Liejamos grindys
Atnaujinta: 2024-02-12

Liejamų grindų įrengimas. Cementinės dekoratyvinės, mikrocementinės grindys. Privalumai, trūkumai, dizaino galimybės.

liejamos grindys
Besiūlės liejamos grindys kuria erdvės įspūdį. Gyvenamųjų patalpų grindims geriausiai tinka liejamos dekoratyvinio cemento grindys.

Liejamos grindys - tai besiūlė, dekoratyvi ir originali grindų danga. Tokios grindys gali būti įvairių spalvų, net ir su raštu, imituojančios bangas, akmenį, betoną ir pan.  Jos atsparios drėgmei,  mechaniniam ir cheminiam poveikiams, ilgaamžės, lengvai valomos.

Beveik visos besiūlės grindų dangos vadinamos liejamomis, tačiau jų yra įvairių, skiriasi medžiagų sudėtimi, išvaizda, dengimo technologija, atsparumu. Trumpai tariant, pagal sudėtį tai yra polimerinių medžiagų dangos, kurios savo ruožtu skirstomos į epoksidines, poliuretano bei poliuretancemento. Šiose grupėse yra daugybė dangų tipų, kurios savo ruožtu yra skirtingo mechaninio ir cheminio atsparumo,  gali turėti skirtingą paviršiaus faktūrą ir kitus parametrus.

„Liejamos epoksidinės ir poliuretano dangos dažniau naudojamos pramoninėse, gamybinėse erdvėse,  kuriose yra specifinės sąlygos - vienu atveju reikia didelio mechaninio atsparumo, kitu - cheminio, trečiu - antistatinės, neslidžios dangos ir pan. Kiekvienu atveju pagal konkrečiam objektui keliamus reikalavimus ir poreikius parenkama tinkamiasia danga.

Įmonė jau daugiau kaip 20 metų specializuojasi liejamų grindų įrengime ir jos vadovas sako, kad svarbiausias liejamų grindų įrengimo etapas yra profesionalų darbas. „Todėl ir sakome, kad parduotuvių lentynose liejamų grindų dangų nerasite. Medžiagų galbūt ir yra, bet gerą rezultatą gali pasiekti tik specialistai, turintys įgūdžių ir profesionalią įrangą".

Mikrocemento liejamos grindys

Kita dabar populiari liejamų grindų dangų grupė  -  cementinės dekoratyvinės grindys, vadinamasis dekoratyvinis mikrocementas, dar kitaip vadinamas dekoratyviniu, poliruotu cementu, dekoratyviniu betonu. Medžiagos  pagrindą sudaro kvarcinio smėlio cementas ir naujos kartos vandens pagrindo dervos. Dekoratyvinio mikrocemento sudėtis natūralesnė, išlieti paviršiai malonūs liesti, tai yra šiuolaikinė poliruoto betono grindų alternatyva. Tai produktas, kurį galima naudoti tiek gyvenamojoje, tiek komercinėje aplinkoje. Be to, mikrocemento danga yra labai universali, tinka grindų, sienų, laiptų, stalviršių apdailai. Mikrocementu galima padengti  praktiškai bet kokį paviršių - ne tik betoną,  bet ir plyteles, metalą, seną betoną, gipskartonį.

grindų atnaujinimas besiūle danga
Liejamas arba glaistomas mikrocementas patogus greitam grindų, sienų atnaujinimui,  juo galima padengti senas plyteles, danga greitai sukietėja.

Mikrocemento danga, kaip ir kitos liejamos dangos, irgi sukuria vientisą besiūlį paviršių. Į liejamą masę įmaišius pigmentų, išgaunama norima spalva ar faktūra, paviršius gali būti matinis arba blizgus. Mikrocemento grindų raštas, pavyzdžiui, dabar madingas bangų raštas, labai gerai paslepia eksploatacijos metu atsirandančius įbrėžimus, dangą nesunku atnaujinti.

besiūlių grindų įrengimas
Mikrocemento grindų danga dėl atsparumo trinčiai itin tinka laiptams padengti, nes laiptų pakopos dažniausiai greitai apsitrina.

Dekoratyvinis mikrocementas idealiai tinka gyvenamosioms ir visuomeninėms bei komercinėms patalpoms - tiek grindų dangai, tiek sienoms, taip pat, kaip minėjome, laiptams, drėgnoms patalpoms. Pastaraisiais metais mikrocemento dangos labai išpopuliarėjo tarp interjero dizainerių ir architektų, kuriančių minimalistinio ar industrinio stiliaus interjerus, dėl atsparumo ypač mėgstamas virtuvės zonoje. Mikrocemento dangą nesudėtinga sujungti su kita grindų dangos medžiaga.

liejamų grindų įrengimas
Mikrocementas atlieka dvi funkcijas: išlygina nedidelius pagrindo nelygumus ir sukuria galutinę grindų dangą.

Mikrocemento dangos naudingos ir ten, kur tradicinė  apdaila yra problematiška, kur reikia greito ir efektyvaus rezultato, kurio neįmanoma išgauti tradiciniais statybos metodais. Vienas iš pagrindinių mikrocemento privalumų - vientisas ir besiūlis estetinis vaizdas, paviršiuose nėra jokių skiedinio linijų ar silikono jungčių, kurios po daugelio metų gali pakeisti spalvą ir atrodyti negražiai.

Yra galimybė pasirinkti mikrocemento spalvą, atspalvį ir rašto stilių, o tai reiškia, kad galima sukurti visiškai individualią grindų dangą, kuri nebus panaši į jokias kitas grindis.

akmens imitacijos liejamos grindys
Poliruojant mikrocemento paviršių išgaunamas natūralaus akmens efektas.

Liejamų grindų dangos, tarp jų ir mikrocemento danga, tinka vandeniu šildomoms grindims, dėl šarminės medžiagos reakcijos ir mažo garų laidumo ant dangos nelinkęs veistis pelėsis.Mikrocementas yra puikus pasirinkimas minimalistinio stiliaus intejerams, industrinio stiliaus loftams, virtuvėms, drėgnoms patalpoms, iš esmės visų gyvenamųjų patalpų ir komercinėms grindims, įvairios paskirties patalpoms nesudėtinga pritaikyti mikrocemento spalvą, tekstūrą ir stilių.

Be viso to, besiūlės grindys pasižymi privalumais, susijusiais su higieninėmis ir alerginėmis savybėmis, padedančiomis sukurti lengvai valomus paviršiaus be sujungimų. Vonios ar baseino patalpoms yra galimybė pasirinkti neslidžias mikrocemento grindis.

Sienų apdaila mikrocementu

Mikrocementas tinka ne tik liejamoms grindims įrengti, bet ir sienų apdailai. Jeigu mikrocementas naudojamas sienų apdailai, tai iš esmės yra naujos kartos dekoratyvinis tinkas, kuris daug atsparesnis nei tradiciniai tinkai, turi daugiau teigiamų savybių nei paprastas cementinis ar kalkinis-cementinis, gipsinis tinkai.

Jeigu lyginsime su tradiciniais tinkais, mikrocementinės sienų dangos turi daug privalumų:

  • Mikrocemento danga pigesnė nei dekoratyvinis tinkas ir greičiau išdžiūsta;
  • Daug didesnis mechaninis atsparumas; Ši savybė ypač naudinga žmonių sūsibūrimo vietose, tokiose kaip salės, restoranai ir pan;
  • Gerai sukimba su įvairiais paviršiais, galima dengti ne tik betoną, gipskartonį, bet ir medieną bei metalą.
  • Danga atspari drėgmės poveikiui, tinka drėgnų patalpų apdailai;
  • Išgaunami atsparūs, vientisi, besiūliai ir dekoratyvūs paviršiai;

sienų apdaila mikrocementu
Galima įvairi mikrocemento faktūra ir spalvos bei raštai, matiniai paviršiai įdomiai sklaido šviesą.

Išvardijome daugelį mikrocemento privalumų, bet juk nebūna medžiagų be trūkumų?

„Vienintelis mikrocemento dangų trūkumas tas, kad paviršių padengimui reikalingas profesionalus darbas, kruopštus pagrindo paruošimas, tikslus technologijos laikymasis. Galima bandyti ir patiems išlieti, pavyzdžiui, nedidelio ploto vonios kambario grindis, bet būtina laikytis tikslių medžiagų proporcijų, medžiaga greitai stingsta, todėl neprofesionalui gali būti sudėtinga greitai ją apdoroti", - sako UAB „Top decor" specialistai.

Mikrocementinių liejamų grindų įrengimo  technologinis procesas prasideda nuo pagrindo paruošimo, jei reikia lyginti pagrindą, procesas trunka nuo savaitės iki kelių.

Liejamų grindų pagrindo paruošimas

Visoms liejamos grindims  būtinas lygus, tinkamai paruoštas pagrindas, jo paruošimas priklauso nuo pagrindo būklės. Jei dengiamas susidėvėjęs betonas, kuriame yra ištrupėjimų, silpnam sluoksniui pašalinti naudojama betono freza. Jeigu reikalingas išlyginamasis sluoksnis, naudojamas smėlbetonis ir/arba cementinis išlyginamasis grindų mišinys. Pirmiausia parengiamas idealiai lygus pagrindas, ant kurio reikės mažiau išlyginamojo mišinio.

grindų paruošimas besiūlei dangai
Grindų pagrindas išlyginamas smėlbetoniu, dažymo juosta apsaugomos elektros instaliacijos dėžutės.

Siekiant sumažinti liejamo  mikrocemento sąnaudas, ant seno betono didesnės duobės išlyginamos remontiniu mišiniu, verta išlyginti savaime išsilyginančiu mišiniu. Paviršius prieš liejimą turi būti sausas, kruopščiai nuvalytas, nuo jo turi būti nusiurbtos dulkės.

Kontaktas su siena apklijuojamas deformacine juosta, kuri bus nupjauta liejamoms grindims sukietėjus. Tam tikslui naudojama silikono juosta ar kitos  elastingos medžiagos.

deformacine juosta liejamoms-grindims
Prie sienos klijuojama deformacinė juosta.

Liejimui paruoštas paviršius dengiamas grunto sluoksniu. Tam tikslui naudojamas gamintojo rekomenduojamas dviejų komponentų gruntas, ji sumaišomas pagal gamintojo rekomenduojamas proporcijas.

liejamų grindų pagrindo gruntavimas
Grindų pagrindo gruntavimas.

Geriausia naudoti gamintojo rekomenduojamą sisteminį gruntą,  kuris pritaikytas liejamam mišiniui. Tiksliam mišinių dozavimui objekte verta turėti svarstykles.

Gruntas dengiamas vienu sluoksniu, išskirstomas naudojant mentelę. Ant grunto pilamas smulkiagrūdžio smėlio sluoksnis, kuris padidins liejamos dangos sukibimą. Grunto džiūvimo laikas, priklausomai nuo aplinkos temperatūros, 12 - 24 valandos.

Liejamų grindų įrengimas

Liejamos mikrocementinės dangos yra dvikomponentės ir sumaišomos gamintojo rekomenduojamomis proporcijomis. Sumaišytą su vandeniu sausą grindų mišinį reikia gerai išmaišyti iki vienalytės masės,   paruoštas naudojimui primena savaime išsilyginantį grindų mišinį, kurį galima lieti tiek rankiniu, tiek mašininiu būdu. Lieti grindis rekomenduojama esant ne žemesnei kaip +5 laipsniai C ir ne aukštesnei kaip + 35 laipsniai C aplinkos temperatūrai. Mikrocemento sluoksnio storis ant grindų gali būti  nuo 5 iki 40 mm.

liejamų grindų įrengimas
Mikrocementinis mišinys tolygiai paskleidžiamas su gumine mente. Galutiniam išlyginimui naudojami specialūs voleliai.

Išpiltas ant dengiamo paviršiaus mišinys išskirstomas ir galutinai išlyginamas specialiais voleliais.

liejamų grindų lyginimas
Liejamos grindų dangos lyginimas voleliu.

Esant vidutinei temperatūrai (apie 20-23 laipsnius C), liejama danga džiūsta laiką, kurį nurodo gamintojas. Jei temperatūra aukštesnė, džiūvimas gali būti greitesnis. Po kelių dienų didesniame plote padaromos deformacinės siūlės, kurių tankį irgi nurodo gamintojas. Pavyzdžiui, liejant Mapei Ultratop dangą, deformacines siūles rekomeduojama padaryti kas 50 kv.m, šildomose grindyse - kas 25-30 kv.m. Jei grindų plotas mažesnis, deformacines siūles rekomenduojama įrengti ties durų angomis, slenksčiais, prie sienų. Siūlės daromos nuo vienos sienos iki kitos. Po visų darbų siūlės išsiurbiamos ir užtaisomos elastingu poliuretaniniu sandarikliu ar kitomis elastingomis medžiagomis pagal liejamų grindų gamintojo rekomendacijas.

Tik išlieta mikrocementinė danga būna matinė. Blizgesys ir idealus lygumas pasiekiami dangą šlifuojant ir poliruojant. Procese dažniausiai naudojami 6 skirtingo rupumo diskai.

liejamų grindų poliravimas
Liejamų grindų poliravimas.

Poliruotos liejamos grindys švariai nuvalomos ir impregnuojamos.

liejamų grindų impregnavimas1
Liejamos grindų dangos impregnavimas.

Mikrocementinėje liejamoje dangoje galimi įvairūs komunikacijų intarpai. Pavyzdžiui, instaliacinės dėžutės su elektros ir telekomunikaciniais lizdais. Dėžutės grindų betonavimo procese turėtų būti įdėtos taip, kad viršutiniai krašteliai būtų žemiau per dangtelio storį.

elektros-instaliacija-liejamose-grindyse
Elektros instaliacija liejamose grindyse.

Tai tik pagrindiniai mikrocementinių liejamų grindų įrengimo etapai, kiekvienas dangos gamintojas smulkiai nurodo darbų eiliškumą ir technologiją, kurią profesionalai žino atmintinai, be to, dar turi ir per praktiką susiformavusių įgūdžių. 

Viskas.lt informaciją  ir nuotraukas platinti ir kopijuoti draudžiama

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas savarankiškai

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2024

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: