. Taip malonu prisišlieti, kad tiesiog pats pasijunti Vilniaus jelito ( patricius vilnensis) dalimi. 
  Šita situacija susiklosčiusi ir Molėtuose. Kiek molėtiškiai įdomūs renkamiems į merus, tarybą ir seimą nariams? Tiek kiek suteiks balsų išrenkant į savo poziciją. O daugiau - lagaminas, autobusų stotis ir atia. Ypač tiems kam dar nesinori prisitaikyti prie to kas vyksta. Pramonės ir verslo beveik nėra ir viskas valstybinėse įstaigose vyksta vertikale priklausomai nuo vietinių karaliukų ( patricius provinciae). Ir pats verslas ar žiniasklaida labai jau priklauso nuo valdžios malonės. Taip ir turime Molėtuose Gogolio "Revizoriaus" situaciją.
  Molėtiškai ( populus vulgaris)  tai jaučia. Pernai Molėtų rajone gyventojų išvažiavo  daugiau kaip 500 šimtus. Arba beveik 3 procentai rajono gyventojų. Šį kartą pagal emigracijos mastą 1000 gyventojų Molėtai pirmauja Lietuvoje kiek pakonkuruodami su Pagėgiais, Pakruoju ir Pasvaliu. 

VSTT ir savivaldybės santykiai

  Nėra viskas taip paprasta Molėtų abatijoje. Ilgus metus dalį Molėtų savivaldybėje vyksta dvivaldystė. Dalį rajono valdo nusaugotų teritorijų valdininkai.  Ilgametė vadovė Rūta Baškytė saugojo paežeres, kad neapsėstų eiliniai turistai. Dabar eiliniam turistui vietos pasistatyti palapinei beveik neliko. O išsaugotose pakrantėse su jos protekcija  jau dygsta politikų ir įtakingų verslininkų vilos. Rajone nė vienos saugomų teritorijų  patraukliai sutvarkytos pėsčiųjų ar dviratininkų turistinės trasos. Tai ko norėti iš savivaldybės valdžios?

   Nors būtent Molėtų valdžia  pirmoji pasigriebė gražiausių pakrančių užstatymo idėją. O dabar iniciatyvą perėjo būten pas juos.  Kol kas statybos dar ne visur vyksta, tačiau tai laiko klausimas kai gražiausios pakrantės pasipuoš naujomis vilomis ir tvoromis.
   Visame rajone vieninteliai vidurinį pirštą tokiam pakrančių užstatymui parodė Šnieriškių gyventojai. Šiame kaime buvo numatyta iš visų pusių apstatyti kaimą ir dar užstatyti didžiulį gabalą atviros pakrantės Aiseto kraštovaizdžio draustinyje. Labai puikiai pasimatė visi tie Molėtų politikai kurie Molėtų savivaldybės  ikonomiką gelbėja užstatant pakrantes. O kokie gražūs argumentai sklandė:

  Mes atgaivinsime kaimą ir sugražinsime ūkininkus. Tada jų paklausta. O ką tie nauji 40 ūkininkų darys 100 ha nederlingos žemės? Ar iš pašalpų gyvens? Molėtų savivaldybėje maža dirvonuojančios žemės? Būtinai reikia ūkininkams kurtis visai visuomenei skirtame Aiseto kraštovaizdžio draustinyje. 

  Aišku dabartiniai Šnieriškių gyventojai buvo apkaltinti pavydu ir nesugebėjimu susitarti su naujakuriais. Jus susėskite prie bendro stalo, išgerkite čierką ir susitarkite. Tik užmiršta, kad džinas jau išleistas iš butelio, sklypai statybai jau sužymėti. Tai tikriausiai reikėtų tartis "Petrai, tu gal nesistatyk, prarask tuos tūkstančius kuriuos tau sukūrė sklypui leidimus davusi Baškytė ar vėliau detalųjį planą patvirtinęs Saulius Jauneika.

rinkimai į Molėtų merus ir savivaldybės tarybą

2018 metai pasižymėjo aktyviomis gamtosauginėmis akcijomis. Auga ir stiprėja nevyriausybinis judėjimas už gamtos ir pakrančių išsaugojimą. Šnieriškių kaimo gyventojai prie Alnio ežero žygyje už miškus. 

Konjunktūriniai kandidatai į Molėtų merus ir savivaldybę

Daugybę metų valdę Molėtus vėl lenda prie valdiškos puodynės. Net stebina turimi resursai, vienas kandidatas ant stendo, kitas suka pro šalį ant vežiojamo stendo. Vilniuje tokio aktyvumo nesurasi. Ir vėl pažadai pažadukai: padarysim tą, padarysim šitą. Tik kur tie "darymai" būnant valdžioje buvo?
Visų kandidatų rinkimines programas galima rasti paspaudus šią nuorodą " Kandidatų į Molėtų merus ir savivaldybės tarybą rinkimų programos"

 

 Molėtų konservatorių rinkiminė programa

Įdomūs konservatoriai Molėtuose. Turbūt nė viename rajone nebuvo, kad pabėgtų grupė konservatorių. Netgi meras kuriam laikui iš partijos pašalinamas. Aiški žinia, kad tikrasis Molėtų konservatorių vadovas Saulius Jauneika, 2019 metų Molėtų savivaldybės rinkimuose kandidatas į merus. Praėjusios kadencijos procesuose matoma, kad jis buvo tas pilkasis kardinolas kuris realiai tvarkė Molėtų reikalus. 

Trumpai konservatorių rinkiminę programą galima pasižiūrėti jų rinkiminiame filmuke. Būtinai pasižiūrėkite, tiesiog idealus pažadukinės demagogijos pavyzdys. Jokių naujų idėjų, tik piariniai pažadai.

 

 

   Saulius Jauneika žada permainas, gerovę Molėtiškiams. Tik labai keista o kodėl tos gerovės nepadaryta praėjusioje kadencijoje? Tai ko norėdavo tą taryba ir patvirtindavo. Sumąstė išsinuomoti naujus automobilius seniūnijoms, patvirtinta. Kas ten Suginčiuose seniūnė, Nijolė Jauneikienė? 

 Dar žadama padaryti Molėtų savivaldybę  klestinčių turizmo kraštu. O kas draudė tai šioje kadencijoje daryti? Na įdomus projektas buvo padarytas su aplinkos viceministru Linu Jonausku. "Žvejybos rojus" fantastiškas projektas jei nebūtų piarinis, skirtas rinkimams į seimą. Kiek juokingai atrodė kai praėjus metams žiniasklaida džiaugėsi kaip staigiai šis projektas priaugino žuvies. Pasižiūri į Molėtų info puslapį ir supranti kokio lygmens  projektas - trys valčių nuleidimo vietos :)))), dar šiek tiek enciklopedinių žinių apie žuvis. Zvejybosrojus.lt - dar kiek informacijos apie ežerus ir batimetriniai žemėlapiai. Apgailėtina.

moletu_zvejybos_rojus

Molėtų žvejybos rojus turėtų įeiti į klasiką panašiai kaip Potiomkino kaimeliai. Jei ne nacionaliniu, tai bent rajono mastu. Bene didžiausias pasiekimas "rojų" reklamuojantys plakatai. Tuomentinis meras Stasys Žvinys ( dabar lenda į valdžią su Molėtai kartu)

Nors žuvies iš tiesų kiek padaugėjo, bet dėl uždraustos verslinės žvejybos. Ko norėt jei ežerai tiesiog šluojami buvo. Buvo labai sunku suprasti kai Stasys Žvinys pateikė pasiūlymą atnaujinti verslinę žuvininkystę rajone. Kaip, kad ir Molėtų - Širvintų apygardoje išrinkto seimūno Petro Čimbaro veikla proteguojant verslinę žvejybą. Gal tai kerštas molėtiškiams, kad ne jį pasirinko per seimo rinkimus? Tik širvintiškių balsų dėka pavyko laimėti vienmandatėje.
  Staigiai Žvejybos rojaus projektas " priaugino" žuvies? Ar šviežios žuvytės pasiilgta? Kažkaip neskaniai nuskambėjo argumentas, kad žvejai aprūpindavo gyventojus šviežia žuvimi. Gal Molėtų jielitą ( patricius provinciae) aprūpindavo? 

  Tikrai yra gerokai daugiau turistų traukos šaltinių nei mistinės šviežios žuvys. Pakanka tų pačių šviežių žuvų užaugintų tvenkiniuose. Molėtai skurdžių žemių kraštas, daug iš grūdinių kultūrų negausi. Taip gyvulininkystei paramos gauta, nežinia kiek su savivaldybės pagalba. Tik kiek iš to naudos? Priauginus avių prasidėjo problemos su jų pardavimu, kainos kritusios vos ne per pusę lyginant su pernai. Gal vertėjo pasukti smegenis ir surasti aukštesnę pridėtinę vertę kuriančių žemės ūkio produktų?

Jei jau pakanka drąsos pasiūlyti sugrąžinti verslinę žvejybą, tai kodėl nepaprašius pavyzdžiui kalvadoso gamybos leidimo. Visame civilizuotame pasaulyje ( gal išskyrus Skandinaviją) didžiulę pridėtinę vertę kaimiškuose rajonuose kuria šeimyninių prekinių ženklų alkoholio gamyba. Tai tikrai neskatina alkoholizmo tarp vietinių, dažniausiai gaminami ir vertingą  prekinį ženklą turintys gerokai brangesni alkoholiniai gėrimai. Molėtuose masė prieškaryje sodintų sodų su menkaverčiais lyginant su šiuolaikinėmis veislėmis obuolių. Tačiau tai obuoliai idealiai tinkantys sidro ir vėliau kalvadoso ( obuolių brendžio) gamybai. Gero produkto pagaminimo patirtis ateina su laiku, tačiau tai dažnai būna vienas iš turistų traukos šaltinių. Kaip ir kokybiški pieno, mėsos, uogų produktai. Neteko pastebėti savivaldybės dėmesio aukštos vertės žemės ūkio produktų perdirbimo populiarinime.

kalvadoso_gamyba

Jei jau Molėtų politikai tokie drąsūs siūlyti sugražinti verslinę žvejybą, tai kodėl neparodžius drąsos įteisinti distiliatų gamybą? Tai ne šiaip gėralo gamyba. Į procesą įtraukiami žaliavos gamintojai, įrangos gamintojai  ir prižiūrėtojai, patalpų įrengimas. Kaip taisyklė kokybiška produkcija tampa traukos centru keliautojams degustatoriams. Alkanų degustatorių negali palikti, todėl įtraukiami maisto gamintojai. Išgėręs keliautojas nevažiuos, todėl atsiranda darbo ir viešbučiams.  Tai rajonui itin naudinga industrija. Deja jau kuris laikas,  greičiausiai dėl alkoholio importuotojų interesų, stabdomas  reikalingų įstatymų priėmimas. O Molėtų krašto seimūnai labiau rūpinasi šūnų skleidžiamu garsu ir versline žvejyba.

  Populiarinti  kraštą labiau įprasta suderinant su asmeniniais malonumais. Kaip pavyzdžiui nusiųsti TIC komandą Molėtų rajoną pareklamuoti į Klaipėdos jūrų šventę. Kiek naudos gali duoti toks darbas šventėje tai sukelia šypseną, bet ko nepradžiuginti turizmo informacijos centro darbuotojų. Tikriausiai už savo pinigus būtų gana brangu įsigyti viešbutį pikinio sezono metu.

  Bet matyt pailsėti tikrai reikia, ypač pasižiūrėjus į Molėtų turizmo informacijos tinklapį. Puikiai iliustruoja krašto grožybes. Taip supranti, kad dirbama, kad nepersidirbti. Su tokiu pristatymu keista tikėtis ką nors sužavėti. O kas? Keliautojai ( plebs vilnensis) netrukdys  "dirbant" centre. 

  Panašu, kad daugiau privati iniciatyva Molėtų rajoną populiarinti padeda. Nors keletas dviračių maršrutų prie Obuolių salos yra. Ar Žalvario parkas. O kur savivaldybės iniciatyva įrengti turistiniai objektai ir maršrutai? Nors kokią infrastruktūrą galėtų įrengti. Nėra, matyt ir nereikia, kad nepersidirbti ir kiekvienais metais pažadėti plėsti turistinę infrastruktūrą. 

  Konservatoriams reikėtų suprasti, kad ne patvarkyta betonkė privilioja keliautojus. Kaip tik jei remontuos betonkę tai jei bus įmanoma, remonto metu bus važiuojama kitais keliais. Kas nori stovėti kamščiuose?

  Į rajoną ir žvyrkeliu atvažiuos jei čia bus patogūs dviračių ir pėščiųjų takai, įdomiai įrengti pramogų objektai.  Nuo infrastruktūros ir maršrutų atsietas apžvalgos bokštas neišgelbės situacijos. Tai 30 minučių iš dieninės ar savaitgalio programos. 
   Juk dar ne visas pakrantes išdalinot ir jos ne visos užtvertos. Tikrai dar galima rasti įdomių praėjimų, pravažiuoti greideriu ir suplūkti gruntą. Ar manot, kad dviratininkai  ir per medžių šaknis pavažinės? Įprastai pėščiųjų ar dviračių maršrutai pradedami pramogų centruose ( viešbučiuose, restoranuose) su saugiomis aikštelėmis automobiliams. Jei dar nesupratot bažnyčios, akmenys, griuvėsiai ir net skurdūs muziejai nelabai domina turistų. Kai už poros šimtų kilometrų Lenkijos Mozūruose daugybė atrakcionų, fantastiško maisto restoranų, turtingų ekspozicijų ir gerai įrengtų muziejų, kempingų, viešbučių reikia pateikti konkurencingus pasiūlymus. Ypač kai Lenkijoje kainos vos ne dvigubai mažesnės. Abejotina ar "specialistai" betonkės atnaujinimą pateikiantys kaip esminį turistinio Molėtų suklestėjimo variantą sugebės sukurti patrauklią turistinę infrastruktūrą.

  Ponai Jauneikos konservatoriai, jei bus  pakankamai tokių kurie išrinktų į Jūs į merus ir tarybą žinokit, kad Jūsų pakrančių užstatymo politika vasarnamiais yra peilis turizmo infrastruktūrai Molėtų krašte. Kai urbanizuojami net kraštovaizdžio draustiniai ką rodysite turistams? Lojančius bulterjero veislės šunis už tvoros? Nevažiuos čia turistai jei maršrutai bus per bruzgynus, o gražiausios vietos bus aptvertos. 

uzstatomos pakrantės molėtų rajone

Taip šiuo metu suprojektuotas Šnieriškių kaimo ir Aiseto kraštovaizdžio draustinio užstatymas. Molėtų savivaldybė sugebėjo rasti pinigų paruošti detalųjį planą kurio pagrindinis tikslas kelių naujų sklypų pakrantėje įteisinimas. Pinigų pakaktų neprasto dviračių tako įrengimui. Bet Stasiui Žviniui ( dabar Molėtai kartu) Sauliui Jauneikai ( kandidatas nuo konservatorių)  ir jo  administracijai prioritetai susidėliojo kiek kitaip. Kai detalusis planas buvo paduotas į teismą savivaldybė apsiginti pasamdė advokatą iš Vilniaus, daug pinigų turi. O kam tada savivaldybės teisininkas?

P8093105_snieriskiu_kaimas_ir_aiseto_ezeras

 Taip Šnieriškių kaimas ir Aiseto kraštovaizdžio draustinis atrodė 2014 metais. 

Naujas visuomeninis judėjimas Molėtai kartu

 Naujais visuomeninis judėjimas kiek keistokas. Šis pavadinimas visuose rajonuose  išplito kaip ugnis sausame miške. Pirmą kartą šį pavadinimą išgirdau iš Vilniaus Užupiečių. Sutinku, kad labai pelnytai. Grupė visuomenininkų susibūrė apsaugoti Užupį nuo chaotiškų statybų. Tapo tikra opozicija susirėmę su Vilniaus konjunktūra  kurie proteguoja NKT vystytojų interesus. Vėliau jų veikla apėmė ir kitus probleminius Vilniaus rajonus ir objektus. 

 Keista kai visuomeninio judėjimo pavadinimą paima dominuojančios rajone jėgos atstovai. Nelabai ką gero kadencijos metu darę tai visuomenei, ar gynę jos interesus.  Aišku Molėtuose situacija kiek kitokia, pasivadino visuomeniniu judėjimu atskilėliai nuo ilgus metus valdžiusios konservatorių partijos. Judėjime galima matyti aktyvius žmones mylinčius Molėtus ir nedirbusius valdžios ar biudžetinėse struktūrose. Labai imponuoja, kas Mindaugas Kildišius yra KASP atsargos karininkas. Pagrinde tenka susidurti, kad šiose struktūrose dirba tikri patriotai. Nors tai nėra taisyklė. 

  Gana įdomus projektas "Keisdamiesi keičiame" kuriame vienas iš dalyvių Mindaugas Kildišius. Vandens ir beletristikos projekte labai daug, labai jau panašu į eilinį ES pinigų įsisavinimą. Nors ES valdininkėliams be šito neįmanoma. Tačiau matoma ta kryptis kuri galėtų pakeisti Molėtų kraštą. Švieži dalyviai projekte, nepastebėti dalyvaujantys tų pagrindinių įsisavintojų grupuotėje. Kurios prirašo gražiai, bet isisavina dar gražiau, o naudos visuomenei trupiniai. Nors iš šios VVG atlikti projektai kaip pavyzdžiui  dviračių maršrutas Švenčionėliai - Ukmergė labai daug kelia abejonių dėl lėšų panaudojimo tikslingumo ir projekto gyvybingumo. 

es_poaramos_isisavinimai_moletuose

 

Dviračių maršrutas  per Molėtų, Širvintų,Švenčionių, Ukmergės rajonus leido įsisavinti 144 810 ES eurų, iš jų 28 962 eurai atėjo iš Molėtų. Pasivažinėjome?

 

Matyt M.Kildišiaus pareiga dalyvauti ir kitų ES pinigų įsisavintojų projektuose. Kaip ir aktyviai Molėtų rajone paramą įsisavinančios  Vilkauda veikloje. Šios įsisavintojų įmonės darbuotojai tiesiogiai susiję su sklypais Aiseto kraštovaizdžio draustinyje kurių įteisinimą taip proteguoja Molėtų savivaldybė. 

 Molėtai kartu veiklos  programos kol kas nematyti internete, sunku komentuoti jų žinias ir pasiruošimą perimti valdžią Molėtuose. Nors nauja jėga galėtų būti impulsėlis pokyčiams Molėtuose. Tikėtina gerokai didesniam nei su Jauneikos konservatoriais.

 

Darius Stankevičius į merus eina nuo Socialdemokratų darbo partijos. Verslininkas, sugebantis išlaikyti Molėtuose  nestandartinį alternatyvios energetikos verslą. Nors žiūrint į rekvizitus paskutiniu įmonė metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Gal politinė veikla, gal verslui laiko nėra. Na bet iš šio mero galima tikėtis nestandartinių sprendimų.
   Nors partija pati Molėtuose įdomių žmonių atstovaujama. Molėtų partinio skyriaus pirmininkas Petras Čimbaras kalba apie verslinės žvejybos ežeruose sugražinimą, išgarsėjo seime pateikęs pasiūlymą bausti ilgai lojančių šunų savininkus, yra Molėtų ikonomikos gelbėjimo šalininkas užstatant pakrantes. Būdamas kaimo komiteto pirmininku nelabai ką padarė, kad Lietuvos ūkis pajudėtų iš žaliavinės žemdirbystės. Mažai tikėtina ar ši komanda pateiks Molėtams ką nors naujo.

Henrikas Ivickas Lietuvos Socialdemokratų partijos kandidatas. 

 

Alternatyvos susiklosčiusiai Molėtų konjunktūrai

Tikriausiai yra galvojančių, kad Molėtai jau yra tokioje duobėje, kad žemiau jau kelio nėra? Manau tai gali būti savęs klaidinimas. Tuoj baigsis Europos paramėlės kurios dar kažkiek krutino Molėtų ir rajono ekonomiką, kad ir saviems, vis nukrisdavo ir populo vulgaris. Kas tada? Paramėlės pravalgytos, ilgalaikių projektų galinčių turėti poveikį ateičiai minimaliai sukurta. Darbingi molėtiškiai toliau masiškai emigruoja, kas neš mokesčius? Čia jau ne tepaliukai reikalingi, čia jau chirurgo skalpelio vočiai išpjauti reikia. Duok dieve jei tai ne vėžys apraizgęs metastazėmis visą kūną. Šiaip paskutinės kadencijos į pastarąją ligą labiau panašios. 

  Audrius Ilgevičius kandidatuos su Lietuvos laisvės sąjungos ( liberalų) sąjungos komanda. Programa veiklai kiek standartinė, nors prioritetai gan neblogai sudėlioti. Padaryti kraštą patrauklų jaunoms šeimoms, gera mintis orientuotis į mokesčių surinkimą. Tik jau po to vyresnio amžiaus žmonių problemų sprendimas. Rinkimams gal nėra itin gera strategija nes rinkėjai vyresnio amžiaus, bet rajono ateičiai taip turėtų būti dėliojami prioritetai. 

Iš komandos bendros nuotraukos sunku apsispręsti ką gi jie gali duoti Molėtams. Nors bent jau nuotraukoje jauni, šviesūs veidai kurių rajono valdžioje labiausiai reikėtų. Jaunimas daro klaidų, tačiau jei neužblokuoja nesėkmėmis smegenų anksčiau ar vėliau nauja veikla atveda prie pozityvių pokyčių. Ir aišku kiek jaunimas sugebės pasipriešinti susikūrusios konjunktūros manipuliavimui.
  

 lietuvos_laisves_sajungos_liberalu_programa_moletu_savivaldybes_ir_mero_rinkimuose

Lietuvos laisvės sąjungos ( liberalų) iškelta komanda į Molėtų savivaldybės rinkimus

 Žalieji ir valstiečiai į merus nusiuntė Valę Meilūnienę. Išsilavinimas ir darbinė patirtis buhalterinė, kiek išsilavinimo vadybinio. Abejotina ar galima tikėtis naujų gerų idėjų Molėtams. Sunkiai tikėtina ar pakaks charakterio sudraskyti susidariusius korupcinius konjunktūrinius ryšius. 

Už ką balsuoti Molėtų mero rinkimuose

Balsuokim už tuos kas turi gerų idėjų ir yra atkaklūs idėjų įgyvendintojai. Dabartinė valdžia panašu neturi nei vieno, nei kito. Neblykstelėjo net priešrinkiminiais pažadais. 

Ko reikia Molėtams

1. Žemės ūkio strategijos. Marketingo mokymų ūkininkams kaip ne tik užauginti produkciją, bet ir ją perdirbti bei parduoti brangiau. Tik ne su tais ES konsultantais kuriems kursai yra galimybė įsisavinti pinigus. Turi būti kviečiami sėkmingi ūkininkai iš užsienio kurie dirba panašiomis sąlygomis, patirtį turintys marketingo ir reklamos specialistai. 

2. Nėra ko bijoti ir užsieniečių kurie įsigytų ūkius, ypač modernius. Lietuvos istorijos klestėjimo laikotarpiai labai susiję su intelekto ir darbščių rankų pritraukimu iš užsienio. Kad ir Bonos Sforza valdymo laikotarpiu

3. Realios pagalbos aukštą vertę kuriantiems ir galintiems kurti ūkiams. Klasterių formavimas, pagalba su technika, įranga,  pardavimais. Ir ne tik tiems kurie sugeba paramos projektus gražiai parašyti.

4. Reikia sustabdysiančių  leidimų dalinimą  statybai gražiausiose pakrantėse, draustiniuose, kenkiant ir nesitariant su vietos bendruomenėmis. Kuo daugiau leidimų gražiausiose vietose, tuo mažiau investicijų į mažiau patrauklias zonas. Yra daugybė paežerių, sklypų netgi su pamatais kur galima įsikurti. Tik kiek reikėtų įdėti į infrastruktūros ir teritorijos vystymą. Tai būtų papildomas postūmis Molėtų rajonui. Lengviausia įkišti rankas kur jau kiti sukūrė patrauklią aplinką ir sociumą. Kaip pavyzdžiui į Šnieriškių kaimą. O tokiose vietose užsidaro pakrantės, nutrūksta poilsio takai ir privatininkai nelabai nori vystyti poilsinę infrastruktūrą visiems.  Pirmiausia turi būti atsižvelgiama į čia gyvenančių žmonių interesus. Kaip pavyzdžiui šnieriškiečiai taip pat pasirengę priimti naujakurius, ir siūlė kompromisinius variantus. Tačiau politinės valios Sauliaus Jauneikos administracija neturėjo. Nesugebėjo surasti kompromisą, tik visų Molėtiškių pinigus įteisinant kelis paežerės sklypus.  

5. Tų kas turi turizmo vystymo strategiją. O ne ruošiasi ją kurti valdymo laikotarpiu. Laikas realiais darbais tapti patraukliais turizmo rinkoje. Reikia dviračių ir pėsčiųjų, vandens turizmo takų su mase pramogų pakeliui. Pakanka biudžetus išleidinėti bukletukų kūrybai ir panašiems lėšų švaistymams. O puikus pavyzdys sutvarkyto baidarių maršruto yra plaukimas  Nemunėlio upe. Deja tik iš latvių pusės. 

4. Reali miesto sutvarkymo vizija ir ryžtas. Pavyzdžiui įsisavinti ES pinigai sutvarkant ežerėlius.  Gražiai sutvarkyta pakrantė , bet realiu visuomenės traukos centru paežerės netapo. Gal per mažai noro ir politinės valios, kad zonoje atsirastų daugiau komercinių pramogų? Negi taip jau ir nubaustų Molėtus  pilnai įrengus poilsio zonas? Kodėl Zarasai gali? Kaip yra interesas, valios dangstyti pažeidimus nors vežimu vežk.  

5. Gerų tradicinių švenčių kurios garsintų kraštą, pritrauktų turistų ir sudarytų galimybes vystyti ūkininkų ar vietinio verslo prekinius ženklus. Puiki tradicija tapo Mindūnų žvejybos šventė. Čia jau atvažiuoja daygybė žmonių ne tik iš šito krašto. 
  O ko būtų galima tikėtis iš Molėtaifest jei toks būtų sukurtas? Suvažiuoja ūkininkai su savo produkcija, žemės ūkio ir miško gėrybėmis, pagaminta produkcija. Projektas ne vienadienis, tačiau toks kuris galėtų stumtelti krašto reklamą geriau nei TIC pasivažinėjimai į Klaipėdos jūrų šventę. Ar apgailėtinus ir brangius stendus adventur rodyti. 

6. Gal jau turėtų atsirasti Molėtų valdžioje žmonės kurie sugebės rasti bendrą kalbą su Molėtuose sodybas turinčiais vasarotojais. Ne su tais vienetiniais kurie pamaitina vietinius valdžiukus  gaunat  leidimus naujiems paežerių užstatymams, kalba apie tuos tūkstančius kurie dešimtmečiais čia jau gyvena. Tai didžiulė ekonominė paspara rajonui. Verslas sugebėjo rasti naudą, deja ne vietinis. Pakanka pasižiūrėti į Maksimą prie betonkės, kad suprasti koks čia potencialas. 

Čia jau reikia kiek pakeisti mąstymo inerciją. Turi Molėtai turgelius, su gana apgailėtina pasiūla. Na ką darysi, apsirūpina patys Molėtiškiai žemės ūkio produkcija kur čia klestėsi. O gal ne sekmadienio rytais dirbti? Laikai keičiasi, didžiulę naturalaus žemės ūkio produkcijos pirkimo galią turintys "atvykėliai" neina sekmadienio ryte  į bažnyčią. Jie įpratę apsipirkti pakeliui, penktadienio vakare, šeštadienį. Negi miesto valdžiai jau kokį dešimtmetį nepakanka smegenų, kad efektyviausia prekyba ir bus šiuo metu, Netgi sekmadienį po pietų kai miestiečiai namo grįžta. Čia galima tiek parduoti, kad visai kitaip Molėtų ūkis imtų vystytis. 
  Tik kas taisys praėjusios valdžios klaidas įsileidžiant tiek mažo verslo žudikų - prekybos centrų? Vėl už tuos pačius  balsuosim? Tik pas ką atsiras stuburas  pasipriešinti prekybos centrams ir surasti sprendimų padėti sukonkuruoti vietiniam verslui ? 

 

Šiukšlių surinkimas Molėtuose

"Atvykėliai" atsimenami tik tada kai galima ką nors gauti. Pavyzdžiui antrą kartą apmokestinant šiukšlių išvežimą. Tarsi jei turi du namus tai ir šiukšlių padarai dvigubai. Nors nėra labai pikta prisidėti prie "Molėtų švaros" UAB veiklos rodiklių gerinimo. Nepavydėsim administracijai kuri uždirba apie 40 % daugiau nei kvalifikuoti darbininkai ir jai išlaikyti išeina tik kiek mažiau nei pusė atlyginimų fondo. Daug pikčiau kai konteineriai pastatomi prie kelio  ir jais naudojasi visi kas pravažiuoja. Tai  aišku geriau, kad švaresnės  mūsų pakrantės. Tačiau kai kaime padaromas minisavartynas  tada jau supranti, kad yra problemų su mąstymu Molėtų valdžioje. Albertas Venslovas - Molėtų švara atliekų tvarkymo vadovas, Molėtai kartu. Stasys Žvynys, meras - iš to pat Molėtai kartu, Saulius Jauneika - administracijos vadovas, konservatorių atstovas. Padėkokime už dvigubai pakeltas šiukšlių išvežimo kainas. Ką čia populus vulgaris diskutuoti apie atlyginimus UAB administracijai.

 

Geriausias  kandidatas į merus būtų buvęs Stanislovas Giedraitis, deja pašalintas iš kandidatų. Molėtai galėtų bent pasigirti, kad turi meruose tikrą aristokratą. Charizmatiškas ir šiltas žmogus kilęs iš garbingos Molėtų krašto Giedraičių giminės. Juo tikrai nesugebėtų manipuliuoti Molėtų korumpuota konjunktūra, ES paramos skirstytojai ir partiniai vadovai.
  Tačiau greičiausiai dėl to ir nesulaukta palaikymo iš išorės. 
O būtent šis žmogus turi labai gerus administracinius, verslo ir žemės ūkio valdymo įgūdžius. Tai kas skirta Molėtams ir ateitų  paprastam Molėtų žmogui, o ne patricius provincialis kišenėms. Molėtai turėjo šansą pasikeisti. 

Jei nerandate sau tinkamo kandidato nelikite namuose. Ateikite į rinkimus ir įrašykite į biuletenį Stanislovą Giedraitį. Parodykite Molėtų konjunktūrai, kad jei ne šie, tai kiti rinkimai išspirs juos iš lovio. 

 

Tai nėra rinkiminė politinė reklama, tai yra  niekieno nefinansuojama nuomonė.

 konstantinas_bžostovskis

Konstantinas Bžostkovskis

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Istorija

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Bona Sforza, atstumta reformatorė.

Kaip vieniša reformatorė neatpažįstamai pakeitė Lenkijos ir Lietuvos istoriją. Ir ką ji galėjo padaryti jei jai nesipriešintų, o padėtų vystyti reformas.

Vienišas teisybės ieškotojas dėl kurio sudužo Sapiegų galybė

Didikų puikybė ir arogancija kurios pasekmėje kilo pilietinis karas pasibaigęs krašto okupacija svetimšaliais

Konfliktas dėl moters, po kurio ATR prarado ketvirtadalį teritorijos

Kaip nesprendžiant mažų problemų susidarė labai didelės problemos, pabaigusios ATR "Aukso Amžių"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: